Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ολόκληρο θέμα για τα αξεσουαρ και τα ανταλλακτικά (καπάκια) για τη συσκευή όπως τόνισε τόσες φορές και ο moderator athanaso77..:O

Επίσης χαρά στο κουράγιο μερικών που απαντάνε ολο στα ίδια και τα ίδια..:X

Link to comment
Share on other sites

Το 4G της MTN περνει και στην περιοχη μου στον Μουτταλλον αν τον εχετε ακουστα μια χαρα :D

Device: LG G4 <3 :D (White Gold Edition)

http://www.speedtest.net/my-result/a/1691979855

http://www.speedtest.net/android/1691979855.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ, ΠΑΡΑ πολύ αργή ταχύτητα 4G... Δες λίγο πιο πάνω τι έχουμε ποστάρει διαφορά άτομα από εδώ με μετρήσεις στην Αθήνα
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Καλα το σκεφτηκα να κανω μια λιστα με οσα νουμερα δεν ξερω και να τα μπλοκαρω. Θα περιμενω οταν παρω το δερματινο καφε στις 2/2/2016 δεν πιστευω αν αρχισω απο τωρα να υπαρχει τροπος μεταφορας ρυθμισεων στο αλλο οχι ε ;

 

Σχεδόν σίγουρα με το LG Backup θα μπορέσεις να μεταφέρεις τις ρυθμίσεις σου από το παλιό στο νέο.

Link to comment
Share on other sites

Το 4G της MTN περνει και στην περιοχη μου στον Μουτταλλον αν τον εχετε ακουστα μια χαρα :D

Device: LG G4 <3 :D (White Gold Edition)

http://www.speedtest.net/my-result/a/1691979855

http://www.speedtest.net/android/1691979855.png

 

Με καρτα 3g πριν την αλλαξω επιανα τις πρωτες μερες 20-22 mbps download , και αν δεις και πιο πισω με 4g χτυπαει 100 και πανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το τζαμακι της κάμερα μπορεί να αλλάξει?το έχω ένα μήνα το κινητό και το προσέχω σε γενικες γραμμες αλλά δεν έχει μάλλον πολύ ανθεκτικό τζαμί.
Link to comment
Share on other sites

Με καρτα 3g πριν την αλλαξω επιανα τις πρωτες μερες 20-22 mbps download , και αν δεις και πιο πισω με 4g χτυπαει 100 και πανω

 

Yπαρχει ειδικη καρτα για 4G? Το ειχα ψαξει λιγο το θεμα οταν το προτοπηρα το κινητο αλλα κατελληξα στο οτι δεν εχει διαφορα.

Αρκει να ειναι σχετικα καινουρια η καρτα sim με το μικρο τσιπακι.

Εισαι σιγουρος? Αν ειναι να παω να την αλλαξω δηλαδη.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....οταν το κλεινω το βραδυ και το βαζω να φορτισει αυτο σε λιγο ξανα ανοιγει ! ! ! ! ! Ειναι φυσιολογικο η εχει καποια ρυθμιση???
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει ειδικη καρτα για 4G? Το ειχα ψαξει λιγο το θεμα οταν το προτοπηρα το κινητο αλλα κατελληξα στο οτι δεν εχει διαφορα.

Αρκει να ειναι σχετικα καινουρια η καρτα sim με το μικρο τσιπακι.

Εισαι σιγουρος? Αν ειναι να παω να την αλλαξω δηλαδη.

 

Απο οταν ειχα την sim δεν ειχε εμφανιστει το 4g στην Ελλαδα... Και με την sim αυτη δεν ειχα πιασει ποτε 4g.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....οταν το κλεινω το βραδυ και το βαζω να φορτισει αυτο σε λιγο ξανα ανοιγει ! ! ! ! ! Ειναι φυσιολογικο η εχει καποια ρυθμιση???

 

είναι φυσιολογικό σε όλους έτσι κάνει. Πρώτα να το συνδέεις με φορτιστή και μετά να το κλείνεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Yπαρχει ειδικη καρτα για 4G? Το ειχα ψαξει λιγο το θεμα οταν το προτοπηρα το κινητο αλλα κατελληξα στο οτι δεν εχει διαφορα.

Αρκει να ειναι σχετικα καινουρια η καρτα sim με το μικρο τσιπακι.

Εισαι σιγουρος? Αν ειναι να παω να την αλλαξω δηλαδη.

 

Εγω που έιχα ρωτήσει κοσμοτε γιατί είχα παλία κάρτα μου είχαν πει δεν έχει καμία διαφορά. Απλά για να έχεις 4G πρέπει να μιήσεις με τον πάροχο σου να στο ενεργοποιήσει εφόσον δεν το έχει κάνει ποτέ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν ειχα την sim δεν ειχε εμφανιστει το 4g στην Ελλαδα... Και με την sim αυτη δεν ειχα πιασει ποτε 4g.

 

Το ξερω οτι ειμαστε λιγο off topic αλλα αν ξερει κανεις σιγουρα αν χρειαζεται αλλη ''ειδικη καρτα σιμ'' για 4τζι ας μας πει.

 

Και γω δεν ειχα 4τζι στην αρχη αλλα πηρα τηλ στη βονταφον και μου το ενεργοποιησαν. Λιγες ωρες μετα εβλεπα το κινητο να γραφει πανω 4G αντι για Η που ειχε πριν.

 

Αλλα σε speedtest που εχω κανει με καλο σημα πιανω γυρω στα 18mbps. Ισως να φταιει το σημειο? Μονο σε ενα σημειο το εχω δοκιμασει

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειμαστε λιγο off topic αλλα αν ξερει κανεις σιγουρα αν χρειαζεται αλλη ''ειδικη καρτα σιμ'' για 4τζι ας μας πει.

 

Και γω δεν ειχα 4τζι στην αρχη αλλα πηρα τηλ στη βονταφον και μου το ενεργοποιησαν. Λιγες ωρες μετα εβλεπα το κινητο να γραφει πανω 4G αντι για Η που ειχε πριν.

 

Αλλα σε speedtest που εχω κανει με καλο σημα πιανω γυρω στα 18mbps. Ισως να φταιει το σημειο? Μονο σε ενα σημειο το εχω δοκιμασει

Μήπως σου λείπουν οι μπάντες ; ποιο G4 έχεις ; από εδώ το πήρες ;

Και σε μένα τα ίδια κάνει (asus zenfone2) γιατί είναι κινέζικο (με cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο το πηρε ο τυπος πριν απο μενα. Εγω το πηρα μεταχειρισμενο.

Θα δοκιμασω ετσι απο περιεργεια κ σε αλλα σημεια.

Χρησιμοποιω την εφαρμογη speedtest απο το γνωστο σαιτ speedtest.net

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ, ΠΑΡΑ πολύ αργή ταχύτητα 4G... Δες λίγο πιο πάνω τι έχουμε ποστάρει διαφορά άτομα από εδώ με μετρήσεις στην Αθήνα

Για Κυπρο μιλαμε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 4G κι άλλο 4G+. Στην Κύπρο υπάρχει μόνο 4G προς το παρόν.

Επίσης γενικά οι ταχύτητες εξαρτώνται από διάφορους παράγοντες, άρα μην αγχώνεται τον άνθρωπο και να υποθέσει ότι έχει πρόβλημα το κινητό! :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα η αποφαση πάρθηκε παω για 4αρι γιατι βλεπω πως η τιμη γκρεμιζετε και στα 96 ευρω διαφορα με το 3αρι ειναι μικρο το κακο....πειτε μου λιγο τι να προσεξω στην επιλογη συσκευης απο σκρουτζομαγαζο θα την κανω...ειδα πως καποιες συσκευες εχουν και τα 2 καπακια και το δερματινο και το πλαστικο η κανω λαθος!αν παρω την δερματινη επειδη θα παρω θηκη σιλικόνης μπαινει σε αυτη σε αυτο το καπακι???η κανει την δουλεια της θηκης επειδη ειναι μαλακο???για τις γρατζουνιες ποιο πολυ καιγομαι...να κοιταξω καποια συσκεκριμενη εκδοση κατασκευης και μετα ??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Άλλο 4G κι άλλο 4G+. Στην Κύπρο υπάρχει μόνο 4G προς το παρόν.

Επίσης γενικά οι ταχύτητες εξαρτώνται από διάφορους παράγοντες, άρα μην αγχώνεται τον άνθρωπο και να υποθέσει ότι έχει πρόβλημα το κινητό! :)

 

Καμία σχέση φίλε μου. Δεν υποννοησα ότι ίσως να έχει θέμα η συσκευή του.

 

Αντίθετα. Θέμα παρόχου είναι αυτό μα τόσο αργό;

Link to comment
Share on other sites

τελικα η αποφαση πάρθηκε παω για 4αρι γιατι βλεπω πως η τιμη γκρεμιζετε και στα 96 ευρω διαφορα με το 3αρι ειναι μικρο το κακο....πειτε μου λιγο τι να προσεξω στην επιλογη συσκευης απο σκρουτζομαγαζο θα την κανω...ειδα πως καποιες συσκευες εχουν και τα 2 καπακια και το δερματινο και το πλαστικο η κανω λαθος!αν παρω την δερματινη επειδη θα παρω θηκη σιλικόνης μπαινει σε αυτη σε αυτο το καπακι???η κανει την δουλεια της θηκης επειδη ειναι μαλακο???για τις γρατζουνιες ποιο πολυ καιγομαι...να κοιταξω καποια συσκεκριμενη εκδοση κατασκευης και μετα ??

 

Αν παρεις με δερμάτινη πλάτη Τότε Θα έχει Μέσα Και Μια πλαστική.

Το δέρμα δε Στο προστατεύει το κινητό.χρειάζεσαι Μια θήκη. Όλες οι θήκες μπαίνουν Και με τη δερμάτινη πλάτη.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω μια εφαρμογή καιρού που εχω, πρώτα μου εμφανίζει πάνω στην μπάρα των ειδοποιήσεων το σηματακι της τοποθεσίας να αχνοφαίνεται και μετά από λίγα δευτερόλεπτα γίνεται έντονο ασπρο! Ποιά η διαφορά του αχνου σήματος με το εντονο ; παραθέτω και δύο φωτο

http://s28.postimg.org/4oilt1j7h/Quick_Memo_2016_01_22_04_42_47_1_1.png

 

 

http://s11.postimg.org/ip87u5n0j/Quick_Memo_2016_01_22_04_41_21_1_1.png

 

Το αχνο σημαίνει ότι κάνει αναζήτηση για τοποθεσία και το έντονο ότι βρηκε; ιδέα δεν έχω.

Μεχρι Τώρα είχα την στοκ εφαρμογή καιρού και έβλεπα κάθε τρεις και λίγο ότι μου έβγαζε μόνο το αχνο σήμα. Ποτέ το έντονο. Και μου κάνει εντύπωση

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω μια εφαρμογή καιρού που εχω, πρώτα μου εμφανίζει πάνω στην μπάρα των ειδοποιήσεων το σηματακι της τοποθεσίας να αχνοφαίνεται και μετά από λίγα δευτερόλεπτα γίνεται έντονο ασπρο! Ποιά η διαφορά του αχνου σήματος με το εντονο ; παραθέτω και δύο φωτο

http://s28.postimg.org/4oilt1j7h/Quick_Memo_2016_01_22_04_42_47_1_1.png

 

 

http://s11.postimg.org/ip87u5n0j/Quick_Memo_2016_01_22_04_41_21_1_1.png

 

Το αχνο σημαίνει ότι κάνει αναζήτηση για τοποθεσία και το έντονο ότι βρηκε; ιδέα δεν έχω.

Μεχρι Τώρα είχα την στοκ εφαρμογή καιρού και έβλεπα κάθε τρεις και λίγο ότι μου έβγαζε μόνο το αχνο σήμα. Ποτέ το έντονο. Και μου κάνει εντύπωση

 

Ναι το εντονο ( λευκό ) ειναι οτι ΚΛΕΙΔΩΣΕ ο δεκτης GPS... Οποτε βρηκε τοποθεσια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μιά βοήθεια που σίγουρα θα γνωρίζετε. Πατάω για ενημέρωση λογισμικού και μου βγάζει "Δε συνδέθηκε στο διακομιστή ανανέωσης. Ελέγξτε τη σύνδεσή σας..." και η σύνδεσή μου είναι μια χαρά! Τι γίνεται; Είμαι στην 5.1 V10d
:p
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...