Jump to content

Honor 4C


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hard reset και επανέρχεται στην έκδοση που είχε πριν το update. Αφού γίνει, περνάς την σωστή έκδοση και είσαι έτοιμος.

 

Τελικά του άλλαξα το region, είχε σβηστεί με όλα αυτά, σε hw/eu και όλα μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια πρεπει να ειναι το μοναδικο κινητο που η τιμη του ανεβαινει..οποιος θελει ας κοιταξει στο skroutz!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μόλις απόκτησα και εγω τον εν λόγω κινητο.εκθεσιακο από media στα 99 ευρώ.παρολα αυτά θέλω λιγο τα φώτα σας.το κινητο είχε το κιτ ΚΑΤ.κατεβασα από το επίσημο site το lollipop.υπαρχει κάποιος τρόπος να το γυρίσω παλιά στο κιτ ΚΑΤ???Εχει επιλογή rollback apo to 6 στο 5 .αλλα π 5 στο 4 οχι. Και σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου πείτε διάφορες το κιτ ΚΑΤ με το lollipop.και με ποια έκδοση ειναι κατα την γνώμη σας πιο "στρωτό" .

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά .

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια πρεπει να ειναι το μοναδικο κινητο που η τιμη του ανεβαινει..οποιος θελει ας κοιταξει στο skroutz!

 

είναι τελευταία κομμάτια που προσπαθούν να τα χρυσό πουλήσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Μόλις απόκτησα και εγω τον εν λόγω κινητο.εκθεσιακο από media στα 99 ευρώ.παρολα αυτά θέλω λιγο τα φώτα σας.το κινητο είχε το κιτ ΚΑΤ.κατεβασα από το επίσημο site το lollipop.υπαρχει κάποιος τρόπος να το γυρίσω παλιά στο κιτ ΚΑΤ???Εχει επιλογή rollback apo to 6 στο 5 .αλλα π 5 στο 4 οχι. Και σε γενικές γραμμές θα ήθελα να μου πείτε διάφορες το κιτ ΚΑΤ με το lollipop.και με ποια έκδοση ειναι κατα την γνώμη σας πιο "στρωτό" .

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά .

Eχει. Τσέκαρε εδώ...

 

http://www.hihonor.com/pl/support/software-list/

 

Προσωπικά πάντως δεν βρίσκω το λόγο να το κάνεις. Εφόσον λειτουργεί σωστά με την lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Eχει. Τσέκαρε εδώ...

 

http://www.hihonor.com/pl/support/software-list/

 

Προσωπικά πάντως δεν βρίσκω το λόγο να το κάνεις. Εφόσον λειτουργεί σωστά με την lollipop.

 

Ευχαριστώ πολύ .θα το ελέγξω ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πως μπορώ από την έκδοση 6 να το γυρίσω στην 5.1

Δες το λινκ που παρεθεσα πιο πάνω. Εκεί έχει rollback και για 5.1 από 6.

Link to comment
Share on other sites

Δες το λινκ που παρεθεσα πιο πάνω. Εκεί έχει rollback και για 5.1 από 6.

 

Και το κάνω όπως περασα και το λογισμικό αυτό ή έχει κάποιο άλλο τρόπο που γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος 100% γιατί δεν το έχω ξανακάνει. Βάσει λογικής, αφού κατεβάσεις το rollback, το περνάς στην sd και μετά το τρέχεις με τοπική ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος 100% γιατί δεν το έχω ξανακάνει. Βάσει λογικής, αφού κατεβάσεις το rollback, το περνάς στην sd και μετά το τρέχεις με τοπική ενημέρωση.

 

έτσι είναι το είχα κάνει εγώ όταν την είχα την συσκευή

πέρασα πρώτα το rollback και μετά πέρασα την 5.1

 

να θυμάστε πρώτα το rollback και μετά την νέα rom

είναι παρά πολύ εύκολη διαδικασία αν κατεβάσεις το αρχείο του rollback στα λέει βήμα βήμα αναλυτικά

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αρκετό καιρό και λόγο των διακοπών που "μπήκαν" στην μέση(:P) πήγα σήμερα το κιν. για επισκευή στην οθόνη αφού είχε βγάλει κιτρινίλες τόσο στην δεξιά πλευρά, όσο και στην αριστερή.

 

Απ'ότι κατάλαβα θα πάρει 2 με 3 ημέρες, ωστόσο εγώ στέκομαι στο γεγονός πως, πολλά άτομα που ήταν πριν από εμένα, ενώ είχαν πάει τα κινητά τους για επισκευή, ένα μεγάλο ποσοστό το παρέλαβε, μη διορθωμένο λόγο υπαιτιότητας του... Δεν ξέρω αν όντως όλοι έφταιγαν, αλλά το ποσοστό που είδα ήταν αρκετά μεγάλο, για να "φταίνε" όλοι...

 

ΥΓ: Αν θυμάμαι καλά για παρόμοια περίπτωση είχε γράψει πως είχε πάει κάποιος στην ARVATO, και του είχαν φτιάξει το κιν. αν μπορεί ας μου απαντήσει εάν τελικά πλήρωσε κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν που είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με εσένα. Μην ανησυχείς, είναι πρόβλημα του κινητού αυτο και περνιέται στην εγγύηση ασυζητητί! Το θέμα είναι αν το έχουν εκεί το ανταλλακτικό γιατί αν πρέπει να το παραγγείλουν μάλλον θα αργήσει. Σε εμένα πήρε περίπου 25 μέρες. Εγινε αντικατάσταση οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν που είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με εσένα. Μην ανησυχείς, είναι πρόβλημα του κινητού αυτο και περνιέται στην εγγύηση ασυζητητί! Το θέμα είναι αν το έχουν εκεί το ανταλλακτικό γιατί αν πρέπει να το παραγγείλουν μάλλον θα αργήσει. Σε εμένα πήρε περίπου 25 μέρες. Εγινε αντικατάσταση οθόνης.

 

Οχ. Μακάρι να μην πάρει τόσο πολύ γιατί λόγο επαγγέλματος το βιάζομαι. :/

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα. Βέβαια με την αρβατο ποτέ δεν ξέρεις. Αν είσαι τυχερός μπορεί σε 3-4 μέρες να έχεις ξεμπερδέψει.

Προτείνω να παίρνεις να ενημερώνεσαι συχνά για την εξέλιξη πάντως γιατί στη δική μου περίπτωση το είχαν έτοιμο ήδη 3 μέρες πριν το παραλαβω αλλά δεν με είδοποίησε κανείς. Με ενημέρωσαν μόνο όταν έστειλα mail παραπόνων για την αργοπορία!:chair:

Και να φανταστείς ότι τους είχα πει εξαρχής ότι το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Στο εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα. Βέβαια με την αρβατο ποτέ δεν ξέρεις. Αν είσαι τυχερός μπορεί σε 3-4 μέρες να έχεις ξεμπερδέψει.

Προτείνω να παίρνεις να ενημερώνεσαι συχνά για την εξέλιξη πάντως γιατί στη δική μου περίπτωση το είχαν έτοιμο ήδη 3 μέρες πριν το παραλαβω αλλά δεν με είδοποίησε κανείς. Με ενημέρωσαν μόνο όταν έστειλα mail παραπόνων για την αργοπορία!:chair:

Και να φανταστείς ότι τους είχα πει εξαρχής ότι το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς για μένα.

 

Μάλλον έχουν φτιάξει από τότε. :P Μόλις σήμερα μου στείλανε sms στο κιν. ότι είναι έτοιμο! Για να το επιβεβαιώσω τους πήρα τηλ. και όντως το είχαν φτιάξει. Πήγα και το πήρα, γιατί το βιαζόμουν, και είναι όλα κομπλέ.

 

Στην κοπέλα της είπα ότι είχα δει πολλά παράπονα για το service και τον χρόνο που παίρνει, και μου απάντησε ότι είναι ανάλογα με το εάν υπάρχει στο service το ανταλλακτικό. Στην περίπτωσή μου και στην δική σου πιο παλιά, επειδή είχαν σημειώσει το πρόβλημα, είχαν μεγάλο απόθεμα από οθόνες, και γι'αυτό δεν άργησαν να το φτιάξουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να κανω και γω μια ερωτηση. Για να κανει καποιος Update σε 6 μονο μεσα απο το site ή καποια στιγμη ερχεται και OTA ?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στα μαύρου χρώματος γίνεται και ΟΤΑ. Αλλά καλύτερα να την κατεβάσεις από το site και να την περάσεις με τοπικη ενημέρωση.

Στην τελική το ίδιο πράγμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...