Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση εγω μετα απο τα ιδια προβλήματα με το bootloop και μετα απο ταλαιπωρία μεγαλη στην procordia το κινητο έχει 4 μηνες δεν με εχει κανει το παραμικρό. Ερωτηση πως βλεπω ποια παρτίδα εχω τωρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατέβασε το lg phone from από το Google play και είναι τα πρώτα τρια νούμερα του s/n που θα σου βγάλει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ειχα υποσχεθει φωτο απο το image retention της οθονης, υστερα απο την δηλωση της procordia πως το συγκεκριμενο image retention στην ουσια ειναι φυσιολογικη λειτουργια και δεν δικαιολογειται αλλαγη οθονης.

 

Η παρακατω φωτο ειναι υστερα απο 3-4 λεπτα σερφαρισμα σε ιστοσελιδες με λευκο φοντο, με φωτεινοτητα οθονης στο 70% και σε φυσιολογικη θερμοκρασια δωματιου.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161224/4e2aed0c5b643141a4ced2a31d70d307.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το πραγμα για την procordia? Τι αλλο θα ακούσουμε...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό το πραγμα για την procordia? Τι αλλο θα ακούσουμε...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ηθελα να ήξερα αν και σε άλλες χώρες ισχύουν τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το lg phone from από το Google play και είναι τα πρώτα τρια νούμερα του s/n που θα σου βγάλει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Σε ευχαριστώ φιλε εχω 608. Δεν ξερω αν σε αυτην υπαρχει θέμα. Αν υπαρχει ας με πει καποιος ευχαριστώ και χρονια πολλά.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλε εχω 608. Δεν ξερω αν σε αυτην υπαρχει θέμα. Αν υπαρχει ας με πει καποιος ευχαριστώ και χρονια πολλά.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει καιρο να παρατηρηθει bootloop. Δεν εχει αναφερθει στα φορουμς τουλαχιστον. Ουτε η LG ξερει αν τα διορθωσε. Αν τα διορθωσε θα φανει στην πορεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα ή εφαρμογη που να μετραει κυκλους φορτισης και μεγιστα mah της μπαταριας?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!

 

με βαρια καρδια μπορω να πω :p , αλλα το ειχα καημο απο καιρο, πηρα χτες και γω ενα G4!

αλλαγμενη πλακετα και οθονη οπως με πληροφορησε ο πρωην κατοχος.

βλεπω πλακετα εχει τωρα την 610 οποτε θεωρητικα ειμαι κομπλε (?) :wacko:

 

γενικα πολυ ευχαριστημενος εκτος απο το θεμα της επικαλυψης που μου χει σπασει λιγο τα νευρα. ειδικα οταν εχει αναμμενη συζητηση του messenger,παντου σχεδον βγαζει οτι εχει επικαλυψη οθονης...αλλα το προσπερναω.

υπαρχει κατι που μπορω να κλεισω το θεμα με την επικαλυψη? νομιζω πως οχι ετσι? ειναι ενσωματωμενο στην 6.0 .

κι εδω ερχεται η ερωτηση μου...

να γυρισω πισω στην λολλιποπ που απο τι καταλαβα γινεται και ροοτ ευκολα χωρις να ανοιξεις bootloader η να μεινω στην 6.0?

 

καλες γιορτες σε ολους:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε προσωρινή διακοπή κάποια εφαρμογή blue light filter που έχεις και το πρόβλημα με την επικάλυψη οθόνης θα εξαφανιστεί.
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

και για να μην ξεχνιόμαστε ακομα καμια ανακοίνωση περι νουγκατ !!!οχι οτι θα την βαλω αν δεν την δοκιμάσουν ολοι γιατι σιγουρα θα εχει χιλια δυο προβληματα αλλα τουλαχιστον μεχρι τωρα θα επρεπε να κανουν καποια ανακοίνωση για το ποτε θα την παρουμε ωστε μεχρι τελη ιανουαριου να εχει ερθει σε ολες τις χωρες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Κάνε προσωρινή διακοπή κάποια εφαρμογή blue light filter που έχεις και το πρόβλημα με την επικάλυψη οθόνης θα εξαφανιστεί.

 

δεν βλεπω καπου τετοια εφαρμογη.

τα εχω βαλει ολα στο "ναι" και ειναι ενταξει τωρα.

απλα κλεινω το μπαλακι του messenger και ειναι ολα οκ :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!

 

με βαρια καρδια μπορω να πω :p , αλλα το ειχα καημο απο καιρο, πηρα χτες και γω ενα G4!

αλλαγμενη πλακετα και οθονη οπως με πληροφορησε ο πρωην κατοχος.

βλεπω πλακετα εχει τωρα την 610 οποτε θεωρητικα ειμαι κομπλε (?) :wacko:

 

γενικα πολυ ευχαριστημενος εκτος απο το θεμα της επικαλυψης που μου χει σπασει λιγο τα νευρα. ειδικα οταν εχει αναμμενη συζητηση του messenger,παντου σχεδον βγαζει οτι εχει επικαλυψη οθονης...αλλα το προσπερναω.

υπαρχει κατι που μπορω να κλεισω το θεμα με την επικαλυψη? νομιζω πως οχι ετσι? ειναι ενσωματωμενο στην 6.0 .

κι εδω ερχεται η ερωτηση μου...

να γυρισω πισω στην λολλιποπ που απο τι καταλαβα γινεται και ροοτ ευκολα χωρις να ανοιξεις bootloader η να μεινω στην 6.0?

 

καλες γιορτες σε ολους:)

 

Πλακετα 610 μαρτυρα επισκεψη στο σερβις τουλαχιστον απο Οκτωβρη και υστερα. Νομιζω οτι σε αυτη την περιοδο η LG εχει παψει να αντικαθιστα οθονες για image retention. (αν την ειχε αλλαξει για αυτο)

Επισης επικαλυψη οθονης μαρτυρα και πιθανη εφαρμογη του Blue light filter οπου το χρησιμοποιουμε πλεον οι κατοχοι για να επικαλυπτει και το...Image retention. Κοιταξε εαν υπαρχει αυτη η εφαρμογη και απεγκατεστησε την. Υστερα δοκιμασε για 4-5 λεπτα να λειτουργησεις το τηλεφωνο στο 100% manual φωτεινοτητα οθονης. Τελος, ανοιξε οτιδηποτε μπορει να σου απεικονισει κατι με γκρι φοντο. ή βαλε εσυ ενα γκρι φοντο ως φωτο και παρατηρησε εαν εχεις image retention για να σιγουρευτεις.

 

Αν βεβαια η οθονη αλλαχθηκε πολυ προγενεστερα σε εποχη οπου την αλλαζαν για I.R., ισως ο προηγουμενος κατοχος να εβαλε ΚΑΙ την εφαρμογη blue light filter ωστε να συνεχισει να διατηρει οσο το δυνατον την προστασια απο I.R. μεσω της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πως απενεργοποιώ τον ήχο από τα κουμπιά τις έντασης πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω αυτο που αναφερει ο φιλος πιο παν καποια στιγμη!

Ο πρωην κατοχος μου ειπε παντως οτι ξαφνικα εδειχνε η οθονη κατι περιεργες καθετες χρωματιστες γραμμες...

Φανταζομαι ηταν προβλημα του display και γιαυτο αλλαξαν ολην την οθονη.

Θα δειξει ποσο θα κρατησει και αυτη εδω.

 

Ερωτηση!

To quick charge 2.0 ειναι ενεργοποιημενο?

Διαβασα ενα αρθρο οτι δεν ειναι και οτι δεν υπαρχει γρηγορη φορτιση καν...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει η ταχυφορτιση εαν του βαλεις ταχυφορτιστη.

Του κουμπωσα επανω εναν ταχυφορτιστη του σαμσουνγκ Α5 και εδειξε στην οθονη "γρηγορη φορτιση".

Link to comment
Share on other sites

Αααα τελεια!

Μπορεις να γραψεις τι στοιχεια εχει ο φορτιστης που αναφερεις?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αααα τελεια!

Μπορεις να γραψεις τι στοιχεια εχει ο φορτιστης που αναφερεις?

 

Ευχαριστω!

Ο φορτιστης του Α5 αναφερει. 1.67 αμπερ στα 9 volt ή 2 αμπερ στα 5 volt.

Σε σχεση με τον 1.8 αμπερ του g4 δεν θα δεις και καμια αξιοσημειωτη διαφορα στην ταχυτητα.

Μιλαμε για 200 μιλαμπερ διαφορά.

 

Για αυτο και ποτε δεν σκεφτηκα να δωσω χρηματα για καποιον ταδυφορτιστη για το g4. Με τα 1.8 αμπερ εχω φορτιση απο. 5%-100% σε 90 λεπτα.

Και επισης μια παραπανω ταχυφορτιση μακροπροθεσμα θα καταπονουσε παραπανω την μπαταρια.

Θεωρω τον φορτιστη του g4 μια χρυση τομη ταχυτητας/καταπονησης φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου και καλη χρονια. Εχω το εξης προβλημα: εδωσα την συσκευη σε ενα παλικαρι αλλα πριν το δωσω του εκανα hard reset για να σβηστουν ολα.Τωρα που το πηρε ομως και το ανοιξε, του ζηταει gmail και κωδικο (τον δικο μου) γιατι ειναι locked απο την google...Ισχυει αυτο; Τι να κανω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διέγραψες τον κωδικό σου gmail πριν του το δώσεις.

Δυστυχώς θα πρέπει να του δώσεις τα στοιχεία σου για να μπορέσει να το λειτουργήσει, διαφορετικά του είναι άχρηστο γιατί είναι σαν να το έκλεψε.

Μην αλλάξεις το password του gmail και του το δώσεις μετά, γιατί θα πρέπει να περιμένει 72 ώρες για να το ξεκλειδώσει.

http://www.androidpolice.com/2015/07/13/dont-change-your-google-password-before-factory-resetting-your-android-phone-you-might-trip-a-72-hour-security-lockout/

Θα του δώσεις το password που ισχύει κανονικά κι αφού το ξεκλειδώσει αν θέλεις άλλαξε το.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διέγραψες τον κωδικό σου gmail πριν του το δώσεις.

Δυστυχώς θα πρέπει να του δώσεις τα στοιχεία σου για να μπορέσει να το λειτουργήσει, διαφορετικά του είναι άχρηστο γιατί είναι σαν να το έκλεψε.

Μην αλλάξεις το password του gmail και του το δώσεις μετά, γιατί θα πρέπει να περιμένει 72 ώρες για να το ξεκλειδώσει.

http://www.androidpolice.com/2015/07/13/dont-change-your-google-password-before-factory-resetting-your-android-phone-you-might-trip-a-72-hour-security-lockout/

Θα του δώσεις το password που ισχύει κανονικά κι αφού το ξεκλειδώσει αν θέλεις άλλαξε το.

Nαι τελικα αυτο εκανα.Του εδωσα το password του email μου,το ξεκλειδωσε και αμεσως αλλαξα τον κωδικό μου με αλλον.Για παν ενδεχομενο.Απο το gmail μηπως ξερεις πως θα διαγραψω την συσκευη να μην φαινεται καθολου;Γιατι τωρα φαινεται το v10 που πηρα αλλα κ το g4 που εδωσα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

...Απο το gmail μηπως ξερεις πως θα διαγραψω την συσκευη να μην φαινεται καθολου;Γιατι τωρα φαινεται το v10 που πηρα αλλα κ το g4 που εδωσα.

 

Μπες στο play.google.com/settings (κάνεις log in, αν δεν έχεις ήδη κάνει) και επιλέγεις ποιες από τις συσκευές θα εμφανίζονται στα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο play.google.com/settings (κάνεις log in, αν δεν έχεις ήδη κάνει) και επιλέγεις ποιες από τις συσκευές θα εμφανίζονται στα μενού.

Ααα ενταξει το εκανα φιλε μου.Σε ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο play.google.com/settings (κάνεις log in, αν δεν έχεις ήδη κάνει) και επιλέγεις ποιες από τις συσκευές θα εμφανίζονται στα μενού.

Επειδή κατά καιρούς ακούμε ότι το service της LG βγάζει εκτός εγγύησης, κινητά ότι και καλά έχουμε κάνει root κατεβάζοντας app από το PlayStore (supersu, rootcheck κτλ) και κοιτάνε τον λογαριασμό GMail στο store για να δουν το ιστορικό. Αν τώρα τους ακυρώσουμε την πρόσβαση στο ιστορικό αγορών από τον λογαριασμό μας, διαγράφοντας τη συσκευή, μπορούν πάλι να δουν τι κατεβάσαμε ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γνωρίζουμε αν υπάρχει εξουσιοδοτημένο service κινητών LG στη Θεσσαλονίκη και ποιο είναι;

Χρειάζομαι κάτι απλό, να μην μπλέξουμε με Procordia πάνω κάτω...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...