Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλαστικό καπάκι και τα πίσω πλήκτρα είναι ασημοχρυσο χρώμα λίγο περίεργο μιας και ανάλογα με το φως γίνετε ασημί ή χρυσό για μένα είναι πολύ όμορφο :o

 

Παιζει να εισαι και ο μονος!!!!!!

 

Παιδια γουστα ειναι αυτα!

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την εφαρμογή camera fv-5?

 

βγαζει πολυ καλες φωτο . αν θες δες στο νημα "ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτο' εκει εχει δειγματα με στοκ καμερα και με την fv-5

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του στο Marshmallow μου φαίνεται το ίδιο τραγικη :( Καμία διαφορά

 

Εκανες clean install η την περασες απο πανω?? Οπως και να εχει θα παρει κιαλλα update και θα φτιαχτουν τα οποια λαθη... Γιατι αν δεν φτιαξουν τα πραγματα η μπαταρια ειναι μετρια....!!!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τζαμάκι 4smarts, σετάρισα το κινητό και έδωσα στη σύζυγο το Vivo Xshot. Είχα παραγγείλει 2 ίδια τζαμάκια αλλά λόγω έλλειψης μου έστειλαν ένα x-one στην ίδια τιμή και μου το παρουσίασαν ως καλύτερο.. Εγώ έβαλα το 4smarts και το άλλο θα το δώσω σε φίλο που αγόρασε και αυτός προχθές το κινητό.

 

H αίσθηση του δέρματος είναι απίθανη το ίδιο και η ομορφιά του.. Αλλά να είμαι ειλικρινής νιώθω μια ανασφάλεια κρατώντας το.. Είναι πολύ, πως να το πω, σικάτο και θέλει προσοχή.. Μάλλον θα πάω σε Quick Circle μαζί με το τζαμάκι.. να είμαι σίγουρος.. Και το δέρμα θα το έχω για τις επίσημες εξόδους..

 

Είμαι ακόμη στο ψάξιμο και στην προσαρμογή.. Το Funtouch του Vivo μου φαίνεται πιο απλό και άμεσο (μοιάζει με το Iphone ίσως για αυτό).. Από ταχύτητα σφαίρα.. Ήχος στις κλησεις καλύτερο από το Vivo όπως και η ένταση του ηχείου. Η οθόνη επίσης καλύτερη.. Αυτό που μου λείπει από το vivo είναι η εκπληκτική εφαρμογή φωτογραφικής.. Στο vivo έχεις όλα τα εφέ άμεσα διαθέσιμα και με ζωντανή επισκόπηση.. Ενώ στο G4 πρέπει να κάνεις επεξεργασία.. Από ποιότητα φωτογραφίας κερδίζει στα σημεία το G4.. Να θυμίσω πως το vivo xshot έχει και αυτό 1.8 διάφραγμα και OIS αλλά στα 13ΜP. Επίσης έχει φλας στην μπροστινή κάμερα των 8MPs. Εύχομαι να βρω κάποια εφαρμογή που να μου καλύψει το κενό :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τζαμάκι 4smarts, σετάρισα το κινητό και έδωσα στη σύζυγο το Vivo Xshot. Είχα παραγγείλει 2 ίδια τζαμάκια αλλά λόγω έλλειψης μου έστειλαν ένα x-one στην ίδια τιμή και μου το παρουσίασαν ως καλύτερο.. Εγώ έβαλα το 4smarts και το άλλο θα το δώσω σε φίλο που αγόρασε και αυτός προχθές το κινητό.

 

H αίσθηση του δέρματος είναι απίθανη το ίδιο και η ομορφιά του.. Αλλά να είμαι ειλικρινής νιώθω μια ανασφάλεια κρατώντας το.. Είναι πολύ, πως να το πω, σικάτο και θέλει προσοχή.. Μάλλον θα πάω σε Quick Circle μαζί με το τζαμάκι.. να είμαι σίγουρος.. Και το δέρμα θα το έχω για τις επίσημες εξόδους..

 

Είμαι ακόμη στο ψάξιμο και στην προσαρμογή.. Το Funtouch του Vivo μου φαίνεται πιο απλό και άμεσο (μοιάζει με το Iphone ίσως για αυτό).. Από ταχύτητα σφαίρα.. Ήχος στις κλησεις καλύτερο από το Vivo όπως και η ένταση του ηχείου. Η οθόνη επίσης καλύτερη.. Αυτό που μου λείπει από το vivo είναι η εκπληκτική εφαρμογή φωτογραφικής.. Στο vivo έχεις όλα τα εφέ άμεσα διαθέσιμα και με ζωντανή επισκόπηση.. Ενώ στο G4 πρέπει να κάνεις επεξεργασία.. Από ποιότητα φωτογραφίας κερδίζει στα σημεία το G4.. Να θυμίσω πως το vivo xshot έχει και αυτό 1.8 διάφραγμα και OIS αλλά στα 13ΜP. Επίσης έχει φλας στην μπροστινή κάμερα των 8MPs. Εύχομαι να βρω κάποια εφαρμογή που να μου καλύψει το κενό :)

Εγώ νομίζω ότι με το τζάμι είναι οκ...η θήκη δεν με βολεψε καθόλου... Ίσα που μου το έκανε πολύ χοντρό...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκλειδωσα..Γινεται και χωρις με flashfire. (root)

 

Μπορείς να μου πεις πως να το κάνω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader κάποιο link

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τζαμάκι 4smarts, σετάρισα το κινητό και έδωσα στη σύζυγο το Vivo Xshot. Είχα παραγγείλει 2 ίδια τζαμάκια αλλά λόγω έλλειψης μου έστειλαν ένα x-one στην ίδια τιμή και μου το παρουσίασαν ως καλύτερο.. Εγώ έβαλα το 4smarts και το άλλο θα το δώσω σε φίλο που αγόρασε και αυτός προχθές το κινητό.

 

H αίσθηση του δέρματος είναι απίθανη το ίδιο και η ομορφιά του.. Αλλά να είμαι ειλικρινής νιώθω μια ανασφάλεια κρατώντας το.. Είναι πολύ, πως να το πω, σικάτο και θέλει προσοχή.. Μάλλον θα πάω σε Quick Circle μαζί με το τζαμάκι.. να είμαι σίγουρος.. Και το δέρμα θα το έχω για τις επίσημες εξόδους..

 

Είμαι ακόμη στο ψάξιμο και στην προσαρμογή.. Το Funtouch του Vivo μου φαίνεται πιο απλό και άμεσο (μοιάζει με το Iphone ίσως για αυτό).. Από ταχύτητα σφαίρα.. Ήχος στις κλησεις καλύτερο από το Vivo όπως και η ένταση του ηχείου. Η οθόνη επίσης καλύτερη.. Αυτό που μου λείπει από το vivo είναι η εκπληκτική εφαρμογή φωτογραφικής.. Στο vivo έχεις όλα τα εφέ άμεσα διαθέσιμα και με ζωντανή επισκόπηση.. Ενώ στο G4 πρέπει να κάνεις επεξεργασία.. Από ποιότητα φωτογραφίας κερδίζει στα σημεία το G4.. Να θυμίσω πως το vivo xshot έχει και αυτό 1.8 διάφραγμα και OIS αλλά στα 13ΜP. Επίσης έχει φλας στην μπροστινή κάμερα των 8MPs. Εύχομαι να βρω κάποια εφαρμογή που να μου καλύψει το κενό :)

 

Το κενό του φλας ή των εφε; Γιατί για το φλας σε ψιλοκαλυπτει από μόνο του το κινητο. Αν πατησεις να ανοίξει το φλας ανάβει η οθόνη έντονα και κάτι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες clean install η την περασες απο πανω?? Οπως και να εχει θα παρει κιαλλα update και θα φτιαχτουν τα οποια λαθη... Γιατι αν δεν φτιαξουν τα πραγματα η μπαταρια ειναι μετρια....!!!! :wacko:

Clean φίλε μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να μου πεις πως να το κάνω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader κάποιο link

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3164765

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3233049

 

Για αρχη θες root με τον παραπανω τροπο ωστε να μην ξεκλειδωσεις bootloader και στη συνεχεια ακολουθεις το δρομο του Flashfire.Καλο διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως να το κάνω χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader κάποιο link

 

Προσοχή όμως γιατί αν πας σε marshmallow με flashfire και κλειδωμένο bootloader θα μείνεις εκεί χωρίς δυνατότητα downgrade άγνωστο για πόσο. Χωρίς ανοικτό bootloader h marshmallow δεν ροοτάρεται και δεν δουλεύει το Flash Tool 2014 για downgrade σε lollipop με kdz. Περιμένεις δηλαδή ή να βρούν κάποια λύση ή να πάρεις κανονικά ota update στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την εφαρμογή camera fv-5?

 

παπαδες κανει...αλλα εχει ελλειψεις

1.No hdr

2.κλειστρο μεχρι 0,7 sec

3.αυτοματο τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή όμως γιατί αν πας σε marshmallow με flashfire και κλειδωμένο bootloader θα μείνεις εκεί χωρίς δυνατότητα downgrade άγνωστο για πόσο. Χωρίς ανοικτό bootloader h marshmallow δεν ροοτάρεται και δεν δουλεύει το Flash Tool 2014 για downgrade σε lollipop με kdz. Περιμένεις δηλαδή ή να βρούν κάποια λύση ή να πάρεις κανονικά ota update στο μέλλον.

Πολύ σωστά!!

Link to comment
Share on other sites

Το κενό του φλας ή των εφε; Γιατί για το φλας σε ψιλοκαλυπτει από μόνο του το κινητο. Αν πατησεις να ανοίξει το φλας ανάβει η οθόνη έντονα και κάτι γίνεται.

Των εφε και των ευκολιών. Ιδίως του boeh που βγαζει πολύ όμορφες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον... να σας ρωτησω. ..

εχετε καποιο τσακαλακι στην πολη σας που να εχει μαγαζι και να ασχολειται με αυτα και να μπορει να το φτιαξει να του το στειλω..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον... να σας ρωτησω. ..

εχετε καποιο τσακαλακι στην πολη σας που να εχει μαγαζι και να ασχολειται με αυτα και να μπορει να το φτιαξει να του το στειλω..??

Στείλ' το σε μένα να το δω αλλά όπως ήδη σου είπα δεν υπόσχομαι κάτι..

 

Απο σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του G4 μετά από 6 χρόνια ανελλιπώς με HTC συσκευές..

Φέτος όμως δυστυχώς η HTC με απογοήτευσε οπότε και την άφησα για το G4, ελπίζω μόνο να μη το μετανιώσω αν και ήδη έχω τις αμφιβολίες μου γιατί ήθελα να παίξω με unlocked bootloader και custom roms χωρίς να χάσω εγγύηση και που απ' ότι φαίνεται για την ώρα δεν μπορώ να κάνω..

Ελπίζω να βγει γρήγορα κάποιος τρόπος να ξανακλειδώνει ο bootloader, πράγμα απαράδεκτο εν έτη 2015 για μια εταιρία που θέλει να ασχολείτε με το Android αλλά τεσπα..

 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και αν μπορεί κάποιος ασ' μου προτείνει ένα καλό tempered glass..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στείλ' το σε μένα να το δω αλλά όπως ήδη σου είπα δεν υπόσχομαι κάτι..

 

Απο σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του G4 μετά από 6 χρόνια ανελλιπώς με HTC συσκευές..

Φέτος όμως δυστυχώς η HTC με απογοήτευσε οπότε και την άφησα για το G4, ελπίζω μόνο να μη το μετανιώσω αν και ήδη έχω τις αμφιβολίες μου γιατί ήθελα να παίξω με unlocked bootloader και custom roms χωρίς να χάσω εγγύηση και που απ' ότι φαίνεται για την ώρα δεν μπορώ να κάνω..

Ελπίζω να βγει γρήγορα κάποιος τρόπος να ξανακλειδώνει ο bootloader, πράγμα απαράδεκτο εν έτη 2015 για μια εταιρία που θέλει να ασχολείτε με το Android αλλά τεσπα..

 

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και αν μπορεί κάποιος ασ' μου προτείνει ένα καλό tempered glass..

 

Μάλλον έτσι θα γίνει.. Θα σου το στείλω μαζί με ενα temper glass δώρο απο μένα..!! Θα σε πάρω τηλ να κανονισουμε . και δεύτερα πρωι στο στελνω...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα πηρες απο τα καλυτερα κινητα και η καμερα ειδικα θα σε εκπληξει ευχαριστα.Οσο για την οθονη εχει απο την μαμα του προστασια την αφαιρεσες;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς την είχε αφαιρέσει ο προηγούμενος κάτοχος..

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο 10 ημερών.

 

Όσο για οθόνη και κάμερα το ξέρω ότι είναι κορυφή αλλά ρε ****το δύσκολα θα ξεπεράσω το Sense.

 

Τώρα μου μένει μόνο να παραγγείλω κι ένα wireless sticker για να αξιοποιήσω επιτέλους και τον ασύρματο φορτιστή που έχω..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς την είχε αφαιρέσει ο προηγούμενος κάτοχος..

Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο 10 ημερών.

 

Όσο για οθόνη και κάμερα το ξέρω ότι είναι κορυφή αλλά ρε ****το δύσκολα θα ξεπεράσω το Sense.

 

Τώρα μου μένει μόνο να παραγγείλω κι ένα wireless sticker για να αξιοποιήσω επιτέλους και τον ασύρματο φορτιστή που έχω..

Αντρέα καλορίζικο..Ξεκλειδωσε bootloader και τελειωνε!! Περιμενω nillkin απο βδδομαδα,θα σου πω εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια πρωτα ξεκλείδωμα bootloader μετα root μετα recovery φλασαρω Bootloader V20a και μετα τι ρομ και μετα Wipe : Dalvik Cache,Data,Cache αυτα δεν ειναι τα βηματα? Edited by oceanus
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εισαι και ο μονος!!!!!!

 

...δεν είναι ο μόνος μαλλόν!!! Και μένα μου αρέσει περισσότερο το Gray , από το δερμάτινο μαύρο/καφέ.

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια πρωτα ξεκλείδωμα bootloader μετα root μετα recovery φλασαρω Bootloader V20a και μετα τι ρομ και μετα Wipe : Dalvik Cache,Data,Cache αυτα δεν ειναι τα βηματα?

 

Ναι.Καλή τύχη! Στο τέλος βαρα και ενα factory reset απο recovery.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...