Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το digitizer της οθόνης είναι και δεν είναι πρόβλημα. Σε άλλα κινητά φαίνεται περισσότερο σε άλλα λιγότερο κάτω από έντονο φως. Αν παράδειγμα δείτε ένα οποιοδήποτε σονυ Ζ3 κάτω από ήλιο φαίνεται υπερβολικά έντονα ενώ στο κινητό μας πολύ λιγότερο. Μην αγχωνεστε.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους ! μια ερώτηση εκανα update και εγω στην 6 και ενω στην lollipop μου διάβαζε της micro sd τωρα δοκίμασα 3 διαφορετικές αλλα τπτ ... ξέρει κανείς κατι?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει προβλημα η καρτα σου; Εμενα μια παλια Sandisk Ultra Class10 την βλεπει κανονικα χωρις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το digitizer της οθόνης είναι και δεν είναι πρόβλημα. Σε άλλα κινητά φαίνεται περισσότερο σε άλλα λιγότερο κάτω από έντονο φως. Αν παράδειγμα δείτε ένα οποιοδήποτε σονυ Ζ3 κάτω από ήλιο φαίνεται υπερβολικά έντονα ενώ στο κινητό μας πολύ λιγότερο. Μην αγχωνεστε.

 

Το να έχει περίεργο μοτίβο η αντανάκλαση δυνατού φωτός καθόλου σημασία δεν έχει. Το να αλλάζει όμως την εικόνα που προβάλει το κινητό είναι επίσης φυσιολογικό; Είναι σε όλα τα G4 το ίδιο χτυπητό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ που το ανάφερες. Το κάνει και της κοπέλας μου το G4. Το παρατήρησα και δεν της το είπα για να μην την απογοητεύσω. Το παρατήρησε όμως αμέσως και η ίδια. Και την ενοχλεί γιατί είναι εύκολα αντιληπτό. Και εμένα κάθε φορά που πιάνω το κινητό με ξενίζει. Το σκεφτόμουν να το αναφέρω εδώ και να ρωτήσω τους υπόλοιπους αν τους κάνει το ίδιο πράγμα για να καταλάβω αν είναι πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που κάνει είναι το εξής. Δύο οριζόντιες γραμμές έχουν κανονική φωτεινότητα, οι δύο επόμενες είναι πιο σκούρες, και αυτό το μοτίβο επαναλαμβάνεται σε ολόκληρη την οθόνη. Ειδικά στο άσπρο είναι πολύ χτυπητό. Γενικά σε μεγάλες μονόχρωμες επιφάνειες γίνεται αντιληπτό. Επίσης όταν αντανακλάει έντονα φώτα με σβηστή την οθόνη, φαίνεται και εκεί το ίδιο μοτίβο στην αντανάκλαση όμως όχι στην εικόνα της οθόνης.

Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος; Έχει να κάνει με καμιά τεχνολογία στην οθόνη η άραγε σε αυτές τις δύο περιπτώσεις είναι προβληματικές οι οθόνες;

Πριν είχα το g2 που δεν είχε τέτοιες γραμμές με αναμένη την οθόνη. Και την πρώτη φορά που πήρα στα χέρια μου το g4 και το αναψα έκαναν μπαμ οι γραμμές!!!!! Της είδα αμέσως. Τώρα συνηθησε το μάτι όμως.... Απλά κ εγώ το είχα απορία.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το digitizer της οθόνης είναι και δεν είναι πρόβλημα. Σε άλλα κινητά φαίνεται περισσότερο σε άλλα λιγότερο κάτω από έντονο φως. Αν παράδειγμα δείτε ένα οποιοδήποτε σονυ Ζ3 κάτω από ήλιο φαίνεται υπερβολικά έντονα ενώ στο κινητό μας πολύ λιγότερο. Μην αγχωνεστε.

Αφού δεν είναι μεμονωμένο πρόβλημα, εντάξει τότε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το να έχει περίεργο μοτίβο η αντανάκλαση δυνατού φωτός καθόλου σημασία δεν έχει. Το να αλλάζει όμως την εικόνα που προβάλει το κινητό είναι επίσης φυσιολογικό; Είναι σε όλα τα G4 το ίδιο χτυπητό;

 

Δεν το έχω δει στο g4 λόγω του ότι το έχω λίγες μέρες. Σε όλα τα ζ όμως που ειχα πριν το έκανε όπως ακριβώς περιγραφετε εσείς, το είχα ρωτήσει και μου είχαν απαντήσει εδώ στο φόρουμ τα παιδιά. Θα το έχω στο νου μου να το τσεκάρω τις επόμενες μέρες μιας και έχω μέτρο σύγκρισης

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Το να έχει περίεργο μοτίβο η αντανάκλαση δυνατού φωτός καθόλου σημασία δεν έχει. Το να αλλάζει όμως την εικόνα που προβάλει το κινητό είναι επίσης φυσιολογικό; Είναι σε όλα τα G4 το ίδιο χτυπητό;

 

Την μια αναφερεις προβλημα στην οθονη την αλλη στο digitizer..

To digitizer αν το δεις με κλειστη την οθονη συνηθως κατω απο τον ηλιο και απο πολυ κοντα θα δεις να εχει κατι σαν σιτα. Αυτο δεν ειναι προβλημα ετσι ειναι ολα τα συγχρονα κινητα.

Τωρα αν στην οθονη σου εχεις οριζοντιες ή καθετες γραμμες αυτο ειναι προβλημα της οθονης. Κανεις μας δεν το εχει και καλο θα ειναι να το πας στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση για καλύτερη μπαταρία,επίσης είναι καλύτερα να το έχουμε μόνο 2g ή 2g,3g
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση για καλύτερη μπαταρία,επίσης είναι καλύτερα να το έχουμε μόνο 2g ή 2g,3g

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι η μόνη λύση είναι να πάρεις και μια δεύτερη μπαταρία. Όταν έχεις ένα τέτοιο θηρίο στα χέρια σου θες να το χρησιμοποιείς συνέχεια και για τα πάντα. Μην κάνεις εκπτώσεις στην χρήση τους ψάχνοντας για 2G ή 3G. Δούλεψε το στο τέρμα. Δεν θα κολλήσει πουθενά. Εγώ έχω 2 μπαταρίες και τις φορτίζω κάθε μέρα. Και τις δύο. Αλλά το χαίρομαι στο έπακρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση για καλύτερη μπαταρία,επίσης είναι καλύτερα να το έχουμε μόνο 2g ή 2g,3g

Εγώ μέχρι να πάρω 2η μπαταρία έχω τις παλιές συνηθειες. Μόνο 2g . WiFi πάντα ανοιχτό. Κλειστές σμαρτ λειτουργίες. Τουλάχιστον όσες σε ενδιαφέρουν μη τις "τσιγκουνευτείς". Έβαλα φωτεινότητα στο αυτοματο, μια χαρά λειτουργεί. Δε ξέρω αν καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όμως. Επίσης πάντα κλειστές τοποθεσίες. Αν και έχω ανοιχτούς συγχρονισμούς και σίγουρα το κατιτίς του το τρώει. Κατα τ'άλλα δυσκολεύομαι να το αφήσω από τα χερια μου μιας και είναι και 3η μέρα που το έχω :p

 

Btw, εχει εξτρα ενοτητα για μπαταριες, αν θελει ο mod ας μεταφερει τις τελευταιες απαντησεις :)

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι να πάρω 2η μπαταρία έχω τις παλιές συνηθειες. Μόνο 2g . WiFi πάντα ανοιχτό. Κλειστές σμαρτ λειτουργίες. Τουλάχιστον όσες σε ενδιαφέρουν μη τις "τσιγκουνευτείς". Έβαλα φωτεινότητα στο αυτοματο, μια χαρά λειτουργεί. Δε ξέρω αν καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όμως. Επίσης πάντα κλειστές τοποθεσίες. Αν και έχω ανοιχτούς συγχρονισμούς και σίγουρα το κατιτίς του το τρώει. Κατα τ'άλλα δυσκολεύομαι να το αφήσω από τα χερια μου μιας και είναι και 3η μέρα που το έχω :p

 

Btw, εχει εξτρα ενοτητα για μπαταριες, αν θελει ο mod ας μεταφερει τις τελευταιες απαντησεις :)

Η επιλογη 2g 3g 4g ποια ειναι εμενα αυτα μου βγαζειhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/076fdfcb0dee5c7202ed96ae74e0e3ce.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη 2g 3g 4g ποια ειναι εμενα αυτα μου βγαζειhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160318/076fdfcb0dee5c7202ed96ae74e0e3ce.jpg

 

μονο GSM.

Αν χρησιμοποιεις αρκετα το 3G/4G τοτε το αφηνεις ως εχει. Αν ομως οχι , βαλε μονο GSM. Εμενα εδω το 4G ειναι ψιλοαγνωστη εννοια, και το 3G το χρησιμοποιω μονο οταν ειμαι στο δρομο, οποτε το βαζω μονο GSM, και οποτε θελω το γυρναω σε "Μονο WCDMA" , ωστε να εχω στανταρ Η+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν στην οθονη σου εχεις οριζοντιες ή καθετες γραμμες αυτο ειναι προβλημα της οθονης. Κανεις μας δεν το εχει και καλο θα ειναι να το πας στην εγγυηση.

 

Ναι είναι δύο τα φαινόμενα, γι' αυτό τα ανάφερα και τα δύο. Βέβαια μόνο αυτό που παρατηρείται όταν η οθόνη είναι ανοιχτή μας απασχολεί. Το άλλο είναι άνευ σημασίας εκτός αν είναι αλληλένδετα.

Μάλιστα... Δυσάρεστα τα νέα επομένως. Αν αποφασίσει να το στείλει θα ποστάρω την απάντηση του σέρβις.

 

Edit: Το άσπρο δείχνει κάπως έτσι: http://i.imgur.com/BV3PxkW.png

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι δύο τα φαινόμενα, γι' αυτό τα ανάφερα και τα δύο. Βέβαια μόνο αυτό που παρατηρείται όταν η οθόνη είναι ανοιχτή μας απασχολεί. Το άλλο είναι άνευ σημασίας εκτός αν είναι αλληλένδετα.

Μάλιστα... Δυσάρεστα τα νέα επομένως. Αν αποφασίσει να το στείλει θα ποστάρω την απάντηση του σέρβις.

 

Edit: Το άσπρο δείχνει κάπως έτσι: http://i.imgur.com/BV3PxkW.png

Α μπράβο!! Έτσι την βλέπω κ εγώ την οθονη όταν είναι αναμένη. Ιδικά σε άσπρο φόντο !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το ντιτζιτιζερ και δεν εννοούσα αυτό. Εγώ νόμιζα και εννοούσα με οθόνη κλειστή κάτω από έντονο φως η ήλιο. Μακάρι να μην είναι τίποτα αλλά κοιτάξτε το
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

μονο GSM.

Αν χρησιμοποιεις αρκετα το 3G/4G τοτε το αφηνεις ως εχει. Αν ομως οχι , βαλε μονο GSM. Εμενα εδω το 4G ειναι ψιλοαγνωστη εννοια, και το 3G το χρησιμοποιω μονο οταν ειμαι στο δρομο, οποτε το βαζω μονο GSM, και οποτε θελω το γυρναω σε "Μονο WCDMA" , ωστε να εχω στανταρ Η+

Οταν επιλεγω μονο wcdma δεν μου βρισκει καθολου σημα ουτε καν για κλησεις, εχω cosmote. Επισης αλλαξα καρτα sim εβαλα μια τις vodafone και παλι δεν εχει σημα αρα δεν φταιει η sim φταιει το κινητο. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και δεν αλλαξε κατι. Ειναι προβλημα της συσκευης και θελει σερβις?

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το ντιτζιτιζερ και δεν εννοούσα αυτό. Εγώ νόμιζα και εννοούσα με οθόνη κλειστή κάτω από έντονο φως η ήλιο. Μακάρι να μην είναι τίποτα αλλά κοιτάξτε το

Με αναμένη..... Δυστυχώς! Μη φανταστείς τραγικά πράγματα όμως. Στο δικό μου θέλει πολλή προσοχή για να τις δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στην παρεα με χρώμα καφε και παρτιδα 601.. Η 601 εχει θεμα με την μητρικη; Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Οταν επιλεγω μονο wcdma δεν μου βρισκει καθολου σημα ουτε καν για κλησεις, εχω cosmote. Επισης αλλαξα καρτα sim εβαλα μια τις vodafone και παλι δεν εχει σημα αρα δεν φταιει η sim φταιει το κινητο. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και δεν αλλαξε κατι. Ειναι προβλημα της συσκευης και θελει σερβις?

 

Μαλλον καποιο προβλημα της κεραιας, αν δεν ειναι software θεμα ή κατι αλλο... Γιατι μολις τωρα το δοκιμασα (vodafone) και εχω κανονικα σημα Η+

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καποιο προβλημα της κεραιας, αν δεν ειναι software θεμα ή κατι αλλο... Γιατι μολις τωρα το δοκιμασα (vodafone) και εχω κανονικα σημα Η+

 

Αρα με βλεπω για σερβις απο Δευτερα και ουτε 10 μερες δεν το χω. Παρτιδα 601 σημειοτεον

Link to comment
Share on other sites

Πριν πας για σερβις.. Είσαι σε marshmallow? Έχεις κάνει επαναφορά ρυθμίσεων η σεταρισες στο όνομα σημείου πρόσβασης να είναι επιλεγμένο το Vodafone/cosmote

internet ? Αλλά θα μου πεις ,σήμα θα είχες κανονικά ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για σήμα... εμένα δεν μου έχει δείξει Η+ ή 4g, αλλά μέχρι H μέχρι στιγμής. Στο note 2 έφτανε H+ χωρίς παιρετέρω ρυθμίσεις, χρειάζεται να αλλάξω κάτι ή έχει πρόβλημα η συσκευή μου;
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...