Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Αγορασα την συσκευη σημερα αλλα ξεχασα να ρωτησω στο μαγαζι πως πρεπει να γινει η 1η φορτιση και το εβαλα να φορτισει χωρις την sim. Νομιζω πρεπει να ηταν ηδη στο 50% και τωρα μολις εφτασε στο 100% και το εκλεισα. Καλα εκανα ή πρεπει να το αφησω παραπανω?

Καλά έκανες. Έτσι κ Αλλιώς όταν φτάσει 100% σταματάει να τραβάει ρεύμα. Η θα μπορούσες να το αφήσεις ένα εικοσαλεπτο ακόμα. Δεν χρειάζεται παραπάνω

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Οντως, εχουν πολυ μεγαλη διαφορα, ειδικα οταν το παρακολουθεις στον υπολογιστη! Δοκιμασε τον, εγω μονο με αυτον εχω βρει την υγεια μου! Επισης ειναι ο μονος που παιζει natively HEVC (νομιζω ειναι build in το codec του)

Είχες δίκιο.Ο pot player είναι ότι καλύτερο για τα αρχεία μας και όχι μόνο.Απλά εξαιρετικός χωρίς frame drop...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά παιδιά σήμερα πήγα το κινητό στο service!! εδώ και 2 μέρες συνεχεια μου βγάζει κόκκινες αποχρώσεις στα βιντεο στις εικόνες στο messenger παντού και πάω και μου λέει για δείξε μου τι ακριβώς εννοείς και πάω να ανοίξω την συσκευή και ήταν άφαντες όλα τα έπαιζε τζαμι χωρίς καμια απόχρωση!! εκείνη την ώρα λέω τι φάση? μετά προσπαθούσα να τις πω τι μου έκανε το κινητό και μου λέει αχα...ναι ναι...οκ θα το δούμε!! Faiiiiiiil :P χαχαχαχαχα τώρα το αφίσα και θα δείξει :P ας ελπίσουμε ότι θα εμφανιστεί στο service και δεν θα μου το στείλουν πίσω να μου πουν μια χαρά είναι!!
Link to comment
Share on other sites

καλά παιδιά σήμερα πήγα το κινητό στο service!! εδώ και 2 μέρες συνεχεια μου βγάζει κόκκινες αποχρώσεις στα βιντεο στις εικόνες στο messenger παντού και πάω και μου λέει για δείξε μου τι ακριβώς εννοείς και πάω να ανοίξω την συσκευή και ήταν άφαντες όλα τα έπαιζε τζαμι χωρίς καμια απόχρωση!! εκείνη την ώρα λέω τι φάση? μετά προσπαθούσα να τις πω τι μου έκανε το κινητό και μου λέει αχα...ναι ναι...οκ θα το δούμε!! Faiiiiiiil :P χαχαχαχαχα τώρα το αφίσα και θα δείξει :P ας ελπίσουμε ότι θα εμφανιστεί στο service και δεν θα μου το στείλουν πίσω να μου πουν μια χαρά είναι!!

Αν έχεις τύχη... Διαβαινε!! Χαχαχα

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδω μεσα γνωριζεται το θεμα που ειχα με 3 συνολικα sd U3 (2kingstom 32gb 1 verbatim)νομιζα πως εφταγαν οι καρτες κ εκανα αντικατασταση για αυτο αλλαξα τοσες...hard reset κ ολα αυτα δοκιμάστηκαν οι φωτο κρασαραν...τελικα οηγε σερβις κ μου ειπαν αλλαγη πλακετας κ ετσι κ εγινε απο 512 603!!!ξανα εβαλα την verbatim κ πριν λιγο μια φωτο κρασαρε....τα συμπερασματα ειναι 2..

1.δεν υποστηρίζει η συσκευη U3 καρτες

2.εχει θεμα η 6.0..

Ξερω καποιοι θα πείτε σε σας δεν ετυχε

Εγω θα σας πω πως οι συγκεκριμένη φωτο ηταν φωτο δοκιμης οπως οι 40 ακομα που εβγαλα γιατι ειμαι σε δοκιμαστικο σταδιο μιας κ πηρα την συσκευη την παρασκευη την προηγούμενη οταν τις εβγαζα τις εβλεπα απευθειας κ ηταν κομπλε κ ισως κ 2,3 φορες ακομα...μου τις κρασαρε(ανοιγμα κ ξαφνικά γκρι ολοκληρη)μετα απο λογες μερες χρηση..!

Αρα αν εχετε καιρο να ανοιξετε τις φωτο σας καντε μια δοκιμη οσοι εχετε καρτες sd u3 μια μια σιγα σιγα κ ισως το εχετε κ σεις ισως κ οχι φυσικα...κ εγω ειμαι γκαντεμης!!!αυτα 2 μηνες κ το κινητό δεν το χαρικα ακομα...

 

Φίλε μου καλησπέρα, το ιδιο προβλημα αντιμετωπίζω και εγω με μια SanDisk ultra 64gb class 10. Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα και γενικα εμφανιζεται και σε αλλους χρηστες με όλων των ειδων τις καρτες και σε λολλι και σε μαρς, δεν ξερω αν ειναι θέμα καρτων αλλα ολη η ιστορια βρωμαει καθως το προβλημα εντοπιζεται μονο σς αρχεια φωτογραφιων και οχι σε βιντεο ή τραγουδια! Το μονο που μπορώ να υποψιαστώ ειναι ότι επειδη η καρτα είναι αγορασμένη απο ebay να μην ειναι αυθεντικη...

Link to comment
Share on other sites

CCCP Codecs.

Pot Player ,

 

Αυτός είναι ο player για τον οποίο μιλάτε; https://potplayer.daum.net/ Για σωστή αναπαραγωγή των 4Κ αρκεί ο player μόνο ή θέλει και το codec pack που αναφέρεις; Σε εμένα το κουφό που έχει κάνει 2 φορές ως τώρα στα 4Κ είναι ότι ενώ έγραφα σε landscape, τελικά το βίντεο το έσωσε με επιπλέον 90 μοίρες περιστροφή. Έτσι όταν κρατάω το κινητό σε landscape για να το δω, το βίντεο είναι σε portrait και το αντίστροφο. Έτσι αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το VidTrim για να κάνω περιστροφή χωρίς recode και το κουφό της υπόθεσης είναι ότι αφού το κάνει περιστροφή, το βίντεο παίζει με σπασίματα ενώ ούτε το πρωτότυπο ούτε κανένα 4Κ δεν παίζει στο κινητό με σπασίματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα, το ιδιο προβλημα αντιμετωπίζω και εγω με μια SanDisk ultra 64gb class 10. Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα και γενικα εμφανιζεται και σε αλλους χρηστες με όλων των ειδων τις καρτες και σε λολλι και σε μαρς, δεν ξερω αν ειναι θέμα καρτων αλλα ολη η ιστορια βρωμαει καθως το προβλημα εντοπιζεται μονο σς αρχεια φωτογραφιων και οχι σε βιντεο ή τραγουδια! Το μονο που μπορώ να υποψιαστώ ειναι ότι επειδη η καρτα είναι αγορασμένη απο ebay να μην ειναι αυθεντικη...

 

δεν εχει να κανει αυτο αδερφε εγω τις πηρα τις 2 απο e-shop οπως και ο saxoman85 το οποιο δεν εχει ακουστει ποτε να εχει μουφα καρτες....την αλλη την πηρα απο skroutz καταστημα το οποιο ειναι πολυ δυνατο με καμια 150 καλες κρητικες δεν νομιζω ουτε αυτο να εχει μουφα....κατι αλλο ειναι αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

 

edit: και ειχες δικαιο τελικα υπαρχει θεμα εδω και καιρο αυτο ειναι απο τον ιουλιο το http://forum.xda-developers.com/g4/help/pictures-grey-t3148995

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο player για τον οποίο μιλάτε; https://potplayer.daum.net/ Για σωστή αναπαραγωγή των 4Κ αρκεί ο player μόνο ή θέλει και το codec pack που αναφέρεις; Σε εμένα το κουφό που έχει κάνει 2 φορές ως τώρα στα 4Κ είναι ότι ενώ έγραφα σε landscape, τελικά το βίντεο το έσωσε με επιπλέον 90 μοίρες περιστροφή. Έτσι όταν κρατάω το κινητό σε landscape για να το δω, το βίντεο είναι σε portrait και το αντίστροφο. Έτσι αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το VidTrim για να κάνω περιστροφή χωρίς recode και το κουφό της υπόθεσης είναι ότι αφού το κάνει περιστροφή, το βίντεο παίζει με σπασίματα ενώ ούτε το πρωτότυπο ούτε κανένα 4Κ δεν παίζει στο κινητό με σπασίματα.

Δε ξέρω τι πρόβλημα που αναφέρεις φιλε μου. Εγώ έχω συνδυασμό των codecs και του pot player (Ναι αυτό είναι το λινκ). Αλλά ο ποτ έχει κάποια build in codecs . αν δεν έχεις καθόλου codecs βάλε τα cccp. Αλλιώς μεινε με αυτά που είσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα???????? Πωωωωωωωωω. Την ακυρώνω αμέσως. Με βλέπω να παίρνω αυτή.

 

και εγω την εχω παραγγειλει την kingston :( .Αμα βαλουμε την samsung που λες, δεν θα εχουμε κολληματα στην εγγραφη video ultra hd?

Link to comment
Share on other sites

και εγω την εχω παραγγειλει την kingston :( .Αμα βαλουμε την samsung που λες, δεν θα εχουμε κολληματα στην εγγραφη video ultra hd?

 

θα εχει καποια ελαχιστα και ισως να επηρεάσει και την αναλυση αν και δεν φταινε οι καρτες μαγκιες εχω κναει εδω και 5 ωρες ψαξιμο και αναλογο θεμα ειχαν και αλλες συσκευες και το s6 δεν ξερω τι γινεται σε ολα τα φορουμ δεν βρηκα λυση οπως και εκεινοι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και εγω την εχω παραγγειλει την kingston :( .Αμα βαλουμε την samsung που λες, δεν θα εχουμε κολληματα στην εγγραφη video ultra hd?

Εγω πηρα την συγκεκριμενη Samsung EVO plus 64GB απο το mymemory (24 ευρω)

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDXC/Samsung/Samsung-64GB-EVO-Plus-Micro-SDXC-UHS-I-U1-Class-10---80MB_s-with-Adapter

Γραφω μεσα μονο βιντεος και φωτος, καθως και εργα που περναω για να βλεπω με τον MXplayer.

Ολα παιζουν μια χαρα καθως και η εγγραφη/αναγνωση 4Κ βιντεο. Δεν ειχα θεμα ως τωρα αν και δεν εχω πολυ καιρο το κινητο (3 εβδομαδες)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου H815 παρτίδας 505 εδώ και 4+ μήνες με αυτήν τη κάρτα: KINGSTON SDCA3/64GB 64GB MICRO SDXC UHS-I U3 και 1000+ φωτογραφίες δεν έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Η αλήθεια είναι βέβαια οτι κάνω τακτικά backup γιατί δεν έχω και μεγαλη εμπιστοσύνη στις κάρτες μνήμης, δεν νομίζω οτι ενδείκνυνται για μόνιμη αποθήκευση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας φίλος εχει ενα lg G4 παρτίδα 508.

Τι πρόβλημα εχει;

Δεν εχει κάνει αναβαθμίσεις.

Το πρόβλημα με την μητρική έρχεται μετά απο αναβάθμιση η εμφανίζεται ετσι χωρίς λόγο στα ξαφνικά εμφανίζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!καποιο νεο για το ποτε θα παρουμε την 6.0.1 εχουμε?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!καποιο νεο για το ποτε θα παρουμε την 6.0.1 εχουμε?

 

Μπα, εγω πιστευω οτι δε θα τη δωσει καν η LG (μακαρι να διαψευστω). Αν δωσει κατι θα ειναι το android "N" απευθειας. Το συηνθιζε στο παρελθον να προσπερναει εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ένας φίλος εχει ενα lg G4 παρτίδα 508.

Τι πρόβλημα εχει;

Δεν εχει κάνει αναβαθμίσεις.

Το πρόβλημα με την μητρική έρχεται μετά απο αναβάθμιση η εμφανίζεται ετσι χωρίς λόγο στα ξαφνικά εμφανίζεται

Καλημέρα, πες του να συνδέσει το κινητό με pc και να κάνει αναζήτηση αναβάθμισεων μέσω lg bridge το οποίο θα κατεβάσει. Το πρόβλημα με το bootloop εμφανίζεται οπότε του έρθει απλά καλό είναι όταν κάνει την αναβάθμιση να την κάνει σαν νέα συσκευή χωρίς συγχρονισμό από Google account

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Ένας φίλος εχει ενα lg G4 παρτίδα 508.

Τι πρόβλημα εχει;

Δεν εχει κάνει αναβαθμίσεις.

Το πρόβλημα με την μητρική έρχεται μετά απο αναβάθμιση η εμφανίζεται ετσι χωρίς λόγο στα ξαφνικά εμφανίζεται

 

Διάβασε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

εννοούσε οτι έχει πέσει σε bootloop?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αλλαγη νεας πλακετας στο service 603 σειρα πλεον δεν βρισκει update για MM και εχει ακομη lollipop.

Πριν το service το ειχα παει με σειρα 507 ειχα βαλει MM. Καμια ιδεα πως να περασω MM;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αλλαγη νεας πλακετας στο service 603 σειρα πλεον δεν βρισκει update για MM και εχει ακομη lollipop.

Πριν το service το ειχα παει με σειρα 507 ειχα βαλει MM. Καμια ιδεα πως να περασω MM;

 

Μην περασεις και κανε οτι σου ειπαν απο την procordia, δε χρειαζεται να γραφεις και στα 2 θεματα παντως , γινεται ενα μπαχαλο.

Link to comment
Share on other sites

Μην περασεις και κανε οτι σου ειπαν απο την procordia, δε χρειαζεται να γραφεις και στα 2 θεματα παντως , γινεται ενα μπαχαλο.

 

Οκ αλλα γενικα ψαχνω λυση για αναβαθμιση σε ΜΜ εστω custom.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αλλαγη νεας πλακετας στο service 603 σειρα πλεον δεν βρισκει update για MM και εχει ακομη lollipop.

Πριν το service το ειχα παει με σειρα 507 ειχα βαλει MM. Καμια ιδεα πως να περασω MM;

 

εμενα μου ηρθε με 603 ελληνικη και ειχε κανονικα την 6.0....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εβγαλαν στην τουρκια android 6.0 20f

Changelog: "voice call sound quality increased"

 

http://forum.xda-developers.com/g4/general/kdz-firmware-v20f-turkey-t3356397

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...