Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σε χρονογράφο ψάχνω τέτοιου περίπου στιλ...την μάρκα ούτε και εγώ την ήξερα αλλά διάβασα καλά λόγια και εδώ και σε άλλα sites...

citizen μέχρι αυτή την τιμή και λίγο πιο χαμηλά δεν έχω δει κάτι να με ενθουσιάσει προς το παρων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.. Είμαι αναμεσα σε 2 ρολόγια..

http://www.longines.com/watches/longines-hydroconquest/L3.689.4.03.6 και

http://www.chronora.gr/sp/men/sportura/7D48.html

Τι θα επιλεγατε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! εχω ενα ρολοι και το λουρακι ειναι απο καοτσουκ! πως μπορω να το καθαρισω γιατι μυριζει(απο τσιγαρο :wacko: )

καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη γνώμη σας.. Είμαι αναμεσα σε 2 ρολόγια..

http://www.longines.com/watches/longines-hydroconquest/L3.689.4.03.6 και

http://www.chronora.gr/sp/men/sportura/7D48.html

Τι θα επιλεγατε??

 

Για μένα ξεκάθαρα το SEIKO. ;)

Κυρίως λόγω σχεδίου και μηχανισμού.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί συμφορουμιτες... :p

Ξέρει κάποιος αν τα radar της diesel έχουν ένδειξη ημερομηνίας;; Γιατί στις φωτός δε φαίνεται κάτι..

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια! εχω ενα ρολοι και το λουρακι ειναι απο καοτσουκ! πως μπορω να το καθαρισω γιατι μυριζει(απο τσιγαρο :wacko: )

καμια γνωμη?

 

Σε ένα μπολάκι με χλιαρό νερό, ρίξε λίγο μαλακτικό με άρωμα της επιλογής σου.

Άστο κανα εικοσάλεπτο, ξέπλυνε και είσαι έτοιμος. Αν χρειαστεί επανέλαβε την διαδικασία.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ενα kienzle poseidon πράσινο κίτρινο το design απλά κορυφή,οι λάτρεις των divers και των χρωματιστών ρολογιών πρέπει να του ρίξουν μία ματιά,ειδικά για καλοκαιράκι μούρλια...
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά στη παρέα! Πήρα ενα ρολόι το οποίο έχει λουράκι απο καουτσούκ και επειδή καπνιζω μυρίζει το λουρί ! Ξέρει κανεις πως μπορω να το καθαρίζω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά στη παρέα! Πήρα ενα ρολόι το οποίο έχει λουράκι απο καουτσούκ και επειδή καπνιζω μυρίζει το λουρί ! Ξέρει κανεις πως μπορω να το καθαρίζω???

 

3 μηνυματα πιο πανω ξαναρωτησες και σου απαντησαν..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μηνυματα πιο πανω ξαναρωτησες και σου απαντησαν..

Εχεις δίκαιο δεν το είχα δει καθόλου δικο μου λάθος :)

Σε ένα μπολάκι με χλιαρό νερό, ρίξε λίγο μαλακτικό με άρωμα της επιλογής σου.

Άστο κανα εικοσάλεπτο, ξέπλυνε και είσαι έτοιμος. Αν χρειαστεί επανέλαβε την διαδικασία.

Χίλια ευχαριστώ φιλέ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,εχω στο συρτάρι ενα x-copter και ενα velatura direct drive,εχω να τα φορέσω πανω απο 2χρόνια υπάρχει περίπτωση να πάθουν κάτι πχ να κολλήσει ο μηχανισμός οταν μένουν καιρο σε αχρηστεία?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε καθε μαγαζι που πουλαει ρολογια !!!!

 

Ευχαριστώ! Ψάχνω καιρό τώρα ένα συγκεκριμένο μοντέλο για να δοκιμάσω και ακόμα και στο Skroutz ενώ το βρίσκω σε πολλά μαγαζιά κανένα στη συμπρωτεύουσα :X

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,εχω στο συρτάρι ενα x-copter και ενα velatura direct drive,εχω να τα φορέσω πανω απο 2χρόνια υπάρχει περίπτωση να πάθουν κάτι πχ να κολλήσει ο μηχανισμός οταν μένουν καιρο σε αχρηστεία?

 

 

Το velatura το πιο πιθανό είναι να έχει χαλάσει ο πυκνωτής. Τα kinetic πρέπει να μένουν φορτισμένα.

Για το Χ-copter, μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και η 7750 είναι σκυλί. Βέβαια, αν το έχεις πάνω 6αετία, καλό είναι να το πας σε έναν ρολογά για έναν έλεγχο. Πιθανόν να έχει έρθει η ώρα του για σέρβις...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σε ανδρικό ρολόι για καθημερινή χρήση είναι προτιμότερη η αγορά ρολογιού με μπρασελέ ή με δερμάτινο λουράκι;

Εξαρτάται που ,πότε και σε τι εξωτερικές συνθήκες το φοράς.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σε ανδρικό ρολόι για καθημερινή χρήση είναι προτιμότερη η αγορά ρολογιού με μπρασελέ ή με δερμάτινο λουράκι;

Για μενα πιο μοντερνο θεωρω το λουρακι και ιδιως αν ειναι καουτσουκ.

Φυσικα μιλαμε για κατι ποιοτικο και οχι ενα λαστιχο.

Επισης εχω δει και καποια απο kevlar, εξισου ποιοτικα.

 

Μπρασελε μονο αν ειναι κατι ιδιαιτερο.

Μετα τα 60, το βλέπεις για μπρασελε :p

Link to comment
Share on other sites

Αν το φορας καθημερινα τοτε μπρασελε. Το δερματινο λουρακι επειδη θα ερχεται σε επαφη με τον ιδρωτα και ιδιαιτερα με το νερο (οταν πχ πλενεις τα χερια σου) θα χαλασει και θα θελει αλλαγη πολυ γρηγορα. Αυτο φυσικα εξαρταται κ απο το λουρακι. Υπαρχουν καποια πολυ ανθεκτικα που ειναι ομως πολυ ακριβα. Και σιγουρα κανενα ρολοι δεν ερχεται με αυτα (εκτος κ αν ειναι ακριβο και αυτο :Ρ).

Φυσικα εννοειται οτι υπαρχουν και διαφορετικες ποιοτητες μπρασελε. Αλλα συνηθως οταν αγοραζουμε ρολοι μεταξυ των τιμων 100-400 προτιμουμε μπρασελε γιατι σιγουρα θα ειναι πιο ανθεκτικος απ το δερματινο λουρακι που εχουν τα ρολογια σε αυτες τις τιμες.

Αυτα οσον αφορα την αντοχη. Απο εκει κ περα ειναι τι σου χτυπαει εσενα καλυτερα στο ματι και τι μπορεις να ανεχθεις στο χερι σου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά βρίσκω το μπρασελε απλά άσχημο. Γι αυτό λουράκι for the win.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

το μπρασελε δεν ειναι ασχημο θα ελεγα αλλα πιο πολυ "Κυριλε" δεν ειναι για καθε μερα καφε φαγητο εξω δραστηριοτητες
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σε ανδρικό ρολόι για καθημερινή χρήση είναι προτιμότερη η αγορά ρολογιού με μπρασελέ ή με δερμάτινο λουράκι;

Όλα είναι σχετικά και εξαρτάται από το ρολόι...Δεν πάνε σε όλα τα ρολόγια τα μπρασελέ και δεν είναι όλα τα μπρασελέ όμορφα... Αν το φοράς συνέχεια και έρχεσαι σε επαφή με νερά, ιδρώνεις πολύ κοκ πάρε με μπρασελέ...Αν δεν σου αρέσει στην πορεία βάζεις με λουράκι (δερμάτινο ή σιλικόνης όπου πάλι δεν θα χεις θέμα νερά).

 

Στο citizen που έχω το δερμάτινο εκτός από πολύ ωραίο ήταν και αρκετά ανθεκτικό αλλά μετά τα 4-5 χρόνια είχε φθαρεί & σπάσει το δέρμα στο εσωτερικό. Το "δερμάτινο" που πήρα μετά (15euro) δεν άντεξε καλά καλά 1 χρόνο αφού άρχισε να ξεφτίζει και φαινόταν άσχημο. Έβαλα σιλικόνης για να ξεμπερδεύω με αυτά....

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρηκα το casio prw 3500 t απο ενα μαγαζι στην ολλανδια εδω δεν εχει κυκλοφορησει http://www.mastersintime.com/gr/casio-silver-pro-trek-radio-controlled-watch-prw-3500t-7er.htm
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...