Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από shodan

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (14 Δεκ. 2004 , 23:47)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Einai pragmatika apisteuto, katevasa ton netfront me megethos 1mb mesa se 2 lepta. Paw na katevasw kanena mp3. :p EINAI APISTEUTO KAI EINAI KAI APISTEUTA GRIGORO... Se alli periptwsi tha eixa xreothei 10 eurw gia 1mb kai twra einai free... !!! APISTEUTO !!! Paw kateutheian sto greek-forum.Com na katevasw kanena mp3.

 

 

Me poion diakomisth mpainete net???Emena mou leei oti den einai symbato to kin me to live!!!

 

Akoma den einai simvato,sintoma pisteuo tha ginei :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Re paidia kserete pws mporoume apo to pc na doume ta periexomena thw mmc kai toy kin ektos tou nokia suite???

To problhma einai oti to nokia suite den deixnei tous kryfous fakelous kai ton fakelo system para mono kapoious sygekrimenous....

Yparxei kana programma???

Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω λίγο την κατάσταση με τον αντάπτορα. Όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος μου ο ili, μπαίνει στην pop-port θύρα του κινητού και βγάζει ένα βύσμα που εκεί μπορείτε να συνδέσετε ακουστικά ή το LINE-IN του στερεοφωνικού σας (και να ακούτε τα mp3 σας από το στερεοφωνικό).

 

Για περισσότερες πληροφορίες PM me!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (15 Δεκ. 2004 , 08:02)

 

Καλά Ντε, μη φωνάζεις...αλλα άνοιξε τα μάτια σου και διάβασε το thread ολο...Τις έχουμε ξαναπεί, τέλος πάντων:

 

ΟΝΟΜΑ: Vodafone Internet

ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ : πακέτα δεδομένων

ΟΝΟΜΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: internet.vodafone.gr

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ: κανένα

ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΚΩΔ.ΠΡΟΣΒ. :οχι

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: ****

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: κανονικός

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ: ΚΑΜΙΑ

 

Αυτά έχω εγώ και μου δουλέυουν κανονικά. Ελπιζω τα άλλα παιδιά που λένε για ρυθμήσεις νε τσάμπα ιντερνετ να εννοουν αυτές.

 

@john74, χαίρομαι που μπορώ να βοηθήσω και ευχαριστώ για την πρόσοψη ακόμα μια φορά...

 

 

Aστα. Τρωω πορτα και μου την εχει δωσει. GPRS settings εχει βαλει η ειναι ασχετο? Επισης οταν ανοιγεις σελιδες πας με http://www. η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (15 Δεκ. 2004 , 09:46)

 

Aστα. Τρωω πορτα και μου την εχει δωσει. GPRS settings εχει βαλει η ειναι ασχετο? Επισης οταν ανοιγεις σελιδες πας με http://www. η κατι αλλο?

 

Γεια σου Α...δεν άντεξες έ? Το πήρες?

Οταν το πηρα απο Βοντα ειχε ενα προφιλ που το λενε Βονταφον Ιντερνετ με τις ρυθμισεις που σου εδωσα παραπανω. Στις σελιδες μπαινω με www

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (15 Δεκ. 2004 , 09:56)

 

Γεια σου Α...δεν άντεξες έ? Το πήρες?

Οταν το πηρα απο Βοντα ειχε ενα προφιλ που το λενε Βονταφον Ιντερνετ με τις ρυθμισεις που σου εδωσα παραπανω. Στις σελιδες μπαινω με www

 

 

Xe xe, oxi tha to afina. Tha to palepso argotera. To diko mou einai apo Italy kai perasa Ellinika edo, opote den eixe kanena profile. Tha ta sviso ola kai ksana apo tin arxi. Thx Kosti.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (15 Δεκ. 2004 , 08:02)

 

Καλά Ντε, μη φωνάζεις...αλλα άνοιξε τα μάτια σου και διάβασε το thread ολο...Τις έχουμε ξαναπεί, τέλος πάντων:

 

ΟΝΟΜΑ: Vodafone Internet

ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ : πακέτα δεδομένων

ΟΝΟΜΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: internet.vodafone.gr

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ: κανένα

ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΚΩΔ.ΠΡΟΣΒ. :οχι

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: ****

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: κανονικός

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ: ΚΑΜΙΑ

 

Αυτά έχω εγώ και μου δουλέυουν κανονικά. Ελπιζω τα άλλα παιδιά που λένε για ρυθμήσεις νε τσάμπα ιντερνετ να εννοουν αυτές.

 

 

 

Φίλε nkmosch, αν πατήσεις επιλογές θα δεις υπάρχουν και

 

Προχωρημένες Ρυθμίσεις (ή αλλιώς Advanced Settings ).

 

Αυτές κυρίως παίζουν την ιδιαίτερη σημασία στη σύνδεση !!!!

 

Αν έχεις την καλοσύνη (ή όποιος άλλος από εδώ τις γνωρίζει) κάνε τις ένα post εδώ να σωθούμε όλοι !!!! Σ' ευχαριστώ...

:)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (14 Δεκ. 2004 , 14:56)

 

φιλε ρούκουνα κρατιέμαι για να είμαι κόσμιος...

 

6 μέρες δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομμύριο να κρατάει η μπαταρία του 6630 και να σταματήσουμε να δίνουμε ψευδής εντυπώσεις σε υποψηφιους αγοραστές.

 

το τηλέφωνο με normal 24ωρη χρήση κρατάει 1.5/2 μέρες (με το ζόρι).

εκτος κι αν εσύ το ανοίγεις μονο 3 ώρες την ημερα ΄.

δεν είναι δυνατόν φιλε μου να σε πιστέψει κανένας εδώ μέσα αφού σε όλους τόσο κρατάει.

 

ας μην το ξανασυζητήσουμε λοιπόν και θα σε παρακαλέσω να μην επιμένεις περαιτέρω ...

φιλικά

 

 

φιλε sequent_c καλημερα!! :(

 

 

δεν υπαρχει κανενας λογος να κανω ψευδεις δηλωσεις μιας και δεν εχω κανενα συμφερον!! ουτε εμπορος ειμαι ουτε προσπαθω να αποπλανησω υποψηφιους αγοραστες!! εδω και καποιες μερες γραφω σε αυτο το forum τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ εμπειριες μου απο το κινητο !! Ακουσε λοιπον ημαλλον διαβασε καλυτερα αυτα που εχω να σου πω:

 

Για το αν υπαρχει περιπτωση το κινητο μου να κρατησε η μπαταρια του 6 μερες αφησε εμενα να το ξερω που το κραταω στα χερια μου!! :mad:

 

Για το αν αυτα που λεω ειναι πιστευτα ή οχι ασε να το κρινουν αυτοι που τα διαβαζουν ο καθενας ξεχωριστα και δεν νομιζω οτι σε βαλανε προεδρο των αποψεων τους τα μελη του site για να μου πεις και τι θα γραφω.. Γραψε καλυτερα την γνωμη σου και ασε τουσ αλλους να κανουν το ιδιο..

 

Σημ. (δεν ειδα κανεναν να λεει οτι δεν με πιστευει .. ;) )

 

 

Το αν σε "ΟΛΟΥΣ" κραταει 1,5 με 2 μερες η μπαταρια ειναι γιατι αυτοι οι "ΟΛΟΙ" ΟΛΗ μα ΟΛΗ την ημερα δεν κανουν τιποτε αλλο απο το να το πειραζουν και να του "χωνουν" οτι εφαρμογη κυκλοφορει στον αγορα!! υπαρχουν και χρηστες που αγορασαν το κινητο για αλλους λογους π.χ. για το design του, ή για την πολυ καλη καμερα του, ή για πολλα πολλα αλλα που εχει απο κατασκευης του το τηλεφωνο και οχι για να το ξετιναξουν στις εφαρμογες..!! Το forum αυτο αρχισε με εναν μακρυ καταλογο με εφαρμογες που δουλευουν στο κινητο!! :confused: Εαν προσπαθησεις να βαλεις τα μισα απο αυτα στο τηλεφωνο και μονο που θα "προσπαθησεις" φτανει για να σου κρατησει η μπαταρια 2 μερες..!!

 

Τελος θα ηθελα να σου υπενθυμισω οτι η κατακευαστρια εταιρια ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΩΣ ΚΑΙ 11 ΗΜΕΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗ!! πατα εδω Γιατι λοιπον να μην μου κρατησει 6 μερες με φυσιολογικη χρηση??? Που βρηκες το παραλογο?

 

Αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που σου ειπα οτι καποιος μπορει να αγορασει το κινητο..

 

Να ξερεις οτι στην ζωη μου δεν εχω μαθει να λεω ΨΕΜΜΑΤΑ..

 

Καλη σου μερα..

 

ΠΑΝΤΑ Φιλικα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια αληθεια και εγω ρε παιδια.Με απλη χρηση (μηνυματα,καμμια φωτο,κλησεις περιπου μιση ωρα,λιγο ψαξιμο στο menu κλπ) το φορτισα σσαββατο και τωρα εχει μια γραμμη η μπαταρια.Δηλαδη μεχρι τωρα 5 μερες.Να προσθεσω οτι το βραδυ το κλεινω κατα τις 12 και το ανοιγω κατα τις 6.Αμα λοιπον αφαιρεσουμε αυτες τις ωρες - > 4 μερες.Λεω και παλι με απλη χρηση,οχι πολλα πολλα. Not bad!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (15 Δεκ. 2004 , 10:44)

 

Να πω μια αληθεια και εγω ρε παιδια.Με απλη χρηση (μηνυματα,καμμια φωτο,κλησεις περιπου μιση ωρα,λιγο ψαξιμο στο menu κλπ) το φορτισα σσαββατο και τωρα εχει μια γραμμη η μπαταρια.Δηλαδη μεχρι τωρα 5 μερες.Να προσθεσω οτι το βραδυ το κλεινω κατα τις 12 και το ανοιγω κατα τις 6.Αμα λοιπον αφαιρεσουμε αυτες τις ωρες - > 4 μερες.Λεω και παλι με απλη χρηση,οχι πολλα πολλα. Not bad!!!

 

 

πες τα φιλε μου γιατι ειμαι πολυ :angry: επισης θα ηθελα να πω οτι ειμαι στην επαρχια και αυτο πεζει πολυ μεγαλο ρολο. το εχω παρατηρησει και στοπαρελθον με το 6600.. αλλη η αναζητηση που κανει το κινητο στην αθηνα η στην θεσσαλονικη καταναλωνοντας μπαταρια και αλλη εδω..

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι εγω μενω Αθηνα,εχω cosmote,καρτα usim και ηταν η πρωτη φορτιση που του εκανα.Με εξεπληξε μπορω να πω.Βεβαια λογω εξεταστικης δεν ειχα χρονο να ασχοληθω με συνδεση με υπολογιστη κλπ. αλλα οπως και αν το παρεις ειναι 5 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει δοκιμασει κανεις να παρει backup απο το κιν με την εφαρμογη της νοκια και μετα να το ξαναπερασει στο κιν???

Το εκανε και παρολο που εγινε το backup κανονικα δεν μπορουσε να το περασει στο κιν...

Εδειχνε οτι το εκανε κανονικα αλλα τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (15 Δεκ. 2004 , 03:00)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Evala tis ruthmiseis pou einai gia 7610 kai apla energopoihsa to live 3g

file moy gia na mpeis se WEB selides me to 6630 mpaineis me Voda internet kai OHI voda live ,prosexe epeidi tha soy erthei kanena fouskomeno logariasmo apo vodafone
De sinithizei na mou stelnei logariasmo giati exw karta :p h opoia einai midenismeni :)

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Γιατί η Vodafone δήλωσε πως δωρεάν είναι ΜΟΝΟ η πλοήγηση WAP κι όχι αυτή μέσω του internet APN!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Namai kiego!Ta katafera na bo meso tou ensomatomeno explorer sto myphone.I tahixita einai foveri.To mono kako einai oti den boro na diavaso ta ellinika.Giati?Arage tha xreotho pou sindethika over 3g?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από nickvog

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (15 Δεκ. 2004 , 08:02)

 

Καλά Ντε, μη φωνάζεις...αλλα άνοιξε τα μάτια σου και διάβασε το thread ολο...Τις έχουμε ξαναπεί, τέλος πάντων:

 

ΟΝΟΜΑ: Vodafone Internet

ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ : πακέτα δεδομένων

ΟΝΟΜΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: internet.vodafone.gr

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ: κανένα

ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΚΩΔ.ΠΡΟΣΒ. :οχι

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ: ****

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ: κανονικός

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ: ΚΑΜΙΑ

 

Αυτά έχω εγώ και μου δουλέυουν κανονικά. Ελπιζω τα άλλα παιδιά που λένε για ρυθμήσεις νε τσάμπα ιντερνετ να εννοουν αυτές.

 

 

 

Φίλε nkmosch, αν πατήσεις επιλογές θα δεις υπάρχουν και

 

Προχωρημένες Ρυθμίσεις (ή αλλιώς Advanced Settings ).

 

Αυτές κυρίως παίζουν την ιδιαίτερη σημασία στη σύνδεση !!!!

 

Αν έχεις την καλοσύνη (ή όποιος άλλος από εδώ τις γνωρίζει) κάνε τις ένα post εδώ να σωθούμε όλοι !!!! Σ' ευχαριστώ...

:)

 

Paidia pigente sto site tis vodafone http://www.Vodafone.Gr , stis ruthmiseis suskeuwn epilekste to 7610 kai diloste apostoli ruthmisewn gia vodafone live prepay. Afou apothikeusete tis ruthmiseis kante energopoihsi tou live 3g kai eiste etoimoi. :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου σας στειλουν τις ρυθμισεις σωστε στο pc το φακελο mail ωστε αν χρειασει να κανετε format τοποθετητε παλι τον φακελο στο E/system/Mail ανοιξτε τα μηνυματα και θα βρειτε ξανα αυτα τα οποια σας εστειλε αρχικα π.χ η vodafone.Οποτε τα κανετε παλι αποθηκευση στις ρυθμισεις!

 

Ρε πaιδες εγω που εχω vodafone πηρα την εξυπητετηση πελατων τους ειπα οτι εχω 6630 και οτι θελω ενεργοποιηση 3G και ρυθμισεις για πλοηγηση και μου τα εστειλαν σε 10 sec!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (15 Δεκ. 2004 , 12:50)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Φίλε nkmosch, αν πατήσεις επιλογές θα δεις υπάρχουν και

 

Προχωρημένες Ρυθμίσεις (ή αλλιώς Advanced Settings ).

 

Αυτές κυρίως παίζουν την ιδιαίτερη σημασία στη σύνδεση !!!!

 

Αν έχεις την καλοσύνη (ή όποιος άλλος από εδώ τις γνωρίζει) κάνε τις ένα post εδώ να σωθούμε όλοι !!!! Σ' ευχαριστώ...

:)[/b]

 

Paidia pigente sto site tis vodafone http://www.Vodafone.Gr , stis ruthmiseis suskeuwn epilekste to 7610 kai diloste apostoli ruthmisewn gia vodafone live prepay. Afou apothikeusete tis ruthmiseis kante energopoihsi tou live 3g kai eiste etoimoi. :)

 

υπαρχουν και κατευθειαν οι ρυθμισεις αποτι ειδα χτες και για 6630 :)
Link to comment
Share on other sites

 

Paidia pigente sto site tis vodafone http://www.Vodafone.Gr , stis ruthmiseis suskeuwn epilekste to 7610 kai diloste apostoli ruthmisewn gia vodafone live prepay. Afou apothikeusete tis ruthmiseis kante energopoihsi tou live 3g kai eiste etoimoi. :)

 

 

Μισο λεπτο. Αν βαλω τις ρυθμισεις λαιβ θα εχω προσβαση στο λαιβ μονον? Για ιντερνετ πρεπει να κανω ενα επιπλεον Σημειο Προσβασης? Απο το 7610 θα κατεβασω μονο τις ρυθμισεις λαιβ η και το GPRS που εχει? ΒΟΗΘΕΙΑ εχω μπλεξει τα μπουτια μου. :(

Link to comment
Share on other sites

MOLIS TO PIRA STA XERIA MU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TELIO!!!!!!!!!!!!!! Einai ypervolika pio mikro apo oso to fantazomuna!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

OUioU!!! :lol: :D :D epitelus pedia..

 

 

pos bgazun to i.TIM???me file broswer prepei na pao kai delete tus fakelus tu arxiu aftu?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από JuNiOr

MOLIS TO PIRA STA XERIA MU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TELIO!!!!!!!!!!!!!! Einai ypervolika pio mikro apo oso to fantazomuna!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

OUioU!!! :lol: :D :D epitelus pedia..

 

 

pos bgazun to i.TIM???me file broswer prepei na pao kai delete tus fakelus tu arxiu aftu?

 

Giati den pas na to kaneis mia anavathmisi file mou oste na sou perastoun k ta ellinika

Link to comment
Share on other sites

free einai?? poso? molis to pira file mu, den thelo na to apoxoristo oute gia 10lepta kai an to pao sth nokia edo(irakleio krhths) tha to paro es 1-2meres :cry: :cry: opote tha bolefto me ta agglika. den me xalane.. apla pos fevgei afth h p1p@ :blink: (i.TIM)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από asmodeus

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (15 Δεκ. 2004 , 12:50)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Φίλε nkmosch, αν πατήσεις επιλογές θα δεις υπάρχουν και

 

Προχωρημένες Ρυθμίσεις (ή αλλιώς Advanced Settings ).

 

Αυτές κυρίως παίζουν την ιδιαίτερη σημασία στη σύνδεση !!!!

 

Αν έχεις την καλοσύνη (ή όποιος άλλος από εδώ τις γνωρίζει) κάνε τις ένα post εδώ να σωθούμε όλοι !!!! Σ' ευχαριστώ...

:)

 

Paidia pigente sto site tis vodafone http://www.Vodafone.Gr , stis ruthmiseis suskeuwn epilekste to 7610 kai diloste apostoli ruthmisewn gia vodafone live prepay. Afou apothikeusete tis ruthmiseis kante energopoihsi tou live 3g kai eiste etoimoi. :)

 

υπαρχουν και κατευθειαν οι ρυθμισεις αποτι ειδα χτες και για 6630 :)[/b]

 

Sigoura;; den vrika kati tetoio. An mporeis dose ena link.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...