Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αξίζει να πουλήσω το Note 4 και με έρθω εδώ;

 

Πιστεύω ότι στην πράξη δεν θα δεις κάποια σημαντική διαφορά όποιο κορυφαίο τηλέφωνο και να επιλέξεις, μιας και το note 4 τα έχει και αυτό σχεδόν όλα και τα κάνει καλά. Ήμουν μεταξύ note 4 και g4 και επέλεξα το g4 επειδή είναι πιο καινούριο, έχει ραδιόφωνο και κάποια καλύτερα χαρακτηριστικά(επεξεργαστή, μπροστινή κάμερα) που όμως στην πράξη δεν θα δεις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πουλήσω το Note 4 και με έρθω εδώ;

 

Βασικά θα έχεις καλύτερη κάμερα και πολύ καλύτερο multitasking, κάτι που στο Note είναι σχεδόν άγνωστη λεξη.

Διάφορες μεγάλες δεν θα δεις, μιας και το Note είναι υπέρ πλήρης συσκευή. Το μέγεθος έχει λιγάκι διάφορα επίσης και θα έχεις και ράδιο. Εγώ την έκανα την μετάβαση και δεν το μετάνοιωσα.

 

Χρόνια πολλά κιόλας στο παρεακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πουλήσω το Note 4 και με έρθω εδώ;

Το G4 έχει πολύ πιο βολικό σχήμα/μεγεθος στην καθημερινότητα, καλύτερη απόδοση λόγω διαχείρισης μνήμης και καλύτερη κάμερα. Τώρα δεν ξέρω αν αξίζει η μετάβαση...αν καταφέρεις να πουλήσεις το note 4 σε λογική τιμή, τότε το G4 στις τιμές που πωλείται σήμερα είναι κλοπή. Και το μονοκαρτο και το δίκαρτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης τι διαφορά έχει το 818P απο το 818N. Ευχαριστώ.

Λίγες σελίδες νωρίτερα αναφέρθηκαν οι διαφορές.

Το H818N έχει ταυτόχρονα 4G και στις δύο sim, ενώ το H818P σε μια κάθε φορά (sim1 ή sim2) την οποία βέβαια μπορεις να εναλλασεις μέσα από το μενού.

Το Ν δεν έχει εγγύηση στην Ευρώπη, ενώ τα ευρωπαϊκής προέλευσης P έχουν κανονικά.

Επίσης τα Ν δεν έχουν cat6.

Τέλος το H818P υποστηρίζει λίγες περισσότερες μπάντες για 4G.

Tά ζυγίζει και επιλέγεις, αν και το 818P ίσως είναι σοφότερη επιλογή για Ευρώπη.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι κ γω νεος κατοχος του G4 εδω κ μερικες μερες κ εχω παθει πλακα. Εκανα μεταβαση απο samsung galaxy S2 και η διαφορα ειναι χαοτικη.

 

Το πηρα μεταχειρισμενο το LG. Μια ερωτηση. Ο τυπος μου το εδωσε σχεδον καινουριο με τις ζελατινες του.

Μπροστα στην οθονη εχει ενα πλαστικο. Δεν ξερω αν ειναι προστατευτικη ζελατινα η της μαμας κατι προχειρο που πρεπει να βγαλω. Δεν φαινεται κ τοσο προχειρο παντως. Εσας τα καινουρια εχουν τετοια ζελατινα στην οθονη ?

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι κ γω νεος κατοχος του G4 εδω κ μερικες μερες κ εχω παθει πλακα. Εκανα μεταβαση απο samsung galaxy S2 και η διαφορα ειναι χαοτικη.

 

Το πηρα μεταχειρισμενο το LG. Μια ερωτηση. Ο τυπος μου το εδωσε σχεδον καινουριο με τις ζελατινες του.

Μπροστα στην οθονη εχει ενα πλαστικο. Δεν ξερω αν ειναι προστατευτικη ζελατινα η της μαμας κατι προχειρο που πρεπει να βγαλω. Δεν φαινεται κ τοσο προχειρο παντως. Εσας τα καινουρια εχουν τετοια ζελατινα στην οθονη ?

 

Αν είναι η πρώτη ζελατινα που έχει από καινούργιο έχει πάνω δεξιά ένα αυτακι για να την τραβήξεις,

αν δν έχει τίποτα είναι κανονικό screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Και εγώ σε λίγη ώρα αποχωριστω το απροβληματιστο nexus μου και θα έρθω στην παρέα σας! Ελπίζω σε μια συσκευή απροβληματιστη γιατί το nexus με κακοεμαθε...! :p τα λέμε στη συνέχεια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η πρώτη ζελατινα που έχει από καινούργιο έχει πάνω δεξιά ένα αυτακι για να την τραβήξεις,

αν δν έχει τίποτα είναι κανονικό screen protector.

 

Nαι εχει αυτακι πανω δεξια. Θα τη βγαλω. Απλα μου φαινοτανε πολυ καλη εφαρμογη για ζελατινα απλη...:O

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρονια πολλά :D που μπορώ να βρω ένα προστατευτικό τζαμάκι 9Η+ Nillkin στην Ελλάδα γιατί με εξωτερικό δεν έχω καμια επαφή. Μπορεί να έχω βάλει στο g4 πάνω από 6 τζαμάκια 1 μόνο μου έσπασε κατα λάθος όλα τα αλα είχαν αυτές τις κολό φουσκάλες και μου έσπαγαν τα νεύρα και θέλω μια και καλή να πάρω ενα πολύ καλό να ξεμπερδεύω επιτέλους :P

Στο skroutz έχει 5 διαφορετικά 9Η σε διάφορες τιμές και δεν καταλαβαίνω τι διαφορά υπάρχει!! Αν είναι εύκολο κάπου να υπάρχει το 9Η+

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=lg+g4+nillkin

Φουσκαλες φιλε μου μπορει να σου κανει και το nillkin δεν ξερω τι συμβαινει με τα g4 ισως η κυρταδα που εχουν αφηνουν φουσκαλες. Εχω τοποθετησει πολλα τζαμακια σε διαφορα κινητα και δεν συναντησα ποτε προβλημα, στο δικο μου και σε ενα αλλο που τοποθετησα nillkin και τα 2 κανανε φουσκαλες που μετα απο πολυ υπομονη ευτυχως εφυγαν. Εγω το δικο μου το πηρα απο banggood που δεχεται και paypal.

Link to comment
Share on other sites

Χε χε... Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ... Μόλις το σετάρα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χε χε... Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ... Μόλις το σετάρα!

 

Καλοδούλευτο κι απο μενα! Το αναβάθμισες σε 6.0;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να πουλήσω το Note 4 και με έρθω εδώ;

 

Αν δεν χρησιμοποιείς το pen και τις εφαρμογές που συνδέονται με αυτό αξίζει. Αν πάλι το χρησιμοποιείς κρατά το. Σαν συσκευές έχουν μικρές διαφορές. Έχω και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα συμβιωσης με το δικαρτο θετικες εντυπωσεις , μου θυμισε το lg g pro 2 που ειχα , τηλεφωναρα

Δειχνει να κρατα και μπαταρια μεχρι στιγμης απο τις 7 το πρωι ως τωρα ειναι στο 82%

Δυνατο ηχείο

αναβαθμιση δε βρηκε για την 6.0

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο κι απο μενα! Το αναβάθμισες σε 6.0;

Ναι είναι με 6.0. Ευχαριστώ πολύ!

Είναι γαλλικό είναι λογικό που έχει την 6.0 ή έχει φλαραρισμα manual?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το g4 ενα δεκαημερο τωρα. Σιγουρα καταπληκτικο κινητο που οι επιδοσεις του μαρτυρουν την αληθεια των διαφημισεων του. Αρχικα το μονο θεμα ηταν η μπαταρια η οποια δεν αντεχε αρκετα. Δεν αγχωθηκα ομως σκεπτομενος οτι δεν το αφηνα σε ηρεμια και πως η μπαταρια ακομη δεν ειχε στρωσει. Τελικα ομως υπαρχει προβλημα... Για αγνωστο λογο, με κλειστα δεδομενα και wi-fi, μηδενικη φωτεινοτητα και καμια εφαρμογη ενεργη στο πρωτο μισαωρο καταναλωνει 30% και την υπολοιπη μεσα σε 5.5 ωρες περιπου επαναλαμβανω χωρις να το χρησιμοποιω καθολου. Τελικα το προβλημα μεγαλωσε καθως αρχισε οντας σε αδρανοποιηση να υπερθερμενεται ωσπου οτανν το φορτιζα και μετα απο ωρα πατησα το κουμπι κλειδωματος για να ανοιξει η οθονη μου εβγαλε ειδοποιηση υπερθερμανσης και η συσκευη απενεργοποιηθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το g4 ενα δεκαημερο τωρα. Σιγουρα καταπληκτικο κινητο που οι επιδοσεις του μαρτυρουν την αληθεια των διαφημισεων του. Αρχικα το μονο θεμα ηταν η μπαταρια η οποια δεν αντεχε αρκετα. Δεν αγχωθηκα ομως σκεπτομενος οτι δεν το αφηνα σε ηρεμια και πως η μπαταρια ακομη δεν ειχε στρωσει. Τελικα ομως υπαρχει προβλημα... Για αγνωστο λογο, με κλειστα δεδομενα και wi-fi, μηδενικη φωτεινοτητα και καμια εφαρμογη ενεργη στο πρωτο μισαωρο καταναλωνει 30% και την υπολοιπη μεσα σε 5.5 ωρες περιπου επαναλαμβανω χωρις να το χρησιμοποιω καθολου. Τελικα το προβλημα μεγαλωσε καθως αρχισε οντας σε αδρανοποιηση να υπερθερμενεται ωσπου οτανν το φορτιζα και μετα απο ωρα πατησα το κουμπι κλειδωματος για να ανοιξει η οθονη μου εβγαλε ειδοποιηση υπερθερμανσης και η συσκευη απενεργοποιηθηκε.

Κάποια εφαρμογή στην κάνει φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το g4 ενα δεκαημερο τωρα. Σιγουρα καταπληκτικο κινητο που οι επιδοσεις του μαρτυρουν την αληθεια των διαφημισεων του. Αρχικα το μονο θεμα ηταν η μπαταρια η οποια δεν αντεχε αρκετα. Δεν αγχωθηκα ομως σκεπτομενος οτι δεν το αφηνα σε ηρεμια και πως η μπαταρια ακομη δεν ειχε στρωσει. Τελικα ομως υπαρχει προβλημα... Για αγνωστο λογο, με κλειστα δεδομενα και wi-fi, μηδενικη φωτεινοτητα και καμια εφαρμογη ενεργη στο πρωτο μισαωρο καταναλωνει 30% και την υπολοιπη μεσα σε 5.5 ωρες περιπου επαναλαμβανω χωρις να το χρησιμοποιω καθολου. Τελικα το προβλημα μεγαλωσε καθως αρχισε οντας σε αδρανοποιηση να υπερθερμενεται ωσπου οτανν το φορτιζα και μετα απο ωρα πατησα το κουμπι κλειδωματος για να ανοιξει η οθονη μου εβγαλε ειδοποιηση υπερθερμανσης και η συσκευη απενεργοποιηθηκε.

 

Το username σου θα φταίει :)

Μου κάνει πολύ εντύπωση όλο αυτό,είναι το πιο κρύο τηλέφωνο που είχα ποτέ..

Μήπως ήσουν σε lollipop πηγες σε Marshmallow και δεν έχει κάτσει κάτι καλα;

Αν ναι θα χρειαστείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο απο την αρχή!

Ειδοποίηση υπερθέρμανσης δεν ειδα ουτε στη παραλια το καλοκαιρι με 37°C+ με ατέλειωτο σκίσιμο 4G και τέρμα φωτεινότητα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 505 παρτίδα είναι το τηλέφωνο αγορασμένο πριν από τρεις μήνες. Βλέπω ένα ελαφρύ Light bleeding κάτω αριστερά αλλά είναι άπειροελαχιστο σχεδόν δεν φαίνεται καθόλου. Μέχρι τώρα εντυπώσεις πολύ καλές αλλά η μπαταρία φεύγει νεράκι...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 505 παρτίδα είναι το τηλέφωνο αγορασμένο πριν από τρεις μήνες. Βλέπω ένα ελαφρύ Light bleeding κάτω αριστερά αλλά είναι άπειροελαχιστο σχεδόν δεν φαίνεται καθόλου. Μέχρι τώρα εντυπώσεις πολύ καλές αλλά η μπαταρία φεύγει νεράκι...

 

Ναι η μπαταρία ειναι τραγική, το μόνο μελανό σημείο του κινητού. Φταίει η υπερβολική (και αχρείαστη) ανάλυση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία ειναι τραγική, το μόνο μελανό σημείο του κινητού. Φταίει η υπερβολική (και αχρείαστη) ανάλυση της οθόνης.

Εντάξει το περίμενα και από αυτά που είχα διαβάσει και από το g3 που είχα... Και το nexus ίδια ανάλυση είχε αλλά μου φαίνεται τα πήγαινε λίγο καλύτερα σε μπαταρία... Βέβαια είναι νωρίς για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Πάντως το τηλέφωνο είναι σβελτο και πρόθυμο σε ότι του ζητάς... Well done lg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κάνεις το g2 με το g4 απο θέμα μπαταρίας ;;; Μιλάμε για συσκευες Χωρίς root !! Ξέρω ότι έχουν και τα δύο 3000mΑ μπαταρία! Κρατάνε το ίδιο η του g4 πέφτει γρηγοροτερα;;;

 

Ακούω ότι η μπαταρία του είναι τραγική και το σκέφτομαι λίγο..... Αν είναι να φεύγει νερακι και να είμαι συνέχεια με έναν φορτιστή....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μπαταρία ειναι τραγική, το μόνο μελανό σημείο του κινητού. Φταίει η υπερβολική (και αχρείαστη) ανάλυση της οθόνης.

 

Παιδιά, μη γράφετε υπερβολές γιατί κάτι τέτοια διάβαζα κι εγώ και δεν έκανα την μετάβαση νωρίτερα. Η μπαταρία του είναι μια χαρά. Βγάζει 4-5 ώρες SOT (χωρίς gaming) άνετα. Το ρεκόρ μου είναι 47 ώρες αναμονή, 3,30 ώρες SOT, 50 λεπτά ομιλία, 28% υπόλοιπο μπαταρίας και όλα αυτά με wifi/data/BT/GPS πάντα ανοιχτά, 1 exchange με push και 2 Imap ανά μισή ώρα συγχρονισμό accounts και φυσικά, viber, whatsapp, skype ανοιχτά επίσης με ignore battery optimisations.

 

Στον φίλο που το πήρε τώρα, δώστου μια εβδομάδα για να στρώσει, έχει ήδη ειπωθεί πολλές φορές κι εγώ δεν το πίστευα στην αρχή αλλά ισχύει!

 

Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μη γράφετε υπερβολές γιατί κάτι τέτοια διάβαζα κι εγώ και δεν έκανα την μετάβαση νωρίτερα. Η μπαταρία του είναι μια χαρά. Βγάζει 4-5 ώρες SOT (χωρίς gaming) άνετα. Το ρεκόρ μου είναι 47 ώρες αναμονή, 3,30 ώρες SOT, 50 λεπτά ομιλία, 28% υπόλοιπο μπαταρίας και όλα αυτά με wifi/data/BT/GPS πάντα ανοιχτά, 1 exchange με push και 2 Imap ανά μισή ώρα συγχρονισμό accounts και φυσικά, viber, whatsapp, skype ανοιχτά επίσης με ignore battery optimisations.

 

Στον φίλο που το πήρε τώρα, δώστου μια εβδομάδα για να στρώσει, έχει ήδη ειπωθεί πολλές φορές κι εγώ δεν το πίστευα στην αρχή αλλά ισχύει!

 

Χρόνια πολλά!

 

Είναι μεταχειρισμενο φίλε μου τριών μηνών... Βλέπω πως πέφτει τώρα στην χρήση, βέβαια το σκαλίζω για αυτό και δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα... Σίγουρα είναι στο μέσο όρο η αυτονομία πλέον όλα τα κινητά δυστυχώς υστερούν σε αυτό το τομέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση, το τηλέφωνο που πήρα έχει ξεκλειδωμενο bootloader αλλά δεν είναι η root, ΟΤΑ updates παίρνει κανονικά? Επίσης με την εγγύηση αν χρειαστεί πρέπει να κάνω Lock τον bootloader και αν ναι υπάρχει κάποιος οδηγός?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεταχειρισμενο φίλε μου τριών μηνών... Βλέπω πως πέφτει τώρα στην χρήση, βέβαια το σκαλίζω για αυτό και δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα... Σίγουρα είναι στο μέσο όρο η αυτονομία πλέον όλα τα κινητά δυστυχώς υστερούν σε αυτό το τομέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση, το τηλέφωνο που πήρα έχει ξεκλειδωμενο bootloader αλλά δεν είναι η root, ΟΤΑ updates παίρνει κανονικά? Επίσης με την εγγύηση αν χρειαστεί πρέπει να κάνω Lock τον bootloader και αν ναι υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Προς το παρών, δεν ξανακλειδώνει ο bootloader! Αν δεν βρεθεί τρόπος, δυστυχώς τέλος εγγύηση....,.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...