Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην έβαλα την ποδιά...χεχε!

 

Πιο μετά εάν μπορέσω θα βγάλω φωτό...όσο μου επιτρέπει η ψηφιακή και ο χώρος.

 

Τελικό κόστος 154€. Μου έγινε έκπτωση ως πελάτης τους. :)

:p :p :p

Που θα παει θα την βαλω κι εγω...

Σημερα πηγα για τον ελεγχο στα μαρκουτσια στα κεντρικα. Παρολο που γινοταν οπως παντα χαμος απο τα πολλα αυτοκινητα, δεν εκανα πανω απο μιση ωρα γιατι ηταν οκ... Σε περιπτωση ελαττωματικου γινεται αντικατασταση...

για το χασμα μπροστα αναμεσα στο λαστιχο και το παρμπριζ του ειπα να το αλλαξουμε τελικα και μου ειπε οτι ειναι ολο μαζι με το πλαστικο απο κατω και πρεπει να βγει το παρμπριζ. Βεβαια κανα μισαωρο δουλεια μου λεει ειναι...:wacko:

Την αλλη βδομαδα θα τα ξαναπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

egw pados perimeno thl apo citroen 40eyro o tholos o enas 40 h podia plastiki omos (einai to komati apo ton profilaktira mexri ena simio telos padon) 40 enas esthitiras gia to abs pou ksilothike kai perimeno na mou poune kai gia to sasman alla apo oti ipane den fenotane xtipimeno. Tha mou allaksoun tempeli giati sto vts ton exei alla patas freno kai erxete brosta :lol: kai ton proentatira h opos legete pou koumponi h zonh giati kani ena spastiko thoribo. oi lampbes sto fridi poli kales se leyko omos oxi ble tha paw na to kitakso simera kiolas an paro to c mexri mesimeri
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή μιλάω πάντα με στοιχεία [photos] ιδού: :rolleyes: :cool:

 

http://img164.imageshack.us/img164/8628/dsc00081medium6un.th.jpg http://img164.imageshack.us/img164/681/dsc00079medium3ew.th.jpg

 

:happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Tha mou allaksoun tempeli giati sto vts ton exei alla patas freno kai erxete brosta :lol: kai ton proentatira h opos legete pou koumponi h zonh giati kani ena spastiko thoribo.

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα" έχω. Και στον τεμπέλη και στο κλιπ της ζώνης (οδηγού). Θα σου τα αλλάξουν τζαμπέ? Αν είναι να πάω μια βόλτα. Έτσι κι αλλιώς λέω να περάσω από αντιπροσωπία κάποια στιγμή μεσ' την εβδομάδα, γιατί και εγώ παρατήρησα το τράβηγμα του τιμονιού δεξιά.

Κάτι άλλο. Λέτε να τους πάω τους αντάπτορες για την πηγή να μου τα περάσουν εκέι ή θα με κράξουν? Λογικά θα χρειάζεται και επαναπρογραμματισμό, οπότε πρέπει να γίνει εκεί. Ετσι δεν είναι?

C4 1.6 VTS Black
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή μιλάω πάντα με στοιχεία [photos] ιδού: :rolleyes: :cool:

QUOTE]

Τελικα Σαββα πλαστικια ειναι η ποδιά ετσι δεν ειναι?

ΕΡΩΤΗΣΗ:Για να αλλαξεις λαδια αργοτερα πρεπει να βγει η ποδιά?

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα θυμαμαι καμια φορα δυσκολευεται στην πρωτη αλλα νομιζω οτι ειναι μονο στην αρχη που ειναι κρυο... κι εγω νομιζω οτι μαλλον στις βαλβολινες θα οφειλεται... panc4 εσυ δεν ειχες αλλαξει και δισκο; Τελικα εφταιγαν οι βαλβολινες;

Δεν ξερω αν εφταιγαν οι βαλβολινες αλλα μετα μαλακωσε.Τις αλλαξα πριν το δισκο μηπως ειχαν μπει νερα στο σαζμαν λογω περασματος απο ''χειμαρο''.

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο "πρόβλημα" έχω. Και στον τεμπέλη και στο κλιπ της ζώνης (οδηγού). Θα σου τα αλλάξουν τζαμπέ? Αν είναι να πάω μια βόλτα. Έτσι κι αλλιώς λέω να περάσω από αντιπροσωπία κάποια στιγμή μεσ' την εβδομάδα, γιατί και εγώ παρατήρησα το τράβηγμα του τιμονιού δεξιά.

Κάτι άλλο. Λέτε να τους πάω τους αντάπτορες για την πηγή να μου τα περάσουν εκέι ή θα με κράξουν? Λογικά θα χρειάζεται και επαναπρογραμματισμό, οπότε πρέπει να γίνει εκεί. Ετσι δεν είναι?

 

 

Τι είναι το τεμπέλη;:O

Όσο για το κλιπ της ζώνης, τι πρόβλημα έχετε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το τεμπέλη;:O

Όσο για το κλιπ της ζώνης, τι πρόβλημα έχετε;

 

Λογικά εννοούν το υποβραχιόνιο που έχεις ανάμεσα στα 2 μπροστινά καθίσματα.

 

Τελικα Σαββα πλαστικια ειναι η ποδιά ετσι δεν ειναι?

ΕΡΩΤΗΣΗ:Για να αλλαξεις λαδια αργοτερα πρεπει να βγει η ποδιά?

 

Πλαστικιά είναι. Για να αλλάξεις λάδια νόμίζω ότι μπορείς να την αφαιρέσεις αφού

πιάνει με κλιπσάκια. Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το τεμπέλη;:O

Όσο για το κλιπ της ζώνης, τι πρόβλημα έχετε;

Ο τεμπελης...:lol: :lol:

Ειναι το υποβραχιονιο...:D

για το κλιπ κι εγω ηθελα να ρωτησω τι προβλημα εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικιά είναι. Για να αλλάξεις λάδια νόμίζω ότι μπορείς να την αφαιρέσεις αφού

πιάνει με κλιπσάκια. Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω.

 

 

Σωστά τα λες. Στην αλλαγή λαδιών ή αν θέλεις να την βγάλεις γενικότερα βγάζεις τα κλιπσάκια και την αφαιρείς. Δεν το έκανα εγώ, είδα να το κάνουν και ήταν πολύ εύκολο φτάνει να είναι σηκωμένο το αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

Στο δοχειο διαστολης του ψυγειου μου το υγρο εχει πεσει σχεδον στο min... Παρολαυτα οταν ζεστενεται φτανει στο max... Εσας που ειναι; Στην αρχη και εμενα στο max ηταν απο την αρχη αλλα εδω και μερες εχει πεσει και ξεχασα να το πω σημερα... Παρολαυτα επειδη παρατηρω τη θερμοκρασια καθε αλλο παρα ζεστενεται...
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα ένα μαγαζί με ανταλλακτικά για την μπουκάλα, για το καπό. Κοστος περίπου 25 ευρώ...:)
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous!!!!!

ekana mia anakalipsi simera paidia i Citroen to programma pou xrisimopoiei gia epanaprogrammatismo i (tunning) tou C4 legetai ''Proxia"..auto dianemetai se olous tous antiprosopous tis....Magges..tha to exw se cd..se kana mina!!!!!!!!!!min to peite oute ston papa kai tha paraggeilo ton antaptora usb pou xreisimopoioun !!!xaxa kai NTAN tha to kopaniso sav FSI alla 25 hp xwris allagi twn chips!!!!!!!!!gia leptomereies PM

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και το Lexia. Το πρόβλημα είναι οτι αν κάνεις κάτι και το κάψεις, την πάτησες... Ούτε εγγύηση ούτε τπτ...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο δοχειο διαστολης του ψυγειου μου το υγρο εχει πεσει σχεδον στο min... Παρολαυτα οταν ζεστενεται φτανει στο max... Εσας που ειναι; Στην αρχη και εμενα στο max ηταν απο την αρχη αλλα εδω και μερες εχει πεσει και ξεχασα να το πω σημερα... Παρολαυτα επειδη παρατηρω τη θερμοκρασια καθε αλλο παρα ζεστενεται...

Μην ανησυχεις enginekiller σε ολους το κανει.Ειναι μια ποσοτητα νερου που εξατμιζεται καπου καπου.Εγω συμπληρωσα με νερο απεσταγμενο.Στο σερβις στα κεντρικα ηθελαν να μου βαλουν βρυσης και τους ειπα οτι θα το συμπληρωσω εγω!

http://www.musketier.com/assetts/images/c402.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις enginekiller σε ολους το κανει.Ειναι μια ποσοτητα νερου που εξατμιζεται καπου καπου.Εγω συμπληρωσα με νερο απεσταγμενο.Στο σερβις στα κεντρικα ηθελαν να μου βαλουν βρυσης και τους ειπα οτι θα το συμπληρωσω εγω!

βρυσης;;;;;;;;;;;;;;;;;:blink: :blink: :wacko: Πλακα κανεις;;; Υπαρχει ανθρωπος και μαλιστα στα κεντρικα της αντιπροσωπειας που προτεινει τετοια πραγματα;;;; Ελεος....:blink: :mad:

Ελεγα να παρω ενα μπουκαλι απο το υγρο που χρησιμοποιουν αντι να προσθεσω απεσταγμενο αλλα το βλεπω που οταν ειναι ζεστο φτανει στο max και δεν ξερω αν πρεπει να προσθεσω γιατι οταν ξαναζεσταθει τοτε τι θα γινει;;;

 

kalispera se olous!!!!!

ekana mia anakalipsi simera paidia i Citroen to programma pou xrisimopoiei gia epanaprogrammatismo i (tunning) tou C4 legetai ''Proxia"..auto dianemetai se olous tous antiprosopous tis....Magges..tha to exw se cd..se kana mina!!!!!!!!!!min to peite oute ston papa kai tha paraggeilo ton antaptora usb pou xreisimopoioun !!!xaxa kai NTAN tha to kopaniso sav FSI alla 25 hp xwris allagi twn chips!!!!!!!!!gia leptomereies PM

 

καλο θα ηταν να το εχουμε αλλα θα κανεις τετοιο πραγμα χωρις να ξερεις;;; Φαντασου τι μπορει να συμβει...

Link to comment
Share on other sites

..to agatho c4 me enan tauro krimmeno mesa tou!!!px mesa stin poli to afineis me ta 110hp i ta "rixneis" sta 98 hp me apotelesma tin pio oikonomiki apodosi

kai otan to "anoigeis'' sta 130 km kai ano na sou dinei apodosi FSI me sinolo 140 hp !!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous!!!!!

ekana mia anakalipsi simera paidia i Citroen to programma pou xrisimopoiei gia epanaprogrammatismo i (tunning) tou C4 legetai ''Proxia"..auto dianemetai se olous tous antiprosopous tis....Magges..tha to exw se cd..se kana mina!!!!!!!!!!min to peite oute ston papa kai tha paraggeilo ton antaptora usb pou xreisimopoioun !!!xaxa kai NTAN tha to kopaniso sav FSI alla 25 hp xwris allagi twn chips!!!!!!!!!gia leptomereies PM

 

 

Και εκτώς αυτό παίζουν πειρατικές εκδόσεις..:X

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

βρυσης;;;;;;;;;;;;;;;;; Πλακα κανεις;;; Υπαρχει ανθρωπος και μαλιστα στα κεντρικα της αντιπροσωπειας που προτεινει τετοια πραγματα;;;; Ελεος....

 

Tα συμπικνωμένα αντιψυκτικά των εταιριών διαλύονται με νερό βρύσης

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous!!!!!

ekana mia anakalipsi simera paidia i Citroen to programma pou xrisimopoiei gia epanaprogrammatismo i (tunning) tou C4 legetai ''Proxia"..auto dianemetai se olous tous antiprosopous tis....Magges..tha to exw se cd..se kana mina!!!!!!!!!!min to peite oute ston papa kai tha paraggeilo ton antaptora usb pou xreisimopoioun !!!xaxa kai NTAN tha to kopaniso sav FSI alla 25 hp xwris allagi twn chips!!!!!!!!!gia leptomereies PM

 

 

Να κάνω μια ερώτηση σαν άσχετος με το tunning....(και sorry αν η ερώτηση φανεί γελοία) Αυτόν τον επαναπρογραμματισμό που λέτε δεν μπορεί να το κάνει με κάποιο κόστος η ίδια η Citroen αν κάποιος το επιθυμεί; Δηλαδή δεν υπάρχει επίσημο tunning ώστε να ισχύουν εγγυήσεις κτλ.; ΄

 

Πάντως το να επέμβεις μόνος σου μου ακούγεται καταστροφικό...:cry:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση... στο διαφημιστικό φυλλαδιο της citroen, λέει οτι σαν επιπρόσθετος εξοπλισμος είναι κ το διευρυμένο παρμπρίζ... γνωρίζει κανεις αν ισχύει κάτι τέτοιο και πόσο κάνει? Το έχει αγοράσει κανεις γα να μας πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...