Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για βγαλε να δουμε... Αν και δε θεωρω οτι ειναι λυση αυτο αλλα τελοσπαντων...

 

Mια χαρά είναι enginekiller. Το πρότεινε η Citroen. Δεν ήμουν παρών αλλά ο αρχιτεχνίτης είπε

ότι αυτό το κάνουν σε όλα τα C4 που έρχονται.

 

http://img481.imageshack.us/img481/1886/dsc00139medium8tl.th.jpg

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια και απο μενα παιδια!!

elteo, το ιδιο ειχαν κανει και σε μενα αν θυμασε πριν απο καν 2 μηνες.Μετα μου τα αλλαξανε και τα δυο πισω.Πιστευω οτι ειναι ημιμετρο-κατι προσωρινο.Ασε που γεμιζει λασπες ο αξονας της μπουκαλας....

ΥΓ.αυτα τα λαστιχα ειχε απο την αρχη?Σαν βροχινα ειναι.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

 

http://www.xanthifans.gr/spiros/alarmc4/

εδω ειναι ολα

 

το ενχειριδιο ειναι το Ε1 μεχρι Ε13 και το enxiridio0 ειναι το εξωφυλο

 

οτι απορια εχετε μου το λετε για διευκρινιση :)

Εγω παντως σε 2 λιτρο ειχα δει τα ρανταρ να ειναι διπλα στην μπλαφονιερα στον εσωτερικο καθρεπτη ενσωματωμενα και οχι στις κολωνες.Περιεργο?

κοιταξτε εδω..http://automotriz.net/images/modelos/citroen-c4/04105017_2.jpg

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι ημίμετρο αλλά προς το παρόν δουλεύει άψογα.

 

Τι εννοείς με τα λάστιχα; Είναι αυτά που φορά από τον Μάρτιο απλά είναι μέσα στις λάσπες μιας κι εδώ έβρεξε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι το αξιοπροσεκτο εχει αυτο... Ενα 2λιτρο VTS με μερικα εξτρα δεν ειναι απλως;;;;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ξέρεις κανείς μέχρι πότε θα ισχύει

η έκπτωση των 2000 ευρώ? Στην αντιπροσωπεία μου έδωσαν τις κλασικές

απαντήσεις... ότι θεωρητικά μέχρι σήμερα ισχύει η προσφορά.

Γιατί θέλω να το αγοράσω μετροιτοίς.

 

Τέλος, τα χρήματα τα δίνουμε αφού παραλάβουμε το αυτοκίνητο? Γιατί μου είπαν ότι στο χρώμα που θέλω θα κάνει 2 εβδομάδες.

 

Δηλαδή τί σου είπαν? Ότι αν το παραγγείλεις τώρα (που ισχύει η έκπτωση)

και παραλάβεις μετά από 2 εβδομάδες μπορεί να μην ισχύει και να την

πληρώσεις?

Link to comment
Share on other sites

αμα το αυτοκινητο ειναι εκτελονισμενο δεν εχεις προβλημα αμα ομως ειναι παραγκελια τοτε μπορει να αλλαξουν οι τιμες μεχρι να ερθει .
Link to comment
Share on other sites

Πάω σήμερα στην αντιπροσωπεία μου και μου είπαν ότι ήρθε

οδηγία να τα κόβουν σε ένα σημείο.... Τα κοίταξα και είναι λες και τα έκοψαν

στην μέση. ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

το ιδιο ειχαν κανει και σε μενα αν θυμασε πριν απο καν 2

μηνες. Μετα μου τα αλλαξανε και τα δυο πισω. Πιστευω οτι ειναι ημιμετρο,

κατι προσωρινο. Ασε που γεμιζει λασπες ο αξονας της μπουκαλας....

 

Βρε παιδιά, λίγο περίεργα δεν φαίνεται στη φωτογραφία? Είναι ΕΝΤΕΛΩΣ

ακάλυπτο ! Δεν μας δείχνετε και μια φωτογραφία πως ήταν πρίν ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, λίγο περίεργα δεν φαίνεται στη φωτογραφία? Είναι ΕΝΤΕΛΩΣ

ακάλυπτο ! Δεν μας δείχνετε και μια φωτογραφία πως ήταν πρίν ?

 

Δεν έχω φωτό από πριν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τί σου είπαν? Ότι αν το παραγγείλεις τώρα (που ισχύει η έκπτωση)

και παραλάβεις μετά από 2 εβδομάδες μπορεί να μην ισχύει και να την

πληρώσεις?

 

Όχι... δεν το έθεσα σωστά. Ακόμα δεν το έχω κλείσει- λέω να το κάνω τη Δευτέρα- απλά δεν ξέρω αν τη Δευτέρα θα ισχύει η έκπτωση. Γιατί όταν τους είπα προχθές -Τρίτη- ότι θα έρθω τη Δευτέρα μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν 8α ισχύει η έκπτωση των 2000 ευρώ.

 

Το αυτοκίνητο δεν είναι ειδική παραγγελία με την έννοια ότι θέλω κάτι extra... απλά δεν το έχουν σε σκούρο γκρι που το θέλω εγώ. Και έτσι θα κάνει δύο μήνες... (όχι 2 εβδομάδες που έγραψα κατά λάθος πιο πάνω-ευσεβείς πόθοι).

 

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα πολύ για C4 και ακόμα το σκέφτομαι δηλ. γιατί είμαι νέα οδηγός+τα λεφτά είναι πολλά ακόμα και για την έκπτωση για μένα. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα στο c3 και στο c4 για οικονομικούς λόγους (3500 ευρώ διαφορά + το κόστος συντήρησης από εδώ και πέρα) αλλά σκέφτηκα... πόσες ακόμα ευκαιρίες θα έχω στη ζωή μου να αγοράσω - μετροιτοίς- και σε καλή τιμή ένα αυτοκίνητο που με έχει ξετρελάνει. Από την άλλη με έχουν προβληματίσει και διάφοροι φίλοι ότι έχει πολλά ηλεκτρονικά... κτλ και θα δημιουργούν πολλά προβλήματα.

 

Αν έχει κάποιος διάθεση και μπορεί να με βοηθήσει με τις παραπάνω σκέψεις... καλοδεχούμενος. ;)

:p
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα πολύ για C4 και ακόμα το σκέφτομαι δηλ. γιατί είμαι νέα οδηγός+τα λεφτά είναι πολλά ακόμα και για την έκπτωση για μένα. Στην αρχή ήμουν ανάμεσα στο c3 και στο c4 για οικονομικούς λόγους (3500 ευρώ διαφορά + το κόστος συντήρησης από εδώ και πέρα) αλλά σκέφτηκα... πόσες ακόμα ευκαιρίες θα έχω στη ζωή μου να αγοράσω - μετροιτοίς- και σε καλή τιμή ένα αυτοκίνητο που με έχει ξετρελάνει. Από την άλλη με έχουν προβληματίσει και διάφοροι φίλοι ότι έχει πολλά ηλεκτρονικά... κτλ και θα δημιουργούν πολλά προβλήματα.

 

Αν έχει κάποιος διάθεση και μπορεί να με βοηθήσει με τις παραπάνω σκέψεις... καλοδεχούμενος. ;)

 

 

Μην ακούς τους αυλικούς γιατί πολύ απλά αυτοί δεν το έχουν στην κατοχή τους.

Οτι έχει δηλ πολλά ηλεκτρονικά χαλά; Ακου νεαρά κιόλας το έχω από τον Μάρτιο και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά. Εχω το Exclusive που είναι τίγκα από δαύτα.

 

Follow your heart γιατί μετά θα το μετανιώνεις κάθε μέρα που θα αντικρίζεις το C3.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

απλά δεν το έχουν σε σκούρο γκρι που το θέλω εγώ. Και έτσι θα κάνει

δύο μήνες... (όχι 2 εβδομάδες που έγραψα κατά λάθος πιο πάνω-ευσεβείς πόθοι).

 

Πρώτα απ' όλα παράξενο που δεν έχουν το GRIS FER, εκτός αν ζήτησες π.χ το 1.4 SX.

Σε 1.6 το μοντέλο που έχουν περισσότερο είναι το GRIS FER.

 

Δεύτερο και σημαντικότερο, αν το αυτοκίνητο έρθει σε 2 μήνες και δεν ισχύει ΤΟΤΕ

η έκπτωση, θα πληρώσεις +2000E. Πρόσεξε, μην σε ψαρώσουν στο ζήτημα αυτό.

Εγώ έκανα ολόκληρη φασαρία επί του θέματος γιατί ήθελα και άλλα (χρώμα LUCIFER,

πλευρικά παράθυρα ασφαλείας) και μου είπαν ότι δεν κλειδώνει η τιμή άρα και

η έκπτωση μετά από 2 μήνες. Θα το πλήρωνα με την τιμή που θα είχε 2 μήνες μετά

και αν δεν έχει έκπτωση "τότε" χωρίς έκπτωση :mad:

 

Φυσικά δεν προχώρησα στην παραγγελία, ούτε το χρώμα μου δεν είχαν! και θα

μπορούσα να καταλήξω να πληρώσω ... 21000 E μετρητά (αν δεν είχε έκπτωση το Φλεβάρη!

αν είναι δυνατόν).

 

Και αυτό γιατί κάποιοι "κύριοι" στοκάρουν (ταξινομούν) ότι θέλουν και σου λένε

"αυτά τα χρώματα υπάρχουν", "αυτά τα αυτοκίνητα υπάρχουν" και "αν σου αρέσει"

Link to comment
Share on other sites

"" Φυσικά δεν προχώρησα στην παραγγελία, ούτε το χρώμα μου δεν είχαν! και θα

μπορούσα να καταλήξω να πληρώσω ... 21000 E μετρητά (αν δεν είχε έκπτωση το Φλεβάρη! αν είναι δυνατόν).""

 

Ναι το 1.4 SX θέλω. Τελικά τι έκανες; Το αγόρασες σε άλλο χρώμα; 'Η δεν το αγόρασες καθόλου;

:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 1.4 SX θέλω. Τελικά τι έκανες; Το αγόρασες σε άλλο χρώμα; 'Η δεν το αγόρασες καθόλου;

 

Δεν το αγόρασα καθόλου, θα δώ τί θα ταξινομήσουν φέτος και ποιά θα είναι η τιμολογιακή πολιτική τους.

Θεωρητικά μέσα στο έτος πρέπει να φθηνήνει συνολικά αλλά μπορεί να μην ισχύει η προσφορά -2000.

 

Την πάτησα επειδή έψαξα αργά - τέλος Νοέμβρη - και είχαν "ξεμείνει" τα ταξινομημένα. Θα αφήσω όμως

έτσι να "περάσει" όμως η φουρνιά με το προβληματικό ABS που θέλει μόνωση και ίσως το πλαστικό κάλυμα

στις αναρτήσεις (όσοι αγοράζουν ΠΡΩΤΟΙ περνάνε και τις παιδικές ασθένειες).

 

εχεις δικαιωμα να ακυρωσεις την παραγκελια οποτε αμα αλαξουν οι τιμες ακυρωσετο .

 

Όχι, αν κάνεις παραγγελία δεσμεύεσαι να το πάρεις και αυτοί ...δεν δεσμεύονται στο πόσο θα κοστίσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να περιμενετε και οι δυο οπως θα κανεις kanenasanonas ωστε να δειτε τι θα ερθει μηπως μπορεσετε να παρετε καποιο που ειναι εδω. Οσο για την εκπτωση τι να πω; Απο τον Ιουλιο(ισως και νωριτερα) ισχυει και παντα λενε τωρα θα ληξει και τωρα θα ληξει... Ετσι κι εγω βιαστηκα να παρω το ετοιμοπαραδοτο 1.6 sx pack στις 26/8 ξεροντας οτι θα ληξει η εκπτωση στο τελος του μηνα και εμαθα μετα απο 2 βδομαδες για το esp και τα φρενα ασε που δεν το παρηγγειλα με ζαντες αλουμινιου... kanenasanonas αυτα που ανακηνωθηκαν με το πιθανο προβλημα στο abs νομιζω οτι εχουν πωληθει ηδη... qwerty5 σε ποια περιοχη εισαι;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε Karlbarks στο γνησιο aftersales συναγερμο τα ρανταρ ειναι στις κολωνες?Να και η φωτο σου...http://www.xanthifans.gr/spiros/alarmc4/e11.JPG

Στα C4 που ειναι απο το εργοστασιο ο συναγερμος ειναι στη μπλαφονιερα.http://automotriz.net/images/modelos/citroen-c4/04105017_2.jpg

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αγόρασα καθόλου, θα δώ τί θα ταξινομήσουν φέτος και ποιά θα είναι η τιμολογιακή πολιτική τους.

Θεωρητικά μέσα στο έτος πρέπει να φθηνήνει συνολικά αλλά μπορεί να μην ισχύει η προσφορά -2000.

 

Την πάτησα επειδή έψαξα αργά - τέλος Νοέμβρη - και είχαν "ξεμείνει" τα ταξινομημένα. Θα αφήσω όμως

έτσι να "περάσει" όμως η φουρνιά με το προβληματικό ABS που θέλει μόνωση και ίσως το πλαστικό κάλυμα

στις αναρτήσεις (όσοι αγοράζουν ΠΡΩΤΟΙ περνάνε και τις παιδικές ασθένειες).

 

Σχετικό αυτό που λες...πολλές φορές ισχύει άλλες όχι. Εγώ ως παλαιούρας εδώ μέσα μετά τον Mpompio πρέπει να έχω από τα παλιότερα C4 και σίγουρα 1ης φουρνιάς πλην των καλυμμάτων των αμορτισέρ (που δεν είναι και σοβαρό πρόβλημα μην τρελαθούμε κιόλας) δεν αντιμετώπισα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

Ούτε στα ηλεκτρονικά ούτε στα μηχανολογικά.

 

Περίμενα και το φοβόμουν αλλά για άλλη μια φορά η Citroen με αποζημιώνει με τα αξιόπιστα αυτοκίνητά της.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ από τις εμπειρίες μου έχοντας και πριν ένα Saxo VTS για 6 χρόνια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι όπως τα δικά σου αλλά στο δικό σου 286 χιλιάδες εγώ είμαι στο ~120 χιλιάδες...

Τελικα ειμαι μαλλον ο πιο παλιος.Εχω VIN VF###107###.

Aπ οτι ειδα σε κατι καλωδιωσεις, ακομα και πανω στα φαναρια ειναι κατασκευης 09/2004,ασχετο οτι το παρελαβα 31/03/05.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειμαι μαλλον ο πιο παλιος.Εχω VIN VF###107###.

Aπ οτι ειδα σε κατι καλωδιωσεις, ακομα και πανω στα φαναρια ειναι κατασκευης 09/2004,ασχετο οτι το παρελαβα 31/03/05.

 

Τα σέβη μου παλαιότατε... :grin:

 

Επειδή γράφει το εξάρτημα το καλώδιο 9/04 δεν σημαίνει ότι τότε συναρμολογήθηκε. Συνήθως έρχονται στοκ και δεν χρησιμοποιούνται άμεσα στην συναρμολόγηση. Οπότε μην ψαρώνεις...:wink:

 

* στο 120 είμαι ...στο δικό σου 107...:wink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...