Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μια απορία ήθελα να μου λυθεί, μιας και ότι λέτε αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας, την οποία απ ότι ακούω απ τους περισσότερους την πίνει σαν νεράκι. Και ξέρω τι είναι αυτό γιατί έχω Galaxy Note 4 και ψήνομαι να πάρω το G 4 για τη γυναίκα μου.

 

Έχει fast charge; Έχει ταχυφορτιστή δηλαδή και το λειτουργικό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση σε συνεργασία φυσικά με τον ταχυφορτιστή;

Αυτό το έχει το Note 4 και πραγματικά σώζει την κατάσταση με την κατανάλωση (απο 1% σε 45' έχεις πλήρη φόρτιση). Μάλλον μειώνει τη ζωή της μπαταρίας αυτό βεβαία, αλλά δεν παλεύεται αλλιώς.

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους. Κακό να μην μας βρει ούτε εμάς, ούτε τις συσκευές μας :lol:

 

Υποστηρίζει απλά χρειάζεται και τον ανάλογο φορτιστή, μιας και δεν παρέχεται στην συσκευασία.

Δηλαδή με το ταχυφορτιστη του Note 4 μπορείς να το φορτισεις κι αυτο Έτσι γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια απορία ήθελα να μου λυθεί, μιας και ότι λέτε αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας, την οποία απ ότι ακούω απ τους περισσότερους την πίνει σαν νεράκι. Και ξέρω τι είναι αυτό γιατί έχω Galaxy Note 4 και ψήνομαι να πάρω το G 4 για τη γυναίκα μου.

 

Έχει fast charge; Έχει ταχυφορτιστή δηλαδή και το λειτουργικό υποστηρίζει ταχεία φόρτιση σε συνεργασία φυσικά με τον ταχυφορτιστή;

Αυτό το έχει το Note 4 και πραγματικά σώζει την κατάσταση με την κατανάλωση (απο 1% σε 45' έχεις πλήρη φόρτιση). Μάλλον μειώνει τη ζωή της μπαταρίας αυτό βεβαία, αλλά δεν παλεύεται αλλιώς.

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους. Κακό να μην μας βρει ούτε εμάς, ούτε τις συσκευές μας :lol:

 

Απ' ότι ξέρω έχει ταχεία φόρτιση αλλά δεν έχει ταχυφορτιστή. Εμένα από το 15% που το βάζω σε 80 λεπτά περίπου φορτίζει τελείως. Όπως είπες δεν είναι κ τόσο καλό για την μπαταρία.. Έχει το καλό που είναι αποσπώμενη κ την αλλάζεις όποτε θέλεις! Κ γω ήμουν στο δίλημμα Νοte 4 ή G4. Τελικά κατέληξα στο Lg.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση του λογισμικού η επίσημη έχει έρθει για το g4?και αν ναι είναι ota.το έχω αγοράσει 30/12.ευχαριστώ.

Το εχουμε αναφερει τουλαχιστον 5 φορες τις τελευταιες μερες. Εχει βγει επισημη εδω και 3 βδομαδες. Ειναι μονο μεσω LG BRIDGE. Δεν γινεται δηλαδη μεσω ΟΤΑ. Ειναι 1.55GB και κανει καποιες ωρες για να κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω έχει ταχεία φόρτιση αλλά δεν έχει ταχυφορτιστή. Εμένα από το 15% που το βάζω σε 80 λεπτά περίπου φορτίζει τελείως. Όπως είπες δεν είναι κ τόσο καλό για την μπαταρία.. Έχει το καλό που είναι αποσπώμενη κ την αλλάζεις όποτε θέλεις! Κ γω ήμουν στο δίλημμα Νοte 4 ή G4. Τελικά κατέληξα στο Lg.

 

Κατάλαβα και σας ευχαριστώ παίδες.

Και γω μπήκα στο ίδιο δίλημμα πάντως. Και αν και με κέρδισε το Note 4 (λόγο της γραφίδας φυσικά), η κάψα μου για το G4 δεν έσβησε.

Κι αυτό που λέω πως θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου, στην πραγματικότητα το θέλω για να ναι κοντά μου και να το χαϊδεύω και γω.

 

Μεγάλος έρωτας :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο πρωτοχρονιατικο δώρο μας έκανε η lg. Και εμένα ίδια έκδοση/παρτίδα με του vlassi είναι. Ελπίζω να είναι τυχαίο το πρόβλημα, αλλά ήδη άρχισα τα backup. Επειδή δεν έχω όρεξη για πειράματα, όποιος το έχει πάθει ας μας πει και τι κάνει η lg/procordia γι αυτό.Παίδες όσοι έχετε προβλήματα μακάρι να λυθούν σύντομα και τελειωτικα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά με το software. Αν σου πάθει αυτό που έχει πάθει το δικό μου και μερικών χιλιάδων εκεί έξω, και να μην μπαίνει ούτε σε recovery ούτε πουθενά τι κάνεις φίλε μου;

1e4054edec4989ce2f7d2789c4d20249.jpg

 

Ξέρω πως θα ξενερώσω πολλούς αλλά όπως βλέπετε το δικό μου είναι revision 1.1 παρτίδα 505. Γιατί χθες διάβαζα πως όσα είναι με revision 1.0 έχουν κίνδυνο.

 

φιλε και μενα παρτιδα 505 ειναι, με πλακετα v1.1 ......

με μια ερευνα που εκανα στο ιντερνετ πολλοι εχουν το προβλημα αυτο με τη πλακετα και που εσβησε και δεν λειτουργησε ξανα... οπως και σε μενα.... στην αμερικη οχι μονο τους το εφτιαξαν αλλα τους εδωσαν καινουργια συσκευη του κουτιου...

το θεμα εδω τωρα ειναι να το φτιαξουν το κινητο χωρις χρεωση και οχι να βρουν φθηνες δικαιολογιες....

το δικο μου το πηγα στο service και θα εχω απαντηση σε καμια 10αρια μερες με την απαντηση τους...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα και σας ευχαριστώ παίδες.

Και γω μπήκα στο ίδιο δίλημμα πάντως. Και αν και με κέρδισε το Note 4 (λόγο της γραφίδας φυσικά), η κάψα μου για το G4 δεν έσβησε.

Κι αυτό που λέω πως θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου, στην πραγματικότητα το θέλω για να ναι κοντά μου και να το χαϊδεύω και γω.

 

Μεγάλος έρωτας :p

 

Επειδή το ιδιο αλλά αντίστροφα ισχύει για μενα, δηλαδή η γυναίκα μου ΝΟΤΕ 4 Και εγώ G4, σε βλέπω να τα ανταλλάσσεις. Ωραίο το pen αλλά αν δεν το χρησιμοποιείς για καποιο συγκεκριμένο λόγο σε λίγο καιρό το ξεχνάς. Κατά τα άλλα θεωρώ καλύτερο το G4. Ειδικά σαν μέγεθος και πιάσιμο θα σε βολεύει πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε και μενα παρτιδα 505 ειναι, με πλακετα v1.1 ......

με μια ερευνα που εκανα στο ιντερνετ πολλοι εχουν το προβλημα αυτο με τη πλακετα και που εσβησε και δεν λειτουργησε ξανα... οπως και σε μενα.... στην αμερικη οχι μονο τους το εφτιαξαν αλλα τους εδωσαν καινουργια συσκευη του κουτιου...

το θεμα εδω τωρα ειναι να το φτιαξουν το κινητο χωρις χρεωση και οχι να βρουν φθηνες δικαιολογιες....

το δικο μου το πηγα στο service και θα εχω απαντηση σε καμια 10αρια μερες με την απαντηση τους...

Το πήγες εσύ ο ίδιος στην procordia ή το έστειλες; μου φαίνονται υπερβολικές οι 10 μέρες για procordia...

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απόκρυψη ενός φακέλου φωτογραφιών από το αλμπουμ ;

Σίγουρα κάπου έχει επιλογή και δεν την βλέπω....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά με το software. Αν σου πάθει αυτό που έχει πάθει το δικό μου και μερικών χιλιάδων εκεί έξω, και να μην μπαίνει ούτε σε recovery ούτε πουθενά τι κάνεις φίλε μου;

1e4054edec4989ce2f7d2789c4d20249.jpg

 

Ξέρω πως θα ξενερώσω πολλούς αλλά όπως βλέπετε το δικό μου είναι revision 1.1 παρτίδα 505. Γιατί χθες διάβαζα πως όσα είναι με revision 1.0 έχουν κίνδυνο.

Είπαν πριν τον Οκτώβριο αρχικά αγορασμένα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απόκρυψη ενός φακέλου φωτογραφιών από το αλμπουμ ;

Σίγουρα κάπου έχει επιλογή και δεν την βλέπω....

Έχεις βάλει κάποιον file manager από το store; Π. Χ. Es. Αν ναι στον φάκελο που δεν θέλεις να φαίνεται κάνε ένα νέο αρχείο με όνομα .nomedia :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει κάποιον file manager από το store; Π. Χ. Es. Αν ναι στον φάκελο που δεν θέλεις να φαίνεται κάνε ένα νέο αρχείο με όνομα .nomedia :)

Οχι!! Έχω τον δικό του !!

 

Στο g2 eιχε επιλογή τέτοια !

Link to comment
Share on other sites

Οχι!! Έχω τον δικό του !!

 

Στο g2 eιχε επιλογή τέτοια !

 

Κι εγώ δεν έβγαλα άκρη κι έβαλα το quickpic και κάνω εμφάνιση απόκρυψη απο εκεί , μιας και σε ρωτάει αν η αλλαγή θέλεις να γίνει και στο μαμισιο γκαλερί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απόκρυψη ενός φακέλου φωτογραφιών από το αλμπουμ ;

Σίγουρα κάπου έχει επιλογή και δεν την βλέπω....

 

Επιλέγεις την ή τις φωτο που θες. Πατάς πάνω δεξιά τις τελίτσες και μετά λουκέτο.

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις την ή τις φωτο που θες. Πατάς πάνω δεξιά τις τελίτσες και μετά λουκέτο.

Σε ολόκληρο φάκελο δεν γίνεται μάλλον......; σκοπός είναι αν γίνει να μην πάω σε μια μια ! Γιατί ο φάκελος είναι του viber και μου στέλνουν συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε απόκρυψη ενός φακέλου φωτογραφιών από το αλμπουμ ;

Σίγουρα κάπου έχει επιλογή και δεν την βλέπω....

 

Εγώ είχα αυτό το πρόγραμμα. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις την ή τις φωτο που θες. Πατάς πάνω δεξιά τις τελίτσες και μετά λουκέτο.

Κάνεις lock και μετά select all.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι για να κλειδώσεις εναν φακελο με κωδικο; Εγώ απόκρυψη θέλω να του κάνω να μην βλέπω το άλμπουμ καθόλου. Και νόμιζα ότι υπάρχει σαν επιλογή στο κινητό....

 

 

Edit: βρήκα λύση χωρίς εφαρμογή. Μπήκα μέσα στον φάκελο που ήθελα και έβαλα κλείδωμα με μοτιβο! Και εξαφανίστηκε ο φάκελος εντελος!!!!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι για να κλειδώσεις εναν φακελο με κωδικο; Εγώ απόκρυψη θέλω να του κάνω να μην βλέπω το άλμπουμ καθόλου. Και νόμιζα ότι υπάρχει σαν επιλογή στο κινητό....

 

Απ' ότι θυμάμαι κωδικό βάζεις μόνο όταν θέλεις να μπεις στην εφαρμογή. Τον φάκελο ή φώτο ή οτιδήποτε έχεις κλειδώσει δεν στα εμφανίζει έξω, εκτός της εφαρμογής δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι κωδικό βάζεις μόνο όταν θέλεις να μπεις στην εφαρμογή. Τον φάκελο ή φώτο ή οτιδήποτε έχεις κλειδώσει δεν στα εμφανίζει έξω, εκτός της εφαρμογής δλδ.

βρήκα λύση χωρίς εφαρμογή. Μπήκα μέσα στον φάκελο που ήθελα και έβαλα κλείδωμα με μοτιβο! Και εξαφανίστηκε ολος ο φάκελος εντελος από τα άλμπουμ των φωτογραφιων!!!!!!

Δηλαδή κλειδωμα=αποκρυψη φακελου! Που να το φανταστώ.....

 

Για να το πω πιο σωστά πάτησα στην επιλογή "λουκέτο" ενώ ήμουν μέσα στον φάκελο που ήθελα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

βρήκα λύση χωρίς εφαρμογή. Μπήκα μέσα στον φάκελο που ήθελα και έβαλα κλείδωμα με μοτιβο! Και εξαφανίστηκε ολος ο φάκελος εντελος από τα άλμπουμ των φωτογραφιων!!!!!!

Δηλαδή κλειδωμα=αποκρυψη φακελου! Που να το φανταστώ.....

 

Μια χαρά κοριτσάρα. Άμα το ψάξεις έχει αρκετά. Εγώ ακόμα τώρα το μαθαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη προτεινετε για διαχειρηση του led ειδοποιήσεων?

Εγώ αυτή χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

 

Για κάποιο λόγο με έχει βολέψει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager

 

Για κάποιο λόγο με έχει βολέψει

Λειτουργεί χωρίς root; να την έχω κ εγώ στα υπόψην αν είναι

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί χωρίς root; να την έχω κ εγώ στα υπόψην αν είναι

Πλέον δεν χρειάζεται root παλιά ήθελε για μερικές εφαρμογές

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...