Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά την spare μπαταρία σας πως την φορτίζεται; Αυτό το βγάλε βάλε πολύ μου την δίνει.

 

Είδα αυτό εδώ...... http://www.amazon.com/Desktop-Charging-Station-MOTONG-Fulfilled/dp/B010E4ASDU ...... υπάρχει κάτι τέτοιο από Ελλάδα; Ίσως να είμαι και ο τελευταίος που δεν εχει ψωνίσει ποτέ από εξωτερικό!

 

Επίσης όσον αφορά την ασύρματη φόρτιση, επειδή μάλλον είμαι ο μόνος που δεν μου αρέσει η circle της LG, έχετε δει αυτή την μόντα; http://phandroid.com/2015/07/08/how-to-add-wireless-charging-to-any-lg-g4-for-just-10/. Εύκολο φαίνεται και πολύ οικονομικό!

 

Τέλος κανενα νέο όσον αφορά ξανακλείδωμα του bootloader; Ακόμη δεν προχωράω σε root αν δεν έχω και TWRP και δυνατότητα ξανακλειδώματος για να εχω εγγυηση...... ακόμη......

Edited by babis1980
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και εγω για την ασύρματη φόρτιση .

Θαθελα να πάρω ενα τετοιο sticker αν πάρει κανένας άλλος απο εδώ μεςα..

 

Βρήκα στα 20 ευρο ασύρματο φορτιστη νότια ft 601 αν θυμάμαι καλα. Να τον χτυπήσω ?εχει εμπειρία κανεις ; Φορτίζει ασύρματα το τηλεφωνο του κανεις εδώ μεςα ;

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

ουδείς να μου προτείνει κάποια λύση; γιατί όσο το χρησιμοποιώ και βλέπω πως ξεζουμίζει τη μπαταρία τόσο σκέφτομαι να το δωσω να παρω mate 7 μπας και σωθώ...

 

Καλησπέρα, εγώ θα έπαιρνα την Zerolemon που είναι εγγύηση. Αν το μέγεθος δεν σε πειράζει ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

 

Ναι το κάνει αλλά σπάνια και κυρίως όταν επαναφερεις την σελίδα απο το multitask.

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

 

Σε μενα δεν εχω δει κατι τετοιο.Ουτε Multitoch Θεματα .

Μπαταρια εχει βελτιωθει αρκετα μπορω να πω.Πλεον μονο με 4g που πιανει πολυ καλυτερα πλεον στη θεσσαλονικη.με 2 ωρες + ομιλια, μεταξυ 3.5 και 4 ωρες οθονη και wifi απογευμα 4g μονιμα και sync παντα φωτεινοτα στο Auto 100% ανετα βγαζει τη μερα μου . Εεε οκ νομιζω ειναι πολυ καλα.Δεν ειναι MATE 7 Ουτε σαφως το κορυφαιο για μενα Lumia 1520 αλλα ειναι πανω απο μεσο ορο.

Το μοναδικο μελανο για μενα ειναι στα recent apps.Εκει εχω lagg και στο scrolling Καμια φορα αλλα κυριως οταν κλεινω καποια εφαρμογη πριν φυγει κανει ενα σταματημα για μισο second και μετα.Θυμαμαι κατι τετοιο αντιστοιχα μου εκανε στο NEXUS 6 αναλογα τον Kernel που εβαζα.

Δεν εχω πειραξει τιποτα ακομη αλλα σιγα σιγα εχω αρχισει να "ψηνομαι" :O

Μεχρι στιγμης παντως ειναι κινηταρα το G4 και στην τιμη του απλα σκοτωνει για μενα τον ανταγωνισμο.

:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

Ανοιξα τη συγκεκριμένη σελιδα με chrome που χρησιμοποιω και παει σφαιρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μένα..... Το βρήκα σε κατάστημα στη Δράμα με 416 ευρώ σε 3 χρώματα. Δεν είναι με το δερμάτινο καπάκι αλλα το σκληρό. Σε άσπρο, γκρι και χρυσό. Επειδή δυσκολεύομαι να αποφασίσω και δεν τα έχω δει και ζωντανά πιο είναι πιο ωραίο κατα την γνώμη σας. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω γιατι λογικά είναι παραεισαγωγης; Θέλω αύριο να πάω να πάρω ενα απο τα 3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μένα..... Το βρήκα σε κατάστημα στη Δράμα με 416 ευρώ σε 3 χρώματα. Δεν είναι με το δερμάτινο καπάκι αλλα το σκληρό. Σε άσπρο, γκρι και χρυσό. Επειδή δυσκολεύομαι να αποφασίσω και δεν τα έχω δει και ζωντανά πιο είναι πιο ωραίο κατα την γνώμη σας. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω γιατι λογικά είναι παραεισαγωγης; Θέλω αύριο να πάω να πάρω ενα απο τα 3.

 

χρυσο και γκρι

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.Κάτοχος εδώ κ 2 μέρες του lg g4 κ απόλυτα ικανοποιημένος με τις καλύτερες πρώτες εντυπώσεις.

Αγορά από skroutz :425e .με δέρμα σε μαύρο χρώμα κ με δεύτερο καπάκι μέσα σε ασημογκρί χρώμα ..........

Το μόνο για το οποίο έχω ερώτημα είναι για το quickremote το οποίο βρίσκεται στο smart bulletin της συσκευής κ το οποίο το είδα αρχικά πλην όμως με κάποιο άγνωστο τρόπο δεν υπάρχει πλέον .Το μόνο που έκανα σε αυτές τις 2 μέρες ήταν να κάνω την αναβάθμιση που μου έβγαζε......

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει σχετικά θα με βοηθούσε...............

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.Κάτοχος εδώ κ 2 μέρες του lg g4 κ απόλυτα ικανοποιημένος με τις καλύτερες πρώτες εντυπώσεις.

Αγορά από skroutz :425e .με δέρμα σε μαύρο χρώμα κ με δεύτερο καπάκι μέσα σε ασημογκρί χρώμα ..........

Το μόνο για το οποίο έχω ερώτημα είναι για το quickremote το οποίο βρίσκεται στο smart bulletin της συσκευής κ το οποίο το είδα αρχικά πλην όμως με κάποιο άγνωστο τρόπο δεν υπάρχει πλέον .Το μόνο που έκανα σε αυτές τις 2 μέρες ήταν να κάνω την αναβάθμιση που μου έβγαζε......

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει σχετικά θα με βοηθούσε...............

 

Και εγώ την πάτησα έτσι :-) θα πας ρυθμισεις-γενικές-σχετικά με το τηλεφωνο-Κέντρο ενημέρωσης-Ενημέρωση εφαρμογής

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

 

Φιλε μου εγω δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα, μην το σκεφτείς καν παρτο με κλειστα ματια!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,το είδα σήμερα στο πλαίσιο και πρόσεξα το εξής πρόβλημα

 

Το έχετε παρατηρήσει; είναι τρομερά ενοχλητικό και ενώ είχα ψηθεί,τελικά το μετάνιωσα

 

Κ μένα σφαίρα.. Ρουκέτα πάει παντού.. Εσύ είσαι σίγουρος ότι αυτός κρατάει LG G4 στα χέρια του? Γιατί εμένα δν μου μοιάζει καθόλου για g4......!! Τπτ κινέζικα θα έχει..!! Χαχαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα σφαίρα.. Ρουκέτα πάει παντού.. Εσύ είσαι σίγουρος ότι αυτός κρατάει LG G4 στα χέρια του? Γιατί εμένα δν μου μοιάζει καθόλου για g4......!! Τπτ κινέζικα θα έχει..!! Χαχαχααα

Οκ παιδιά με πείσατε! :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ουτε θέμα με lag ούτε με μπαταρία. Κάμερα απο άλλο πλανήτη. Γενικως πετάει. Εχω να μείνω τόσο ευχαριστημένος απο κινητό πολύ καιρό.. Edited by leo1817
LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πάτησα έτσι :-) θα πας ρυθμισεις-γενικές-σχετικά με το τηλεφωνο-Κέντρο ενημέρωσης-Ενημέρωση εφαρμογής

 

Ok μια χαρά φiλε μου.έφτιαξε.

Σε ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο από ένα φίλο, το κινητο το ειδα είναι οκ λειτουργικο και χωρα προορισμου αναφέρεται η Ρουμανια. Ισχυει η 2ετης ευρωπαϊκη εγγύηση που μου ανέφερε..???

Ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο από ένα φίλο, το κινητο το ειδα είναι οκ λειτουργικο και χωρα προορισμου αναφέρεται η Ρουμανια. Ισχυει η 2ετης ευρωπαϊκη εγγύηση που μου ανέφερε..???

Ευχαριστω

Ναι ισχύει κανονικά, με κάποιους περιορισμούς (πχ αν έχεις ελληνικό και χρειάζεται αντικατασταση, στο αλλάζουν, αν είναι παραεισαγωγής ευρωπαϊκό στο επισκευάζουν)

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει κανονικά, με κάποιους περιορισμούς (πχ αν έχεις ελληνικό και χρειάζεται αντικατασταση, στο αλλάζουν, αν είναι παραεισαγωγής ευρωπαϊκό στο επισκευάζουν)

.....είναι αγορασμένο από σκρουτζομαγαζο....αρα να υποθεσω το 2ο??? :confused:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!

Από μια έρευνα που έκανα το έχει το eshop (499 ευρώ βέβαια) και γράφει GR οπότε θα είναι ελληνικό, αξίζει με τετοια τιμή ωστε να μην εχω προβλημα με εγγύηση ???

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή με τη μαύρη δερμάτινη πλάτη. Ήθελα να ρωτήσω αν μέσα στην συσκευασία συμπεριλαμβάνεται κάποιο δεύτερο καπάκι-πλατη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα G4 με δερμάτινο καπάκι έχουν μεςα ακόμα ενα καπάκι πλαστικό μεταλλικό κεραμικό πως το λένε και αυτοί..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε σήμερα το V10 που παρουσίασε? ειναι το G4 Pro?

 

Από ότι λένε ναι είναι το G4pro....δυστυχώς......και λέω δυστυχώς γιατί πάνε τα 27mpxl camera Που έλεγαν η 3600 μπαταρία ο snapdragon 820.....μόνο τα 4g ram κράτησαν και έβαλαν 2 μικρή οθόνη για ειδοποιήσεις (οπότε η κυρία οθόνη παραμένει στα 5,5') και 2πλη κάμερα μπροστά και από 1.48mm το.πήγαν 1.59mm πιο μεγάλο και από τα 6 ιντσών..... αν είναι δυνατόν να έχεις το μικρότερο 5.5 ιντσών και να βγάζουν το μεγαλύτερο 5.7 ιντσών....

Περίμενα πολύ περισσότερα....δεν λέω τούμπανο θα είναι αλλα....σε καμία περίπτωση δεν βλέπω να αξίζει η μετάβαση....δυστυχώς....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...