Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα στις επαφές που λέει Led ειδοποιησεων δεν με αφήνει να επιλέξω είναι συνέχεια πράσινο. Γιατί?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση. Έβαλα δύο εφαρμογές που χειρίζομαι ένα drone.

Όταν το συνδέω μου βγάζει μήνυμα "δυστυχώς ui συστήματος έχει σταματήσει" και δεν συνδέεται. Αν καταργησω τη μία, οποιαδήποτε δουλεύει κανονικά. Σε tablet με 4.4.2 δουλεύουν και οι 2 μαζί χωρίς πρόβλημα, έχει κανείς καμιά ιδέα;.... Εκτός επαναφορά εργ. Ρυθμ...

 

T@p@t@lk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν υπαρχει εφαρμογη αν δεν εχεις ροοτ το ειχα ψαξει και παλιοτερα μπορεις ομως να βαλεις το handcent sms που ειναι εφαμροφη για τα μηνυματα και μεσα στο μενου εχει επιλογη αν θυμαμαι καλα να αλλαξεις το led για τα social media με επιφυλαξη αυτα

Θα το δω... Ευχαριστώ!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

@lek88 , αυτο που θελεις γινεται μονο με Root , xposed και ενα συγκεκριμενο module. Οι 3d party εφαρμογες που ισχυριζονται οτι στο αλλαζουν , συνηθως δε λειτουργουν σωστα.
Link to comment
Share on other sites

Eποχες lg g pro επαιζα με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite απλα οταν το βαλεις λογικα θα πρεπει να απενεργοποιησεις το φωτισμο απο το μενου για να μην χτυπαει διπλη εντολη και αντι για κοκκινο που θα θελεις στο facebook να βγαινει μπλε? ή οτι τελος παντων βγαινει by default.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω... Ευχαριστώ!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Είχα και εγώ επί εποχής nexus το lightflow και λειτουργούσε απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ επί εποχής nexus το lightflow και λειτουργούσε απροβλημάτιστα

Σε άλλα κινητά λειτουργεί σε άλλα όχι... Εγώ δεν βλέπω να γίνεται. Μάλλον θέλει root είπε λέει ένα παιδί πιο πριν

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλα κινητά λειτουργεί σε άλλα όχι... Εγώ δεν βλέπω να γίνεται. Μάλλον θέλει root είπε λέει ένα παιδί πιο πριν

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Μην κατσεις και ασχοληθεις φυσικα με ρουτ. Το δοκιμασα και εγω αυτο και ειδα οτι δε δουλευει γι'αυτο δε το προτεινα. Στο xperia SP δουλευε ας πουμε. Στο optimus G , οχι. Στο G pro δουλευε καθως φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μην κατσεις και ασχοληθεις φυσικα με ρουτ. Το δοκιμασα και εγω αυτο και ειδα οτι δε δουλευει γι'αυτο δε το προτεινα. Στο xperia SP δουλευε ας πουμε. Στο optimus G , οχι. Στο G pro δουλευε καθως φαινεται.

 

Ούτε μια στο εκατομμύριο!! Αν το ρουταρω εγώ θα εκραγεί η συσκευή!!

Από το να χαλάσω το κινητό μου προτιμώ να μην αλλάξω χρώμα στο λεντακι! :D Μου φαίνεται πολύ δύσκολη διαδικασία το root.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το σήμα της Vodafone παίζει πάρα πολύ.. Δεν είναι καθόλου σταθερό...απο 2 κουτάκια πάει 1 μετά 2-3. Άμα το αλλάξω σε 3g και ξανά 2g συνερχεται... Τι λέτε να παίζει?

 

Στο προηγούμενο κινητό μου redmi note 2 το σήμα ήταν πολύ καλό και σταθερό.. Οπότε φτάσει η Vodafone η το κινητό?η κάρτα σιμ είναι καινούρια.

 

Με επιβεβαιώνεις λοιπόν σε αυτό που σου είχα γράψει και παλαιότερα, οτι δεν έχει δυνατή κεραία η συσκευή. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

απο την μια χαιρομαι επειδη εισαι ενα ακομα κρουσμα και δεν ειμαστε τρελοι απο την αλλη λυπαμαι που συμβαινει αυτο...λοιπον για να το τελειώνουμε το θεμα οπως δειχνει η φαση ειναι θεμα λειτουργικο δεν συμβαινει σε ολους και μιλαμε παντα για καρτες γνήσιες και οχι κινεζιες....για Service μην πας γιατι και γω αλλαξα πλακετα για αυτο το λογο και μια απο τα ιδια αρα δεν εχει να κανει εσυ εχεις και αλλα θεματα επομενος χτυπα ενα hard reset και θα στρώσουν ολα εκτος αυτο της καρτας...εκει αυτο που μπορεις να κανεις το οποιο κανω και γω εδω και 3 μερες ειναι να δοκιμάσεις αν οι φωτο κρασαρουν και οταν τις αποθηκεύεις στην συσκευη...αυτο το κανω για να αποκλείσω το θεμα συμβατοτητας μεταξυ καρτας συσκευής και αν δεν ισχυει αρα εχει να κανει με firmware της 6.0...τωρα αν τα αλλα που εχεις δεν στρωσουν τοτε ναι στειλτο προκορντια!

 

Ευχαριστώ φιλε για την απάντηση ! Ισως να θελει όντως hard reset γιατι οταν περασα την 6.0 δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. μπορεις να βοηθήσεις με το πως γινετε το hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Με επιβεβαιώνεις λοιπόν σε αυτό που σου είχα γράψει και παλαιότερα, οτι δεν έχει δυνατή κεραία η συσκευή. :rolleyes:

 

Σε σχέση με το Sony xperia z ultra με wind έχει καλύτερη σήμα..... Δοκιμασμένο...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε για την απάντηση ! Ισως να θελει όντως hard reset γιατι οταν περασα την 6.0 δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. μπορεις να βοηθήσεις με το πως γινετε το hard reset?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160414/59c80b8929ac37210073632d416222ce.jpg

 

Από αυτό το μενού στις ρυθμίσεις. Κάτω κάτω που λέει επαναφορά εργοστασιακών. Θα χαθούν όλα τα αρχεία σου στο τηλέφωνο. Όταν γίνει η επαναφορά καλό θα είναι να κάνεις το τηλέφωνο σεταρισμα ως νέο τηλέφωνο και όχι με επαναφορά από Google

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω το g4 απο τις αρχες του χρονου , και μολις σημερα πηρα το δωρο των 100 γιγα στο google drive.

ειναι φυσιολογικο; εχει συμβει και σε εσας;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω το g4 απο τις αρχες του χρονου , και μολις σημερα πηρα το δωρο των 100 γιγα στο google drive.

ειναι φυσιολογικο; εχει συμβει και σε εσας;

Έκανες σύνδεση στο drive και νωρίτερα ;

Εγώ έκανα απευθείας και τα πήρα αμέσως

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες σύνδεση στο drive και νωρίτερα ;

Εγώ έκανα απευθείας και τα πήρα αμέσως

Από το κινητό εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Έκανες σύνδεση στο drive και νωρίτερα ;

Εγώ έκανα απευθείας και τα πήρα αμέσως

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το κινητό εννοείται

εε ναι , εννοειται οτι ειχα κανει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω το g4 απο τις αρχες του χρονου , και μολις σημερα πηρα το δωρο των 100 γιγα στο google drive.

ειναι φυσιολογικο; εχει συμβει και σε εσας;

Ναι σε όλους όσους έχουμε g4 έδωσε. Δεν στο έδωσε τώρα!! Υπήρχε από τότε που αγόρασες το κινητό απλά τώρα που άρχισες να χρησιμοποιείς το drive το είδες!!!

Η Αν χρησιμοποιούσες το drive απο τις αρχές του χρόνου και δεν είχες δει το δώρο μέχρι τώρα, μάλλον δεν είχες πατήσει το κουμπί της εξαργυρωσης από την αρχή για να στο προσθεσει!!! Κάποια παράκαμψη είχες κάνει.

Όταν μπαίνεις για πρώτη φορά στο drive, έχει ένα πράσινο κουμπί που γράφει εξαργύρωση. Αν δεν το πατήσεις και (με κάποιο τρόπο) το παρακαμψεις δεν στο δίνει.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να κάνω μια σχετική/άσχετη ερώτηση...

Εχω την συνήθεια να μεταφέρω τα παιχνίδια στην εξωτερική μνήμη σε όσα μου δίνουν την δυνατότητα, αυτό που παρατηρώ όμως είναι οτι εαν μετακινήσω ενα παιχνίδι φαίνεται να καταλαμβάνει τον διπλάσιο χώρο μετά την μεταφορά.

Δηλαδή εαν εγκαθιστώ ενα παιχνίδι πχ. 32ΜΒ σύμφωνα με το μενου "Εφαρμογές" στις ρυθμίσεις, κάνω αλλαγή αποθηκευτικού χώρου και μετά στο ίδιο μενού το ίδιο παιχνίδι δείχνει να καταλαμβάνει πλέον 64ΜΒ... Είναι φυσιολογικό αυτό?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος της συσκευης εδω και 20 μερες. Σειρα 602. Σήμερα επαθα το εξης. Έκλεισα το κινητο και οταν πατησα για να το ανοιξω ξανα κολλησε στο λογοτυπο και παρεμεινε εκει για 10 λεπτα. Εβγαλα την μπαταρια, την ξαναβαλα και κολλησε παλι στο ιδιο σημειο και μετα μου εβγαλε το μηνυμα βελτιστοποιηση των εφαρμογων. Και αυτο το εκανε συνεχεια. Λογοτυπο-βελτιστοποιηση και συνεχεια αυτο. Του εκανα hard reset. Καλα εκανα; Παρακαλω τη βοηθεια σας. Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατοχος της συσκευης εδω και 20 μερες. Σειρα 602. Σήμερα επαθα το εξης. Έκλεισα το κινητο και οταν πατησα για να το ανοιξω ξανα κολλησε στο λογοτυπο και παρεμεινε εκει για 10 λεπτα. Εβγαλα την μπαταρια, την ξαναβαλα και κολλησε παλι στο ιδιο σημειο και μετα μου εβγαλε το μηνυμα βελτιστοποιηση των εφαρμογων. Και αυτο το εκανε συνεχεια. Λογοτυπο-βελτιστοποιηση και συνεχεια αυτο. Του εκανα hard reset. Καλα εκανα; Παρακαλω τη βοηθεια σας. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Δυστυχώς..... καλως ηρθες και εσύ στο club!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6533769

Το "κακό" είναι ότι είναι και πολύ νέα παρτίδα!!

Αν έστρωσε με το Hard reset, καλά έκανες! Δεν είχες και άλλη επιλογή, πέραν του service.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς..... καλως ηρθες και εσύ στο club!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6533769

Το "κακό" είναι ότι είναι και πολύ νέα παρτίδα!!

Αν έστρωσε με το Hard reset, καλά έκανες! Δεν είχες και άλλη επιλογή, πέραν του service.

Εστρωσε φίλε, αλλα αυτο σημαινει πως δε θα το ξαναπαθει;

Link to comment
Share on other sites

Εστρωσε φίλε, αλλα αυτο σημαινει πως δε θα το ξαναπαθει;

Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να στο βεβαιώσει κανείς......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να στο βεβαιώσει κανείς......

Ας ελπισουμε πως η απαντηση ειναι αρνητικη! Ευχαριστω που απαντησες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...