Jump to content

[CAR] Citroen C4


SKALP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μήπως κάνατε τίποτα με το πρόβλημα του λάστιχου στο παρμπριζ που χάσκει ... Εγώ είχα προσπαθήσει να το στερεώσω με σιλικόνη, αλλά αφού έμεινε στη θέση του για λίγο καιρό, έφυγε πάλι.:mad:

Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι, σπαράζει η καρδιά μου. :(

Μήπως κάποιος με το ίδιο πρόβλημα, το έφτιαξε , και αν ναι, με ποιο τρόπο ;

 

Μου ηρθε και εμενα η επιστολη για τον ελεγχο στα μαρκουτσια και τα σωληνακια των φρενων. Θα παω την αλλη Τριτη και θα δω τι θα κανω με το λαστιχο μπροστα που και σε εμενα που χασκει τοτε...

 

Αν εχει κανενας scanner κανενας ρε παιδια που του ηρθε ας τη σκαναρει αν μπορει να την δω γιατι θα την παρω στα χερια μου μετα απο δυο βδομαδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

enginekiller αληθεια ψαχνεις Service Manual για C4?το εχω!!θελεις να στο στειλω σε PDF?

οσο για τον φιλο που εχει προβλημα με το λαστιχο στο παρπριζ μπορει να παει για αντικατασταση του λαστιχου αφου το παρπριζ το καλυπτει η ασφαλεια και η εγγύηση!!ειναι αληθεια ομως οτι οι Γαλλοι στα λαστιχα και γυρω απο τις πορτες και τα παραθυρα μειωνεκτουν..εγω οταν ακουσα τον θορυβο των πορτων οταν εκλειναν τα πηρα στο κρανιο αφου εκλειναν πολυ αποτομα και ετσι πηγα στην αντιπροσωπεια της ΑUDI που δουλευει ενας φιλος και μου εκοψε καινουργια!!!τωρα οι πορτες μου κλεινουν πολυ γλυκα και χωρις να τις κοπανας δυνατα!!!το ολο θεμα στοιχησε 10 Ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με το λαστιχο εχω κι εγω, δηλαδη αντι να εφαρμοζει χασκει. Το προβλημα δεν ειναι οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση αλλα οταν ρωτησα για να το φτιαξουν μου ελεγαν μια ωρα για το τι πρεπει να βγει για να φτιαχτει και το θεμα ειναι αντε θα βγει θα μπει μετα σωστα η θα εχω προβλημα τριγμους κτλ;;;

Με τα λαστιχα στις πορτες τι εννοεις σου εκοψε καινουργια; Σου αλαξε ολα τα λαστιχα στις πορτες;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι βγαλαμε τα μανισια και περασαμε λαστιχα της audi..πολυ καλυτερα!!οι πορτες

κλεινουν τωρα πιο γλυκα..και ειδικα με τις πισω πορτες ειχα σοβαρο προβλημα..δεν εκλειναν καλα..τωρα ομως κλεινουν με τη μια!!οσο για το λαστιχο του παρπριζ ρωτα τον ασφαλιστη σου και να δεις τι θα σου πει..σε καλυπτει η ασφαλεια σου.Μην πας παντως σε συνεργειο της Citroen ..

Link to comment
Share on other sites

Μα οπως σου ειπα δεν εχω προβλημα με την εγγυηση η οποια το καλυπτει

απλως φοβαμαι τους τριγμους κτλ με τις πορτες δεν εχω προβλημα με το κλεισιμο, παντα κλεινουν απλως ειναι λιγο βαρια...

Link to comment
Share on other sites

egw pados pedia eixa genika problimata 3mera xalase to klidi k den eperne mbros to aytokinito!!! trela!! kalokairi otan epiane zesth o meseos kathreyths einai san na lionh den meni pano peyti xaxaxa kai akoma etsi einai parola ayta kai alla para pola eimai fun C4!!! pados emena den mou eirthe idopihsi gia ta frena
Link to comment
Share on other sites

panc4 kai enginekiller oxi den kopanah toso poly eimai apo larisa kai pistepseme exoume edo kati dromous MONO me lakoubes!!! enginekiller apo larisa eimai file simioseto!!!! na sou po tin alithia prin kopanouse poli perisotero kai me ponouse h kardia twra kapos kalitera an pesoun h anartisis mama pou exw den ksero ti tha gini pados enas allos gnostos pou eixe pio prin kopanah ligo parapano giati h anartisi epese twra eimai etimos gia barelaki!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ενα τετοιο dell axim x30 εχω και το PN το τελευταιο με τους καινουριους χαρτες

 

Eγώ πλέον ένα ppc Acer N30 με το παλιό μου bt Fortuna Slim και PN με χάρτες Q4.2005 :rolleyes: :cool:

 

Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η ποδιά κάτω από τον κινητήρα. Προτίθεμαι να βάλω. Φίλος μου μηχανικός μου είπε ότι έχω πολλά οφέλη εκτός του ότι προστατεύω τον κινητήρα μου από τις βροχές και λοιπά εξογκώματα.

 

Λοιπόν;

 

Σήμερα δοκίμασα και το auto-lock ...δουλεύει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

θα μπορουσες να μου πεις το vin σου και απο ποια αντιπροσωπεια αγορασες το αμαξι σου??

Ενδιαφερομαι επειδη απο προηγουμενο post ανακαλυψα οτι ειμαι μεσα στα vin ανακλησης για το φρενο. Thanks.

το vin αρχιζει απο 74277 και δεν εχει σημασια απο που εχει αγοραστει το αυτοκινητο ειναι θεμα αντιπροσωπειας.

engine αν αναφερεσαι στο δικο μου γραμμα γραφει ακριβως αυτα που εχω στα εισαγωγικα.

Link to comment
Share on other sites

auto-lock???? enohs an kseklidosis kai den aniksis porta na klidosi mono tou ksana? an einai afto logika to eixa dokimasi kai to exo energo einai kalo merikes fores!!!!!

 

Οχι. Εννοώ όταν το αυτοκίνητο έχει αναπτύξει ταχύτητα ανώτερη των 10Κm/h κλειδώνουν αυτόματα οι πόρτες. Απέξω δεν μπορεί να τις ανοίξει κάποιος. Από μέσα κανονικά ανοίγουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμένα ακούγεται. Ενεργοποιειται με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιο στο ταμπλο για το κλείδωμα μέχρι να σου βγάλει στην οθόνη Automatic Lock activated.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει το Destinator PN, ένα πολύ καλό plugin για να σας ειδοποιεί όταν πλησιάζετε ραντάρ ταχύτητας και όχι μόνο.

Είναι ενημερωμένο και ομολογώ ότι τα παιδιά έκαναν πολύ καλή δουλειά!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1239157#post1239157

 

:yahoo:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει το Destinator PN, ένα πολύ καλό plugin για να σας ειδοποιεί όταν πλησιάζετε ραντάρ ταχύτητας και όχι μόνο.

Είναι ενημερωμένο και ομολογώ ότι τα παιδιά έκαναν πολύ καλή δουλειά!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1239157#post1239157

 

:yahoo:

Όντος είναι καλή δουλειά. Το καλοκαίρι που χρησιμοποιούσα μια παλιότερη έκδοση του αρχείου, είχα γλυτώσει το πρόστιμο. Μόλις με ειδοποίησε, είπα "κάτσε να κόψω καλού-κακού"... Και τσά!! :happy:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί χάρτες για επαρχία; Για παράδειγμα για το Ηράκλειο Κρήτης;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou peis kaneis poia einai i teleftaia ekdosi tou destinator pn, giati afti pou exw egw exei provlima.

 

Xartes yparxoun gia oli tin Kriti(Xania, Hrakleio, Rethimno kai Agio Nikolao).

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί χάρτες για επαρχία; Για παράδειγμα για το Ηράκλειο Κρήτης;

http://www.ngi.gr/?pageid=81&languageid=2

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον elteo η ποδια κανει αποσο θυμαμαι 150 ευρω μαλλον χωρις τα εργατικα αποτι θυμαμαι που ειχα ρωτησει στο περιπου... Κι εγω το σκεφτομαι σοβαρα... Καλα το auto-lock δεν το ειχατε δοκιμασει ρε παιδια τοσο καιρο;;; Οντως ειναι αρκετα καλο... sakis_C4 αναμενω service manual...

 

update

Σημείωση: Η ταξινόμηση γίνεται με τα εξής κριτήρια: Κυβισμός/Hatchback-Coupe/Έκδοση

 

εξοπλισμού/Ονομαστικά

myPhone C4 List:

 

  1. georgesol =====> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> black obsidien
  2. leftpap =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> silver aluminium
  3. salinas =======> Αθήνα ===========> 2000 Coupe VTS ============> red lucifer
  4. agiorgitis =====> Τρίπολη ==========> 1600 Hatchback Εxclusive ======> black obsidien
  5. elteo ========> Ραφήνα ==========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  6. eNeRGy ======> Αθήνα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris fer
  7. MPOMPIO =====> Πάτρα ===========> 1600 Hatchback Exclusive ======> gris iceland
  8. Ryback3 ======> Ορεστιάδα ========> 1600 Hatchback Exclusive ======> silver aluminium
  9. aleksios ======> Κως =============> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  10. engines ======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX Pack =======> gris fer
  11. enginekiller ====> Πειραιάς-Αχαϊα ======> 1600 Hatchback SX Pack =======> blue oriental
  12. sakisC4 ======> Bέροια ===========> 1600 Hatcback SX Pack =========> gris fer
  13. harxenia =====> ??????? ===========> 1600 Hatchback SX ===========> ???????
  14. kalste =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Hatchback SX ===========> gris fer
  15. panikosis1 ====> Χαλκίδα ==========> 1600 Hatchback SX ===========> silver aluminium
  16. Gravity ======> Αθήνα ============> 1600 Hatchback SX ===========> black obsidien
  17. Oddin =======> Αθήνα ============> 1600 Hatcback SX ============> gris iceland
  18. ardassa =====> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> gris fer
  19. Devil_7 ======> Γλυφάδα =========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  20. lakis73 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  21. Ma_D =======> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  22. orfiso ========> Θεσσαλονίκη =======> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  23. sparu_C4 ====> Λάρισα ============> 1600 Coupe VTS =============> black obsidien
  24. tony78 ======> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTS =============> silver aluminium
  25. TouchDown ===> Βέροια ===========> 1600 Coupe VTS ==============> black obsidien
  26. tsipi04 ======> ?????? ============> 1600 Coupe VTS =============> lusifer aluminium
  27. bliss ========> Aθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> black obsidien
  28. doganos1985 => Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  29. georgep800 ==> Iεράπετρα Κρήτης ====> 1600 Coupe VTR Pack =========> gris fer
  30. mainos ======> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack =========> silver aluminium
  31. Matty =======> Νεμέα-Αθήνα=======> 1600 Coupe VTR Pack ==========> silver aluminium
  32. nkri ========> Αθήνα ============> 1600 Coupe VTR Pack ==========> gris fer
  33. panc4 =======> Αθήνα ===========> 1600 Coupe VTR Pack ==========> black obsidien
  34. keltis =======> Πειραιάς ===========> 1600 Coupe VTR =============> gris fer
  35. Kerouac =====> Κηφισιά ===========> 1600 Coupe VTR =============> ??????
  36. theologos14 ==> Νέα Σμύρνη ========> 1600 ?????????? =============> silver aluminium
  37. KarlBarks ====> Θεσσαλονίκη =======> 1400 Hatchback SX ============> black obsidien
  38. qwerty5 =====> Αθήνα ===========> 1400 Hatchback S =============> gris fer
  39. K_GR_8 =====> Ηράκλειο ==========> 1400 Coupe VTR Limited ========> silver aluminium
  40. akalyptos_82 => Χαλκιδική =========> 1400 Coupe VTR ==============> gris fer
  41. NIKOSK =====> Χαλκιδα ===========> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien
  42. Takis_C4=====> Πύργος-Πάτρα ======> 1400 Coupe VTR =============> silver aluminium
  43. rosso =======> Αθήνα ============> 1400 Coupe VTR =============> black obsidien

Link to comment
Share on other sites

@Devil_7

@agiorgitis

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και κάτι ακόμα..

Για να εμφανίζει όλες αυτές τις πληροφορίες το gps, είναι συνεχώς συνδεμένο με δορυφόρο, σωστά; Γι'αυτήν την σύνδεση πληρώνεται κάποιο πάγιο;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Το Ηράκλειο δεν είναι επαρχία για το destinator .

 

εδώ έχει την Ξάνθη . Χωρίς αρίθμηση βέβαια αλλά την έχει

 

δεν έχει πάγιο μπορεί να είναι συνδεδεμένο μέχρι και με 22 δορυφόρους ταυτόχρονα . αν και εγώ έχω πιάσει 12 .

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: ... Αντε ολο γραφεις εδω μεσα αλλα δε λες να το παρεις,...:p :lol:

 

Ξέχασα να το δώ αυτό... :wacko:

 

Ως τώρα το μόνο αυτοκίνητο που μου αρέσει σαν φάτσα και με βολεύει

είναι το C4, άσε που είμαι citroen-άκιας (από αυτούς που δεν έχουν

πάθει υπερβολικές βλάβες 13 χρόνια τώρα - λές να γκαντεμιαστώ?)

 

όμως...

 

Tα 10.000Ε πήγαν στο picanto της γυναίκας, και δεν σκοπεύω να αδειάσω

τον τραπεζικό λογαριασμό πρίν τον γεμίσω κάπως. Θέλω μέχρι το τέλος

του χρόνου γι' αυτό. Μέχρι τότε...

 

1. Θα εξαφανιστούν οι παιδικές ασθένειες (αναρτήσεις, παρπρίζ που χάσκει, κλπ)

2. Θα πέσει η τιμή του (σίγουρο, το κάνει πάντα η αγορά όσο παλιώνουν)

3. Θα βάλουν mp3 (σίγουρο και αυτό, το περιμένω φέτος το καλοκαίρι)

. Μέχρι τότε ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να το δώ αυτό... :wacko:

 

Ως τώρα το μόνο αυτοκίνητο που μου αρέσει σαν φάτσα και με βολεύει

είναι το C4, άσε που είμαι citroen-άκιας (από αυτούς που δεν έχουν

πάθει υπερβολικές βλάβες 13 χρόνια τώρα - λές να γκαντεμιαστώ?)

 

όμως...

 

Tα 10.000Ε πήγαν στο picanto της γυναίκας, και δεν σκοπεύω να αδειάσω

τον τραπεζικό λογαριασμό πρίν τον γεμίσω κάπως. Θέλω μέχρι το τέλος

του χρόνου γι' αυτό. Μέχρι τότε...

 

1. Θα εξαφανιστούν οι παιδικές ασθένειες (αναρτήσεις, παρπρίζ που χάσκει, κλπ)

2. Θα πέσει η τιμή του (σίγουρο, το κάνει πάντα η αγορά όσο παλιώνουν)

3. Θα βάλουν mp3 (σίγουρο και αυτό, το περιμένω φέτος το καλοκαίρι)

. Μέχρι τότε ... :cry:

 

 

:lol: Οκ θα σε περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...