Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Πρόκειται να κάνω ένα ταξίδι 5-6 ωρών και θέλω να χρησιμοποιήσω το κινητό ως GPS με το Google Maps.

Πιστεύετε ότι θα φάει καμιά φρίκη το κινητό με τόσες ώρες, δεδομένου ότι και σε μικρές (σχετικά) αποστάσεις θερμαίνεται με το G.Maps ?

 

Μη το ρισκάρεις για τόσες ώρες... Ειδικά τώρα που είναι ακόμα ζέστη έξω και θα βράσει το κινητο. Ζεσταίνεται που ζεσταίνεται.. Γνώμη μου...

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

 

Αν έχεις εγγύηση ρισκάρε το... στα κομμάτια να πάνε όλοι τους

Ότι και να πάθει, αν δεν το φτιάξουν ή αν δεν το αλλάξουν θα τους πάρει και θα τους σηκώσει

Α μα πια με τα μπρικια

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Καλησπέρα! Τελικά τα κατάφερε σε πλοήγηση 6 ωρών και άλλες τόσες για επιστροφή!

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε με την οθόνη, ούτε κανένα μήνυμα υπερθέρμανσης!

Ήταν ζεστό αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τελικά τα κατάφερε σε πλοήγηση 6 ωρών και άλλες τόσες για επιστροφή!

Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε με την οθόνη, ούτε κανένα μήνυμα υπερθέρμανσης!

Ήταν ζεστό αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια!

 

με την 20g??εισαι??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει δε μπορείς να τις δεις στον υπολογιστή. Απλά πχ αν διαγράψεις κάποια σημείωση και δεν έχει κάνει συγχρονισμό , κάνεις Logout/login στο gmail σου και τις ξαναφορτώνει.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω μια υποψια πως θα ερθει τα χριστουγεννα χωρις ΑΝ!!!για να μας καλοπαρουν απο την τοσο πικρα που φαγαμε!

 

Και θα μας κερασει ενα ομαδικο πανεμορφο bootloop , για να παμε αδιαβαστοι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μονοκαρτο η δίκαρτο γραφει ο κοσμος

Αυτό σε πείραξε;;; το "bootloop" εσύ το γράφεις στη γλώσσα μας;

Τέλος πάντων...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι!

(10 χαρακτήρες)

καλο αυτο το σαββατο εχω ενα γαμο στον πλαταμωνα απο θεσσαλονικη θα παω θα το δοκιμασω και γω παρολο που ξερω το δρομο απλα απο περιέργεια να δω τι παίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εμενα αρχισε να πεφτει πολυ η αποδοση της μπαταριας,σκεφτομαι για καινουρια..απο που να παραγγειλω???

Καλημέρα,

Procordia για γνήσια και καινούργια,

Ebay ή Amazon για οτιδήποτε άλλο μεγαλύτερο. Εγώ πήρα μια στα 4100mah και βγάζει παραπάνω χρόνο αλλά η απόδοση έπεσε νωρίτερα από ότι η γνήσια (περίπου στους 6 μήνες). Λίγο αλλά έπεσε.

Υπάρχει και με 6000mah αλλά θα προεξεχει

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση..καλημερα!!!

 

Συγνωμη ποσο καιρο εχεις το τηλεφωνο.?

Το ρωταω γιατι θεωρω οτι ειναι πολυ μικρός ο χρόνος για να εχει πεσει η μπαταρία.

Εχω ενα iPad και ενα iPhone που δουλευουν 4 χρονια και η πτώση ειναι αμελλητεα.

Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι θεμα λογισμικού.

Ακριβως το ιδιο παρατηρησα και γω με την ΜΜ και γύρισα LOLLIPOP ΜΑΜΑ και έπαθα πλακα με την αλλαγη της διαρκείας της..

Φυσικα δεν ξανα βαζω ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ποσο καιρο εχεις το τηλεφωνο.?

Το ρωταω γιατι θεωρω οτι ειναι πολυ μικρός ο χρόνος για να εχει πεσει η μπαταρία.

Εχω ενα iPad και ενα iPhone που δουλευουν 4 χρονια και η πτώση ειναι αμελλητεα.

Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι θεμα λογισμικού.

Ακριβως το ιδιο παρατηρησα και γω με την ΜΜ και γύρισα LOLLIPOP ΜΑΜΑ και έπαθα πλακα με την αλλαγη της διαρκείας της..

Φυσικα δεν ξανα βαζω ΜΜ.

Δεν έχεις άδικο αλλά λόγω κατανάλωσης και μόνο στο ίδιο χρονικό διάστημα μπορεί και να έχουμε πάνω από τις διπλάσια φορτισεις σε σχέση με iPad και iPhone, αν λάβω υπόψιν και τη διαφορά στην ποιότητα κατασκευής αλλά και την διαφορά στη διαχείριση της μπαταρίας... βάζω τα κλάματα... απλά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά λόγω κατανάλωσης και μόνο στο ίδιο χρονικό διάστημα μπορεί και να έχουμε πάνω από τις διπλάσια φορτισεις σε σχέση με iPad και iPhone, αν λάβω υπόψιν και τη διαφορά στην ποιότητα κατασκευής αλλά και την διαφορά στη διαχείριση της μπαταρίας... βάζω τα κλάματα... απλά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Σωστα αυτα που λες αλλα μαλλον δεν νομιζω να ειναι ετσι.

Σου ειπα και πριν οτι και εγω ειμουν στην ΜΜ πολυ καιρο και τελευταια η αυτονομία ηταν πραγματικα αθλια αν και εγω δεν το πιέζω πολυ.

Εβαλα πριν τρεις μερες την τελευταια γνήσια LOLLIPOP και το τηλεφωνο άλλαξε εντελως.

Απο ταχυτητα πολυ καλυτερο απο αυτονομία Μακραν καλυτερο.

Απο το πρωι το εβγαλα απο την μπ ρίζα και τωρα που σου γραφω εχω 97% φυσικα με λίγη χρηση.sot μου γραφει 16 λεπτά και θεωρω οτι παει παρα πολυ καλα.

Τελος ακομα και στα iPhone iPad μετα απο πολλα χρονια το καλυτερο ειναι να μένεις στην εκδοση που πρωτοβγήκε το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν καλύτερα να γυρίσουμε σε Lollipop?

 

 

Κατα την γνωμη μου ναι.

Εκανα ενα ψάξιμο στο net και στο reddit ολοι γραφουν το ιδιο ολοι σιγα σιγα επιστρέφουν λογω μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

+ ότι μπορούμε να το κάνουμε root χωρίς να ξεκλειδωσουμε. Δεν ξέρω πάλι ας πει και κάποιος άλλος την γνώμη του.
Link to comment
Share on other sites

+ ότι μπορούμε να το κάνουμε root χωρίς να ξεκλειδωσουμε. Δεν ξέρω πάλι ας πει και κάποιος άλλος την γνώμη του.

 

Σκέφτηκα και γω να κανω root.

Ειδα τον τροπο και μια που τον ειδα μια που κουράστηκα.

Μετα σκέφτηκα γιατι να κανω και για τα πραγματα που θελω δεν βρήκα τον λογο που θα βοηθησει και καπακι το ξεχασα κιολας.

Θελω να πω οτι αν καποιος θελει να κανει πειράματα χωρις να υπαρχει αναγκη μαγκιά του αν ομως οχι γιατι να κανεις ολη αυτη την τρελη διαδικασία.?

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου ναι.

Εκανα ενα ψάξιμο στο net και στο reddit ολοι γραφουν το ιδιο ολοι σιγα σιγα επιστρέφουν λογω μπαταρίας.

 

Σε εμενα που εγινε αλλαγη πλακετας και ηρθε με την ΜΜ δε θα βγει εκτος εγγυησης αν το γυρισω στην lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αυτα που λες αλλα μαλλον δεν νομιζω να ειναι ετσι.

Σου ειπα και πριν οτι και εγω ειμουν στην ΜΜ πολυ καιρο και τελευταια η αυτονομία ηταν πραγματικα αθλια αν και εγω δεν το πιέζω πολυ.

Εβαλα πριν τρεις μερες την τελευταια γνήσια LOLLIPOP και το τηλεφωνο άλλαξε εντελως.

Απο ταχυτητα πολυ καλυτερο απο αυτονομία Μακραν καλυτερο.

Απο το πρωι το εβγαλα απο την μπ ρίζα και τωρα που σου γραφω εχω 97% φυσικα με λίγη χρηση.sot μου γραφει 16 λεπτά και θεωρω οτι παει παρα πολυ καλα.

Τελος ακομα και στα iPhone iPad μετα απο πολλα χρονια το καλυτερο ειναι να μένεις στην εκδοση που πρωτοβγήκε το κινητο.

 

Θα το κάνω και εγώ, θα πάω πίσω λοιπόν... Για τα άλλα, απλά εκφέρω την άποψή μου, δεν βγάζω πόρισμα.

Φυσικά και τα έχω πάρει στο κρανίο βέβαια που έχω το τέλειο κινητό αλλά μόνο για 9 ώρες πάνω κάτω.

 

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που εγινε αλλαγη πλακετας και ηρθε με την ΜΜ δε θα βγει εκτος εγγυησης αν το γυρισω στην lollipop?

 

Πραγματικα δεν ξερω να σου απαντησω.

Ισως καποιος αλλος ξερει η παρε ενα τηλ. Στην procordia.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κάνω και εγώ, θα πάω πίσω λοιπόν... Για τα άλλα, απλά εκφέρω την άποψή μου, δεν βγάζω πόρισμα.

Φυσικά και τα έχω πάρει στο κρανίο βέβαια που έχω το τέλειο κινητό αλλά μόνο για 9 ώρες πάνω κάτω.

 

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Δεν ξερω για τι χρηση μιλας αλλα πολυ λιγο μου φαινεται.

Εμενα οτι και να του κανω την ημέρα θα την βγαλει εκτος αν παιζω ωρες με παιχνιδια

Μεχρι να κλεισει.

Σε νορμαλ χρηση με βιντεο φωτο καμερα και ιντερνετ Facebook και κλήσεις μου βγαζει χαλιαρα την ημέρα .

Αν δεν το πολυ πειραξε δυο μερες σιγουρα.

Ολα αυτα με την lollipop και στις αρχες με MM μετα αστα να πανε.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εφαρμογη blue light filter που εχουμε για το image retention μήπως καταναλώνει αρκετή μπαταρία;

 

Απο τη μια, η εφαρμογη απο την στιγμη που κοβει φως στην συσκευη, θεωρητικα προκυπτει μια ελαχιστη οικονομια και οχι καταναλωση. (σαν να ριξεις χ% manual την φωτεινοτητα)

 

Απο την αλλη σαν εφαρμογη, σιγουρα καταναλωνει ενεργεια η cpu/gpu για αυτη. Το ποση ειναι δεν ξερω και ΑΝ αντισταθμιζει την ενεργεια που εξοικονομειται απο την μικροτερη φωτεινοτητα.

Οταν παταω την μπαταρια για να δω την καταναλωση των εφαρμογων, δεν βλεπω το Blue light filter πουθενα εκει. Φαινεται απο καπου αλλου, ή χρειαζεται καποια τριτη εφαρμογη για αυτο. ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω απλα να πω τι δοκιμή εκανα και τα αποτελεσματα.

Ειχα v20g και απο μπαταρία και θερμοκρασίες το τηλεφωνο βελτιώθηκε λιγο απο την v20d.

Ομως η αυτονομία ηταν επιεικώς χαλια γενικα.

Κατέβηκα σε ΜΑΜΑ ρομ v10b hug μου εβγαλε αμεσως ΟΤΑ v10c την εκανα και καπακι μου εβγαλε v10d OTA και την εκανα.

Αποτελεσματα....

Δουλευει σφαιρα χωρις κανενα lag θερμοκρασίες σχεδον 0 μπαταρία καμια σχεση με πριν.

Μια ωρα Skype με καμερα κανα μισάωρο παίξιμο γενικα με διαφορες εφαρμογες και κανα τρίωρο αναμονή και τωρα ειμαι στο 91% απο το 100%.

Θεωρω οτι το τηλεφωνο στην πρωτη εκδοση πρεπει να μενει αν θελουμε να εχουμε καλές επιδόσεις σε μπαταρία και ταχυτητα.

Εγω θα μείνω εδω.

Καλη συνεχεια.

 

Κάτι τετοια λέω και εγώ και έχω καταντήσει γραφικός χαχαχα ή μαμά ξέρει καλύτερα και ρουτ ρομ φλασιες κλπ είναι να μη πω.Αστους να τραβιουνται :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τετοια λέω και εγώ και έχω καταντήσει γραφικός χαχαχα ή μαμά ξέρει καλύτερα και ρουτ ρομ φλασιες κλπ είναι να μη πω.Αστους να τραβιουνται :)

 

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα....χα χα χα

Ο ανθρωπος δεν ειναι ποτε ευχαριστημένος παντα ψάχνει κατι καλυτερο καλως η κακώς.αυτη ειναι η δομή του.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε χθες το δικο απο το service αλλαγη οθονης λογω IR... Καινουργιο τηλ...

Πριν ενα χρονο αλλαγη πλακετας, 2 χρονια επιπλεον εγγυηση στη πλακετα... Τωρα αλλαγη οθονης αλλα 2 χρονια εγγυηση και εκει... Απο τη στιγμη που εχω gmail account και ειναι ολα backup εκει ανταλλαχτηκα να υπαρχουν να μου το φτιαχνουν... Ετσι κινηταρα για αλλα 2 χρονια τη κραταω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...