Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

μπορεί κάποιος να βοήθησει παρακαλώ? Root σε 5.1 Πως κάνουμε? Χάνεται η εγγύηση ή μπορεί να ξαναπεραστεί στοκ?

Θέλω απλά να τρέξω το adaway για να φύγουν οι διαφημίσεις..

Ευχαριστώ

Δεν χάνεις την εγγύηση με αυτο το τροπο..Ξεκινάς διάβασμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις την εγγύηση με αυτο το τροπο..Ξεκινάς διάβασμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

για την MM?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις την εγγύηση με αυτο το τροπο..Ξεκινάς διάβασμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

 

Ευχαριστώ.. Δεν το πιστεύω ότι ακομα δεν έχει γίνει πιο εύκολη η διαδικασία.. :(

Δεν είμαι σίγουρος ότι θα rootαρω έτσι για μου φαίνεται αρκετά επίφοβο.. :X

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητή είναι, αλλά τονίζει ότι αν κάνεις κάτι λάθος το brikares και γειά σας.. Τουλάχιστον στο G2 ή στο Galaxy που είχα παλιότερα η διαδικασία ήταν αρκετα αυτοματοποιημένη και υπήρχαν και λύσεις σε περίπτωση που έκανε ο χρήστης κάποιο λάθος ή κάτι στράβωνε.. που δεν θέλει και πολύ... αυτός είναι ο ενδοιασμός μου.. ειδικά που μόλις τώρα έκλεισα το πρωτο 24ωρο..

Ίσως το ΣΚ με καθαρό κεφάλι να το προσπαθήσω

Ευχαριστώ πολύ πάντως σε κάθε περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα μαυρο καπακι δερματινο 8α ενδιεφερε καπιον ανταλαγη με καπιο αλλο χρωμα.ειμαι πειραια-α8ηνα.
Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung S2, HTC M7, είχα βάλει την CASEMATE θήκη και ήμουν μια χαρά. Στο G4 έχω διαβάσει κακές κριτικές για την εφαρμογή κλπ. Εχει κανείς καμιά παρόμοια θήκη (dual layer στυλ otterbox) βάλει στο G4 και πως είναι?

Ευχαριστώ και καλές γιορτές με δουλειές και Υγεία για όλους

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να πληρωσω την αυθεντική θηκη της lg ή να πάρω μια απο το ebay?

 

Eχει δει καποιος απο κοντα κ τις δυο τι διαφορες εχουν?

 

Το wireless charging δε με ενδιαφερει

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να αγορασω μεταχειρισμενο lg g4.Το προβλημα μου ειναι πως μπορω να καταλαβω οτι δεν πειραχτηκε ο bootloader?Το λεω αυτο για να ξερω για την εγγυηση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς πρόβλημα με την οθόνη; Όταν παίρνω τηλ και το κολλάω στο αυτί μαυρίζει η οθόνη , αλλά όταν το τραβάω από το αυτί συνεχίζει να είναι μαύρη μέχρι να κλείσει ο άλλος την γραμμή μιας και εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μια φορά μου βγήκε τηλεφωνητής και αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία. Μεγάλο πρόβλημα , δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Proximity sensor..εχεις βαλεις γυαλι;;;γιατι να βγαλεις τη μπαταρια;;με το κουμπι πισω εκανες δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Με το που κανει boot λεει πανω αριστερα bootloader unlock και κατι τετοια..Κανει κρα ;)

 

Σε βιντεο στο youtube δεν ειδα πουθενα να γραφει πανω αριστερα κατι οταν κανει boot

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς πρόβλημα με την οθόνη; Όταν παίρνω τηλ και το κολλάω στο αυτί μαυρίζει η οθόνη , αλλά όταν το τραβάω από το αυτί συνεχίζει να είναι μαύρη μέχρι να κλείσει ο άλλος την γραμμή μιας και εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μια φορά μου βγήκε τηλεφωνητής και αναγκάστηκα να βγάλω μπαταρία. Μεγάλο πρόβλημα , δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνα.

 

προφανως φταιει το γυαλι-προστασια που εχεις βαλει κρυβει τον αισθητηρα διπλα από την μπροστα καμερα....εχει αναφερθεί πολλακης......υπαρχει λυση ψαξε λιγο εδώ στο θεμα......η αλλιως βγαζεις την προστασια και βαζεις μια άλλη που αφηνει ελευθερο τον αισθητηρα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρησιμοποιώ τον stock browser. Ο συγκεκριμένος αν και φορτώνει γρήγορα τις σελίδες στο σκρολάρισμα παρουσιάζει "κομπιάσματα" / κολλήματα. Το είχα παρατηρήσει και σε κατάστημα που πήγα να το δω όμως νόμιζα ότι οφειλεται στην σύνδεση του wifi. Όμως δεν τελικά... Έχετε και εσείς τέτοιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστη εχεις αγορινα και ποση ωρα κανει να φορτισει; Σε ευχαριστώ!

εχω τον φορτιστη από Samsung Galaxy Note 4 Quick Charge και φορτιζει περιπου στα 55 με 60 λεπτα......

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλω μια φωτο μολις επιστρεψω απο δουλιτσα να το δεις..

https://www.dropbox.com/s/ltgpin5wytx2lvi/IMG-20151218-WA0001.jpg?dl=0

εχω τον φορτιστη από Samsung Galaxy Note 4 Quick Charge και φορτιζει περιπου στα 55 με 60 λεπτα......

Σε ευχαριστώ.Θα παρω ενα τετοιο να τελειωνω :)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρησιμοποιώ τον stock browser. Ο συγκεκριμένος αν και φορτώνει γρήγορα τις σελίδες στο σκρολάρισμα παρουσιάζει "κομπιάσματα" / κολλήματα. Το είχα παρατηρήσει και σε κατάστημα που πήγα να το δω όμως νόμιζα ότι οφειλεται στην σύνδεση του wifi. Όμως δεν τελικά... Έχετε και εσείς τέτοιο θέμα?

Το ιδιο μου κανει και εμενα και με τον chrome και με τον stock απο τοτε που έβαλα mm. Πριν to update πηγαίνανε σφαιρα και οι 2.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρησιμοποιώ τον stock browser. Ο συγκεκριμένος αν και φορτώνει γρήγορα τις σελίδες στο σκρολάρισμα παρουσιάζει "κομπιάσματα" / κολλήματα. Το είχα παρατηρήσει και σε κατάστημα που πήγα να το δω όμως νόμιζα ότι οφειλεται στην σύνδεση του wifi. Όμως δεν τελικά... Έχετε και εσείς τέτοιο θέμα?

 

Με lollipop και ο στοκ πετάει κυριολεκτικά. Δεν έχω το παραμικρό θέμα στην πλοήγηση.

Με mm είσαι εσύ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου κανει και εμενα και με τον chrome και με τον stock απο τοτε που έβαλα mm. Πριν to update πηγαίνανε σφαιρα και οι 2.

 

Εγω όμως είμαι με Lollipop stock. Διάβασα ότι άμα κλείσεις την java (settings) ρολλάρει κανονικά, το δοκίμασα και ισχύει.. Βέβαια χάνεις αρκετά από τα περιεχόμενα του site και δεν είναι ότι καλύτερο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Μόλις το παρελάβα ενώ το περίμενα αύριο!:)

Έχει έρθει με Lolipop 5.1 v10d.

Δοκιμάζω να βάλω εδω

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

το IMEI για να δω ποιο είναι το τελευταίο λειτουργικό και μου λέει ότι το ΙΜΕΙ δεν είναι valid!!

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να μου πει τι γίνειται?

Ήρθε σφραγισμένο κλπ αλλά σκέφτομαι μην τρέχει κάτι..?

 

Να επανεφέρω και αυτό για απάντηση..?

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το λινκ και να μου πει τι γίνεται σας παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω όμως είμαι με Lollipop stock. Διάβασα ότι άμα κλείσεις την java (settings) ρολλάρει κανονικά, το δοκίμασα και ισχύει.. Βέβαια χάνεις αρκετά από τα περιεχόμενα του site και δεν είναι ότι καλύτερο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να επανεφέρω και αυτό για απάντηση..?

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει το λινκ και να μου πει τι γίνεται σας παρακαλώ?

 

Η εφαρμιγη lg from την κατεβασες απο το store το ιδιο λεει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμιγη lg from την κατεβασες απο το store το ιδιο λεει;

 

Βρίσκει κανονικά το ΙΜΕΙ λέει οκ κλπ και αναφέρει provider name ROM (ROMANIA)..

Σε εσενα το παραπάνω λινκ λειτουργεί?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα γραφει οτι δεν ισχυει. Σε αλλο site που εχω κανει τσεκ το ιμει, το βρισκει κανονικα.

Δοκιμασε εδω: https://imeidata.net/warranty/lg

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα γραφει οτι δεν ισχυει. Σε αλλο site που εχω κανει τσεκ το ιμει, το βρισκει κανονικα.

Δοκιμασε εδω: https://imeidata.net/warranty/lg

 

Ενταξει και σε εμενα αυτο το site..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...