Jump to content

Honor 4C


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι στα μαύρου χρώματος γίνεται και ΟΤΑ. Αλλά καλύτερα να την κατεβάσεις από το site και να την περάσεις με τοπικη ενημέρωση.

Στην τελική το ίδιο πράγμα είναι.

 

Ειναι του αδερφου μου και ελεγα μηπως γλυτωνα την αγγαρεια :p Οταν το χε πρωτοπαρει του χα πει να μεινει προς το παρον στη kitkat μιας και με lolipop θα χανε σε αποθηκευτικο χωρο και οταν θα βγει η 6 τα κανουμε. Στη marshmallow κερδιζεις και απο το οτι στελνεις ολοκληρες τις εφαρμογες στην sd, σωστα; Στα υπολοιπα θεματα πως ειναι; Εχει bugs ?

 

(Καταλαβαινεις γιατι ρωταω... μην το περασω και μετα φαω γκρινιες να κανω downgrade :lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mια χαρά είναι η marshmallow. Προχώρα άφοβα! Εκτός από το ότι μεταφέρεις τις εφαρμογές στην sd, έχεις και την επιλογή να ελέγχεις όλες τις αδειοδοτήσεις σε καθεμια. Bugs δεν έχω δει μέχρι τώρα. Γενικά είναι πολύ σταθερή, με λίγο καλύτερη διαχείρηση ram και μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι η marshmallow. Προχώρα άφοβα! Εκτός από το ότι μεταφέρεις τις εφαρμογές στην sd, έχεις και την επιλογή να ελέγχεις όλες τις αδειοδοτήσεις σε καθεμια. Bugs δεν έχω δει μέχρι τώρα. Γενικά είναι πολύ σταθερή, με λίγο καλύτερη διαχείρηση ram και μπαταρίας.

 

Οκ θα του τη περασω τοτε. Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα απο ΟΤΑ την update σε 5.1 (CHM-U01C432B310 και EMUI 3.1) αλλα επεσε παρα πολυ ο ελευθερος χωρος (ειχε καπου 1.4gb και μετα το update πηγε 200 mb). Παιζει να χει κρατησει το αρχειο του update και να μην το σβησε αυτοματα (παροτι ΟΤΑ). Εψαξα στα αρχεια της εσωτερικης μνημης και δεν βρισκω κατι.

 

Ακομη για την 6 μπαινω εδω; http://www.hihonor.com/in/support/search-result/?keywords=honor%204c Βλεπω μονο για India. Μηπως πρεπει να βρω αλλου την ευρωπαικη; Και αν τελικα περναμε την india, με εγγυηση παιζει κανα θεμα; Το κινητο ειναι αγορασμενο απο mediamarkt οποτε λογικα "ελληνικο"

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εκανα απο ΟΤΑ την update σε 5.1 (CHM-U01C432B310 και EMUI 3.1) αλλα επεσε παρα πολυ ο ελευθερος χωρος (ειχε καπου 1.4gb και μετα το update πηγε 200 mb). Παιζει να χει κρατησει το αρχειο του update και να μην το σβησε αυτοματα (παροτι ΟΤΑ). Εψαξα στα αρχεια της εσωτερικης μνημης και δεν βρισκω κατι.

 

Ακομη για την 6 μπαινω εδω; http://www.hihonor.com/in/support/search-result/?keywords=honor%204c Βλεπω μονο για India. Μηπως πρεπει να βρω αλλου την ευρωπαικη; Και αν τελικα περναμε την india, με εγγυηση παιζει κανα θεμα; Το κινητο ειναι αγορασμενο απο mediamarkt οποτε λογικα "ελληνικο"

εδω κοίτα http://www.carbontesla.com/2016/06/download-honor-4c-b560-marshmallow-firmware-final-europe/ Edited by Johny-B
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα απο ΟΤΑ την update σε 5.1 (CHM-U01C432B310 και EMUI 3.1) αλλα επεσε παρα πολυ ο ελευθερος χωρος (ειχε καπου 1.4gb και μετα το update πηγε 200 mb). Παιζει να χει κρατησει το αρχειο του update και να μην το σβησε αυτοματα (παροτι ΟΤΑ). Εψαξα στα αρχεια της εσωτερικης μνημης και δεν βρισκω κατι.

 

Ακομη για την 6 μπαινω εδω; http://www.hihonor.com/in/support/search-result/?keywords=honor%204c Βλεπω μονο για India. Μηπως πρεπει να βρω αλλου την ευρωπαικη; Και αν τελικα περναμε την india, με εγγυηση παιζει κανα θεμα; Το κινητο ειναι αγορασμενο απο mediamarkt οποτε λογικα "ελληνικο"

 

Κι απο δω μπορείς

http://www.hihonor.com/pl/support/index.html

 

Για τον αποηκευτικό χώρο, βρες από το file manager το αρχειο του update γιατί το κρατάει και σβήστο.

Link to comment
Share on other sites

Κι απο δω μπορείς

http://www.hihonor.com/pl/support/index.html

 

Για τον αποηκευτικό χώρο, βρες από το file manager το αρχειο του update γιατί το κρατάει και σβήστο.

 

Το ψαξα αλλα δεν το βρηκα. Να μαι τοσο στραβος; Μηπως ειναι σε φακελο που χρειαζεται root access? Τι ονομα εχει;

 

Οταν το ξαναπιασω στα χερια μου θα το δω και θα περασω και την 6

Link to comment
Share on other sites

Koίτα, εγώ το είχα περάσει με τοπική ενημέρωση. Το είχα κατεβάσει πρώτα και μετά το έτρεξα από εκεί που είχε αποθηκευτεί. Το αρχείο είχε όνομα "update. app ". Δες στο κεντρικό μενού του file manager ή σε καποιο φακελο download.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε μία ενημέρωση ΟΤΑ με κάποιες μικροβελτιωσεις συστήματος.

Μέχρι στιγμής βλέπω οτι τρέχει λιγάκι πιο smooth αλλά η μπαταρία μου φαίνεται ότι τελειώνει ελαφρώς πιο γρήγορα. Το χει κατεβάσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μία ενημέρωση ΟΤΑ με κάποιες μικροβελτιωσεις συστήματος.

Μέχρι στιγμής βλέπω οτι τρέχει λιγάκι πιο smooth αλλά η μπαταρία μου φαίνεται ότι τελειώνει ελαφρώς πιο γρήγορα. Το χει κατεβάσει κανείς άλλος?

 

Δεν ξέρω τι παίζει άλλα από την στιγμή που έκανα το update, κάθε φορά που θα κάνω εκκαθαρίσει για να αδειάσει η ram, δεν κουνιέται πάνω από 700 mb. Επίσης κάτι θα πρέπει να κάνουν με την εσωτερική μνήμη. Αναγκάστηκα να βάλω το facebook lite, γιατί αν είχα το κανονικό, μαζί με το messanger τρώει 1 gb, και λόγο δουλειάς έχω αρκετές εφαρμογές. Όσο για την μπαταριά, πάνω από μέρα δεν μου κρατούσε ούτε πριν λόγο χρήσεις, οπότε δεν μπορώ να σου πω αν φταίει το update.

Link to comment
Share on other sites

Με την εσωτερική μνήμη δεν έχω κάποιο θέμα. Αλλά με την διαχείρηση ram, όντως, βλέπω μια μικρή αλλαγή. Προς το χειρότερο!

Οπως και με την διάρκεια μπαταρίας. Ειδικά όταν είναι σε χαμηλά επίπεδα, π.χ 23% , αν το ξανακοιτάξω μετά από κανένα μισάωρο, μπορεί να έχει πέσει και στο 16%. :mad:

Υποτίθεται ότι οι αναβαθμίσεις βγαίνουν για να βελτιώνουν την απόδοση και όχι να την υποβαθμίζουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, έχω διαβάσει και έχω δει και από βιντεακια ότι το τηλέφωνο έχει otg, αλλά όταν συνδεω το USB δεν μου το διαβάζει ξέρει κανείς τι γίνετε;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιήσεις το otg πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

 

Από που το ενεργοποιω το otg ; Δεν έχω βρει κάτι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν και πολλοί τρόποι. Οι πιο απλοί είναι να τρέχεις την εφαρμογή " διαχείρηση συσκευής" για να καθαρίζει από άχρηστα αρχεία που μαζεύονται ή να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή τύπου clean master. Επίσης μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα. Όσες μεταφέρονται.

 

Υ.Γ Α κάτι άλλο που έκανα εγώ και άδειασε πολύς χώρος ήταν να απεγκαταστησω την εφαρμογή του facebook και το messenger.

Μιλάμε για μεγάλη ανάσα! Τώρα τα κάνω όλα από facebook lite. ;-)

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν και πολλοί τρόποι. Οι πιο απλοί είναι να τρέχεις την εφαρμογή " διαχείρηση συσκευής" για να καθαρίζει από άχρηστα αρχεία που μαζεύονται ή να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή τύπου clean master. Επίσης μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές στην κάρτα. Όσες μεταφέρονται.

 

Υ.Γ Α κάτι άλλο που έκανα εγώ και άδειασε πολύς χώρος ήταν να απεγκαταστησω την εφαρμογή του facebook και το messenger.

Μιλάμε για μεγάλη ανάσα! Τώρα τα κάνω όλα από facebook lite. ;-)

 

Υποτίθεται ότι το κιν. έχει 8gb εσωτερική (έτσι λένε όπου και να το δεις). :mad: Θέλω να πιστεύω ότι παίζει να κάνουν κανα update και να συγχωνεύσουν τα πάντα σε μία μνήμη, γιατί τώρα είναι από τα 8 σου αφήνει τα 4 gb (-2gb πάνω κάτω που πιάνουν οι εφαρμογές της google)...

 

ΥΓ: Κάτι οδηγούς πάντως τους βρήκα σε φόρουμ χθες που έψαχνα, αλλά δεν πειραματίζομαι για να μην κάνω καμία πατάτα στο κιν.

Edited by AFC13R
Link to comment
Share on other sites

Καλά τον χώρο που πιάνει το λειτουργικό δεν τον γλιτώνεις όπως και να χει. Τώρα αν θες να το ρουταρεις μόνο για να ξεφορτωθείς τις εφαρμογές της. Google δεν αξίζει τον κόπο κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

επειδή είμαι άσχετος. Κάνοντας αυτή την αναβάθμιση, χάνω τα δεδομένα μου; (πχ αρχέιο συνομιλιών σε viber και whatsapp)

Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι άσχετος. Κάνοντας αυτή την αναβάθμιση, χάνω τα δεδομένα μου; (πχ αρχέιο συνομιλιών σε viber και whatsapp)

 

Για whatsapp δεν ξέρω, αλλά για viber ναι. Κάθε φορά που κάνεις επανεγκατάσταση την εφαρμογή του viber, χάνονται οι συνομιλίες. Για τα άλλα δεδομένα πάντως, μπορείς να κάνεις backup από την "μαμά" εφαρμογή που έχει το κινητό. Πάντως για μένα, θα σου έλεγα να μην αλλάξεις λειτουργικό, γιατί το Marshmallow δεν σου δίνει αρκετό αποθηκευτικό χώρο! Εγώ κάνω υπομονή μπας και βγάλουν κανα update και φτιάξει κάπως η κατάσταση, αλλά χλωμό το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα, θα σου έλεγα να μην αλλάξεις λειτουργικό, γιατί το Marshmallow δεν σου δίνει αρκετό αποθηκευτικό χώρο! Εγώ κάνω υπομονή μπας και βγάλουν κανα update και φτιάξει κάπως η κατάσταση, αλλά χλωμό το βλέπω...

μα εγώ για αυτό ακριβώς το λόγο το σκέφτομαι. Επειδή έχω πρόβλημα χώρου, με το Marshmallow , δεν θα μπορώ να μεταφέρω τις περισσότερες εφαρμογές στην κάρτα; (τώρα μπορώ μόνο 2-3)

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ για αυτό ακριβώς το λόγο το σκέφτομαι. Επειδή έχω πρόβλημα χώρου, με το Marshmallow , δεν θα μπορώ να μεταφέρω τις περισσότερες εφαρμογές στην κάρτα; (τώρα μπορώ μόνο 2-3)

 

Μπορείς αλλά δεν σώζεται και πολύ η κατάσταση. Να φανταστείς έχω απενεργοποιήσει ακόμη και εφαρμογές της google, αλλά και πάλι δεν φτάνει ο χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την αναβάθμιση δεν χάνονται τα δεδομένα. Τώρα αν θες να είσαι σίγουρος κάνε backup και εισαι κομπλε. Για να αδειάσει χώρος, όπως είπα και πιο πάνω, βρείτε από τα περιεχομενα του κινητού το αρχείο update και σβήστε το. Προαιρετικά σβήνετε facebook και messenger και εκοικονομειτε έτσι πολύ χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την αναβάθμιση δεν χάνονται τα δεδομένα. Τώρα αν θες να είσαι σίγουρος κάνε backup και εισαι κομπλε. Για να αδειάσει χώρος, όπως είπα και πιο πάνω, βρείτε από τα περιεχομενα του κινητού το αρχείο update και σβήστε το. Προαιρετικά σβήνετε facebook και messenger και εκοικονομειτε έτσι πολύ χώρο.

δεν νομίζω ότι έχω τετοιο αρχείο. έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

εννοείται ότι δεν έχω facebook και messanger...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...