Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εσωτερική κάρτα ξέρω ότι υποστηρίζει μέχρι 2tb αλλά μέχρι ποιά ταχύτητα?

 

MICRO SDXC CLASS 10

MICRO SDXC UHS-I

MICRO SDXC UHS-I U3

 

Το κινητό υποστήρίζει και otg , αξίζει να πάρει κανείς otg usb3 ή καλύτερα ένα φτηνότερο usb2?

 

Ξανσρωτάω. Το κινητό υποστηρίζει u3 ταχύτητες ή με μια class 10 απλή είμαστε οκ?

Link to comment
Share on other sites

Στην marshmallow αλλάξτε το νούμερο που πρέπει να πληκτρολογήσετε με αυτό *#546368#*815#*

 

@athanaso77 αυτην την πληροφορια πως μπορουμε να την αποθηκευσουμε στην τριτη περιπτωση στο θεμα εδω?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428593

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση το δευτερο καπακι στην δεμρατινη εκδοση ειναι χρυσο η ασημι??καποιες αγγελιες ας πουμε που μιλανε για gold εκδοση ειναι κατι αλλο??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση το δευτερο καπακι στην δεμρατινη εκδοση ειναι χρυσο η ασημι??καποιες αγγελιες ας πουμε που μιλανε για gold εκδοση ειναι κατι αλλο??

 

Χρυσό είναι .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση το δευτερο καπακι στην δεμρατινη εκδοση ειναι χρυσο η ασημι??καποιες αγγελιες ας πουμε που μιλανε για gold εκδοση ειναι κατι αλλο??

Το εξτρα καπάκι με την δερμάτινη πλατη είναι πλαστικό χρυσό. Έκδοση leather !!!

 

Η έκδοση gold έχει μόνο ένα χρυσό πλαστικό καπάκι μέσα. Δεν έχει δερμάτινο. Εκτως Αν εννοείς την έκδοση white - gold που έχει κ ενα παιδί εδώ που είναι άσπρη συσκευή με χρυσό πλαίσιο .

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος !!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το εξτρα καπάκι με την δερμάτινη πλατη είναι πλαστικό χρυσό. Έκδοση leather !!!

 

Η έκδοση gold έχει μόνο ένα χρυσό πλαστικό καπάκι μέσα. Δεν έχει δερμάτινο.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος !!!

 

ναι αυτο λεω το χρυσο καπακι ειναι ιδιο με αυτο που ειναι μαζι με τις δερματινες???η ειναι αλλο καλυτερο??γιατι βγαινει και εκδοση Gold αν ειναι ετσι θα παρω το μαυρο δερμα αφου θα εχει και αυτο μεσα αλλιως σκεφτομαι να παρω το χρυσο σκετο αν ειναι φυσικα καλυτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεω το χρυσο καπακι ειναι ιδιο με αυτο που ειναι μαζι με τις δερματινες???η ειναι αλλο καλυτερο??γιατι βγαινει και εκδοση Gold αν ειναι ετσι θα παρω το μαυρο δερμα αφου θα εχει και αυτο μεσα αλλιως σκεφτομαι να παρω το χρυσο σκετο αν ειναι φυσικα καλυτερο

Αυτό δεν το ξερω καθόλου. Δεν την έχω δει την gold έκδοση να συγκρίνω. Πήρα απευθείας το δερμάτινο

Link to comment
Share on other sites

Ξανσρωτάω. Το κινητό υποστηρίζει u3 ταχύτητες ή με μια class 10 απλή είμαστε οκ?

 

υποστηριζει φυσικα!πηρα μια της kingston και εχω 70 mb διαβασμα και 40 γραψιμο.

manaros
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο XDA και κανε search για το loupe.

Με αυτο περνάς οποια εκδοση θες χωρις να χανεις εγγύηση η οτιδηποτε αλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οποιον θελει την v20d εδω...

 

 

το λινκ δεν δουλευει ;/

Link to comment
Share on other sites

Σορού αλλα δεν το δοκίμασα....

 

πιο κάτω λέει ότι το link είναι fake

the link thats being passed around as 20D KDZ is fake. someone (OP?) is trying to generate $$ with the zippyshare/adfly link. Stop clicking on it.

the zippyshare url eventually links to: pkg03.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW1F33M2328CAJLC9D894FS/H81520D_00.kdz

which is fake because that was the FW id # for the 20A KDZ... someone just changed the A to D.

Yes, there is a real 20D OTA update... but so far no KDZ:mad:

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα G3 και σκέφτομαι να αγοράσω το G4 η το s6 ποιό πιστεύετε είναι καλύτερο

Το g4 για πολλούς και διάφορους λόγους. Γνώμη μου πάντα! Αλλά δεν θέλω να επεκταθώ πιο πολύ εδω για να μην κάνουμε πάλι το νήμα g4 vs s6. :) :)

Θα διαμαρτυρηθούν τα παιδιά εδώ και θα'χουν και δικιο!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αγορασα και εγω το g4 πριν 3 εβδομαδες αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα εδω και 10 μερες. καποιες φορες που παω να ξεκλειδωσω την οθονη πατωντας διπλο κλικ πατιωνται καποια shortcut που εχω στην οθονη ενω δεν εχω πατησει σε εκεινο το σημειο. οσο ειχα την quick circle δεν μου το εκανε αλλα εβαλα μια λαστιχενια με μια ζελατινα και το εμφανιζει που και που.
Link to comment
Share on other sites

Απο την σειρά S6 μόνο edge plus αξίζει εφόσον γουστάρει κάποιος ποιότητα και εμφάνιση και να δει κάτι παραπάνω. Σε όλα τα υπόλοιπα κ με το g2 μου δίπλα τα ίδια πήγαιναν και από οθόνη το g2 ακόμα και σήμερα βάζει τα γυαλιά σε πάρα πολλές ναυαρχιδες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να σας περιγράψω το πρόβλημα που αντιμετώπισα με το Lg g4 και πως το επίλυσα. 01/01 02:00 αντιμετώπισα το bootloop. Το τι έψαλα την ημέρα αυτή δεν περιγράφετε. Του έκανα factory reset αλλά συνέχισε να κολλάει. Είχε περασμένη μέσα 20b με το LG UP. Το στέλνω για service και μετά απο 22 μέρες μου έρχεται "επισκευασμένο". Του έκαναν ενημέρωση λογισμικού και ήρθε με την 20a. To ανοίγω λοιπόν το κινητό του κάνω το πρώτο στήσιμο και αφού του κάνω restart κολλάει πάλι..... παραλίγο να το σπάσω. Το επάγγελμα μου είναι τεχνικός υπολογιστών σε μεγάλες επιχειρήσεις και είπα να ασχοληθώ ο ίδιος με το θέμα και να μην το στείλω ξανά. Τα προβλήματα αυτά δεν μου τα έκανε παλαιότερα. Μου τα έκανε με 20χ λογισμικό. Είπα να δοκιμάσω με 5.1.1 και για την ακρίβεια 10d. Την έβαλα με το LG UP και τέλος τα προβλήματα για μένα. Να σημειώσω ότι το κινητό είναι 506. Ελπίζω να βοήθησα όσους έχουν παρόμοιο πρόβλημα με εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να σας περιγράψω το πρόβλημα που αντιμετώπισα με το Lg g4 και πως το επίλυσα. 01/01 02:00 αντιμετώπισα το bootloop. Το τι έψαλα την ημέρα αυτή δεν περιγράφετε. Του έκανα factory reset αλλά συνέχισε να κολλάει. Είχε περασμένη μέσα 20b με το LG UP. Το στέλνω για service και μετά απο 22 μέρες μου έρχεται "επισκευασμένο". Του έκαναν ενημέρωση λογισμικού και ήρθε με την 20a. To ανοίγω λοιπόν το κινητό του κάνω το πρώτο στήσιμο και αφού του κάνω restart κολλάει πάλι..... παραλίγο να το σπάσω. Το επάγγελμα μου είναι τεχνικός υπολογιστών σε μεγάλες επιχειρήσεις και είπα να ασχοληθώ ο ίδιος με το θέμα και να μην το στείλω ξανά. Τα προβλήματα αυτά δεν μου τα έκανε παλαιότερα. Μου τα έκανε με 20χ λογισμικό. Είπα να δοκιμάσω με 5.1.1 και για την ακρίβεια 10d. Την έβαλα με το LG UP και τέλος τα προβλήματα για μένα. Να σημειώσω ότι το κινητό είναι 506. Ελπίζω να βοήθησα όσους έχουν παρόμοιο πρόβλημα με εμένα.

 

φιλε αν δεις πιο πισω και εγω αυτο το προβλημα αντιμετωπιζω... και οντως απο την ΜΜ το ξεκινησε οταν την περασα με το LG BRIDGE δεν ηθελα να περασω lollipop πισω για να μην εχω κανενα θεμα με την εγγυηση... το εστειλα τη πρωτη φορα service μου το στειλανε πισω και ειπαν πως το εκαναν upgrade το λογισμικο... Μ@Λ@ΚΙΕΣ.... κατα την παραλαβη του τηλεφωνου ειπα να το λειτουργησω μπροστα στο πωλητη για να δω αν διορθωθηκε το προβλημα... τιποτα δεν εγινε παγωσε παλι... αντε ξανα πισω στο service εχει πανω απο 10 μερες τωρα... οταν επικοινωνησα μαζι τους μου ειπαν πως περιμενουν το ανταλλακτικο να ερθει ΘΕΛΩ να υπολογιζω πως ειναι την πλακετα που περιμενουν να ερθει... επειδη επεσα σε κατι ξενα forum και βρηκα ατομα με το ιδιο προβλημα με μενα απ'οτι φαινεται και με σενα και τους αλλαξανε το κινητο στη χειροτερη ειχανε αλλαγη πλακετας.... κατσε να δω τι θα μου κανουνε εμενα και θα σε ενημερωσω.... εμενα παρτιδας 505 ηταν ελληνικο...

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν δεις πιο πισω και εγω αυτο το προβλημα αντιμετωπιζω... και οντως απο την ΜΜ το ξεκινησε οταν την περασα με το LG BRIDGE δεν ηθελα να περασω lollipop πισω για να μην εχω κανενα θεμα με την εγγυηση... το εστειλα τη πρωτη φορα service μου το στειλανε πισω και ειπαν πως το εκαναν upgrade το λογισμικο... Μ@Λ@ΚΙΕΣ.... κατα την παραλαβη του τηλεφωνου ειπα να το λειτουργησω μπροστα στο πωλητη για να δω αν διορθωθηκε το προβλημα... τιποτα δεν εγινε παγωσε παλι... αντε ξανα πισω στο service εχει πανω απο 10 μερες τωρα... οταν επικοινωνησα μαζι τους μου ειπαν πως περιμενουν το ανταλλακτικο να ερθει ΘΕΛΩ να υπολογιζω πως ειναι την πλακετα που περιμενουν να ερθει... επειδη επεσα σε κατι ξενα forum και βρηκα ατομα με το ιδιο προβλημα με μενα απ'οτι φαινεται και με σενα και τους αλλαξανε το κινητο στη χειροτερη ειχανε αλλαγη πλακετας.... κατσε να δω τι θα μου κανουνε εμενα και θα σε ενημερωσω.... εμενα παρτιδας 505 ηταν ελληνικο...

Αλλαγή πλακέτας γίνεται παιδιά...στην προκορντια πάντως που το είχα πάει κι εγώ, μου έκαναν Αλλαγή πλακέτας και πήρε 2 ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με το update v20D πρεπει να εχεις την V20c. για να σου ερθει και πως ερχεται με ota?Γιατι εχω την v20c αλλα δεν ηρθε τιποτα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω δηλαδη, η αλλαγη πλακετας δεν γινεται γιατι υπαρχει καποιο προβληματικο hardware τελικα, αλλα γιατι η ΜΜ προκαλει bootloop, οπου αυτο δεν σταματαει και αλλαζουν πλακετα αναγκαστικα. ? Και μετα τι. ? Το κινητο εχει μεσα Λολιποπ και το φαινομενο δεν ξανα παρουσιαζεται. ?

 

Αν αυτο λετε....ισως βγαζει νοημα γιατι σταματησαν τις αναβαθμισεις ΜΜ και τις πηραν πισω περιμενοντας να βγει νεα ΜΜ.

Ομως...αυτο λετε. ? Εχω καταλαβει σωστα, ή περιγραφω δυο διαφορετικα προβληματα και μπερδευτηκα. ?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω δηλαδη, η αλλαγη πλακετας δεν γινεται γιατι υπαρχει καποιο προβληματικο hardware τελικα, αλλα γιατι η ΜΜ προκαλει bootloop, οπου αυτο δεν σταματαει και αλλαζουν πλακετα αναγκαστικα. ? Και μετα τι. ? Το κινητο εχει μεσα Λολιποπ και το φαινομενο δεν ξανα παρουσιαζεται. ?

 

Αν αυτο λετε....ισως βγαζει νοημα γιατι σταματησαν τις αναβαθμισεις ΜΜ και τις πηραν πισω περιμενοντας να βγει νεα ΜΜ.

Ομως...αυτο λετε. ? Εχω καταλαβει σωστα, ή περιγραφω δυο διαφορετικα προβληματα και μπερδευτηκα. ?

 

εμενα παρουσιασε το προβλημα με την αναβαθμιση σε ΜΜ... σε αλλους το παρουσιασε πολυ πιο πριν την αναβαθμιση... οποτε μαλλον θεμα hardware ειναι της πλακετας,και οχι software του λογισμικου, γι αυτο το λογο βλεπουμε και 2 πλακετες με ver1.0 και ver1.1... οι πλακετες με ver1.0 ηταν εγκατεστημενες στις πρωτες παρτιδες G4 που κυκλοφορησαν και αυτες παρουσιασαν το προβλημα...στο φορυμ αναφεραν πως το προβλημα ξεκινησε στους 4μηνες λειτουργιας της συσκευης, συμπτωση; και σε μενα στους 4μηνες ξεκινησε... Αγορα του τηλεφωνου αυγουστο το προβλημα ξεκινησε μεσα δεκεμβρη...

 

και οποιος εχει ορεξη ας ριξει μια ματια εδω...

Edited by qazxswedc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα xperia z2 και σκέφτομαι να το δώσω και να παω σε g4(δεν έχω πάρει ποτέ lg και θέλω να δοκιμάσω και αυτή) .Αυτή τη στιγμή το βρίσκω στα 370 τι λέτε? νομίζω αξίζει πάρα πολύ. Σε μπαταρία σε σχέση με το z2 θα μου κακοφανεί πολύ?. Τέλος πρέπει να προσέξω κάτι πριν το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα τελικα το g4 αλλα τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα. Κατα την εκκινηση λοιπον μου βρηκε το backup απο το note αλλα το κουφο ειναι οτι σταματαει να κατεβαζει απο τη δευτερη κιολας εφαρμογη. Κολλαει σε ενα ποσοστο και μετα πρεπει να κλεισω και να ανοιξω το wifi για να συνεχισει. Μετα απο 2-3 εφαρμογες παλι τα ιδια. Επισης προσπαθω να κανω update και μου λεει κατι για το δικτυο ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος με wifi... Αυτα απο την πρωτη ωρα συμβιωσης μαζι του. Καμια βοηθεια?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα τελικα το g4 αλλα τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα. Κατα την εκκινηση λοιπον μου βρηκε το backup απο το note αλλα το κουφο ειναι οτι σταματαει να κατεβαζει απο τη δευτερη κιολας εφαρμογη. Κολλαει σε ενα ποσοστο και μετα πρεπει να κλεισω και να ανοιξω το wifi για να συνεχισει. Μετα απο 2-3 εφαρμογες παλι τα ιδια. Επισης προσπαθω να κανω update και μου λεει κατι για το δικτυο ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος με wifi... Αυτα απο την πρωτη ωρα συμβιωσης μαζι του. Καμια βοηθεια?

Factory reset έκανες αμέσως με το που το πήρες ;

Τι εννοείς ότι βρήκε το μπακαπ απο το νοτε ;

Link to comment
Share on other sites

Factory reset έκανες αμέσως με το που το πήρες ;

Τι εννοείς ότι βρήκε το μπακαπ απο το νοτε ;

 

Οχι δεν εκανα factory reset. Αφου ηταν καθαρο. Σφραγισμενο ηταν. Εννοω οτι απο τον google λογαριασμο βρηκε τις εφαρμογες που ειχα στο προηγουμενο κινητο μου και προσπαθησε να τις κατεβασει χωρις επιτυχια...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...