Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε κι αυτό, να δεις τι θα σου βγάλει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo

Η διαδικασία για να περάσεις official firmware (kdz) με το flash tool είναι αυτή:

http://forum.xda-developers.com/g4/general/guide-lg-g4-stock-firmware-to-stock-kdz-t3107848

Τα έχω κατεβάσει...και το "LG Phone From" και το "LG Phone Info" και ένα link στις ποιο πίσω σελίδες,και τα τρία ταιριάζουν ως πρός την χώρα προέλευσης...http://s25.postimg.org/5jopga3an/image.jpghttp://s25.postimg.org/k45sb3y9b/image.jpghttp://s25.postimg.org/7mz4ny33j/image.jpg

Έχω κατεβάσει τους LG drivers, το flash tool,αλλά το official firmware δεν το βρίσκω,είναι το V10C αλλά βρίσκω το V10B και το V10D που φοράω,

εάν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει,γιατί δεν ξέρω από που να το κατεβάσω...

Παντως τωρα που εθιξε το θεμα ο φιλος adad,κι εμενα κιτρινο χρωμα εχει το φλας χωρις να το ειχα προσεξει ή να με εχει προβληματισει στο παρελθον..Παντως αν βγαλεις ακρη φιλε,πες μας κι εμας μηπως και μπορουμε να διορθωσουμε κατι αν διορθωνεται....Η εστω αν υπαρχουν g4 που να διαχεουν λευκο φως απο το φλας σημαινει οτι τα δικα μας εχουν θεμα κ δεν το ειχαμε καταλαβει....

Εννοείτε ότι θα ενημερώνω,και νομίζω-ελπίζω ότι θα την βρώ την άκρη,δεν ανήκω στην μερίδα των ανθρώπων που το βάζει κάτω,

αν ήταν λόγου χάρη κίτρινο το φλάς σε όλα,θα έλεγα οκ,θα το δεχόμουν,όμως είδα και έπιασα G4 φίλου μου με λευκό φλάς...!!!

Και σε εμενα κιτρινιζει το φλας, απο περιεργεια κοιταξα 3-4 βιντεο στο youtube με το g4 και σε ολα ειχαν το ιδιο χρωμα.

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα, ουτε στο google βγαζει κατι με σχετικη αναζητηση...

Μπορει να υπαρχει λιγη διαφορα απο παρτιδα σε παρτιδα αμα εχουν και διαφορετικους προμηθευτες.

Τωρα ειναι καθαρα δικο σου θεμα αν θα το πας πισω κτλ.

Κανε μια βολτα και σε κανα πλαισιο-public και δες και τα demo τους.

Δυστυχώς φίλε Λευτέρη είναι πρόβλημα,και μεγάλο μάλιστα,έχω μιλήσει-μιλάω με LG στο εξωτερικό,αλλά και με πολλούς φίλους που έχω εκεί έξω,

απόρησαν μάλιστα που δεν είναι γνωστό το θέμα με το φλάς στην Ελλάδα,η διαφορά είναι στα αναβαθμισμένα firmware,

και όχι στις παρτίδες,έτσι μου είπαν,και εγώ απλά σας τα μεταφέρω εδώ ως πληροφορίες,μάλιστα ένας φίλος Ολλανδός μου είπε ότι υπάρχει κωδικός,

σαν αυτόν που βάζεις στον αισθητήρα εγγύτητας,και ρυθμίζεται,περιμένω email του,μακάρι να είναι τόσο απλό...

εσεις που εχετε κιτρινο φλας ανεβαστε καμια φωτο να δουμε

Ναι έχεις δίκιο,φώτο όποτε ευκαιρήσω θα ανεβάσω,να το δείτε...δεν έχω και άπλετο χρόνο,αλλά τα περισσότερα G4 κίτρινο φλάς έχουν,σήμερα έκανα ένα δικό μου πείραμα...απενεργοποίησα το φλάς,και πήρα έναν φακό (EDC) Led mini με 25 lumens έξοδο,ρύθμισα την έξοδο,και προσομοίασα (όσο γινόταν φυσικά) το φλάς του G4 όταν ανάβει την δεύτερη φορά,για να βγάλει φώτο,το φώς του φακού είχε χρώμα natural white,ούτε warm και όχι cool,το φυσιολογικό λευκό χρώμα,

τα αποτελέσματα με δικαίωσαν οι φωτογραφίες ήταν άψογες.

 

*Και κάτι άλλο για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις,δεν έχω να πω κάτι άσχημο για το G4, μου αρέσει πολύ,και με το φλάς που έχει bag εξακολουθεί να έχει την καλύτερη κάμερα νυχτερινών λήψεων,σπάνια χρειάζεται το φλάς σε manual,εύχομαι να φτιαχτεί και να πάνε όλα καλά,αυτά για την ώρα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε κιτρινο φλας ανεβαστε καμια φωτο να δουμε

 

https://www.dropbox.com/sh/92nakgrsi8uj0qm/AABUxlaC2B882nHjty0SojIEa?dl=0

 

Το πλακάκι και ο τοίχος είναι λευκά. . . .

Οι φωτο είναι τραβηγμένες σε πλήρεις σκοτάδι

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εσεις που εχετε κιτρινο φλας ανεβαστε καμια φωτο να δουμε

 

https://www.dropbox.com/sh/92nakgrsi8uj0qm/AABUxlaC2B882nHjty0SojIEa?dl=0

 

Το πλακάκι και ο τοίχος είναι λευκά. . . .

Οι φωτο είναι τραβηγμένες σε πλήρεις σκοτάδι

 

 

Παρατήρησα κάτι με το που ανέβασε τις φωτο . .

Η Φωτογραφίες στο κινητό φαίνονται περισσότερο κίτρινοπράσινες από ότι στην οθόνη του pc

Μπορεί κάποιος με πρόβλημα στο φλας να το δοκιμάσει στο δικό του pc και να μας πει.?

Edited by Minas24
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/xkxqzr6s20yl0b5/20151103_004835.jpg?dl=0https://www.dropbox.com/s/3ue98pr16mmxkum/20151103_004819.jpg?dl=0Η πιο κίτρινη είναι στο αυτόματο η άλλη στο μανουαλ.

 

Φίλε μου περνά αν μπορείς τις φωτο που τράβηξε στο pc σου και πες μου αν τις δείχνει το ίδιο κίτρινες.

Εμένα στο υπολογιστή μου είναι λευκές σχεδόν στο τηλ όχι. Μιλάμε για το ίδιο αρχείο.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει . το λευκό χρώμα το δοκίμασα το δείχνει μία χαρά η οθόνη μου.

Το πρόβλημα το παρουσιάζει μόνο στις φωτογραφίες από την κάμερα του g4

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο τις βλέπω εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά στο pc με το κινητό.Πάντως κάπου διάβασα οτι οι φωτογραφίες είναι λιγο πιο άσπρες απο οτι τις βλέπουμε στο κινητό αλλα δεν θυμάμαι που.
Link to comment
Share on other sites

για δειτε αυτην πριν απο λιγο...στο αυτοματο με φλας...εχει διαφορες απο τις δικιες σας?

22703370426_7cce976f0e_c.jpg20151103_020158 by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

για δειτε αυτην πριν απο λιγο...στο αυτοματο με φλας...εχει διαφορες απο τις δικιες σας?

22703370426_7cce976f0e_c.jpg20151103_020158 by foxy4270, on Flickr

 

Νομίζω οτι ήμαστε κοντά.Αν δεν βγάλουμε το ίδιο θέμα δεν μπορούμε να τκ πούμε με σιγουριά.Αλλα αυτο που βλέπω μου θυμίζει το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Η μη καλιμπραρισμενη οθονη του g4 οντως κανει τις αποχρωσεις λιγο πιο ψυχρες.

Επισης και η διαφορα στα χρωματα εξαγει διαφορετικα αποτελεσματα στην οθονη κινητου απο καποια αλλα μονιτορ.

Αυτο ειναι το ενα θεμα και εχει αναφερθει, μπερδευει λιγο τον χρηστη ειδικα στο manual mode, αλλα δεν εχει να κανει με το θεμα του φλας.

 

Στο θεμα του φλας (κιτρινο ή πρασινοκιτρινο ή αλλου χρωματος) εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι θεμα λογισμικου σε συνδιασμο με τον χρωματικο αισθητηρα του κινητου.

 

Διαπιστωσα οτι οσο πιο μακρια ειναι το θεμα, τοσο λιγοτερο το φαινομενο. Αν δοκιμασετε να φωτογραφισετε κατι εντελως λευκο απο αποσταση λιγων εκατοστων, το πιο πιθανο ειναι να μην σας βγει λευκο.

 

Καντε το παρακατω πειραμα και δωστε προσοχη στο εξης:

Στοχευστε απο πολυ κοντα μια λευκη επιφανεια κοιταζοντας την συνεχως απο την οθονη του κινητου. Υστερα αγγιξτε την οθονη του κινητου, ωστε κανοντας focus, θα αναψει το φλας. Εκεινη τη στιγμη στην οθονη θα δειτε το θεμα καταλευκο.

Στη συνεχεια βγαλτε την φωτογραφια.

Τωρα το φλας και παλι θα αναψει την πρωτη φορα για να κανει μετρηση ο χρωματικος αισθητηρας. Και παλι το θεμα σας θα το δειτε λευκο. (αποδειξη οτι το φλας δεν χρωματιζει το θεμα)

Οταν ομως το φλας αναψει την δευτερη φορα πιο δυνατα, τοτε κατι συμβαινει με την μετρηση. Προσπαθωντας να μην απεικονησει καμενο λευκο, μειωνοντας την εκθεση της φωτο ή οτιδηποτε αλλο προσπαθει να κανει, τοτε θα δειτε στην οθονη ενα κλασμα πριν βγει η φωτο, στην οθονη του κινητου το θεμα θα απεικονιστει λαθος, και ετσι θα φωτογραφηθει.

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος λοιπον οτι ειναι θεμα λογισμικου. Οπως επισης ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με την 10C μαλλον δεν το εκανε. Οταν αγορασα το κινητο, τοσο μεγαλη αποκλιση στο φλας θα την ειχα παρατηρησει. Ειτε λοιπον η 10D κατι δημιουργησε, ειτε στην πορεια κατι συνεβη.

Επισης να πω οτι εκτος απο την κιτρινοπρασινη χροια, ορισμενες φορες σε κλειστο χωρο, οι σκιες εχουν μια σιελ αποχρωση. Δοκιμαστε να βγαλετε σε κλειστο φωτιζομενο χωρο το ιδιο θεμα (λευκο και απο πολυ κοντα) με και χωρις φλας. Θεωρω οτι ολοι θα δουν μια ελαφρως κιτρινοπρασινη αποχρωση οταν συγκρινουν τις δυο φωτο.

 

Τελος εχω παρατηρησει και κατι αλλο. Και χωρις φλας, οταν στοχευω κατι κοντα ή σχετικα κοντα, βλεπω στην οθονη του κινητου ενα μερος του θεματος πιο κοκκινο.

Στην αρχη υπεθεσα οτι ισως ηταν το laser focus που το προκαλει. Ομως το εφραξα με το δαχτυλο και συνεχιζει να υφισταται. Ισως αν παρατηρησετε προσεκτικα, να το δειτε κι εσεις. Μαλιστα και αυτο εχει αναφερθει σε ξενα forums και μαλιστα ειδα και μια φωτο απο καποιον χρηστη οπου ηταν 3-4 φορες πιο δυνατο απο το δικο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα αλλο παραδειγμα που θα δωσω ειναι οσον αφορα την οθονη αυτη καθε αυτη.

Σημερα βραδυ, εχοντας το κινητο στο holder του αυτοκινητου, κινηματογραφησα μια μικρη διαδρομη. Εχω φωτα xenon που ειναι κοντα στα xenon philips οπου βγαινουν λευκα και οχι μπλε. Οταν κοιτουσα το βιντεο στην οθονη κινητου, τα φωτα του xenon φαινοταν εντονα μπλε. Οταν αργοτερα επαιξα το βιντεο στο μονιτορ του υπολογιστη, ειδα τα φωτα καταλευκα, οπως ειναι στην πραγματικοτητα.

 

Αυτο δεν εχει να κατι με το φλας και την αποτυπωση των φωτο που συζηταμε, το εφερα ως παραδειγμα ως προς το ποσο μπορει να ξεγελασει η οθονη του κινητου και να νομιζετε οτι το θεμα ειναι πιο ψυχρο, απο οσο στην πραγματικοτητα ειναι.

Οποτε να θυμαστε στο manual mode οταν βγαζετε φωτο, μην παρακανετε θερμες και κιτρινες τις φωτο, ειναι ηδη λιγο, αλλα η οθονη δεν το δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

Η μη καλιμπραρισμενη οθονη του g4 οντως κανει τις αποχρωσεις λιγο πιο ψυχρες.

Επισης και η διαφορα στα χρωματα εξαγει διαφορετικα αποτελεσματα στην οθονη κινητου απο καποια αλλα μονιτορ.

Αυτο ειναι το ενα θεμα και εχει αναφερθει, μπερδευει λιγο τον χρηστη ειδικα στο manual mode, αλλα δεν εχει να κανει με το θεμα του φλας.

 

Στο θεμα του φλας (κιτρινο ή πρασινοκιτρινο ή αλλου χρωματος) εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι θεμα λογισμικου σε συνδιασμο με τον χρωματικο αισθητηρα του κινητου.

 

Διαπιστωσα οτι οσο πιο μακρια ειναι το θεμα, τοσο λιγοτερο το φαινομενο. Αν δοκιμασετε να φωτογραφισετε κατι εντελως λευκο απο αποσταση λιγων εκατοστων, το πιο πιθανο ειναι να μην σας βγει λευκο.

 

Καντε το παρακατω πειραμα και δωστε προσοχη στο εξης:

Στοχευστε απο πολυ κοντα μια λευκη επιφανεια κοιταζοντας την συνεχως απο την οθονη του κινητου. Υστερα αγγιξτε την οθονη του κινητου, ωστε κανοντας focus, θα αναψει το φλας. Εκεινη τη στιγμη στην οθονη θα δειτε το θεμα καταλευκο.

Στη συνεχεια βγαλτε την φωτογραφια.

Τωρα το φλας και παλι θα αναψει την πρωτη φορα για να κανει μετρηση ο χρωματικος αισθητηρας. Και παλι το θεμα σας θα το δειτε λευκο. (αποδειξη οτι το φλας δεν χρωματιζει το θεμα)

Οταν ομως το φλας αναψει την δευτερη φορα πιο δυνατα, τοτε κατι συμβαινει με την μετρηση. Προσπαθωντας να μην απεικονησει καμενο λευκο, μειωνοντας την εκθεση της φωτο ή οτιδηποτε αλλο προσπαθει να κανει, τοτε θα δειτε στην οθονη ενα κλασμα πριν βγει η φωτο, στην οθονη του κινητου το θεμα θα απεικονιστει λαθος, και ετσι θα φωτογραφηθει.

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος λοιπον οτι ειναι θεμα λογισμικου. Οπως επισης ειμαι σχεδον σιγουρος οτι με την 10C μαλλον δεν το εκανε. Οταν αγορασα το κινητο, τοσο μεγαλη αποκλιση στο φλας θα την ειχα παρατηρησει. Ειτε λοιπον η 10D κατι δημιουργησε, ειτε στην πορεια κατι συνεβη.

Επισης να πω οτι εκτος απο την κιτρινοπρασινη χροια, ορισμενες φορες σε κλειστο χωρο, οι σκιες εχουν μια σιελ αποχρωση. Δοκιμαστε να βγαλετε σε κλειστο φωτιζομενο χωρο το ιδιο θεμα (λευκο και απο πολυ κοντα) με και χωρις φλας. Θεωρω οτι ολοι θα δουν μια ελαφρως κιτρινοπρασινη αποχρωση οταν συγκρινουν τις δυο φωτο.

 

Τελος εχω παρατηρησει και κατι αλλο. Και χωρις φλας, οταν στοχευω κατι κοντα ή σχετικα κοντα, βλεπω στην οθονη του κινητου ενα μερος του θεματος πιο κοκκινο.

Στην αρχη υπεθεσα οτι ισως ηταν το laser focus που το προκαλει. Ομως το εφραξα με το δαχτυλο και συνεχιζει να υφισταται. Ισως αν παρατηρησετε προσεκτικα, να το δειτε κι εσεις. Μαλιστα και αυτο εχει αναφερθει σε ξενα forums και μαλιστα ειδα και μια φωτο απο καποιον χρηστη οπου ηταν 3-4 φορες πιο δυνατο απο το δικο μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα αλλο παραδειγμα που θα δωσω ειναι οσον αφορα την οθονη αυτη καθε αυτη.

Σημερα βραδυ, εχοντας το κινητο στο holder του αυτοκινητου, κινηματογραφησα μια μικρη διαδρομη. Εχω φωτα xenon που ειναι κοντα στα xenon philips οπου βγαινουν λευκα και οχι μπλε. Οταν κοιτουσα το βιντεο στην οθονη κινητου, τα φωτα του xenon φαινοταν εντονα μπλε. Οταν αργοτερα επαιξα το βιντεο στο μονιτορ του υπολογιστη, ειδα τα φωτα καταλευκα, οπως ειναι στην πραγματικοτητα.

 

Αυτο δεν εχει να κατι με το φλας και την αποτυπωση των φωτο που συζηταμε, το εφερα ως παραδειγμα ως προς το ποσο μπορει να ξεγελασει η οθονη του κινητου και να νομιζετε οτι το θεμα ειναι πιο ψυχρο, απο οσο στην πραγματικοτητα ειναι.

Οποτε να θυμαστε στο manual mode οταν βγαζετε φωτο, μην παρακανετε θερμες και κιτρινες τις φωτο, ειναι ηδη λιγο, αλλα η οθονη δεν το δειχνει.

 

Αυτό πιστεύω και εγώ φίλε μου όσα λες τα θεωρώ πολύ σωστά.

Πρέπει να είναι κάτι στο λογισμικό στις ρυθμίσεις της κάμερα. . .

Link to comment
Share on other sites

Όταν το Lg Info βγάζει NLD από που είναι η συσκευή;

 

Netherlands = Ολλανδια

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε κιτρινο φλας ανεβαστε καμια φωτο να δουμε

 

Κωστα βγαλε μονος σου ενα ασπρο χαρτί με το φλάς να ειναι ανοιχτό και μια ακομα με αυτόματο φλας θα δεις οτι εχει διαφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήμουν ανάμεσα σε Nexus 6 και το G4. Πήγα τα είδα και τελικά σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το G4. Θέλω να μου πείτε τι να προσεξω στην αγορά μου και τι να αποφύγω από μαγαζιά.

 

Επιπλέον θέλω ένα καλό tempered glass και ένα καλό quickcharger. Θα επιλέξω σίγουρα δέρμα, τώρα δεν ξέρω ποιό. Μου αρέσουν και τα δύο αλλά τεινω προς το μαύρο επειδή οι φθορές δεν θα είναι τόσο εμφανείς. Ευχαριστώ

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον αφου ξενυχτησα εχτες να καθομαι να τραβαω φωτος στο σκοταδι με φλας σε ενα λευκο δωματιο νομιζω οτι βρηκα την αιτια του κακου.

 

Οταν τραβαμε φωτογραφια με το φλας, αυτο αναβει 2 φορες. Τραβωντας συνεχομενα φωτογραφιες στο σκοταδι ειδα το εξης.

Σκοταδι, η οθονη του κινητου δεν μπορει να απεικονισει τιποτα απο την καμερα.

Παταμε κλικ και το φλας παει να αναψει την πρωτη φορα. ΤΟΤΕ, κοιτωντας συνεχως την οθονη, προλαβαινα να δω οτι το λευκο φοντο αρχικα παρουσιαζεται ως κιτρινοπρασινο και εν συνεχεια ο χρωματικος αισθητηρας κανει την δουλεια του μεσα σε σχεδον 1 sec και αντισταθμιζει, με αποτελεσμα το φοντο στην οθονη να φαινεται πλεον λευκο.

 

Εν συνεχεια το φλας σβηνει για καποια δεκατα και παει να ξανα αναψει για δευτερη φορα.

Και παλι εκεινη τη στιγμη στην οθονη του κινητου βλεπω το φοντο κιτρινοπρασινο, ο αισθητηρας και παλι πηγαινει σιγα σιγα να αντισταθμισει και να κανει το φοντο λευκο.

 

Και εκει συμβαινουν ολα.... ΠΡΙΝ προλαβει να γινει το φοντο εντελως λευκο το φλας κανει ενα αποτομο Peak και το φοντο φωτογραφιζεται. Πριν προλαβει ο αισθητηρας χρωματων να ολοκληρωσει το εργο του.

 

Εγινε με την αναβαθμιση. ? Εκαναν επιτηδες να βγαινουν οι φωτο πιο γρηγορα με φλας για να εχει το κινητο μια σπιρταδα και ο αισθητηρας μετρησης δεν προλαβαινει πλεον. ?

Βαρυνε το κινητο και αργει το software να κανει υπολογισμο μεσω του χρωματικου αισθητηρα. ?

Μονο εικασιες μπορουν να γινουν απο εδω και περα. Αν το φλας εμενε για λιγα δεκατα του δευτερολεπτου ακομα ανοιχτο και το κλικ της φωτο γινοταν ελαχιστα αργοτερα, το φοντο θα ειχε προλαβει να μετρηθει και να φωτογραφηθει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήμουν ανάμεσα σε Nexus 6 και το G4. Πήγα τα είδα και τελικά σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το G4. Θέλω να μου πείτε τι να προσεξω στην αγορά μου και τι να αποφύγω από μαγαζιά.

 

Επιπλέον θέλω ένα καλό tempered glass και ένα καλό quickcharger. Θα επιλέξω σίγουρα δέρμα, τώρα δεν ξέρω ποιό. Μου αρέσουν και τα δύο αλλά τεινω προς το μαύρο επειδή οι φθορές δεν θα είναι τόσο εμφανείς. Ευχαριστώ

 

Φίλε και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δυο ήμουν.Τελικά διάλεξα το g4 και δεν το μετάνιωσα καθόλου.Τώρα για χρώμα γούστα είναι αυτά,εγώ με μια θήκη πορτοφόλι είμαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα το nexus6 και πήρα το g4 .Για κάποιο καιρό τα είχα και τα 2 .Το g4 είναι καλύτερο στο σύνολο για μένα και πιο απροβλημάτιστο.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ ήθελα την ελευθερία που έχει στο λογισμικό το Nexus και τα ηχεία μπροστά καθώς και το μεταλλικό πλαίσιο. Σε όλα τα αλλά το G4 για εμένα υπερέχει.

Πως γερνάει το κινητό γενικά;

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Με open camera Καιι επιλογή το φλασ ανοιχτό βγάζει άσπρο με μανουαλ βγάζει κίτρινο όποτε στην επεξεργασία κάτι γίνεται.

 

https://www.dropbox.com/s/vkmxv42kae1s4wq/IMG_20151103_160143.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/f0z0l70twz3ddmn/IMG_20151103_160218.jpg?dl=0

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Με open camera Καιι επιλογή το φλασ ανοιχτό βγάζει άσπρο με μανουαλ βγάζει κίτρινο όποτε στην επεξεργασία κάτι γίνεται.

 

https://www.dropbox.com/s/vkmxv42kae1s4wq/IMG_20151103_160143.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/f0z0l70twz3ddmn/IMG_20151103_160218.jpg?dl=0

 

μεγαλη διαφορα οι 2 φωτο...ποια ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κατεβάσει...και το "LG Phone From" και το "LG Phone Info" και ένα link στις ποιο πίσω σελίδες,

και τα τρία ταιριάζουν ως πρός την χώρα προέλευσης...

Έχω κατεβάσει τους LG drivers, το flash tool,αλλά το official firmware δεν το βρίσκω,είναι το V10C αλλά βρίσκω το V10B και το V10D που φοράω,

εάν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει,γιατί δεν ξέρω από που να το κατεβάσω...

Please :help: για να μπορέσω να βοηθήσω και εγώ...

 

Καλησπέρα παιδιά...μήπως κάποιος καλός φίλος μπορεί να με βοηθήσει να βρώ το official firmware V10C ROM (ROMANIA) που είχε το G4 όταν το αγόρασα;;;

Τώρα φοράω το V10d-EUR-XX η συσκευή είναι unbranded,πάει σφαίρα και βγάζει φανταστικές φωτογραφίες...:love:

 

*Είμαι νομίζω πολύ κοντά στην λύση του προβλήματος,απλά θέλω να δοκιμάσω και το αρχικό firmware για να έχω ολοκληρωμένη άποψη-γνώμη,

Τα υπόλοιπα (αφού εξαντλήσω όλες τις συνιστώσες που υπάρχουν) θα τα παραθέσω εδώ, προς βοήθεια όλων μας...

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη διαφορα οι 2 φωτο...ποια ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα?

Νομίζω αυτή που δεν είναι τόσο κίτρινη. Αν και η πιο θερμή δεν καίει αν δεις το κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Και 'BRAND OF THE YEAR AWARD" για το 2015 http://www.lgblog.gr/article/15545/kai-brand-year-2015-i-lg Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...