Jump to content

Landvo S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα αρνητικό που έχω παρατηρήσει μέχρι τώρα συγκριτικά με το άλλο κινητό μου(LG Optimus G) είναι ότι δεν έχει τόσο καλό σήμα. Η περιοχή που μένω δεν έχει και πολύ καλό σήμα γενικά(για cosmote) και μέσα στο σπίτι δεν πιάνει πάντα ενώ το LG έχει 1-2 γραμμές. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αυξήσω το σήμα μου; Παίζει ρόλο που ψαλίδισα την sim και την έκανα nanosim μόνος μου; Αν βάλω στην 2η θέση για την sim θα δω διαφορά;

 

Τέλος ένα αρνητικό ακόμα είναι οτι δεν έχει δυνατό φλας, αν και δεν είναι σημαντικό για εμένα.

επειδη το εχω το κινητο....ποσο πιο δυνατο θελεις δηλαδη να ειναι το φλας, ελεος 89$ δωσαμε.....τι θελεις δηλαδη κανα προβλακι led 50w να εχει???? :lol:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 293
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχα. Εννοείτε ότι για τα λεφτά του είναι μια χαρά, απλά σε σύγκριση με άλλα κινητά(πχ Optimus G) που είχε είναι αδύναμο... Το πρόβλημά μου περισσότερο ειναι το κακό σήμα. Εσείς έχετε παρατηρήσει αντίστοιχο πρόβλημα; Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα με το presale απο το gearbest τον Μάιο και ακόμα να σταλεί.

Οι υπόλοιποι που παραγγείλατε με την ίδια προσφορά τι εξέλιξη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ιδια.Ανοιξα ticket στο σαιτ και μου απαντησαν πολυ γρηγορα οτι δεν το στειλαν γιατι δεν ειχαν επιβεβαιωσει τα στοιχεια μου.Αστεια δικαιολογια.Στειλτους και συ ενα μηνυμα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εδώ. Περιμένω να το στείλουνε την επόμενη εβδομάδα, αν και έχουν διαψευστεί πολλές φορές...
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα με το presale απο το gearbest τον Μάιο και ακόμα να σταλεί.

Οι υπόλοιποι που παραγγείλατε με την ίδια προσφορά τι εξέλιξη έχετε?

εγω το εχω παραλαβει εδω και δυο εβδομαδες....μαλλον σε ξεχασαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, εχει κανενας θεματακι με το σημα? cosmote εχω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια απλή θήκη σιλικόνης για το κινητό, μα δεν βρίσκω πουθενά...... Επειδή μοιάζει με το Galaxy S6, λέτε να ταιριάζει με τα κουμπιά κλπ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ταιριαζουν απολυτα, το κινητο ειναι 1:1 οποτε..... αλλα απο εξωτερικο δεν μπορεις να παρεις πλεον κατι, εκτος και αν εχεις balance στο paypal ή πιστωτικη απο τραπεζα του εξωτερικου, σε αλλη περιπτωση πληρωνεις κανα 20-30 ευρα για θηκη απο s6......
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

1) το πίσω καπάκι πως ανοίγει ?

2) κάρτα micro sd πως παίρνει ?

 

1) Δεν ανοίγει

 

2) Δεν παίρνει

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

1) το πίσω καπάκι πως ανοίγει ?

2) κάρτα micro sd πως παίρνει ?

To πισω καπακι ανοιγει μονο με θερμανση και βεντουζα με μεγαλη προσοχη διοτι σπαει ευκολα, καρτα sd δεν γνωριζω αν παιρνει εσωτερικα, βγαζοντας την ηδη υπαρχουσα αν εχει και βαζοντας μια μεγαλυτερη, παιδια ρωταω ξανα θεμα με το σημα εχει κανεις?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω απόσπασμα από την συνομιλία στο chat, όπου ενημερώθηκα ότι το αν θα σταλεί μια παραγγελία ή όχι βασίζεται στην τύχη:blink:

 

Maxwell: Welcome to Gearbest.com.How may I help you today?

Kostas: Hello! I wanted to ask about my order W*** - it has been 2 months now and you told me some days ago you will send it but still nothing...

Maxwell: One moment please. I will check it for you. Thank you.

Maxwell: i have contact with the relevant department

Maxwell: this item would be restocked next week

Maxwell: since the manufacture limited production before

Maxwell: we can partial products from them , however orders over our stock

Kostas: I don't understand your last sentence. Can you give me the exact date you will ship my phone, since you tell me it will be restocked next week?

Maxwell: yes, we will get the products from the supplier next week, but it is a estimate date

Maxwell: since it also has a delivery

Maxwell: what we can promised is that we will ship for you when the item restocked

Kostas: I understand. My problem is, how are you sure that it will be shipped then? I say that because many people in my country have ordered after me and received many weeks ago, while my order is about 2 months. I fear that even after the next restock, you will send to other people who have ordered after me...

Maxwell: sir, usually for items are selected to ship for customer by system in a chance

Maxwell: but we have noticed your order

Maxwell: we can prior to ship for you

Kostas: How can this be possible? :P

Kostas: You mean I might order today and you not ship it to me

Kostas: and somebody else order in a month

Kostas: and ship immediately?

Kostas: this sounds strange

Maxwell: thanks for your suggestion

Maxwell: we are striving to upgrade this lack

Maxwell: we also aware this issue , we will show better service for customers

Kostas: I did not suggest anything. This is the first time I hear that the shipping order is lottery

Kostas: Anyway, I hope you ship it at last

Kostas: Bye

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω απόσπασμα από την συνομιλία στο chat, όπου ενημερώθηκα ότι το αν θα σταλεί μια παραγγελία ή όχι βασίζεται στην τύχη:blink:

Φίλε μου, μία απο τα ίδια και σε μένα.

Μιλάω κάθε δευτέρα μαζί τους εδώ και ένα μήνα. Μου έχουν πει από "το έχουμε και το δοκιμάζουμε" μέχρι "έχουμε πρόβλημα με τις παραδόσεις από τον κατασκευαστή". Χθες μου είπαν ότι θα παραλάβουν σε 1-2 εβδομάδες. Όταν τους ανέφερα ότι στη σελίδα τους βγαίνει άμεσα διαθέσιμο προς πώληση, απάντησε ότι αφού πάρουν την παραγγελία τότε τσεκάρουν αν το έχει ο κατασκευαστής.

Αγανάκτησα και ακύρωσα την παραγγελία(ήδη μου ήρθε και mail επιστροφής χρημάτων), κάτι που μου το πρότεινε και το δέχτηκε με ευχαρίστηση.

Σου εύχομαι καλή τύχη και καλά ξεμπερδέματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Κι εγώ ήμουν οριακά να το ακυρώσω, αλλά με τα capital controls κλπ φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να κάνω ξανά αγορά (μπαίνουν στο balance τα λεφτά της επιστροφής?)

 

Απαράδεκτοι πάντως...

Link to comment
Share on other sites

To πισω καπακι ανοιγει μονο με θερμανση και βεντουζα με μεγαλη προσοχη διοτι σπαει ευκολα, καρτα sd δεν γνωριζω αν παιρνει εσωτερικα, βγαζοντας την ηδη υπαρχουσα αν εχει και βαζοντας μια μεγαλυτερη, παιδια ρωταω ξανα θεμα με το σημα εχει κανεις?

 

thx.

Με το σήμα έχω πρόβλημα. άν το χάσει πχ ασανσερ κτλ μένει νεκρό μέχρι να του κάνω reboot

Link to comment
Share on other sites

thx.

Με το σήμα έχω πρόβλημα. άν το χάσει πχ ασανσερ κτλ μένει νεκρό μέχρι να του κάνω reboot

εμενα ξαναβρισκει, αλλα δεν εχει πολυ καλο σημα....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω παραλαβει εδω και δυο εβδομαδες....μαλλον σε ξεχασαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια, εχει κανενας θεματακι με το σημα? cosmote εχω.

 

Καλησπέρα έχω πάρει και εγώ το landvo s6 απο το gearbest εδώ και τρεις εβδομαδες περιπου. ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ. Έχει πρόβλημα σαν τηλέφωνο. Μερικές φορές ενω έχω σήμα full(vodafone) δεν κάνει και δεν δέχεται κλήσεις. Μόνο με reboot επανέρχεται, και αν το καταλάβεις σύντομα και δεν χάσεις καμια 10ρια κλήσεις. Το άλλο πρόβλημα είναι όταν με περνουν τηλ δεν έχει ήχο αλλά μόνο δόνηση (ενω έχω επιλέξει και τα δύο). Και εκεί μόνο με reboot επανέρχεται αλλά αυτό το παρουσιάζει κάθε μέρα. Εντελώς αναξιόπιστο. Μίλησα με το gearbest και μου είπαν να το επιστρέψω πίσω και να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Αυτό θα κάνω. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πάρει και εγώ το landvo s6 απο το gearbest εδώ και τρεις εβδομαδες περιπου. ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ. Έχει πρόβλημα σαν τηλέφωνο. Μερικές φορές ενω έχω σήμα full(vodafone) δεν κάνει και δεν δέχεται κλήσεις. Μόνο με reboot επανέρχεται, και αν το καταλάβεις σύντομα και δεν χάσεις καμια 10ρια κλήσεις. Το άλλο πρόβλημα είναι όταν με περνουν τηλ δεν έχει ήχο αλλά μόνο δόνηση (ενω έχω επιλέξει και τα δύο). Και εκεί μόνο με reboot επανέρχεται αλλά αυτό το παρουσιάζει κάθε μέρα. Εντελώς αναξιόπιστο. Μίλησα με το gearbest και μου είπαν να το επιστρέψω πίσω και να μου επιστρέψουν τα λεφτά. Αυτό θα κάνω. Για να δούμε.

 

Κάνε hard reset

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard reset

 

Τα προβλήματα τα παρουσιάζει απο την δεύτερη μέρα λειτουργιας και χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα extra εφαρμογές. Δεν νομίζω να αλλάξει τίποτα με το hard reset αν και θα το δοκιμασω να το κάνω. Πάντως παρατημενω σε μια άκρη το έχω και χρησιμοποιω το παλιό καλό μου αξιόπιστο NOKIA (απλό όχι smartphone).

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα τα παρουσιάζει απο την δεύτερη μέρα λειτουργιας και χωρίς να έχω κατεβάσει τίποτα extra εφαρμογές. Δεν νομίζω να αλλάξει τίποτα με το hard reset αν και θα το δοκιμασω να το κάνω. Πάντως παρατημενω σε μια άκρη το έχω και χρησιμοποιω το παλιό καλό μου αξιόπιστο NOKIA (απλό όχι smartphone).

 

Κοιτά μην έχει και τίποτα updates

Να κατεβάσει.

Και από εδώ και πέρα μόνο αξιόπιστες μάρκες

ΖΤΕ, MEIZU, XIAOMI, HUAWEI, LENOVO, OPPO, ASUS, SAMSUNG, HTC , LG, Sony κτλ ,ακόμα αν θες και dooge,

 

 

Kati landvo, ulephone, elephone κτλ μέχρι να......ωριμάσουν μακρυά και αγαπημενοι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μην έχει και τίποτα updates

Να κατεβάσει.

Και από εδώ και πέρα μόνο αξιόπιστες μάρκες

ΖΤΕ, MEIZU, XIAOMI, HUAWEI, LENOVO, OPPO, ASUS, SAMSUNG, HTC , LG, Sony κτλ ,ακόμα αν θες και dooge,

 

 

Kati landvo, ulephone, elephone κτλ μέχρι να......ωριμάσουν μακρυά και αγαπημενοι

 

έχεις δίκιο φίλε μου! δελεάστηκα από την χαμηλή τιμή του. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητα εχει η landvo μικρη μαρκα αλλα σοβαρη καμια σχεση με elephone ,doogee και λοιπες σαβουρες.Εχει κανεις αλλος τα προβληματα που εχει το παιδι με τις χαμενες κλησεις?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητα εχει η landvo μικρη μαρκα αλλα σοβαρη καμια σχεση με elephone ,doogee και λοιπες σαβουρες.Εχει κανεις αλλος τα προβληματα που εχει το παιδι με τις χαμενες κλησεις?

Για 89$ που το πηρα, ε καλο θα ελεγα, δεν εχει καλο σημα (θεμα δεκτη μαλλον) ζεστενεται σαν φριτεζα, το λειτουργικο του δεν ειναι "καθαρο" ειναι μιγμα απο lollipop-kit-kat-samsung s6, σε σχεση με την elephone οχι δεν συγκρινεται, η ele ειναι σαφως βηματα μπροστα, οσο doogee και cubot που τα λες σαβουρες, στα τελευταια μοντελα τους εχουν βελτιωθει σε τρομερο βαθμο, η landvo μαλλον ειναι στην θεση της doogee πριν απο 2-3 χρονια....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το φορτιστή του; Από το πρωί έπαψε να δουλεύει ο φορτιστής του, τον δοκίμασα και με άλλα κινητά μα τίποτα.. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητα εχει η landvo μικρη μαρκα αλλα σοβαρη καμια σχεση με elephone ,doogee και λοιπες σαβουρες.Εχει κανεις αλλος τα προβληματα που εχει το παιδι με τις χαμενες κλησεις?

 

 

Δεν γνωρίζω για τις μάρκες που αναφέρεις αν είναι σαβούρες ή όχι αλλά το landvo s6 εμένα δεν μου έχει βγει καλό. Ένα tablet 3g που έχω πάρει εδώ και ένα χρόνο τις ippo έχει βγει σκυλί. Δεν μασάει τίποτα και με σκληρή χρήση. Και σήμα καμπάνα παντού (VODAFONE) για internet.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με το φορτιστή του; Από το πρωί έπαψε να δουλεύει ο φορτιστής του, τον δοκίμασα και με άλλα κινητά μα τίποτα.. ....

 

Ότι έχω πάρει από ΚΙΝΑ όλα καίγονται οι φορτιστές τους πολύ σύντομα. Μάλλον λόγω τάσης ΔΕΗ. (μικρο το κακό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...