Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

το πραγματικά απροβλημάτιστο 602 μου, μου εμφάνισε 2 φορές σε συνεχόμενες κλήσεις το φαινόμενο που δεν κλείνει η γραμμή με αποτέλεσμα να χρειαστεί ισάριθμες επανεκινήσεις για να επανέλθει... :!:

Να ετοιμάζομαι ψυχολογικά για bootloop ή έτυχε λέτε? Ακούω στοιχήματα...

Γενικά το κόλλημα αυτό μου έχει ξανατύχει αλλά αραιά και που, τύπου μια στο μήνα και αν, με αποτέλεσμα τα 2 συνεχόμενα να με ανησυχήσουν! :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το πραγματικά απροβλημάτιστο 602 μου, μου εμφάνισε 2 φορές σε συνεχόμενες κλήσεις το φαινόμενο που δεν κλείνει η γραμμή με αποτέλεσμα να χρειαστεί ισάριθμες επανεκινήσεις για να επανέλθει... :!:

Να ετοιμάζομαι ψυχολογικά για bootloop ή έτυχε λέτε? Ακούω στοιχήματα...

Γενικά το κόλλημα αυτό μου έχει ξανατύχει αλλά αραιά και που, τύπου μια στο μήνα και αν, με αποτέλεσμα τα 2 συνεχόμενα να με ανησυχήσουν! :worry:

 

Δεν έχει καμία σχέση με το bootloop, είναι bug του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... Μετά από χρήση 2 εβδομάδων περίπου μου το παρουσίασε κι εμένα σήμερα... 3 ώρες και είκοσι λεπτά περίπου ανοιχτό μετά από κλήση από το σπίτι... τα χα ξεχάσει τα κουσούρια του ρε παιδιά χα χα χα..πλάκα πλάκα είναι σοβαρό δείχνει ότι χτυπάει η γραμμή Και δεν το σηκώνεις μου είπαν... θέλει το τσεκαρισμα του το άτιμο :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για τη v29a είναι 7.0 και όχι 7.1

 

έστω... Νougat τέλος πάντων :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

το πραγματικά απροβλημάτιστο 602 μου, μου εμφάνισε 2 φορές σε συνεχόμενες κλήσεις το φαινόμενο που δεν κλείνει η γραμμή με αποτέλεσμα να χρειαστεί ισάριθμες επανεκινήσεις για να επανέλθει... :!:

Να ετοιμάζομαι ψυχολογικά για bootloop ή έτυχε λέτε? Ακούω στοιχήματα...

Γενικά το κόλλημα αυτό μου έχει ξανατύχει αλλά αραιά και που, τύπου μια στο μήνα και αν, με αποτέλεσμα τα 2 συνεχόμενα να με ανησυχήσουν! :worry:

 

Μου έχουν τύχει σε τυχαίες φορές , 2-3 φορές τη βδομάδα. Αλλά δεν έχω πάθει κάτι. 601 σειρά.

Βέβαια το να το απλοποιούμε λέγοντας πως απλά "είναι bug του λογισμικού", είναι αστείο, διότι είναι bug σχετικά με τη σημαντικότερη λειτουργία του τηλεφώνου. Το τηλέφωνο.

Πλέον δεν θα το πάθω ξανά όμως :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι... Μετά από χρήση 2 εβδομάδων περίπου μου το παρουσίασε κι εμένα σήμερα... 3 ώρες και είκοσι λεπτά περίπου ανοιχτό μετά από κλήση από το σπίτι... τα χα ξεχάσει τα κουσούρια του ρε παιδιά χα χα χα..πλάκα πλάκα είναι σοβαρό δείχνει ότι χτυπάει η γραμμή Και δεν το σηκώνεις μου είπαν... θέλει το τσεκαρισμα του το άτιμο :)

 

Ισχύει απόλυτα. Έχω χάσει σοβαρότατες κλήσεις έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο χρειαζεται να το εχουμε φλασαρει πρωτα ε?

 

Όχι. Ούτε root ούτε τίποτα. Όπως ήταν από τη μαμά του έκανα την διαδικασία που αναφέρω και έτοιμο. Το κινητό το ξαναερωτεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προβλέπεται να πάρει nougat το 4αρι τόσο αργά .....τωρα που ουσιαστικά αρχίζει να μπαίνει σε πολλές συσκευές η Oreo?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί προβλέπεται να πάρει nougat το 4αρι τόσο αργά .....τωρα που ουσιαστικά αρχίζει να μπαίνει σε πολλές συσκευές η Oreo?
Δεν το βλέπω να έρχεται...

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να έρχεται...

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω.

 

καλα μην το λετε αν θυμαμαι καλα απο λολιποπ σε ΜΜ στο G3 παραμονή πρωτοχρονιάς ανακοινώθηκε OTA εγω το ειχα σε πολωνική έκδοση και την πήρα αμέσως

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μιας και η συσκευή την δουλεύει περισσότερο ο πιτσιρικάς και μετά βίας μονάχα του το παίρνω όταν έχει διάλειμμα ... έχει υπέρυθρες το g4? ( για να προσαρμόσω tv, air condition κλπ ) και αν ναι που το βρίσκω (έχω ξεχάσει με τα Sammy που έμπλεξα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο :p )
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μιας και η συσκευή την δουλεύει περισσότερο ο πιτσιρικάς και μετά βίας μονάχα του το παίρνω όταν έχει διάλειμμα ... έχει υπέρυθρες το g4? ( για να προσαρμόσω tv, air condition κλπ ) και αν ναι που το βρίσκω (έχω ξεχάσει με τα Sammy που έμπλεξα τον τελευταίο ενάμιση χρόνο :p )

 

Tι να βρεις?

 

Έχει app από το εργοστάσιο για τηλεκοντρόλ το οποίο δουλεύει άψογα με όσες συσκευές το έχω σετάρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παμε καλά ...το χω μπροστά μου και δεν μπορώ να το βρω!... άλλο και τούτο

Οι επιλογές που μου βγάζει είναι:

Wi-Fi, ήχος ειδοποιήσεις, δεδομένα ,both,τοποθεσία, φορητό σημείο, συγχρονισμός, nfc, Qslide,μην ενοχλείτε, λειτουργία πτήσης, επεξεργασία.

 

*edit: το κατέβασα από το play store ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει και στην κουρτίνα αλλά υπάρχει ως app.

 

Δεν μπορεί να έχει σβηστεί εκτός και αν το έχεις root και το έσβησες.

 

Αν σου δουλεύει σωστά αυτό που κατέβασες τότε... οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει ούτε ρουτ είναι η συσκευή...θα χαζέψω βραδιάτικα... έχεις δίκιο δεν υποστηρίζει όλες τις tv το app που κατέβασα :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τεσπα θα το ψάξω καλύτερα αργότερα ή αύριο

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει ούτε ρουτ είναι η συσκευή...θα χαζέψω βραδιάτικα... έχεις δίκιο δεν υποστηρίζει όλες τις tv το app που κατέβασα :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τεσπα θα το ψάξω καλύτερα αργότερα ή αύριο

 

υπάρχει περίπτωση να μην το έχεις κατεβάσει καθόλου πήγαινε στις ρυθμίσεις και πάνε εκεί που λεει πληροφορίες συσκευής τέρμα κάτω πήγαινε στα update εφαρμογών και δες ποιες έχεις κατεβάσει απο τις εργοστασιακες και κατέβασε την αν δεν την έχει κανένα και εναν ελέγχο update

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Thanks KIRIS θα το τσεκάρω ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρε καρντάση αυτό ήταν!! Σε ευχαριστώ ,καλό βραδάκι:)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Thanks KIRIS θα το τσεκάρω ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρε καρντάση αυτό ήταν!! Σε ευχαριστώ ,καλό βραδάκι:)

 

την ειχα παθει και γω μετα το φορματ που ειχα κανει και εφαγα τον κοσμο αρα σε καταλαβαινω !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε πήρα τηλ lg την τετάρτη(13Δεκεμβριου) μου λένε αύριο θα έρθει κουριερ να το πάρει(υπενθυμίζω είχα θέμα με μπαταριά κρατούσε λιγότερο έκλεινε στο 30-35% και έκανε και χαζά άναβε η οθόνη μόνη της και διάφορα άλλα)πάει πέμπτη τίποτα ξαναπαίρνω τηλ μου λέει ο τύπος το σύστημα μπερδεύτηκε και έβαλε παρασκευή παραλαβή πάει παρασκευή 13:30 και τίποτα ξανά κάνω τηλ ρίχνω κάνα δυο γαλλικά λέει στέλνω τώρα να το πάρουν γιατί έγινε μπέρδεμα(εεε δεν θα γινόταν lg είσαι)ήρθε 1430 τελικά το πήρε παίρνω σήμερα τηλ επειδή είδα στην σύστημα οτι είναι έτοιμο και μου λένε τα εξής!!

αλλάξαμε πλακέτα(δεν ξέρω σειρά ακόμα)αλλά θέλει καινούρια μπαταρία το κόστος είναι 22 ευρό!!!λέω οκ στειλτο σήμερα να το πάρω μέχρι παρασκευή μην με πιάσουν Χριστούγεννα μου λέει οκ αλλά το σύνολο βγαίνει 26 ευρώ!!!λέω γιατί λέει έξοδα αποστολής μα λέω δωρεάν δεν είναι η μεταφορά λόγω εγγύησης??μου λέει ναι η συσκευή δωρεάν θα έρθει αλλά η μπαταριά που θα είναι μέσα χει κόστος μεταφοράς 4 ευρώ...μα λέω στο ίδιο πακέτο θα είναι ποια η διαφορά??μου λέει είναι άλλος κωδικός αντικειμένου μα λέω ρε κοπελιά αφού θα το στείλεις ούτως η άλλως το τηλ και απλά μέσα θα έχει την μπαταρία ποια η διαφορά???μου λέει έτσι γίνεται!!χαχαχχαχχ καλά μιλάμε οτι ποιο αστείο άκουσα τόσα χρόνια!!!επειδή δεν έχω τηλ την λέω στειλτο και χρέωσε το να τελειώνουμε 26 σύνολο!!!για να θυμίσω εδώ μέσα σε κάποιους παλιούς και κάποιους νέους που πήραν αυτή την ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΣΑΒΟΥΡΑ αλλαγή πλακέτας από 512 μια φορά σε 603 και ξανά αλλαγή πλακέτας δεν ξέρω τώρα τι σειρά θα είναι!!!23 μήνες τηλ των 400 ευρώ 2 φορές στο σέρβις 2 αλλαγές πλακέτας μια μπαταρία καινούρια ένα χαλασμένο καλώδιο φορτιστή και φυσικά έχουμε δρόμο ακόμα αν δεν το στείλω από κανένα μπαλκόνι αυτή την μεγάλη

ΝΑΥ-ΑΡΧΙΔΑ!!!κατάρα στην ώρα και την στιγμή που πέταξα 400 ευρώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

KIRIS....Το θέλω τώρα!!!! Με αλλαγμένη πλακέτα δις ✌ :)

 

ελα παρτο χρυσο ειναι μαυρο δερμα καπακι δευτερο αφόρετο 3 θηκες 0.6-0.3-0.3 σιλικόνης μια αφόρετη 2 τζαμακια ενα φορεμένο ενα σφραγισμένο νιλκιν 0.2 χιλ. καλώδιο Belkin καινούρια μπαταριά θα έχει κουτιά ολα και δώρο ενα κουτακι ηρεμιστικά για να μην το σπάσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα έλα στην πένα το χεις ✌ ...οπως και να χει με το καλό να το παραλάβεις και καλές γιορτές.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα έλα στην πένα το χεις ✌ ...οπως και να χει με το καλό να το παραλάβεις και καλές γιορτές.

 

χαχχαχα ναι στην πενα πηγα και έντυσα τον ταμτακο με σμοκιν του καβαλι!!!καλές γιορτές αδερφέ ευχαριστώ!!ελπίζω αυτές οι καινούριες πλακέτες οι 7αρες τουλάχιστον να μην κάνουν τα κουλά με κωλύματα κλήσεων θερμοκρασίες και λαγκαρισματα !αν και νομίζω πως είναι παλιές ανακυκλωσιμες !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...