Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο φίλε. image retention. Το googlαρα. Το εμφάνισε σε πολλούς. Όντως σε χαμηλή θερμοκρασία δεν φαινεται. Όμως μετά από χρήση φαίνεται πολύ. Και αν το αφήσεις ΟΝΤΩΣ επιδεινώνεται.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γινεται πολυ χειροτερο μετα και η θερμοκρασία το κανει ακομα πιο εντονο...οποιος εχει θεμα να το στειλει κατευθείαν για σερβις...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Image retention είναι.το είχα και εγώ και μου αλλάξανε οθόνη στο σέρβις μαζί με το γύρω πλαίσιο.παίζει το πρόβλημα αυτό να το έχουν πάθει περισσότεροι από αυτούς με το bootloop.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες φιλε μου..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε το τηλ ειναι αριστούργημα ναυαρχιδα σωστη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: το LG phone from δίνει στοιχεία provider EUA και provider name Europe common. Έχει κάποιο άλλο μέλος αυτά τα στοιχεία; Ποιά θα ήταν η πιο πρόσφατη ROM για αυτόν τον provider;

Μετά την επιστροφή από το service για το γνωστό προβλημα του bootloop, το κινητό από ROM μετατράπηκε σε EUA και τώρα δε βρίσκει καμία ενημέρωση (είναι ακόμα με την V10a-EUR-xx). Θα μπορούσα να κάνω την αναβάθμιση μέσω LGUP, αλλά αφενός χάνεται η εγγύηση αφετέρου δε θα ήθελα κάθε φορά που βγαίνει νέα ROM να πρέπει να γίνεται αυτή η διαδικασία. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι οταν τραβαω βιντεο με πλαγια το τηλ οταν παω να το δω γιατι φαινεται ετσι???τι εννοω το δειχνει πλαγιασμενο το περιστρεφω να το δω σαν ανθρωπος και αλλαζει λογο της περιστροφης και το δειχνει οριζοντια πρεπει μετα με προγραμμα να παω το φτιαξω???

Όταν το πλαγιαζεις να προσέξεις αν τα εικονίδια της κάμερας έχουν γυρίσει κι αυτά. Το παθαίνω κι εγώ καμμιά φορά και φταίει Ότι βιάστηκα να πατήσω να βγάλει βίντεο και στην πορεία δε γυρνούσε. Δε ξέρω γιατί

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πλαγιαζεις να προσέξεις αν τα εικονίδια της κάμερας έχουν γυρίσει κι αυτά. Το παθαίνω κι εγώ καμμιά φορά και φταίει Ότι βιάστηκα να πατήσω να βγάλει βίντεο και στην πορεία δε γυρνούσε. Δε ξέρω γιατί

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα το δοκιμάσω δεν το ειχα παρατηρήσει μου εχει ξανασυμβει παλιοτερα με το g3 και για αυτο παντα ειχα κατεβασμένο το videotrim για να το φτιαχνω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά ιδέα γαι το τι να κάνω με το πρόβλημα που έχω ? Είχε κανείς άλλο παρόμιο πρόβλημα ?

 

Το πρόβλημα είναι ότι η μπαταρία ξεφορτίζεται ορισμένες φορές παρόλο που το κινητό είναι σε standby κατάσταση. Επροχθές έχασε απο το 90% στο 50% μέσα σε μια νύχτα χωρίς να το χρησιμοποιώ μόνο με το wi-fi ανοιχτό :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNbG1IM0RYRmM5OE0/view .

Δεν ξέρω τι να κάνω , μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Φοράω την έκδοση V20f-EUR-XX

 

Σας ευχαριστώ πολύ

:(

 

Μετά τελικά απο πολλές δοκιμές και ψάξιμο στην μόνη θεραπία που ανακάλυψα στο πρόβλημα μου είναι μετά απο κάθε φόρτιση ειναι να κάνω ένα restart την συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή τραβάει πολύ. Με το RESTART που κάνεις κλείνεις τελείως την εφαρμογη αυτή. Ψαξτο λιγο

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή τραβάει πολύ. Με το RESTART που κάνεις κλείνεις τελείως την εφαρμογη αυτή. Ψαξτο λιγο

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μάλιστα , αλλά δεν μπορώ να την βρώ αυτήν την άτιμη εφαρμογή....μέχρι και το keyboard μου άλλαξα, είχα το touchpal και έβαλα το swiftkey αλλά και πάλι βλέπω τα ίδια πράγματα . Μήπως γνωρίζεις με ποιό τρόπο μπορώ να βρώ αυτήν την εφαρμογή που μου τρώει μπαταρία ?

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια .

Link to comment
Share on other sites

Και στο νήμα του galaxy s7 τα ίδια τραβάνε και κάνουν reset μετά από φορτισεις και λοιπές αλχημίες για να ισιώσει η κατανάλωση οπότε μάλλον κάτι με τα play services παίζει...

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το lg g4 περίπου 3 μήνες και γενικά πολύ ευχαριστημένος.Πρίν 4 μέρες όμως και ενώ το κινητό ήταν σε αναμονή,το ανοίγω και η οθόνη που πληκτρολογείς τον κωδικό στο μοτίβο είχε χωριστεί στα 2 κάθετα.Το μισό αριστερά έδειχνε κανονικά και το μισό στα δεξιά έδειχνε διάφορα χρώματα σαν να κράσαρε.Όταν πείραξα λίγο την οθόνη δεξιά αριστερά επανήλθε.Μου το κανε πρίν 2 μέρες αλλη μια φορά.Μίλησα με την LG και μου είπε ο συγκεκριμένος που μίλησα οτι δεν του ξανάτυχε κάτι τετοιο,και για αρχή να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,και αν συνεχίσει να το στείλω στο service.Έκανα επαναφορά και περιμένω να δω.Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό?Η τι μπορεί να συμβαίνει?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

5 μήνες το χω κι εγώ περίπου δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Γενικώς οι οθόνες της lg είναι επιρρεπείς στην ζέστη. Για παρακολουθείστε το ...κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από το 4 μέχρι που λεω και πρόβλημα χτύπα ξύλο να μου βγάλει πάλι το ίδιο θα επιλέξω σε αυτά τα χρήματα με μια οθοναρα κάμερα μοναδική ειδικά η απόδοσή της και το περιβάλλον χρήσης της στο manual mode...και το τηλέφωνο βούτυρο με μια πολύ πολύ συμπαθητικη μπαταρία για τα δεδομένα των χαρακτηριστικών του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και στο νήμα του galaxy s7 τα ίδια τραβάνε και κάνουν reset μετά από φορτισεις και λοιπές αλχημίες για να ισιώσει η κατανάλωση οπότε μάλλον κάτι με τα play services παίζει...

 

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

 

Μάλιστα κατάλαβα . Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός , εχω βάλει το Gsam για να εντοπίσω το πρόβλημα, και μου βγάζει τα παρακάτω :

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNRmlobGhQaGpKdmc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNeVdaVFpRcldZUFE/view?usp=sharing

 

Μήπως μπορείται απο τα παραπάνω να εντοπίσεται τι δεν πάει καλά στην συσκευή μου?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

5 μήνες το χω κι εγώ περίπου δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Γενικώς οι οθόνες της lg είναι επιρρεπείς στην ζέστη. Για παρακολουθείστε το ...κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από το 4 μέχρι που λεω και πρόβλημα χτύπα ξύλο να μου βγάλει πάλι το ίδιο θα επιλέξω σε αυτά τα χρήματα με μια οθοναρα κάμερα μοναδική ειδικά η απόδοσή της και το περιβάλλον χρήσης της στο manual mode...και το τηλέφωνο βούτυρο με μια πολύ πολύ συμπαθητικη μπαταρία για τα δεδομένα των χαρακτηριστικών του.

 

Μια από τα ίδια και κάτι παραπάνω. Στο μόνο θέμα που θα διαφωνήσω είναι στη μπαταρία. Είναι χάλια. Κατά τα άλλα κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και κάτι παραπάνω. Στο μόνο θέμα που θα διαφωνήσω είναι στη μπαταρία. Είναι χάλια. Κατά τα άλλα κανένα παράπονο.

πολύ χάλια!!!

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα . Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός , εχω βάλει το Gsam για να εντοπίσω το πρόβλημα, και μου βγάζει τα παρακάτω :

 

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNRmlobGhQaGpKdmc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNeVdaVFpRcldZUFE/view?usp=sharing

 

Μήπως μπορείται απο τα παραπάνω να εντοπίσεται τι δεν πάει καλά στην συσκευή μου?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Ασε την εφαρμογη να δουλεψει αυριο μεθαυριο αφου εχεις κανει 2 φορες φορτιση ξανα ποσταρε

Μια την γενικη καρτελα οταν ανοιγει η εφαρμογη που γραφει screen on time κλπ και μια με τις εφαρμογες οπως εκανες.

:)

Link to comment
Share on other sites

Χτες έβγαλα μερικά βίντεο. Ενώ φαίνονται κανονικά στο κινητό , όταν τα βλέπω στον υπολογιστή πχ ενώ το βίντεο είναι οριζόντια τραβηγμένο το βλέπω κάθετα στο pc. Υπάρχει κάποια ρύθμιση μου μπορώ να κάνω από το κινητό ( όπως στις φωτογραφίες με την περιστροφή ) ?
Link to comment
Share on other sites

Χτες έβγαλα μερικά βίντεο. Ενώ φαίνονται κανονικά στο κινητό , όταν τα βλέπω στον υπολογιστή πχ ενώ το βίντεο είναι οριζόντια τραβηγμένο το βλέπω κάθετα στο pc. Υπάρχει κάποια ρύθμιση μου μπορώ να κάνω από το κινητό ( όπως στις φωτογραφίες με την περιστροφή ) ?

 

ιδιο θεμα εχω αδερφε ο τομμυ μου ειπε πως αν τραβας βιντεο καθετα να τσεκαρεις αν οι επιλογες γυρναν και μετα να ξεκινας γιατι τρωει κολλημα....αν τωρα θες να το φτιαξεις και γενικα οταν σου συμβαινει να τα φτιαχνεις κατεβασε απο playstore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goseet.VidTrim&hl=el αυτην την εφαρμογη και εχει επιλογη να το κανεις περιστροφη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Μυστήρια πράγματα όμως....Σε winxp και ψηφιακό δέκτη παίζει πλάγια. Σε win 10 παίζει κανονικά:lol:...Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...