Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα note 3 που ειχα παλαιοτερα χαλασε ο δεκτης gps και ευτυχως με γραμμένο knox αλλαξαν πλακετα εγγυηση,το g2 παλαιοτερα αρχισε να βγαζει κιτρινιλες στην οθονη μολις ζεσταινοταν αλλα ευτυχως δεν ειχε κλειδωμενο bootloader και ολα οκ! Δεν ειμαι ιδιαιτερα τυχερος φαινεται..
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωστον βρε.. Τι περιμένεις..!! Φοβάσαι.? Τι φοβάσαι.! Βάλε και recovery κ είσαι κομπλε.!

Υπάρχει άραγε περίπτωση να "δώσει" κάποια στιγμή η LG επίσημα το ξεκλείδωμα; Αν όχι...... πάπαλα η εγγύηση για πάντα;

Τα "καλά" της Samsung δηλαδή και η LG!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μετά από αρκετές μέρες παρέα με το G4 κατάφερα να διορθώσω το πρόβλημα με τα πλήκτρα συντόμευσης που δεν μου δούλευαν(QuickMemo+ αλλά και κάμερα)και πολλά άλλα,το μόνα πρόβληματα που δεν μπορώ να φτιάξω είναι ο φακός και ο ήχος μηνύματος...:(

 

1.Βάζω ένα ήχο για τις ειδοποιήσεις αλλά δεν χτυπά με αυτόν,ενώ δείχνει πως τον έχει αποθηκεύσει...

 

2.Πέρασα την Quick Circle apps χωρίς να έχω θήκη με στρογγυλό παράθυρο,αυτή όμως η εφαρμογή γίνεται μέρος του συστήματος,και δεν σε αφήνει να την κάνεις απεγκατάσταση,μόνο να την καταργήσεις,έτσι λοιπόν μου άφησε το δυνατό αλλά άσχημο κίτρινο φως (QuickTorch) όταν πάω να βάλω φακό,έχω εφαρμογές με φακούς που όταν τους βάζω έχουν αυτό το φώς που είναι σαν το φώς που έχει το κερί,ότι και να έκανα δεν μπορώ να απαλλαγώ από αυτό.

 

Υπάρχει κάποια πρόταση-γνώμη-βοήθεια παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μετά από αρκετές μέρες παρέα με το G4 κατάφερα να διορθώσω το πρόβλημα με τα πλήκτρα συντόμευσης που δεν μου δούλευαν(QuickMemo+ αλλά και κάμερα)και πολλά άλλα,το μόνα πρόβληματα που δεν μπορώ να φτιάξω είναι ο φακός και ο ήχος μηνύματος...:(

 

1.Βάζω ένα ήχο για τις ειδοποιήσεις αλλά δεν χτυπά με αυτόν,ενώ δείχνει πως τον έχει αποθηκεύσει...

 

2.Πέρασα την Quick Circle apps χωρίς να έχω θήκη με στρογγυλό παράθυρο,αυτή όμως η εφαρμογή γίνεται μέρος του συστήματος,και δεν σε αφήνει να την κάνεις απεγκατάσταση,μόνο να την καταργήσεις,έτσι λοιπόν μου άφησε το δυνατό αλλά άσχημο κίτρινο φως (QuickTorch) όταν πάω να βάλω φακό,έχω εφαρμογές με φακούς που όταν τους βάζω έχουν αυτό το φώς που είναι σαν το φώς που έχει το κερί,ότι και να έκανα δεν μπορώ να απαλλαγώ από αυτό.

 

Υπάρχει κάποια πρόταση-γνώμη-βοήθεια παιδιά;

 

 

Κανε ένα Reset...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Λες να ριξω και recovery ;; Περασα 10d καθαρη σημερα ρουταρισμενη! (κλειδωμενο bootloader ακομα)

Μπορεις να δωσεις2καποιο λινκ για τη ρομ; επεισης υπάρχει καποιος οδηγος για το πως περνάμε νεα ρομ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που από note 3 πήγε σε lg g4 να μας πει την εμπειρία του; Αξίζει να κάνω την μετάβαση; Θα δω κάτι διαφορετικό ή λίγα πράγματα;Με την τελευταία έκδοση είμαι πολύ ευχαριστημενος απλά με έχει πιάσει το μικρόβιο της αλλαγής!
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις την spigen neo hybrid με το κινητο αυτο? ειναι ενταξει με την δερματινη πλατη?

 

ΥΓ γιατι δεν εχουμε δικο μας subforum? :D

Εγώ την έχω ...με το σκούρο γύρω γύρω και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετική ....

Προσωπικά δεν έχω βάλει την δερμάτινη πλάτη αλλά την πλαστική που είχε μέσα....άλλωστε δεν φαίνεται ...μόνο γύρω γύρω από την κάμερα ...δεν έχω δοκιμάσει να δω αν μπαίνει καλά με την δερμάτινη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

Δυο θεματακια:

1.Πως γινεται να μην απενεργοποιειται το wifi οταν κλεινει η οθονη; υπαρχει καποια ρυθμιση;

 

2.Εχω αλλαξει ηχο κλησης γενικα, αλλα οταν με παιρνει η μανα μου ο ηχος κλησης ειναι ο κλασσικος, πηγα συγκεκριμενα στην επαφη της μηπως το αλλαξω μεμονωμενα αλλα δεν με αφηνει!!!!!;;; συγκεκριμενα στην επαφη της ενω σε αλλες μπορω.... :confused:

 

αν μπορειτε βοηθηστε με καποιος σχετικος!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω ...με το σκούρο γύρω γύρω και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετική ....

Προσωπικά δεν έχω βάλει την δερμάτινη πλάτη αλλά την πλαστική που είχε μέσα....άλλωστε δεν φαίνεται ...μόνο γύρω γύρω από την κάμερα ...δεν έχω δοκιμάσει να δω αν μπαίνει καλά με την δερμάτινη

 

gunmetal grey εννοεις?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

Δυο θεματακια:

1.Πως γινεται να μην απενεργοποιειται το wifi οταν κλεινει η οθονη; υπαρχει καποια ρυθμιση;

 

2.Εχω αλλαξει ηχο κλησης γενικα, αλλα οταν με παιρνει η μανα μου ο ηχος κλησης ειναι ο κλασσικος, πηγα συγκεκριμενα στην επαφη της μηπως το αλλαξω μεμονωμενα αλλα δεν με αφηνει!!!!!;;; συγκεκριμενα στην επαφη της ενω σε αλλες μπορω.... :confused:

 

αν μπορειτε βοηθηστε με καποιος σχετικος!

ευχαριστω!

 

1. Θα πας στις ρυθμίσεις του WiFi- WiFi για προχωρημένους και βλέπεις εκεί που λέει "Το WiFi να παραμένει σε λειτουργία στη διάρκεια του ύπνου" να είναι "Ναι".

2. Μήπως η επαφή της μητέρα δεν είναι στη συσκευή αλλά π.χ. στη sim;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις2καποιο λινκ για τη ρομ; επεισης υπάρχει καποιος οδηγος για το πως περνάμε νεα ρομ;

Θα πρεπει να κανεις root με οποιον τροπο θελεις,λίγα ποστ πιο πισω εχω βαλει ενα link με βιντεακι πως γινεται και στη συνεχεια να περασεις καποιο custom recovery.

Μετα φλασαρεις οποια ρομ επιλεξεις απο recovery.Ξεκινα με το root και ξαναμιλαμε ;)

Να ξερεις οτι με το recovery θα χρειαστει να ξεκλειδωσεις bootloader οποτε παυει να ισχυει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου!

Τελικα το wifi τo εφτιαξα.

Επισης και την επαφη της μητερας μου την ειχα σημανει ως "αγαπημενη" με αστερισκο οποτε απλως επρεπε να αλλαξω τον ηχο σε ολοκληρη την ομαδα των αγαπημενων επαφων η απλως να την ξετικαρω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να κανεις root με οποιον τροπο θελεις,λίγα ποστ πιο πισω εχω βαλει ενα link με βιντεακι πως γινεται και στη συνεχεια να περασεις καποιο custom recovery.

Μετα φλασαρεις οποια ρομ επιλεξεις απο recovery.Ξεκινα με το root και ξαναμιλαμε ;)

Να ξερεις οτι με το recovery θα χρειαστει να ξεκλειδωσεις bootloader οποτε παυει να ισχυει η εγγυηση.

 

Στο ποστ 1904 νόμιζα οτι περασες στοκ ρουταρισμενη ρομ χωρις recovery και χωρις να ξεκλειδωσεις bootloader

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με το κατέβασμα τον stock rom από το official page τις LG και του δείχνει άσπρη οθόνη και δεν κατεβαίνει πάνω στο link κάντε διόρθωση εκεί που λέει : ""pkg03.lime.gdms.lge.com"" σε ""csmgdl.lgmobile.com""

 

Δηλαδή από

http://pkg03.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWB404P1321JAW64108DNML/H81510D_00.kdz

σε

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWB404P1321JAW64108DNML/H81510D_00.kdz

;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα Reset...

Έχω κάνει 3-4 μόνο για τον φακό...και δεν τον αλλάζει,παραμένει το κίτρινο φως του (QuickTorch) από την Quick Circle apps... :what:

αν ήταν θέμα επαναφοράς ρυθμίσεων θα είχα τελειώσει, και δεν θα ρώταγα φίλε μου...:(

Adad πως εφτιαξες το θεμα με τις συντομευσεις;

Με το "secret menu" που σε βλέπει μετά το τηλέφωνο σαν διαχειριστή (developer) το έχω ξανά-αναρτήσει εδώ ,όλες σχεδόν οι συσκευές,

και όχι μόνο τα smart αλλά σχεδόν όλες (TV-δέκτες-dvd.κ.ο.κ) έχουν secret menu, ώστε να έχουν πρόσβαση οι τεχνικοί και η εταιρία του services... :wink:

 

edit:Οποιαδήποτε βοήθεια-γνώμη-πρόταση είναι ευπρόσδεκτη,έχω δοκιμάσει ότι ξέρω,αλλά δυστυχώς δουλειά δεν έκανα,και με ενοχλεί αυτό το κίτρινο φως...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by adad
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πρόβλημα με το κατέβασμα τον stock rom από το official page τις LG και του δείχνει άσπρη οθόνη και δεν κατεβαίνει πάνω στο link κάντε διόρθωση εκεί που λέει : ""pkg03.lime.gdms.lge.com"" σε ""csmgdl.lgmobile.com""

 

Δηλαδή από

http://pkg03.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWB404P1321JAW64108DNML/H81510D_00.kdz

σε

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWB404P1321JAW64108DNML/H81510D_00.kdz

;) ;)

 

Ωραίος δουλεύει. Επίσης αν αλλάξεις το pkg03 σε pkg02 πάλι δουλεύει! θα έχουνε πολλούς σέρβερ μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που από note 3 πήγε σε lg g4 να μας πει την εμπειρία του; Αξίζει να κάνω την μετάβαση; Θα δω κάτι διαφορετικό ή λίγα πράγματα;Με την τελευταία έκδοση είμαι πολύ ευχαριστημενος απλά με έχει πιάσει το μικρόβιο της αλλαγής!

ειχα Note 3 και πηγα σε z3 compact λογω μεγεθους. μετα σε galaxy alpha και τωρα σε G4.

σε σχεση με το νοτε. αν δεν χρησιμοποιεις πολυ το πενακι τοτε το g4 εχει πολυ καλυτερη καμερα, καλυτερη οθονη , πιο ευκολο πιασιμο λογω σχηματος. ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Στο ποστ 1904 νόμιζα οτι περασες στοκ ρουταρισμενη ρομ χωρις recovery και χωρις να ξεκλειδωσεις bootloader

Εγω ναι ακριβώς αυτο εκανα.

Αν ακολουθησεις τις οδηγιες του βιντεο εισαι οκ!

Εσυ μιλησες για custom rom οπου εκει ξεκλειδωνεις bootloader κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

ειχα Note 3 και πηγα σε z3 compact λογω μεγεθους. μετα σε galaxy alpha και τωρα σε G4.

σε σχεση με το νοτε. αν δεν χρησιμοποιεις πολυ το πενακι τοτε το g4 εχει πολυ καλυτερη καμερα, καλυτερη οθονη , πιο ευκολο πιασιμο λογω σχηματος. ραδιοφωνο.

 

Συμφωνώ απόλυτα.... Και εγω απο Νοτε4 και μάλιστα dual sim.... Ηρθα σε Lg g4 dual sim....

Συμφωνο σε ολα (μιας και ημουν απο τους τυχερους στο ΝΟΤΕ και δεν ειχα lags)

Αλλα εκει που τα σπαει η Lg ειναι η dual sim-dual 4g λειτουργία.... Εκει η Samsung ειναι για τα κλαματα..... Ακομα και στο Note 5 dual που δεν αλλαξαν τιποτα τραγικοι ειναι....και πανε τα παιδια και το παιρνουν 830€ χωρις sd card, ir, fm radio, αποσπομενη μπαταρια.... Τι να πω.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...