Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα γνωρίζω αυτά που ανέφερες.

Η ερώτηση μου είναι αν αυτή η λειτουργία απενεργοποιείται με κάποιο τρόπο.

Φαντάζομαι για την ώρα πως μάλλον όχι...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Κ όμως φιλέ μου στο g3 κ λιακάδα όταν είχε σου εμφάνιζε τον ήλιο από αριστερά για λιγο...σε μένα δν κάνει τπτ!!!

 

Έχεις δίκιο γιατί έχω ταυτόχρονα το G2 και G4 και στο G2 δουλεύει το weather στο lock screen ενώ στο G4 τίποτα!! Κρίμα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και εδώ παιδιά.Εδώ και κανα μήνα κάτοχος G4 μετά απο G3 και οι πρώτες εντυπώσεις απλά άριστες.Ότι καλύτερο έχω αγοράσει σε κινητό.Μια ερώτηση για όποιον ξέρει.Επειδή το αγόρασα με πλαστικό πίσω καπάκι, παίζει κάπου απο εδώ Ελλάδα δερμάτινο;
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει φοβερή εντύπωση το γεγονός οτι σε τοσες σελίδες δεν έχει ασχοληθεί κανεις με root κλπ..Δεν εκνευριζεστε με τις διαφημίσεις;;

Δεν θα θέλατε xposed; :)

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει φοβερή εντύπωση το γεγονός οτι σε τοσες σελίδες δεν έχει ασχοληθεί κανεις με root κλπ..Δεν εκνευριζεστε με τις διαφημίσεις;;

Δεν θα θέλατε xposed; :)

 

εχεις δικιο.. ετοιμος ειμαι να το ρουταρω κ να περασω ρεκοβερυ ακομη δν το πηρα...!! με φοβιζει το θεμα τις εγγυησης μονο..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root μπορεί να:

1) Ξεκλειδώσει bootloader (με επίσημο εργαλείο της lg)

2) Να κάνει root http://forum.xda-developers.com/g4/general/unlock-bootloader-install-twrp-root-t3128241

3) Να χάσει την εγγύηση γιατί προς το παρόν ο bootloader δεν ξανακλειδώνει

 

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

1) http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765

2) Χωρίς να χάσει εγγύηση, με μειονέκτημα ότι δεν έχει TWRP

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root μπορεί να:

1) Ξεκλειδώσει bootloader (με επίσημο εργαλείο της lg)

2) Να κάνει root http://forum.xda-developers.com/g4/general/unlock-bootloader-install-twrp-root-t3128241

3) Να χάσει την εγγύηση γιατί προς το παρόν ο bootloader δεν ξανακλειδώνει

 

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

1) http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765

2) Χωρίς να χάσει εγγύηση, με μειονέκτημα ότι δεν έχει TWRP

Αυτο το ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ εψαχνα.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει root μπορεί να:

1) Ξεκλειδώσει bootloader (με επίσημο εργαλείο της lg)

2) Να κάνει root http://forum.xda-developers.com/g4/general/unlock-bootloader-install-twrp-root-t3128241

3) Να χάσει την εγγύηση γιατί προς το παρόν ο bootloader δεν ξανακλειδώνει

 

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ

1) http://forum.xda-developers.com/g4/orig-development/root-tmo-vzw-intl-variants-soon-root-lg-t3164765

2) Χωρίς να χάσει εγγύηση, με μειονέκτημα ότι δεν έχει TWRP

 

Μπορεί κάποιος να μου πει οδηγίες εγκαταστασης για το "διαφορετικά" γιατί τα αγγλικά μου είναι ίσα βάρκα ίσα γυαλό??

Επίσης αν το ρουταρω με αυτό τον τρόπο θα μπορώ αργότερα να βάλουμε ρεκοβερυ??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζεσταίνεται καθόλου το τηλέφωνο στη καθημερινή χρήση;; Πως πάει απο θερμοκρασίες;

Σε φυσιολογικά πλαίσια. Καμία σχέση με το g3 που ειχα.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σε φυσιολογικά πλαίσια. Καμία σχέση με το g3 που ειχα.!

 

Εμένα σχεδόν καθόλου.. Φαντάσου έχουμε και τρελές ζεστές από τότε που κυκλοφόρησε

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις επαφές που συχνά πυκνά η δεν φορτώνουν καθόλου η αργούν παρά πολύ να ανοίξουν. Επίσης το πρόβλημα είναι συχνότερο αν πάω να ανοίξω επαφές μέσα από τα sms.

Ξαναγράφω γιατί πριν δεν έλαβα καμία απαντηση.

Παρακαλώ αν μπορεί κανείς να προτείνει κάτι ακόμα και με pm.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις επαφές που συχνά πυκνά η δεν φορτώνουν καθόλου η αργούν παρά πολύ να ανοίξουν. Επίσης το πρόβλημα είναι συχνότερο αν πάω να ανοίξω επαφές μέσα από τα sms.

Ξαναγράφω γιατί πριν δεν έλαβα καμία απαντηση.

Παρακαλώ αν μπορεί κανείς να προτείνει κάτι ακόμα και με pm.

Ευχαριστώ.

Που βρίσκονται οι επαφές σου; Στο gmail σου, στη sim, στη συσκευή απλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από μπαταρία πως πάει; Σκέφτομαι να δώσω το s6 μου και να το πάρω. Οπότε θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από μπαταρία πως πάει; Σκέφτομαι να δώσω το s6 μου και να το πάρω. Οπότε θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Λίγο -μην φανταστείς τρελά- καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από μπαταρία πως πάει; Σκέφτομαι να δώσω το s6 μου και να το πάρω. Οπότε θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Αν εχεις βαλει το τελευταιο update στο s6 τοτε εχει την ιδια αυτονομια με το G4. Ισως και ελαχιστα καλυτερη το S6.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει το τελευταιο update στο s6 τοτε εχει την ιδια αυτονομια με το G4. Ισως και ελαχιστα καλυτερη το S6.

Πυτε στο ελαχιστο δεν ισχυει κατι τετοιο τα εχω παραληλα κ το g4 ειναι πολυ καλυτερο σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Tο σίγουρο είναι ότι θα έχεις καλύτερη κάμερα!!χαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει το τελευταιο update στο s6 τοτε εχει την ιδια αυτονομια με το G4. Ισως και ελαχιστα καλυτερη το S6.

Σημαντικό ρόλο παίζει και τί χρήση κάνει ο καθένας με το κινητό του. Άλλο κινητό είναι καλύτερο σε χρόνους standby, άλλο σε κλήσεις, άλλo σε αναπαραγωγή ταινιών, άλλο σε browsing με 4G ή Wifi , αλλό σε πλοήγηση με GPS, αλλο σε gaming κτλ κτλ

Το S6 θεωρώ ότι είχε αρκετά χειρότερο battery drain σε standby. Από τις 12 το βράδυ μέχρι τις 7-8 το πρωι με τα πάντα ανοιχτά, αλλά χωρίς χρήση και κλήσεις έχανε 6-7% κατά μέσο όρο. Το Νote 4 μου έχανε αντίστοιχα 5%, το iphone 6 plus 0-1% και το G4 2%.

Το G4 αντίθετα ίσως ρουφάει περισσότερη μπαταρία σε browsing με 4G (όχι wifi). Πάντως μέχρι στιγμής η μπαταρία του είναι γενικά σταθερή και με ομαλή αποφόρτιση. Εμπειρικά και λαμβάνοντας υπόψη τα SOT από την χρήση που κάνω εγώ στο κινητό μου, θεωρώ ότι το G4 έχει ελαφρώς καλύτερη μπαταρία. Όχι όμως τρομακτικές διαφορές. Ίσως διυλίζουμε τον κώνωπα και εμείς ορισμένες φορές με το θέμα αυτονομία.

 

Επίσης επειδή γίνεται μεγάλος ντόρος για την κάμερα του G4 προσωπικά δεν την θεωρώ πολύ καλύτερη από του S6. Μάλλον ισάξια θα έλεγα. Σε ορισμένες συνθήκες φωτογραφίας το S6 είναι ίσως και καλύτερο, έχει περισσότερες επιλογές στο βασικό μενού (το manual mode δεν ειναι για όλους) , ενώ και στο video τα μικρόφωνα του είναι πολύ καλύτερα. Το G4 είναι αρκετά καλύτερο σε low light καταστάσεις, καθώς και σε φωτογραφίες ανοιχτόχρωμων αντικειμένων (το S6 έχει την τάση να κιτρινίζει λίγο το άσπρο).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ αυτο.. τπτ...!!τι σκατα γινετε..?? μολις μιλησα με thn lg το εχουν μου ειπε απενργοποιημενο σε αυτην την εκδοση λογισμικου...!! δν υποστηριζετε..!!

Βρηκες τελικα καποια λυση; εκανα factory reset , το εστησα απο την αρχη αλλα και παλι τα ιδια....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκονται οι επαφές σου; Στο gmail σου, στη sim, στη συσκευή απλά;

 

Είναι στο Gmail και σε έναν exchange server της δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τις επαφές που συχνά πυκνά η δεν φορτώνουν καθόλου η αργούν παρά πολύ να ανοίξουν. Επίσης το πρόβλημα είναι συχνότερο αν πάω να ανοίξω επαφές μέσα από τα sms.

Ξαναγράφω γιατί πριν δεν έλαβα καμία απαντηση.

Παρακαλώ αν μπορεί κανείς να προτείνει κάτι ακόμα και με pm.

Ευχαριστώ.

 

Εγώ πάντως που έχω τις επαφές αποθηκευμένες στο τηλέφωνο δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα...ανοίγουν από παντού ακαριαία......

Κάνε μια δοκιμή να τις περάσεις Από το gmail στο τηλέφωνο και δούλεψε το λίγο να δεις αν σου κάνει τα ίδια.....

Αν στο τηλέφωνο λειτουργούν τέλεια τότε σβήσε όλες τις επαφές απ το gmail Και ξανά μετέφερε τις από το τηλέφωνο να δούμε Μήπως κάτι Δεν πήγαινε καλά με την μορφή κτλ που υπήρχαν στο gmail...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ασχολήθηκε κανείς με το ρουταρισμα τις συσκευης να μας δώσει οδηγίες?? Να το τολμησουμε ή όχι ακόμη??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πυτε στο ελαχιστο δεν ισχυει κατι τετοιο τα εχω παραληλα κ το g4 ειναι πολυ καλυτερο σε μπαταρια.

 

Κι εγω επισης εχω και τα 2 και τα κρινω παντα παραλληλα!

Μπορει να μη σου εχει κατσει καλα το update στο S6 (εγω εχω το edge βεβαια).

Τεσπα, αυτο που ειδα εγω ειναι οτι στην πραξη ειναι παρομοιες οι αυτονομιες.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...