Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ... Δεν με χαλάει να σου πω την αλήθεια ούτως ή άλλως θα το ρουταρα..άρα μπορώ να ρουταρω άφοβα ?
Link to comment
Share on other sites

λογικα ναι αφου εισα unlocked!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιταξεις εαν εχει την 6 σε λογισμικο.Εαν δεν την εχει και εχει την lolipop με το προγραμμα της Lg την περνας κανονικα.Δε νομιζω να εχει ξεκλειδωσει τον bootloader;Γιατι εαν ο προηγουμενος τον εχει ξεκλειδωσει για να το κανει root,μεχρι στιγμης δεν εχει βγει κατι για επιστροφη στην stock ρομ.Οποτε εαν υποτεθει και σου παθει κατι δεν θα στο αναγνωρισει η εγγυηση(εταιρεια).Κατα τα αλλα μια χαρα εισαι.Καλοδουλευτο.

Με LG up νομίζω φλασαρεις στοκ με refurbish

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/5cg3fl.jpg

ρε μαγκιες επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα εκανα μια μέτρηση στο antutu και βγήκε αυτο το αποτελεσμα αλλα σε βιντεο που ειδα και σε κατι σχόλια σε ενα γρκουπ ολοι παίζουν κοντα στις 54.000-56.000 οχι οτι ξερω τι κανει αυτο το πρόγραμμα αλλα παίζει ρολο η συσκευη αν ειναι καινουρια σειρα η ποιο παλια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/5cg3fl.jpg

ρε μαγκιες επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα εκανα μια μέτρηση στο antutu και βγήκε αυτο το αποτελεσμα αλλα σε βιντεο που ειδα και σε κατι σχόλια σε ενα γρκουπ ολοι παίζουν κοντα στις 54.000-56.000 οχι οτι ξερω τι κανει αυτο το πρόγραμμα αλλα παίζει ρολο η συσκευη αν ειναι καινουρια σειρα η ποιο παλια?

 

Μην ασχολείσαι, ειλικρινά τώρα αυτά τα προγράμματα είναι αναξιοπιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,πηγα το τηλ στο service κ το προβλημα συνεχιζεται ξαφνικα στο ανένταχτο σβηνει κ δεν ανοιγει με τα κουμπια η με 2πλο χτυπημα στην οθονη παρα μονο αν του συνδεσω το φωρτιστη αναβει η οθονη η εαν του βγαλω την μπαταρια κ του την ξαναβαλω το μονο που μου εκαναν στο σερβις ηταν να μου ξαναπερασουν την 6 τι λετε να παιζει ;να ειναι καποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι,πηγα το τηλ στο service κ το προβλημα συνεχιζεται ξαφνικα στο ανένταχτο σβηνει κ δεν ανοιγει με τα κουμπια η με 2πλο χτυπημα στην οθονη παρα μονο αν του συνδεσω το φωρτιστη αναβει η οθονη η εαν του βγαλω την μπαταρια κ του την ξαναβαλω το μονο που μου εκαναν στο σερβις ηταν να μου ξαναπερασουν την 6 τι λετε να παιζει ;να ειναι καποια ρύθμιση;

 

Έχεις βάλει μήπως κάποιο tempered glass που να καλύπτει τους αισθητήρες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όσες φορές και να το πω δεν θα αλλάξει τίποτα...

 

Να θυμίσω λοιπόν ότι έχουμε ξεχωριστό θέμα όπου συζητάμε για τα αξεσουάρ της συσκευής.

 

Μετά εσείς οι ίδιοι είστε που παραπονιέστε για το μπάχαλο που κατακλύζει τα thread. :down:

 

αμα σου ειναι ευκολο μπορεις να το μεταφέρεις ?

Link to comment
Share on other sites

Τρέλανε με!!ναι αεχω βαλει tembered glass που καλυπτει τους αισθητήρες λες να ειναι απο αυτο;

 

Ναι, πολύ πιθανό. Εγώ την έπαθα έτσι. Βγαλτο και πες μας αν έστρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βγαζω tembered glass αμεσως και γραφω εδω τα νεοτερα αν και τωρα που το σκεφτομαι τα προβληματα πρεπει να αρχισαν απο την στιγμη τοποθέτησης του.φιλαρακι αν ειναι απο αυτο με εσωσες!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί τόσο θέμα ρε παιδιά το tempered glass? Τα απλά screen protectors δε δημιουργούν; παρήγγειλα σήμερα τη συσκευή, 601 παρτίδα σε leather brown και μαζί ένα tempered glass. Ελπίζω να μην πάνε χαμένα 10 ευρώ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί τόσο θέμα ρε παιδιά το tempered glass? Τα απλά screen protectors δε δημιουργούν; παρήγγειλα σήμερα τη συσκευή, 601 παρτίδα σε leather brown και μαζί ένα tempered glass. Ελπίζω να μην πάνε χαμένα 10 ευρώ.

 

Φίλε από που το παρήγγηλες με αυτή την παρτίδα 601 ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργεί τόσο θέμα ρε παιδιά το tempered glass? Τα απλά screen protectors δε δημιουργούν; παρήγγειλα σήμερα τη συσκευή, 601 παρτίδα σε leather brown και μαζί ένα tempered glass. Ελπίζω να μην πάνε χαμένα 10 ευρώ.

 

Πρόβλημα δημιουργούν μόνο αυτά που καλύπτουν τον αισθητήρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει μπαμ τελικα με το αδερφο v10.

 

 

Όπως έγινε γνωστό, η LG μέσα στην χρονική περίοδο από τον Οκτώβριο μέχρι τον Δεκέμβριο για την χρονιά που μας πέρασε, κατάφερε να πουλήσει 15.3 εκατομμύρια συσκευές, εκ των οποίων 11 εκατομμύρια αποτελούσαν 4G LTE μοντέλα. Ποσοτικά η επίδοση της εταιρείας μεταφράζεται σε έσοδα 3.26 δισεκατομμυρίων δολαρίων και παρόλο που υπήρξε μία μικρή μείωση στις χρόνο με το χρόνο πωλήσεις που άγγιξε το 0.4%, τα έσοδα ανέβηκαν μέσα στο τρίτο τρίμηνο του 2015 περίπου στο 12%, ένα γεγονός που οφείλεται στην εξαιρετική πορεία της ναυαρχίδας V10 στην αγορά της Αμερικής.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε από που το παρήγγηλες με αυτή την παρτίδα 601 ???

Από το citisshop. Επιφυλάσσομαι μόνο μέχρι να παραλάβω αύριο και να επιβεβαιώσω ο ίδιος. Αλλά στο τηλέφωνο μου είπε πως είναι 601 και πώς γενικά τους έχουν ρωτήσει αρκετός κόσμος τον τελευταίο καιρό για τις παρτίδες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Από το citisshop. Επιφυλάσσομαι μόνο μέχρι να παραλάβω αύριο και να επιβεβαιώσω ο ίδιος. Αλλά στο τηλέφωνο μου είπε πως είναι 601 και πώς γενικά τους έχουν ρωτήσει αρκετός κόσμος τον τελευταίο καιρό για τις παρτίδες.

 

Το ίδιο μου είπαν και εμένα απο το συγκεκριμένο κατατάστημα όταν είχα πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω..... ωραία ενημέρωσέ μας όταν το παραλάβεις για την παρτίδα και όχι μόνο....

Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερώσω. Το κουτοπονηρο πλάνο μου είναι το εξής. Ανοίγω τη συσκευή, κάνω το update σε marshmallow, και αν παίξει πρόβλημα στις πρώτες μέρες προσπαθώ να το λανσάρω σαν doa στο μαγαζί. Ελπίζω να μη χρειαστει τίποτα. Αυτό που με

ψιλοχαλαει είναι πως λόγω της ανασφάλειας με το. Συγκεκριμένο πρόβλημα δε θα ρουταρω όπως έκανα σε όλα τα προηγούμενα κινητά μου.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτό με το μη rootarisma λογω ανασφάλειας ειναι μεγάλο μειον γιατι ουσιαστικά μιλαμε για αλλαγή τηλεφώνου με το συγκεκριμένο προβλημα με κοστος δυσθεώρητο. Εγω το s4 το εχω rootarei απο τον πρώτο μηνα. Μια καμερα αλλάζω τωρα με κόστος 70 ευρω(προς το τελος της εγγύησης) γιατι είμαι custom(er) 0 - knox 1. Aλλο 70 ευρω κι αλλο κόστος για αλλαγή πλακέτας απο την πλευρά του πελάτη.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Από το citisshop. Επιφυλάσσομαι μόνο μέχρι να παραλάβω αύριο και να επιβεβαιώσω ο ίδιος. Αλλά στο τηλέφωνο μου είπε πως είναι 601 και πώς γενικά τους έχουν ρωτήσει αρκετός κόσμος τον τελευταίο καιρό για τις παρτίδες.

Mην ανγχωνεσαι φιλε μου.Αφου σου ειπαν οτι ειναι η 601 αυτη ειναι.Και εγω πριν λιγες μερες που το αγορασα σε κοκινο ητανε η 511 οπως μου ειπε τηλεφωνικα το καταστημα αυτο.Εαν δεν ειναι, το γυρνας πισω αμεσως χωρις να το ανοιξεις.Ετσι κ αλλιως το s/n φαινεται.Αλλα ειναι αξιοπιστο μαγαζι.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, σημερα το πρωι παρελαβα που μου εστειλε ο τυπος το κινητο,εχω καποιες ερωτησεις και παρακαλαω θελω την βοηθεια σας.1.δεν ειχε μεσα αποδηξει αγορας ο τυπος μου ειπε μπορω να το κοιταξω μεσω ιμει πρεπει να παρω τηλ την lg?

2. πως κοιταζω αν δεν ειναι μαιμου η οχι? 3. επισης και τη σειρα..δεν ξερω μηπως με κοροιδεψε και μου εδωσε το g4 απο αγορασμενο απο εξωτερικο.σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, σημερα το πρωι παρελαβα που μου εστειλε ο τυπος το κινητο,εχω καποιες ερωτησεις και παρακαλαω θελω την βοηθεια σας.1.δεν ειχε μεσα αποδηξει αγορας ο τυπος μου ειπε μπορω να το κοιταξω μεσω ιμει πρεπει να παρω τηλ την lg?

2. πως κοιταζω αν δεν ειναι μαιμου η οχι? 3. επισης και τη σειρα..δεν ξερω μηπως με κοροιδεψε και μου εδωσε το g4 απο αγορασμενο απο εξωτερικο.σας ευχαριστω.

 

Κατέβασε από το play store το lg phone info.

Αφού που πρέπει να δεις, είναι αν όταν bootαρει το κινητό και είναι στην φάση που δείχνει το logo της lg. Αν πάνω αριστερά σου βγάζει με μικρά γράμματα bootloader unlocked, τότε είσαι εκτός εγγύησης.

Το να είναι αγορασμένο από εξωτερικό δεν σε επηρεάζει, αρκεί να είναι από χώρα μέλος της ευρωπαϊκής ένωσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, σημερα το πρωι παρελαβα που μου εστειλε ο τυπος το κινητο,εχω καποιες ερωτησεις και παρακαλαω θελω την βοηθεια σας.1.δεν ειχε μεσα αποδηξει αγορας ο τυπος μου ειπε μπορω να το κοιταξω μεσω ιμει πρεπει να παρω τηλ την lg?

2. πως κοιταζω αν δεν ειναι μαιμου η οχι? 3. επισης και τη σειρα..δεν ξερω μηπως με κοροιδεψε και μου εδωσε το g4 απο αγορασμενο απο εξωτερικο.σας ευχαριστω.

Καλορίζικο! Κατέβασε το LG Phone from για να δεις σειρά και χώρα προέλευσης και την παρτίδα... Η εγγύηση όντως ισχύει με το ιμει από την ημερομηνία κατασκευής του κινητού εφόσον όλα είναι οκ και δεν είναι δηλωμενο κλεμμένο κτλ. Όταν ανοίγει στο σήμα της LG πάνω αριστερά δες μην τυχόν και λέει bootloader unlocked γιατί προς το παρόν είναι εκτός εγγύησης αν δεν βρεθεί τρόπος να κλειδώσει ξανά.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το play store το lg phone info.

Αφού που πρέπει να δεις, είναι αν όταν bootαρει το κινητό και είναι στην φάση που δείχνει το logo της lg. Αν πάνω αριστερά σου βγάζει με μικρά γράμματα bootloader unlocked, τότε είσαι εκτός εγγύησης.

Το να είναι αγορασμένο από εξωτερικό δεν σε επηρεάζει, αρκεί να είναι από χώρα μέλος της ευρωπαϊκής ένωσης.

Εμενα που ειναι Ελβετικο δηλαδη δεν πιανεται στην εγγυηση;:cry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι Ελβετικο δηλαδη δεν πιανεται στην εγγυηση;:cry:

 

Και βέβαια πιάνεται η εγγύηση εφόσον προορίζεται για χώρα της ευρώπης (δεν είναι απαραίτητο να είναι ευρωπαικής ένωσης)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...