Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (10 Δεκ. 2004 , 23:33)

 

 

μήπως έχει βγει καινούριο theme studio για symbian 8?

 

 

Το v1.2 ειναι το τελευταιο ,Date added: 26-Oct-04

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-301,00.html

 

@@Win Media Centre @@

http://www.symbianthemes.com/navigation.php?page=showitem&type=1&id=2052

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jos3ph (10 Δεκ. 2004 , 23:17)

 

sadiagra θα πρέπει να βρείς drivers που να παίζουν με το pc suite ...

 

χμμμ σου είπα τι μπορείς να κάνεις, <<γνήσιο>> by 2 ways (loan or buy) ....

 

 

Εχεις PM...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Λοιπον σημερα εχω παθει το εξης κουφο.Εχω cosmote και αλλαξα την sim μου σε usim.Ενω εχω σημα παντου κλπ. δεν μπορω να στειλω μηνυμα,ενω μπορουν να μου στειλουν.Ο αρiθμος κεντρου μηνυματων ειναι σωστος(+3097100000).Υπαρχει καποιος με cosmote που να ξερει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alex_gr (11 Δεκ. 2004 , 00:17)

 

Καλησπερα.Λοιπον σημερα εχω παθει το εξης κουφο.Εχω cosmote και αλλαξα την sim μου σε usim.Ενω εχω σημα παντου κλπ. δεν μπορω να στειλω μηνυμα,ενω μπορουν να μου στειλουν.Ο αρiθμος κεντρου μηνυματων ειναι σωστος(+3097100000).Υπαρχει καποιος με cosmote που να ξερει κατι?

 

 

Eφοσων το κεντρο μυνηματων ειναι σωστο,

Τσεκαρε τα σεττινκς των μυνηματων

Μessaging->settings->text message->preferred connection να ειναι gsm οχι packet data

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (10 Δεκ. 2004 , 20:37)

 

Ta ONE WAY tha diathesoun to 6630 stin timi ton 513 euro....Apo oti eida kai apo tis ipoloipes times lianikis pou exoun,ta ONE WAY exoun tis pio simferouses times pou iparxoun....

Telika an den mou dosei kapoi epidotisi h COSMOTE, apo ekei tha to agoraso to 6630

 

 

Μηπως ξέχασες να προσθεσεις το ΦΠΑ??? ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Τα restart εφατασαν τα 60.

Επισεις δεν αλλαζει το operator logo παρολλο που εκανα rename σε τοποθετηση στο c/system/mial/phone/op logo.

Και συνεχιζω.

Εκανα format στην καρτα ομως παλι δεν μου ανοιγει η camera και γραφει low memory close some apps!!

Υποψιν οτι εχω δοκιμασει να κανει save και στην καρτα και στο κινητο οπως και εχω κανει close all apps με το appman.

Και συνεχιζω.

ΔΕΝ βαζει πλεον σαν ηχο κλησης τα mp3!

Δοκιμασα να κανω format στη συσκευη με το γνωστο συνδιασμο πληκτρων του 6600 αλλα απετυχα.(και δεν ειμαι και σιγουρος αν αυτο το κολπο πιανει και στο 6630).

Περιμενω την αναβαθμηση σαν τρελος.

V 2.39.129

27-10-04

RM-1

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsipfi (11 Δεκ. 2004 , 01:39)

 

Τα restart εφατασαν τα 60.

Επισεις δεν αλλαζει το operator logo παρολλο που εκανα rename σε τοποθετηση στο c/system/mial/phone/op logo.

Και συνεχιζω.

Εκανα format στην καρτα ομως παλι δεν μου ανοιγει η camera και γραφει low memory close some apps!!

Υποψιν οτι εχω δοκιμασει να κανει save και στην καρτα και στο κινητο οπως και εχω κανει close all apps με το appman.

Και συνεχιζω.

ΔΕΝ βαζει πλεον σαν ηχο κλησης τα mp3!

Δοκιμασα να κανω format στη συσκευη με το γνωστο συνδιασμο πληκτρων του 6600 αλλα απετυχα.(και δεν ειμαι και σιγουρος αν αυτο το κολπο πιανει και στο 6630).

Περιμενω την αναβαθμηση σαν τρελος.

V 2.39.129

27-10-04

RM-1

 

file tsipfi,dokimase ayto poy soy eipa tilefonikos allios den glitoneis tin anavathmisi ME TIPOTA,den sonese me tipota allo,po po krima re ga**to ean einai dynaton,den xana egine se kanena allo kinito ayto poy les
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω την ''προφυλαξη οθονης''(εχει ενα .gif που δεν ξερω πως μπηκε);

Εχει δοκιμασει κανεις το ραδιο;

Μηπως την εμβελεια του bt; Σημερα καταφερα να ανιχνευσω αρκετες φορες ενα 6600 απο 50μ!!!Καταπληκτικο!

Ακομη εχω ΧΡ (χωρις κανενα SP) και το πισι σουιτ δεν εγκαθησταται.Γιατι;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (11 Δεκ. 2004 , 02:22)

 

Πως απενεργοποιω την ''προφυλαξη οθονης''(εχει ενα .gif που δεν ξερω πως μπηκε);

Εχει δοκιμασει κανεις το ραδιο;

Μηπως την εμβελεια του bt; Σημερα καταφερα να ανιχνευσω αρκετες φορες ενα 6600 απο 50μ!!!Καταπληκτικο!

 

ego evala to app POWERLOCK kai telos sto enohlitiko gif poy les,to radio handset tis NOKIA paizei mia hara me to 6630,kai ontos to BT toy 6630 einai para polly dynato..ayta
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (10 Δεκ. 2004 , 20:37)

 

Ta ONE WAY tha diathesoun to 6630 stin timi ton 513 euro....Apo oti eida kai apo tis ipoloipes times lianikis pou exoun,ta ONE WAY exoun tis pio simferouses times pou iparxoun....

Telika an den mou dosei kapoi epidotisi h COSMOTE, apo ekei tha to agoraso to 6630

 

+φ.π.α=606

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

file tsipfi,dokimase ayto poy soy eipa tilefonikos allios den glitoneis tin anavathmisi ME TIPOTA,den sonese me tipota allo,po po krima re ga**to ean einai dynaton,den xana egine se kanena allo kinito ayto poy les

 

Το εκανα αλλα παλι τιποτα και μαλιστα εχω και ενα καινουργιο προβλημα.

Μετα το format εμφανιστικαν παλι οι εικονες που υπηρχαν αρχικα στη συσκευη(κατι τοπια)τισ οποιες εκανα mark all/delete και εγινε αλλο ενα μεγαλοπρεπες restart. :mad:

Παντος το camera/video παρολλο το format ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ μου γραφει low memory close all apps ξανα!!!

Ευχομαι το προβλημα να μην οφειλετε στο hardware :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scruffy (10 Δεκ. 2004 , 22:07)

 

Παιδια εχω vodafon και καρτα 3G οταν κανω απλη κληση με full σημα 3G μου κανει διακοπες.Δεν με ακουνε δεν τους ακουω.Εχει συμβει και σε κανεναν αλλο αυτο?(περιοχες Αμπελοκηποι και Ν. Φιλαδελφεια)

 

Εγώ αντιμετωπίζω αυτό ακριβώς το πρόβλημα...ενώ έχω και USIM.Κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (10 Δεκ. 2004 , 17:01)

 

Καλοριζικο το τηλεφωνο :)

Ρυθμισεις

http://www.nokia.com/nokia/0,,32863,00.html

 

 

Φιλε κατ αρχας ευχαριστω.

Το κατεβασα. Τωρα εχω το εξης προβλημα.

Απο την εφαρμογη web του 6630 παω να μπω στο Cosmote GPRS και βγαινει μυνημα:

 

web: Unable to connect . Check connection settings (-3002)

 

Ti settings ειναι αυτα? Που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Auto einai to......Deutero post apo to 6630 mias kai me prolave allos :lol: to kinito einai uperoxo fantastiko apaixto! @nervous Steile WAPA N sto 1651 kai meta vale thira 8080 kai Dieuthinsi proxy server 010.010.010.010. Ta leme!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το γρατζούνισα :cool: :cool: :cool:

Ευτυχώς είχα παραγγείλει Μαύρη Πρόσοψη απο τον John 74... :whistle:

Θέλω όμως να αγοράσω και την original, την έχει πάρει κανενός το μάτι???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (11 Δεκ. 2004 , 10:06)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.129) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Auto einai to......Deutero post apo to 6630 mias kai me prolave allos :lol: to kinito einai uperoxo fantastiko apaixto! @nervous Steile WAPA N sto 1651 kai meta vale thira 8080 kai Dieuthinsi proxy server 010.010.010.010. Ta leme!

 

 

Φιλε μου με βοηθας λιγο γιατι ειμαι ασχετος? Εστειλα το μυνημα. Εσωσα τις ρυθμισεις. Τα settings αυτα που να τα βαλω? Πως θα εχω ιντερνετ στο κινητο? Wap? Δεν καταλαβαινω τιποτα

 

Τι πρεπει να κανω για να κανω και εγω ποστ απο το 6630? Please help.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (11 Δεκ. 2004 , 10:14)

 

Παιδιά, το γρατζούνισα :cool: :cool: :cool:

Ευτυχώς είχα παραγγείλει Μαύρη Πρόσοψη απο τον John 74... :whistle:

Θέλω όμως να αγοράσω και την original, την έχει πάρει κανενός το μάτι???

 

 

Μη μου πεις οτι σου επεσε κατω :eek:

 

Original προσόψεις δεν εχω βρει πουθενα παρολο που πηρα τηλεφωνα και εκτος Ροδου... Παντως υπαρχει μια θηκη που κανει στο 6630 και ειναι παρα πολυ ωραια, την αγορασα και με εχει βολεψει αφανταστα (Μπαινει και σε τσεπες !!! :D )

 

Πεταξα το χαρτακι ομως και δεν θυμαμαι τον κωδικο... Καποια στιγμη ειχε postαρει ο "ili" μια φωτο της θηκης...

 

By the way κι εγω παραγγειλα προσοψη απο τον John74... Ευχαριστουμε John :) (τι θα καναμε χωρις εσενα ;) Karma +++ )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (11 Δεκ. 2004 , 10:33)

 

Μη μου πεις οτι σου επεσε κατω :eek:

 

Original προσόψεις δεν εχω βρει πουθενα παρολο που πηρα τηλεφωνα και εκτος Ροδου... Παντως υπαρχει μια θηκη που κανει στο 6630 και ειναι παρα πολυ ωραια, την αγορασα και με εχει βολεψει αφανταστα (Μπαινει και σε τσεπες !!! :D )

 

Πεταξα το χαρτακι ομως και δεν θυμαμαι τον κωδικο... Καποια στιγμη ειχε postαρει ο "ili" μια φωτο της θηκης...

 

By the way κι εγω παραγγειλα προσοψη απο τον John74... Ευχαριστουμε John :) (τι θα καναμε χωρις εσενα ;) Karma +++ )

 

όχι φίλε μου δεν μου έπεσε κάτω (άλλωστε δεν νομίζω να μου έχει πέσει ποτε κινητό) αλλά φτιάχνοντας το pc ενός φίλου του έπεσε ένα μικρό κατσαβίδι πάνω στο κινητό μου και έκανε μια γρατζουνιάαα.....Σε παρακαλώ μπορείς να περιγράψεις τη θήκη για το 6630 και πές απο πού την πήρες, μάρκα κλπ γιατί έχω ξενερώσει που το γρατζούνισα και ψάχνω άμεσα θήκη, ευχαριστώ :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nkmosch (11 Δεκ. 2004 , 10:41)

 

όχι φίλε μου δεν μου έπεσε κάτω (άλλωστε δεν νομίζω να μου έχει πέσει ποτε κινητό) αλλά φτιάχνοντας το pc ενός φίλου του έπεσε ένα μικρό κατσαβίδι πάνω στο κινητό μου και έκανε μια γρατζουνιάαα.....Σε παρακαλώ μπορείς να περιγράψεις τη θήκη για το 6630 και πές απο πού την πήρες, μάρκα κλπ γιατί έχω ξενερώσει που το γρατζούνισα και ψάχνω άμεσα θήκη, ευχαριστώ :(

 

 

Βρηκα το post του "ili" ΕΔΩ

Την πηρα απο ΝοκιαShop στη Ροδο αρα θα υπαρχει παντου (!!!) Κοστιζει 18 ευρω και φυσικα ειναι original Νοκια, κωδικο δεν θυμαμαι γιατι πεταξα τη συσκευασια...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να στειλω mms παντα μου βγαζει αναβολη και επειτα επομενη αποστολη ......

Τις ρυθμισεις πιστευω πως της εχω εγκαταστησει σωστα.

Μηπως γνωριζει καποιος τι φταιει. Εχω voda,μπορει να ποσταρει τις ρυθμισεις για mms voda

 

Thanks

 

email & internet δουλευουν αψογα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ioanis kalos (11 Δεκ. 2004 , 10:58)

 

Προσπαθωντας να στειλω mms παντα μου βγαζει αναβολη και επειτα επομενη αποστολη ......

Τις ρυθμισεις πιστευω πως της εχω εγκαταστησει σωστα.

Μηπως γνωριζει καποιος τι φταιει. Εχω voda,μπορει να ποσταρει τις ρυθμισεις για mms voda

 

Thanks

 

email & internet δουλευουν αψογα

 

Διάλεξε Προφίλ Vodafone MMS για τα ΜΜS. Αν το έχεις ήδη κάνει, πάρτους στο 13830 να στις ξαναστείλουν με sms.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (11 Δεκ. 2004 , 10:49)

 

Βρηκα το post του "ili" ΕΔΩ

Την πηρα απο ΝοκιαShop στη Ροδο αρα θα υπαρχει παντου (!!!) Κοστιζει 18 ευρω και φυσικα ειναι original Νοκια, κωδικο δεν θυμαμαι γιατι πεταξα τη συσκευασια...

 

Thanks, την είδα εχθές στο πλαίσιο αλλα ρε γαμώτο εξέχει πολύ και το κλιπάκι της δεν βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

Kapoio link gia ayto to theme?

Απο που το κατεβασες; Ειναι free;

από το symbianthemes.com στο section [computers/technology]

Καλησπερα.Λοιπον σημερα εχω παθει το εξης κουφο.Εχω cosmote και αλλαξα την sim μου σε usim.Ενω εχω σημα παντου κλπ. δεν μπορω να στειλω μηνυμα,ενω μπορουν να μου στειλουν.Ο αρiθμος κεντρου μηνυματων ειναι σωστος(+3097100000).Υπαρχει καποιος με cosmote που να ξερει κατι?

και εγώ το ίδιο έκανα...αλλαγή σε usim (cosmote) αλλα στέλνω κανονικά sms...

το κέντρο μηνυμάτων είναι preset.

δες μηπως φταιει κατι αλλο.

Τα restart εφατασαν τα 60.

Επισεις δεν αλλαζει το operator logo παρολλο που εκανα rename σε τοποθετηση στο c/system/mial/phone/op logo.

Και συνεχιζω.

Εκανα format στην καρτα ομως παλι δεν μου ανοιγει η camera και γραφει low memory close some apps!!

Υποψιν οτι εχω δοκιμασει να κανει save και στην καρτα και στο κινητο οπως και εχω κανει close all apps με το appman.

Και συνεχιζω.

ΔΕΝ βαζει πλεον σαν ηχο κλησης τα mp3!

Δοκιμασα να κανω format στη συσκευη με το γνωστο συνδιασμο πληκτρων του 6600 αλλα απετυχα.(και δεν ειμαι και σιγουρος αν αυτο το κολπο πιανει και στο 6630).

Περιμενω την αναβαθμηση σαν τρελος.

V 2.39.129

27-10-04

RM-1

κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μια διαμόρφωση της κάρτας..

Φιλε κατ αρχας ευχαριστω.

Το κατεβασα. Τωρα εχω το εξης προβλημα.

Απο την εφαρμογη web του 6630 παω να μπω στο Cosmote GPRS και βγαινει μυνημα:

 

web: Unable to connect . Check connection settings (-3002)

 

Ti settings ειναι αυτα? Που θα τα βρω?

με cosmote usim έχω έτοιμες ρυθμίσεις για wap (δοκιμασμένο),mms (δοκιμασμένο)

sms (δοκιμασμένο ,

όλα δουλεύουν ρολοι...

μου φαίνονται παράξενα αυτά που λέτε... σε ποιο δίκτυο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...