Jump to content

κινητό μέχρι 100-150?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με κινητό..γιατί ψηνομαι να πάρω. Το βασικό που θέλω να έχει κ γι αυτό ψαχνομαι είναι καλη σύνδεση στο ίντερνετ, να μη μου κολλάει στη πλοήγηση δηλαδή. (Πχ στο φβ,όπως παθαινω με το Samsung s7562 και το μλς king. Ισως για το φβ να κολλάει κ σαν εφαρμογή βέβαια,οποτε είναι θέμα μνήμης να φανταστώ.)

Αν έχει κ μεγάλη διαρκεια μπαταρίας ακόμα καλυτερα..

Παίζει να βρω με 100-150 ή ονειρευομαι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με κινητό..γιατί ψηνομαι να πάρω. Το βασικό που θέλω να έχει κ γι αυτό ψαχνομαι είναι καλη σύνδεση στο ίντερνετ, να μη μου κολλάει στη πλοήγηση δηλαδή. (Πχ στο φβ,όπως παθαινω με το Samsung s7562 και το μλς king. Ισως για το φβ να κολλάει κ σαν εφαρμογή βέβαια,οποτε είναι θέμα μνήμης να φανταστώ.)

Αν έχει κ μεγάλη διαρκεια μπαταρίας ακόμα καλυτερα..

Παίζει να βρω με 100-150 ή ονειρευομαι;

 

Από Ελλάδα κοίτα τα lumia 535, lumia 640(προτίμησε αυτό) για windows

 

και moto e 2nd gen (4g) και το moto g (4g)(προτίμησε αυτό) από android

 

από Κίνα παίζουν καλά κινητά όπως redmi 2, redmi note 4g και λίγο πιο ακριβό αλλά πολύ καλό το meizu m1 note

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση! Είδα το Motorola g (4g) και απ τα λίγα που διάβασα μου φάνηκε μια χαρά για τα λεφτά του, ξεκινάει από 140, αν λέμε το ίδιο.. Μπορώ να πω πως είχα μια προκατάληψη για τη μάρκα, δε ξέρω γιατί αλλά δε μου έκαναν για πολύ σόι τα κινητά.. Και λουμια θα μου άρεσε επίσης, αλλά φοβάμαι ότι θα βαρεθω που είναι κάπως τετραγωνοποιημενο λόγω των Windows. Όσο για τα κινέζικα δε ξέρω, αλλα τα φοβάμαι... Θα μου πεις και το μλς που χεις κινέζικο δεν είναι;

 

Κάτι ακόμα...απο κάμερα και σημα GPS το μότο g 4g, πως παει;

Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση! Είδα το Motorola g (4g) και απ τα λίγα που διάβασα μου φάνηκε μια χαρά για τα λεφτά του, ξεκινάει από 140, αν λέμε το ίδιο.. Μπορώ να πω πως είχα μια προκατάληψη για τη μάρκα, δε ξέρω γιατί αλλά δε μου έκαναν για πολύ σόι τα κινητά.. Και λουμια θα μου άρεσε επίσης, αλλά φοβάμαι ότι θα βαρεθω που είναι κάπως τετραγωνοποιημενο λόγω των Windows. Όσο για τα κινέζικα δε ξέρω, αλλα τα φοβάμαι... Θα μου πεις και το μλς που χεις κινέζικο δεν είναι;

 

Κάτι ακόμα...απο κάμερα και σημα GPS το μότο g 4g, πως παει;

 

Έχει αλλάξει η μοτορολα. Τα κινητά της πια είναι από τα καλύτερα και με πολύ γρήγορες αναβαθμίσεις. Το μότο g από gps είναι μια χαρά. Από κάμερα τα βασικά δεν είναι για πολλά. Σε αυτή τη κατηγορία χρημάτων μην περιμένεις πολλά από τις κάμερες.

 

Για τα Windows βρες κάποιον φίλο γνωστό που έχει Windows Phone και παίξε λίγο μαζί του όλα τα ίδια είναι.

 

Δεν έχεις λόγο να φοβάσαι η Xiaomi είναι από τις κορυφαίες εταιρείες παγκοσμίως και συγκρίνεται με όλες τις κορυφαίες μάρκες και σε σημεία τις κερδίζει, σίγουρα δεν μπαίνει στο ίδιο καλούπι με την mls. Το μόνο θέμα είναι με την εγγύηση που αν σου τύχει κάτι πρέπει να το στείλεις πίσω και να περιμένεις να στο ξαναστειλουν. Το note 4g το πουλάει και η Wind αλλά το έχει ακριβά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με κινητό..γιατί ψηνομαι να πάρω. Το βασικό που θέλω να έχει κ γι αυτό ψαχνομαι είναι καλη σύνδεση στο ίντερνετ, να μη μου κολλάει στη πλοήγηση δηλαδή. (Πχ στο φβ,όπως παθαινω με το Samsung s7562 και το μλς king. Ισως για το φβ να κολλάει κ σαν εφαρμογή βέβαια,οποτε είναι θέμα μνήμης να φανταστώ.)

Αν έχει κ μεγάλη διαρκεια μπαταρίας ακόμα καλυτερα..

Παίζει να βρω με 100-150 ή ονειρευομαι;

Lumia 535

Xperia e4g

Huawei y550

Lg g2 mini

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
παιδια καλησπερα, οπως φανταζεστε περασαν τοσοι μηνες κι ακομα δεν εχω παρει.. αν και εχω καταληξει στο μοτο g 4g (το απλο ή της 2ης γεννιας) κι εκει που ημουν σχεδον σιγουρη για της 2ης γεννιας, βαζω κατω τις διαστασεις και βλεπω οτι παραειναι μεγαλο θεωρω για τα γουστα μου.. εχει οθονη 5", εγω τωρα ειμαι με κινητο 4" και ειμαι μια χαρα. οποτε υπαρχει κατι αξιοπρεπες με 4" ιντσες; να θυμισω οτι θα το χρησιμοποιω για καμερα κλπ, για χαλαρη πλοηγηση στο ιντερνετ (βεβαια μπορει να περασουν και μερες χωρις) και αυτο που θα ηθελα να δουλευει οπωσδηποτε καλα ειναι το gps+δεδομενα για χαρτες της google, α και μια καλη μπαταρια (για τα μοτο διαβασα και μου ειχατε πει πως τα ειχαν ολα αυτα..). σκεφτηκα και το μοτο g 4g το απλο, που εχει 4,5" αλλα φοβαμαι μηπως κι αυτο μου πεσει μεγαλο...
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Τότε υπάρχει σε αυτές τις διαστάσεις και τα μότο που λέω παραπάνω. Στα 4,5 βασικά. Το θέμα με τα Νόκια είναι ότι μου φαίνεται αρκετά μονότονο το λογισμικό τους, ψηνόμουν για κάποιο λουμια αλλά μετά συνειδητοποίησα αυτό.. Σε ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Τότε υπάρχει σε αυτές τις διαστάσεις και τα μότο που λέω παραπάνω. Στα 4,5 βασικά. Το θέμα με τα Νόκια είναι ότι μου φαίνεται αρκετά μονότονο το λογισμικό τους, ψηνόμουν για κάποιο λουμια αλλά μετά συνειδητοποίησα αυτό.. Σε ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση πάντως.

 

Με βάση αυτά που ζητάς αξίζει με 170 ευρώ το Galaxy J5. Υπερβαίνει το budget σου αλλά αξίζει να διαβάσεις σχόλια στο τοπικ του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας παιδια, διαβασα τα σχολια κι ολοι σχεδον ελεγαν τα καλυτερα και για τα 2 κινητα.. αυτο που με προβληματισε ομως (σιγα που δε θα με προβληματιζε κατι) ειναι οτι ελεγαν για τη μνημη οτι δεν ειναι αρκετη με αποτελεσμα να κολλαει το κινητο.. οπως μου ειπαν και παραπανω, τοσο ψαξιμο ουτε σπιτι να επαιρνα!! χαχα... λες και ειναι η αγορα του αιωνα κανω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...