Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν εκανα factory reset. Αφου ηταν καθαρο. Σφραγισμενο ηταν. Εννοω οτι απο τον google λογαριασμο βρηκε τις εφαρμογες που ειχα στο προηγουμενο κινητο μου και προσπαθησε να τις κατεβασει χωρις επιτυχια...

Μήπως έχεις θέμα με το wifi

Link to comment
Share on other sites

εμενα παρουσιασε το προβλημα με την αναβαθμιση σε ΜΜ... σε αλλους το παρουσιασε πολυ πιο πριν την αναβαθμιση... οποτε μαλλον θεμα hardware ειναι της πλακετας,και οχι software του λογισμικου, γι αυτο το λογο βλεπουμε και 2 πλακετες με ver1.0 και ver1.1... οι πλακετες με ver1.0 ηταν εγκατεστημενες στις πρωτες παρτιδες G4 που κυκλοφορησαν και αυτες παρουσιασαν το προβλημα...στο φορυμ αναφεραν πως το προβλημα ξεκινησε στους 4μηνες λειτουργιας της συσκευης, συμπτωση; και σε μενα στους 4μηνες ξεκινησε... Αγορα του τηλεφωνου αυγουστο το προβλημα ξεκινησε μεσα δεκεμβρη...

 

και οποιος εχει ορεξη ας ριξει μια ματια εδω...

Ναι εχω διαβασει τα περι version των πλακετων κλπ για το θεμα.

Απλα με μπερδεψε λιγο το post 5554 οπου αναφερεται οτι αντιμετωπιστηκε επιτυχως το προβλημα bootloop με επαναφορα στο λολιποπ απο ΜΜ. (εκτος και γινοταν αναφορα σε αλλο προβλημα ή ηταν απλα συμπτωματικη η αντιμετωπιση και τελικα δεν λυθηκε σε βαθος χρονου αν αποδειχθει)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω διαβασει τα περι version των πλακετων κλπ για το θεμα.

Απλα με μπερδεψε λιγο το post 5554 οπου αναφερεται οτι αντιμετωπιστηκε επιτυχως το προβλημα bootloop με επαναφορα στο λολιποπ απο ΜΜ. (εκτος και γινοταν αναφορα σε αλλο προβλημα ή ηταν απλα συμπτωματικη η αντιμετωπιση και τελικα δεν λυθηκε σε βαθος χρονου αν αποδειχθει)

 

τι ειναι αυτο ρε μαγκιες αυριο θα το αγορασω ποιες εκδοσεις εχουν θεμα????δεν το ηξερα αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Speed test 4G. Η πρώτη μου δοκιμή με το κινητό. Ούτε με το Wi-Fi Δεν πιάνει τοσο!!!!

 

http://s2.postimg.org/6rapntwzd/Quick_Memo_2016_01_25_21_44_29.png

 

Εισης τραβάει τα μαλλιοκεφαλα του το 4g! Το άνοιξα μόνο για να κάνω το speed test και για να κάνω αυτό το ποστ και μου έφαγε 50mb!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

@lek88 το 4g τραβάει τα μαλλιοκέφαλα του σε speedtest, όχι γενικά.

Πάντως οι ταχύτητες που ανέβασες δεν συνάδουν με 4g, πιο πολύ σε κακό 3g ταιριάζουν.

Link to comment
Share on other sites

@lek88 το 4g τραβάει τα μαλλιοκέφαλα του σε speedtest, όχι γενικά.

Πάντως οι ταχύτητες που ανέβασες δεν συνάδουν με 4g, πιο πολύ σε κακό 3g ταιριάζουν.

Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες.... Γιατί με 4g ποτέ δεν είχα χαλάσει 50mb μέσα σε 2 λεπτά. Και να το προσπαθούσα δηλαδή δεν θα το καταφερνα! Οπότε το speedtest φταίει....

 

Ναι; Δεν ξέρω.... Παντός τέτοιο νούμερο εγώ προσωπικά δεν είχα ξαμαπιασει ούτε στο g2 που είχα πριν και ενθουσιάστηκα !!

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι αυτό που λες.... Γιατί με 4g ποτέ δεν είχα χαλάσει 50mb μέσα σε 2 λεπτά. Και να το προσπαθούσα δηλαδή δεν θα το καταφερνα! Οπότε το speedtest φταίει....

 

Ναι; Δεν ξέρω.... Παντός τέτοιο νούμερο εγώ προσωπικά δεν είχα ξαμαπιασει ούτε στο g2 που είχα πριν και ενθουσιάστηκα !!

 

Σε speedtest & αν βάλεις να δεις ένα βίντεο στο youtube αλλά το κόψεις νωρίς, θα κάψει περισσότερο γιατί θα χει προλάβει να κατεβάσει περισσότερο, γενικά καίει τα ίδια αφού κατεβάζει τα ίδια απλά πιο γρήγορα.

 

Βασικά είναι περιέργη η μονάδα μέτρησης(kB/s) που χρησιμοποιείς & με μπέρδεψε, τα νούμερα αυτά θα έλεγα αντιστοιχούν σε ένα καλό 3g(ή κακό 4g :p)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή lek88, όπως είπαν τα παιδιά η ταχύτητα είναι 2MB/S δηλαδή ένα πολύ κακό 4G.. Με 3G έχω δει και 13Mb/s

 

Επισης άλλαξε στις ρυθμίσεις του Speedtest και αντί για mb/s βάλτο Mbps. Και κάνε ξανά με 4G να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή lek88, όπως είπαν τα παιδιά η ταχύτητα είναι 2MB/S δηλαδή ένα πολύ κακό 4G.. Με 3G έχω δει και 13Mb/s

 

Επισης άλλαξε στις ρυθμίσεις του Speedtest και αντί για mb/s βάλτο Mbps. Και κάνε ξανά με 4G να δούμε

Επειδή εδώ που βρίσκομαι τώρα δεν πιάνω καθόλου data, θα ανεβάσω στιγμιότυπο αυριο-μεθαύριο με την νέα μέτρηση !!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ που βρίσκομαι τώρα δεν πιάνω καθόλου data, θα ανεβάσω στιγμιότυπο αυριο-μεθαύριο με την νέα μέτρηση !!

 

Λογικά αν είσαι στο ίδιο σημείο γύρω στα 15-20mbps θα σου δείξει.

Εϊναι ταχύτητες πολύ καλού 3G & κακού 4G. Προφανώς και δεν φταίει η συσκευή, είναι θέμα δικτύου, μην σε αγχώνει εννοώ.

Περιμένουμε την επόμενη μέτρηση, αλλά γενικά μην κάνεις πολλές, δεν θα σου μείνει MB για MB :lol:

 

Ασχετο αλλά 1η φορα εγω ειδα 4G+ στη συσκευη μου στο κεντρο Χαλανδριου χθες

 

Δεν ξέρω τι δίκτυο έχεις αλλά με cosmote βλέπω πλέον σε αρκετά σημεία της Αθήνας(& της πάτρας)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε με την αλλαγη πλακετας σε ποιες παρτιδες ειναι?ειναι σιγουρα hardware?σιγουρα δεν μπορουμε να δουμε τι πλακετα ειναι ver.1.0 ver1.1!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν είσαι στο ίδιο σημείο γύρω στα 15-20mbps θα σου δείξει.

Εϊναι ταχύτητες πολύ καλού 3G & κακού 4G. Προφανώς και δεν φταίει η συσκευή, είναι θέμα δικτύου, μην σε αγχώνει εννοώ.

Περιμένουμε την επόμενη μέτρηση, αλλά γενικά μην κάνεις πολλές, δεν θα σου μείνει MB για MB :lol:

 

 

 

Δεν ξέρω τι δίκτυο έχεις αλλά με cosmote βλέπω πλέον σε αρκετά σημεία της Αθήνας(& της πάτρας)

Δεν είμαι στο ίδιο σημείο τώρα δυστυχώς..... Και δεν πιάνω καθόλου τιποτα!! Με wifi είμαι.

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβασω! Δεν ήξερα ότι έπρεπε να αλλάξω την ρύθμιση !

Όσο και να μου τραβήξει... έχω 6GB υπόλοιπο !

 

Κοσμοτε εχω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε με την αλλαγη πλακετας σε ποιες παρτιδες ειναι?ειναι σιγουρα hardware?σιγουρα δεν μπορουμε να δουμε τι πλακετα ειναι ver.1.0 ver1.1!!!

 

ας πει καποιος ρε μαγκιες ποιες παρτιδες ειχαν θεμα αυριο θα το παραγγείλω το πρωι 370 θα δωσω μην εχω τρεχάματα χωρις λογο λυπαμαι τα λεφτα μου δεν ειμαι απλας!!!θα το παρω απο το open365 και απο τι ειδα στα σχολια σε παίρνουν τηλ πριν προχωρήσουν την παραγγελία θα τους ρωτησω ποια εκδοση εχουν για αυτο ρωταω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ας πει καποιος ρε μαγκιες ποιες παρτιδες ειχαν θεμα αυριο θα το παραγγείλω το πρωι 370 θα δωσω μην εχω τρεχάματα χωρις λογο λυπαμαι τα λεφτα μου δεν ειμαι απλας!!!θα το παρω απο το open365 και απο τι ειδα στα σχολια σε παίρνουν τηλ πριν προχωρήσουν την παραγγελία θα τους ρωτησω ποια εκδοση εχουν για αυτο ρωταω

 

οσοι ειχαν το προβλημα η παρτιδα τους ηταν οι πρωτες, το βλεπεις απο το serial number αυτο στο κουτι... εμενα ητανε 505 για αλλες δε γνωριζω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειχαν το προβλημα η παρτιδα τους ηταν οι πρωτες, το βλεπεις απο το serial number αυτο στο κουτι... εμενα ητανε 505 για αλλες δε γνωριζω να σου πω...

 

ναι αυτο ρωταω ποιες ηταν οι πρωτες στο g3 που ειχα ξερω εδω δεν ξερω..!!!εσυ εισαι κομπλε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ρωταω ποιες ηταν οι πρωτες στο g3 που ειχα ξερω εδω δεν ξερω..!!!εσυ εισαι κομπλε?

 

οχι εγω ειμαι απο τους ατυχους που ειχαν προβλημα... λογικα τωρα μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας θα εχουν τελειωσει οι πρωτες παρτιδες 505-506

Link to comment
Share on other sites

Lg g4 metallic grey από το skroutz! Μέσα θα έχει και 2ο καπάκι δερμάτινο? Ή αν πάρω με δερμάτινο θα έχει 2ο πλαστικό μέσα στο κουτί?

 

Το metallic grey δεν θα έχει άλλο δερμάτινο μέσα. Αν πάρεις δερμάτινη έκδοση θα έχει και ενα πλαστικό σε χρυσό χρώμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το metallic grey δεν θα έχει άλλο δερμάτινο μέσα. Αν πάρεις δερμάτινη έκδοση θα έχει και ενα πλαστικό σε χρυσό χρώμα

 

αν παρεις το δερματινο εχει μεσα 2ο

Αα μια χαρά! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα άρθρο που διάβασα χθες σε ένα από τα μεγαλύτερα blog για android για το πρόβλημα που έχετε μερικοί και λύνει μερικές απορίες.. http://www.androidauthority.com/lg-g4-bootloop-petition-669421/
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα άρθρο που διάβασα χθες σε ένα από τα μεγαλύτερα blog για android για το πρόβλημα που έχετε μερικοί και λύνει μερικές απορίες.. http://www.androidauthority.com/lg-g4-bootloop-petition-669421/

Μήτε συγχωρείς αλλά δεν λύνει καμία απορία

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα ξαναγράφω παιδιά. Πρωτοχρονιά είχα bootloop με 20b. To στέλνω service και έρχεται πίσω με 20a. Στο πρώτο restart κόλλησε πάλι. Του περνάω την ίδια ώρα 20a, 20b, 20c χωρίς αποτέλεσμα. Κάνω το test και του περνάω 10d και τέλος τα προβλήματα για μένα τουλάχιστον για τώρα. Του έχω κάνει πάνω απο 100 restart. Εκεί που μου το έκανε συχνά στην ενεργοποίηση - απενεργοποίηση του wifi άψογο. Ολα καλά λοιπόν. Μέτα απο όλα θα αργήσω πάρα πολύ να περάσω 20 version ξανά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...