Jump to content

Landvo S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α μπα, δεν νομίζω. Όποια ομοιότης, περιορίζεται μόνο στην εξωτερική όψη της συσκευής.

 

οι κινεζοι αντιγραφουν τα παντα lol

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α μπα, δεν νομίζω. Όποια ομοιότης, περιορίζεται μόνο στην εξωτερική όψη της συσκευής.

Ούτε εξωτερικά είναι τα ίδια... Πήρα θήκη σιλικόνης για Galaxy S6 και δεν ταιριάζει με το Landvo μου...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εξωτερικά είναι τα ίδια... Πήρα θήκη σιλικόνης για Galaxy S6 και δεν ταιριάζει με το Landvo μου...

 

Σε μενα ταιριαζει απολυτα και μονο η τρυπα του μικροφωνου δεν ταιριαζει. Αυτη δε με το καπακι ταιριαζει απολυτα 100 %

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Tulu τα κατάφερα να το φλασαρω και να το κάνω root μετά.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Λοιπόν, έπεσα στην περίπτωση και ένα από τα τέσσερα που πήρα, έδινε ένδειξη 100% για ώρες μετά τη φόρτιση. Στη συνέχεια το ποσοστό έπεφτε σχετικά γρήγορα και περίπου στο 80% έσβηνε. Δοκίμασα μάταια, κάποια calibration apps αλλά ίσως λόγω μη πρόσβασης root, δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Το GEARBEST είπε οτι είναι ελαττωματική μπαταρία αλλά από ολες τις πιθανές λύσεις όπου θεωρούσα ότι ''έμπλεκα'', δέχθηκα partial refund 30%. Μπαταρία όμως πουθενά. Το GEARBEST και ένα ''support?'' της LANDVO, μέχρι στιγμής δεν με έχουν βοηθήσει στην εύρεση μπαταρίας.

 

 

Αστο να κλεισει τελειως και μετα φορτισε το κλειστο

Αν το κανεις root μπες σε recovery mode και κανε wipe battery stats

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Αστο να κλεισει τελειως και μετα φορτισε το κλειστο

Αν το κανεις root μπες σε recovery mode και κανε wipe battery stats

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, εκτός από root, χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ταιριαζει απολυτα και μονο η τρυπα του μικροφωνου δεν ταιριαζει. Αυτη δε με το καπακι ταιριαζει απολυτα 100 %

Δεν ξέρω ποια πήρες, η δική μου είναι Nilkin και δεν ταιριάζει.... Τζάμπα τα 6€....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια πήρες, η δική μου είναι Nilkin και δεν ταιριάζει.... Τζάμπα τα 6€....

 

Έχω πάρει αυτές τις δύο:

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-Brand-New-View-Window-Leather-Flip-Case-For-Samsung-Galaxy-S6-SVI-G9200-Wallet-With/32299966066.html

 

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-0-5mm-Ultra-Slim-Clear-Soft-TPU-Back-Cover-Case-Skin-For-Samsung-Galaxy/32339596200.html

 

Στην δεύτερη έκανα μία μικρή τρύπα με το εργαλείο που κανουμε τρυπες για την ζώνη για το μικρόφωνο. Ταιριάζουν απολυτα 100%

Link to comment
Share on other sites

To πορτακι δουλευει? Δηλαδη οταν το ανοιγεις ανοιγει και η οθονη και οταν το κλεινεις δειχνει το παραθυρο

 

Οχι είναι απλό πορτακι προστασίας. Αλλα αν παρατηρήσεις όταν σε καλουνε η κληση παει επανω ακριβως που ειναι το παράθυρο και δεν χρειαζεται να ανοιξεις για να δεις ποιος σε καλει. Επίσης απο το παραθυρο βλεπεις ώρα και ημερομηνία. Εβαλα ένα μαγνητάκι κάτω αριστερα και το κολησα εσωτερικά, αλλά είναι αχρηστο διοτι ναι μεν εμφανιζεται το νεο μενου στο παράθυρο (της θήκης) αλλα δεν μπορεις να το χειριστείς απο το εξωτερικο τζάμι της θηκης (του παραθύρου). Θα μπορούσες αν αφαιρουσες το τζάμι του παραθύρου.

Υπάρχουν πολλές άλλες επιλογες σε θήκες αλλα το βρισκω υπερβολή για τα δικα μου χρηστικα γουστα. Αν θέλετε και σας ενδιαφέρει μπορώ να σας στειλω άλλα links θηκων με chip και με software. Εμένα δεν με ενδιαφερανε διοτι ήθελα κοστος για δύο θήκες (παράθυρο και σιλικονης) περίπου 5 $.

 

π.χ.

1. http://www.aliexpress.com/item/1pcs-Two-dimensional-code-Smart-Sleep-Protector-Shell-Clear-Flip-Mirror-Cover-View-Window-Case-For/32329249112.html (με QR code Smart Sleep Protector)

 

2. http://www.aliexpress.com/item/Smart-Touch-View-Auto-Sleep-Wake-Function-With-Original-Chip-Flip-Leather-Case-Back-Cover-For/32330275326.html (με τσιπακι). Βρισκεται και φθηνοτερη.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ενα θεμα με το κινητο τώρα τελευταία άρχισε και βγάζει η εφαρμογή measure εχει σταματήσει και κολλάει υπερβολικά το κινητο σε σημειο να μην μπορείς να ανοίξεις ούτε τις ρυθμίσεις και χώρια που κατεβάζει απο μόνο του διάφορες εφαρμογές οπως easy touch battery saver omni και διαφορα αλλα τετοια .έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα μετα απο δυο εβδομάδες ξανά τα ιδια .τωρα λεω να περασα την ρομ απο το needrom να δω τι θα γινει .απλα απο περιέργεια γιατ σε καπιους το κανει αυτο και σε καποιους αλλους οχι ? και εχω απενεργοποιήσει το mobomarket και μια αλλη εγαρμογη που ειπε ένας φίλος εδω μεσα .απλα μου ειναι περιεργο τι να φταιει
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ενα θεμα με το κινητο τώρα τελευταία άρχισε και βγάζει η εφαρμογή measure εχει σταματήσει και κολλάει υπερβολικά το κινητο σε σημειο να μην μπορείς να ανοίξεις ούτε τις ρυθμίσεις και χώρια που κατεβάζει απο μόνο του διάφορες εφαρμογές οπως easy touch battery saver omni και διαφορα αλλα τετοια .έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλα μετα απο δυο εβδομάδες ξανά τα ιδια .τωρα λεω να περασα την ρομ απο το needrom να δω τι θα γινει .απλα απο περιέργεια γιατ σε καπιους το κανει αυτο και σε καποιους αλλους οχι ? και εχω απενεργοποιήσει το mobomarket και μια αλλη εγαρμογη που ειπε ένας φίλος εδω μεσα .απλα μου ειναι περιεργο τι να φταιει

 

κατεβασε την ROM και μετα κανε ROOT για να πετάξεις διάφορα και θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη εντάξει δουλευει μια χαρά. Απλά περιέργεια εγώ ποια εφαρμογή το προκαλεί

 

Το έψαξα αλλα δεν καταλαβα !!!

Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιησεις απο τις εφαρμογες το ΟΘΟΝΗ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ το οποιο κατι τρεχει στο παρασκηνιο και καταβαζει χωρις καμια ειδοποιηση εφαρμογες που δεν ειχες ποτε κατεβασει
Link to comment
Share on other sites

Να απενεργοποιησεις απο τις εφαρμογες το ΟΘΟΝΗ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ το οποιο κατι τρεχει στο παρασκηνιο και καταβαζει χωρις καμια ειδοποιηση εφαρμογες που δεν ειχες ποτε κατεβασει

 

Το ειχα δοκιμασει αλλα δεν εκανε απολυτως τιποτα !!! αυτο συνεχιζε να κατεβαζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι την εχεις απενεργοποιησει τελειως οχι απλα διακοπη

Εγω απο τοτε που την απενεργοποιησα δεν με εχει ξαναενοχλησει

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι την εχεις απενεργοποιησει τελειως οχι απλα διακοπη

Εγω απο τοτε που την απενεργοποιησα δεν με εχει ξαναενοχλησει

 

Ναι σίγουρος !

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς τρόπο να σβήσει το gmail account από το play store και να βάλει κάποιο άλλο? Γιατί με τον κλασσικό τρόπο από τις ρυθμίσεις- λογαριασμό δεν γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς τρόπο να σβήσει το gmail account από το play store και να βάλει κάποιο άλλο? Γιατί με τον κλασσικό τρόπο από τις ρυθμίσεις- λογαριασμό δεν γίνεται

 

γιατι να το σβησεις ? βαλε αλλο προγραμμα και σταματα το συγxρονισμο του gmail

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς τρόπο να σβήσει το gmail account από το play store και να βάλει κάποιο άλλο? Γιατί με τον κλασσικό τρόπο από τις ρυθμίσεις- λογαριασμό δεν γίνεται

 

Με αυτόν τον τρόπο κατάφερα να σβήσω το Gmail από το play store προϋπόθεση να είσαι root

m.youtube.com/watch?v=2LGEoX7D-Y0

Απλά για το σβήσιμο τον αρχείων μπαίνουμε μέσα στο φάκελλο sync και σβήνουμε μόνο το αρχείο account

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο κατάφερα να σβήσω το Gmail από το play store προϋπόθεση να είσαι root

m.youtube.com/watch?v=2LGEoX7D-Y0

Απλά για το σβήσιμο τον αρχείων μπαίνουμε μέσα στο φάκελλο sync και σβήνουμε μόνο το αρχείο account

 

και τι εξυπηρετει να το σβησουμε ?

Link to comment
Share on other sites

και τι εξυπηρετει να το σβησουμε ?

Απλά όταν έστησα το κινητό έβαλα το gmail από το άλλο μου κινητό και όταν πήγα να το σβήσω δεν μπορούσα. οπότε για να αποφύγω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις και να βάλω άλλο gmail για να χρησιμοποιήσω το play store βρήκα αυτή την λύση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...