Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενοχλήθηκες τόσο πολύ από την ερώτηση μου; Το ότι είναι θεϊκο το βλέπω αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε και τις ερωτήσεις μας για να το βελτιώσουμε λίγο παραπάνω αν γίνεται. Όσο για την θερμοκρασία που ανέφερα έκανα μια μικρή σύγκριση με το προηγούμενο lg που είχα. Δεν νομίζω να είναι τόσο κακο! Αυτα!!!

Ευχαριστώ και για την απάντηση σου όπως κ αν ηταν και για τον χρόνο σου ;)

 

Δεν ειπα κατι για την θερμοκρασία αρνητικό για αυτο που ειπες.

Ειπα ομως για την μπαταρία γιατι εδω και διακόσιες τοσες σελιδες εχουν γραφτεί απίστευτες σελιδες για αυτο ενω εχει απαντηθεί διακόσιες φορες.

Δεν σε μάλωσα κι αν το ειδες ετσι συγνωμη.

Αλλα βαρεθηκα να διαβαζω σελιδες ολόκληρες με ενα θεμα που δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος αν ξέρεις και έχει το χρόνο μπορεί να μου στείλει ένα link από ταχηφορτιστή στο ebay.

Γιατί έχασα τοφορτιστή μου . .

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είπε κάτι κάποιος για το κινητό αν νιώθεις ότι θιχτηκες από τις ερωτήσεις για την μπαταρία. Επίσης κάποιος μπορεί να έχει πρόβλημα και για αυτό να ρωτάει. Επίσης σκοπός του forum είναι κάποια τιπς που ενδεχομένως κάποιος να μην τα ξέρει και να βοηθάνε

 

Δεν διαφωνώ οτι το φόρουμ ειναι για ολα αυτα αλλα φιλε το θεμα μπαταρία εχει ξεφτιλιστεί εντελως και ουτε με νοιαζει αν θίξουμε το κινητο.

Αλλωστε σε οποιον αρεσει.

Ομως καλο ειναι να διαβάζουμε λιγο πριν κανουμε ερωτησεις.ετσι δεν ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και 10 μέρες δουλεύω απροβλημάτιστα με την 5.1 και αυτή την στιγμή κατεβάζω την 6.0 μέσω lg bridge. Αν δεν μείνω ικανοποιημένος από την 6.0, δίνει η LG την δυνατότητα να γυρίσω στην 5.1;

 

Μπορεις να γυρισεις πισω με lg up.

Κατεβάζεις την ρομ που θελεις και την περνάς με το συγκεκριμενο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ οτι το φόρουμ ειναι για ολα αυτα αλλα φιλε το θεμα μπαταρία εχει ξεφτιλιστεί εντελως και ουτε με νοιαζει αν θίξουμε το κινητο.

Αλλωστε σε οποιον αρεσει.

Ομως καλο ειναι να διαβάζουμε λιγο πριν κανουμε ερωτησεις.ετσι δεν ειναι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεις να γυρισεις πισω με lg up.

Κατεβάζεις την ρομ που θελεις και την περνάς με το συγκεκριμενο προγραμμα.

Πια είναι η πιο καλη 20άρα στην λολιποπ?

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η πιο καλη 20άρα στην λολιποπ?

20αρα στην λολιποπ δεν υπαρχει.

Οι λολιποπ ειναι 10αρες.

Αν θες λολιποπ βαλε την v10d η v10e

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό Τετάρτη.

Το αναβάθμισα σε android 6 μέσω lg bridge. Μετά έβαλα το google account μου, συγχρόνισε επαφές και εφαρμογές και όλα καλά.

Πριν κάνα μισάωρο άνοιξα το bluetooth ώστε να στείλω ένα Mp3 από τον υπολογιστή στο κινητό. Άφησα το κινητό μέχρι να κάνω κάτι άλλο και όταν επέστρεψα το κινητό ήταν κολλημένο στην αρχική οθόνη (boot) με το σήμα της LG. Έβγαλα μπαταρία, ξαναέβαλα, πάλι το ίδιο, κολλάει στο σήμα της LG και μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

Απλά τραγικό, δεν ξέρω τι άλλο να γράψω, πλήρης απογοήτευση. Μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά θα απαιτήσω πλήρη αντικατάσταση. :mad::(:X:mad:

 

ξαφνικά απο χθές και το δικό μου παρουσιάζει ενα περίεργο πρόβλημα.

 

όταν ανοίγω το wifi κάνει hot reboot και μένει στην οθόνη με το logo και ξανακάνει hot reboot.

 

του έχω κάνει hard reset δουλεύει για λίγο διάστημα κανονικά και μετά ξανά το ίδιο πρόβλημα (χωρίς να έχω κάνει τίποτα restore)

 

σήμερα μόνο, του έχω κάνει 3 factory reset (με τον συνδυασμό των κουμπιών)

 

θα το γυρίσω σε lollipop και βλέπουμε. Μεγάλη αποτυχία εάν είναι πρόβλημα της 6

 

Απόψε το βράδυ, πριν λίγο συγκεκριμένα κι ενώ ήμουν στο facebook, ξαφνικά το κινητό πάγωσε για 10 δευτερόλεπτα, μετά έκανε επανεκκίνηση μόνο του και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα... Οπότε ανήκω κι εγώ πλέον στο άτυχο club που με marshmallow ( ? ) το κινητό τους πέθανε... Γιατί και πως δεν ξέρω, ψάχνω γενικά στο ίντερνετ για απαντήσεις και για άλλους παθόντες. Αν βρω κάτι θα σας έχω ενήμερους...

Link to comment
Share on other sites

Απόψε το βράδυ, πριν λίγο συγκεκριμένα κι ενώ ήμουν στο facebook, ξαφνικά το κινητό πάγωσε για 10 δευτερόλεπτα, μετά έκανε επανεκκίνηση μόνο του και από τότε δεν ανοίγει με τίποτα... Οπότε ανήκω κι εγώ πλέον στο άτυχο club που με marshmallow ( ? ) το κινητό τους πέθανε... Γιατί και πως δεν ξέρω, ψάχνω γενικά στο ίντερνετ για απαντήσεις και για άλλους παθόντες. Αν βρω κάτι θα σας έχω ενήμερους...

 

Πω ρε φιλε! Εχω αρχισει να φοβαμαι. Και ειμαι κ με unlocked bootloader. Μεχρι στιγμης 20 ημερων κινητο δεν μου εχει κανει κατι μη το ματιασω.

Αλλα σιγουρα δεν ειναι καλα νεα ολα αυτα που διαβαζω:blink:

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φιλε! Εχω αρχισει να φοβαμαι. Και ειμαι κ με unlocked bootloader. Μεχρι στιγμης 20 ημερων κινητο δεν μου εχει κανει κατι μη το ματιασω.

Αλλα σιγουρα δεν ειναι καλα νεα ολα αυτα που διαβαζω:blink:

Με unlocked bootloader δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα σε θέμα software. Ότι και να σου τύχει μπορείς να το λύσεις μόνος. Κι εγώ με unlocked είμαι και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. Μόνο που έχω xposed μου αρκεί.

Καλή χρονιά σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Με unlocked bootloader δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα σε θέμα software. Ότι και να σου τύχει μπορείς να το λύσεις μόνος. Κι εγώ με unlocked είμαι και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. Μόνο που έχω xposed μου αρκεί.

Καλή χρονιά σε όλους :)

 

Φίλε μου το θέμα είναι πως δεν είναι software...Είναι καθαρά θέμα hardware... Έτσι πρόχειρα έχω βρει αυτά μέχρι τώρα...

 

http://forums.androidcentral.com/lg-g4/620529-psa-sudden-death-issue-reported-some-units.html

 

Link to comment
Share on other sites

Με unlocked bootloader δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα σε θέμα software. Ότι και να σου τύχει μπορείς να το λύσεις μόνος. Κι εγώ με unlocked είμαι και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. Μόνο που έχω xposed μου αρκεί.

Καλή χρονιά σε όλους :)

 

αυτό, πες το και σ΄αυτούς ΕΔΩ :lol:

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το ταπ του σε μενα! Στις 2 φορές ανοίγει πάντα ! Δεν μου έχει τύχει να μην πιασει. Ποιά εφαρμογή λες; Γιατί το λινκ δεν λειτουργεί

 

Έχεις δίκιο, δεν ανοίγει τώρα το είδα.

Τέλος πάντων είναι οι εφαρμογές για πλήρη εικόνα στις κλήσεις. Δεν έχω βρει μια χωρίς bugs, αλλά μου αρέσει η ιδέα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνουν αυτή τη δυνατότητα στην stock εφαρμογή

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση πείτε ότι τρώει σκαλωμα το κινητό και δεν ξανανοιγει πχ λόγω πλακετας, υπάρχει τρόπος να δούνε ότι είναι unlocked ο bootloader?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να γυρισεις πισω με lg up.

Κατεβάζεις την ρομ που θελεις και την περνάς με το συγκεκριμενο προγραμμα.

 

Ευχαριστώ, πήρα το "ρίσκο"(με βάση αυτά που διαβάζω) και πέρασα κι εγώ την marshmallow 20A. Για αρχή δεν μου αρέσει που στην χρήση της μπαταρίας εμφανίζει τα mah μαζί με τα δευτερόλεπτα και το χρώμα στο φόντο όταν ζητάει το pin της sim.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση πείτε ότι τρώει σκαλωμα το κινητό και δεν ξανανοιγει πχ λόγω πλακετας, υπάρχει τρόπος να δούνε ότι είναι unlocked ο bootloader?

 

Στις 10 φορές δεν θα ανοίξει. Στην 11η θα ανοίξει για 1 λεπτό και μετά θα ξανα κάνει επανεκκίνηση. Οπότε είναι αρκετό για να διαπιστώσουν στη προκόρντια αν είναι unlocked ή όχι. Αν και η γνώμη μου είναι πως όποιος έχει ξεκλειδώσει έχει χάσει την εγγύηση εν γνώση του οπότε και δεν πρέπει να κλαίγεται. Ηλεκτρονικά είναι και πάντα ελοχεύει ο κίνδυνος να χαλάσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Στις 10 φορές δεν θα ανοίξει. Στην 11η θα ανοίξει για 1 λεπτό και μετά θα ξανα κάνει επανεκκίνηση. Οπότε είναι αρκετό για να διαπιστώσουν στη προκόρντια αν είναι unlocked ή όχι. Αν και η γνώμη μου είναι πως όποιος έχει ξεκλειδώσει έχει χάσει την εγγύηση εν γνώση του οπότε και δεν πρέπει να κλαίγεται. Ηλεκτρονικά είναι και πάντα ελοχεύει ο κίνδυνος να χαλάσει κάτι...

Εγώ προσωπικά το πήρα έτσι αλλά όπως και να έχει πιστεύω θα βρεθεί τρόπος για να ξανακλειδωσει. Το θέμα είναι μέχρι να βρεθεί ο τρόπος μην γίνει καμιά γκέλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω καινουριες γραμματοσειρές για το κινητο; το lg store έχει ελάχιστες Δωρεάν επιλογές για κατεβασμα. Όλες οι καλές ειναι επι πληρωμή. Είχα ξαναρώτησει Εδώ λίγο παλιότερα πριν πάρω το κινητό για να μου πουν αν δεχεται από το play store και μου είπανε ότι μπορώ να βάλω ifont από το google play. Δεν βλέπω να τις βάζει όμως.... Μάλλον δεν γινεται Η εγω κάνω κάτι λαθος!

Αλλά μάλλον θέλει root για να δεχθεί από το play store. Οποτε το ξεχνάω αν είναι

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

20αρα στην λολιποπ δεν υπαρχει.

Οι λολιποπ ειναι 10αρες.

Αν θες λολιποπ βαλε την v10d η v10e

Αν ειναι 10ρες τοτε εγω γιατι εχω την V21a-EUR-XX ??????????

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

αυτό, πες το και σ΄αυτούς ΕΔΩ :lol:

 

Διάβασα και τις 11 σελίδες και πλέον σταμάτησα να προσπαθώ να το επαναφέρω. Θα πάω την Δευτέρα το μεσημέρι procordia για αλλαγή πλακέτας. Απ' ότι κατάλαβα δεν παίζει ρόλο η έκδοση android ( lollipop ή marshmallow), δεν παίζει ρόλο η παρτίδα αφού το παθαίνουν εξίσου και οι τελευταίες παρτίδες, όπως επίσης δεν παίζει ρόλο το αν έχεις κουράσει το κινητό ή όχι (οι πιο πολλοί, ανάμεσά τους κι εγώ, το πάθαμε ενώ απλά χαζεύαμε στο fb) . Το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως η πλακέτα για κάποιο λόγο πεθαίνει έτσι απλά. Κατά κάποιο τρόπο ξαναζούμε τον εφιάλτη του Galaxy Note 2 για όσους θυμούνται με τα ελαττωματικά τσιπάκια τότε ( eMMc insane chip ), τότε είχε βγει μέχρι και εφαρμογή στο store που σου έλεγε αν το έχεις ή όχι... Σε κάποιες χώρες όπως διαβάζω το αντικαθιστούν ολόκληρο το τηλέφωνο με καινούριο, σε κάποιες άλλες απλά αλλάζουν πλακέτα. Να δούμε λοιπόν στην Ελλάδα από την procordia τι αντιμετώπιση θα έχουμε στο νέο αυτό σήριαλ. Μετά τις πλήρως ελαττωματικές σχεδόν στο σύνολό τους οθόνες του Flex 2 (εμένα προσωπικά μου άλλαξαν 4 οθόνες για να βρούμε μία χωρίς κιτρινίλα), που ακόμη και τώρα η LG Hellas υποστηρίζει πως είναι feature της τεχνολογίας P-OLED οι διάφορες κιτρινίλες, τώρα έρχονται οι καμένες πλακέτες. Ελπίζω σε σοβαρή αντιμετώπιση και άμεση επίλυση του θέματος, ειδάλλως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά της LG για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τις 11 σελίδες και πλέον σταμάτησα να προσπαθώ να το επαναφέρω. Θα πάω την Δευτέρα το μεσημέρι procordia για αλλαγή πλακέτας. Απ' ότι κατάλαβα δεν παίζει ρόλο η έκδοση android ( lollipop ή marshmallow), δεν παίζει ρόλο η παρτίδα αφού το παθαίνουν εξίσου και οι τελευταίες παρτίδες, όπως επίσης δεν παίζει ρόλο το αν έχεις κουράσει το κινητό ή όχι (οι πιο πολλοί, ανάμεσά τους κι εγώ, το πάθαμε ενώ απλά χαζεύαμε στο fb) . Το συμπέρασμα που βγάζω είναι πως η πλακέτα για κάποιο λόγο πεθαίνει έτσι απλά. Κατά κάποιο τρόπο ξαναζούμε τον εφιάλτη του Galaxy Note 2 για όσους θυμούνται με τα ελαττωματικά τσιπάκια τότε ( eMMc insane chip ), τότε είχε βγει μέχρι και εφαρμογή στο store που σου έλεγε αν το έχεις ή όχι... Σε κάποιες χώρες όπως διαβάζω το αντικαθιστούν ολόκληρο το τηλέφωνο με καινούριο, σε κάποιες άλλες απλά αλλάζουν πλακέτα. Να δούμε λοιπόν στην Ελλάδα από την procordia τι αντιμετώπιση θα έχουμε στο νέο αυτό σήριαλ. Μετά τις πλήρως ελαττωματικές σχεδόν στο σύνολό τους οθόνες του Flex 2 (εμένα προσωπικά μου άλλαξαν 4 οθόνες για να βρούμε μία χωρίς κιτρινίλα), που ακόμη και τώρα η LG Hellas υποστηρίζει πως είναι feature της τεχνολογίας P-OLED οι διάφορες κιτρινίλες, τώρα έρχονται οι καμένες πλακέτες. Ελπίζω σε σοβαρή αντιμετώπιση και άμεση επίλυση του θέματος, ειδάλλως αυτή θα είναι και η τελευταία φορά της LG για μένα.

Έτσι πληροφοριακά εσένα βλαση τι παρτίδα είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πληροφοριακά εσένα βλαση τι παρτίδα είναι?

 

Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών λόγω Πρωτοχρονιάς. Οπότε δεν έχω πρόσβαση αυτή τη στιγμή στο κουτί του για να το δώ. Αύριο το βραδάκι επιστρέφω οπότε θα σας πω παιδιά, αν και πραγματικά δεν έχει καμία σημασία απ ότι διαβάζω...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών λόγω Πρωτοχρονιάς. Οπότε δεν έχω πρόσβαση αυτή τη στιγμή στο κουτί του για να το δώ. Αύριο το βραδάκι επιστρέφω οπότε θα σας πω παιδιά, αν και πραγματικά δεν έχει καμία σημασία απ ότι διαβάζω...

Ναι και εγώ από όσο διάβασα δεν παίζει ρόλο. Είναι μην σου τύχει... Τεσπα ελπίζω αυτή τη φορά να βγάλεις άκρη και να μην έχεις τα παρατραγουδα που είχες με το flex 2...! Ευελπιστώ να μην μου τύχει κάτι αντίστοιχο τουλάχιστον μέχρι αν βρεθεί τρόπος κλειδώματος του bootloader γιατί bye Bye... Αν και κανονικά εφόσον σκάσει σε πολλές συσκευές και είναι αποδεδειγμένα θέμα hardware πρέπει να καλύψει τους πάντες...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα απέκτησα ένα LG G4. . Αυτός πού το είχε το είχε κάνει root με την 6 και έχει άλλαξει το recovery mode. . Πως μπορώ να επαναφέρω στην τελευταία rom της LG; Η εγγύηση έχει χαθεί; Sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά δεν είχα ποτέ LG
Link to comment
Share on other sites

Μίλαγα στο Skype και το κινητό ζεσταθηκε αρκετά παντός το ένιωθα πολύ στο ακουστικό και στην πλάτη και φοράει και θήκη το cup z έγραφε 60 είναι φυσιολογικό ?πάντως η συσκευή τρέχει νεράκι

Απολύτως λογικό. ..το Skype είναι απο τις πλέον ενεργοβορες εφαρμογές όχι μόνο σε Android και iOS αλλά ακομη και σε Windows & macosx. Μην σε ανησυχεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...