Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι servers δεν είναι αισθητικά ένας υπολογιστής. Μπορεί εσύ έχεις πρόβλημα ο διπλανος σου να κατεβάζει τρένο.

Μην ανησυχείς για τέτοια πράγματα λίγο υπομονή χρειάζεται

 

και μενα μια απο τα ιδια..!!αλλα εστρωσε ολα.. κομπλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και συγκεκριμένα αυτή τη συζήτηση μιας και ψήνομαι κι εγώ να αγοράσω το G4. Βλέπω τις τελευταίες μέρες ότι η τιμή του στα σκρουτζομαγαζα πήρε την κατηφόρα :) οπότε αναρωτιέμαι αν αξίζει να το πάρω τώρα ή να περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως πέσει αρκετά. Δεν βιάζομαι, έχω τηλέφωνο να κινηθώ, αλλά είναι η ανυπομονησία για τη νέα τηλεφωνάρα :). Θα ήθελα τη γνώμη σας από την εμπειρία σας σε ανάλογες περιπτώσεις.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και συγκεκριμένα αυτή τη συζήτηση μιας και ψήνομαι κι εγώ να αγοράσω το G4. Βλέπω τις τελευταίες μέρες ότι η τιμή του στα σκρουτζομαγαζα πήρε την κατηφόρα :) οπότε αναρωτιέμαι αν αξίζει να το πάρω τώρα ή να περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως πέσει αρκετά. Δεν βιάζομαι, έχω τηλέφωνο να κινηθώ, αλλά είναι η ανυπομονησία για τη νέα τηλεφωνάρα :). Θα ήθελα τη γνώμη σας από την εμπειρία σας σε ανάλογες περιπτώσεις.

Ευχαριστώ

 

Προσωπική μου άποψη επειδή η LG πρόσφατα ανακοίνωσε κάθοδο στις τιμές άρα θα πέσει κι άλλο. Αλλά 400€ τα αξίζει μην λέμε και ότι θέλουμε.

Φυσικά και πιο λίγο να το βρεις καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα.

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και συγκεκριμένα αυτή τη συζήτηση μιας και ψήνομαι κι εγώ να αγοράσω το G4. Βλέπω τις τελευταίες μέρες ότι η τιμή του στα σκρουτζομαγαζα πήρε την κατηφόρα :) οπότε αναρωτιέμαι αν αξίζει να το πάρω τώρα ή να περιμένω λίγο καιρό ακόμα μήπως πέσει αρκετά. Δεν βιάζομαι, έχω τηλέφωνο να κινηθώ, αλλά είναι η ανυπομονησία για τη νέα τηλεφωνάρα :). Θα ήθελα τη γνώμη σας από την εμπειρία σας σε ανάλογες περιπτώσεις.

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένεις να πέσει και άλλο εγώ αυτό κάνω να σου πω. Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 350 ευρώ περίμενε και όταν φτάσει 330 χτύπα το. Πέρυσι το g3 είχε φτάσει μέχρι 280 το 16αρι και 320 το 32αρι.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένεις να πέσει και άλλο εγώ αυτό κάνω να σου πω. Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 350 ευρώ περίμενε και όταν φτάσει 330 χτύπα το. Πέρυσι το g3 είχε φτάσει μέχρι 280 το 16αρι και 320 το 32αρι.

 

Το θέμα είναι πόσο θα αντέξω να περιμένω μέχρι να φτάσει τόσο... τα 400 όπως το κόβω θα τα φτάσει πολύ σύντομα αν συνεχίσει με αυτό την ρυθμό να πέφτει η τιμή... για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ζητάς ;)

 

Κοίτα γενικά τύπος που να ασχολούμαι με τα φλασαρίσματα και τα συναφή σε μεγάλο βαθμό δεν είμαι. Σαν σύνολο αν είναι φανερά καλύτερο ρωτώ σε οθόνη και κτλ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαίνεσαι....εγώ μέχρι προχθές κατέβαζε και έκανε όλα τα update κανονικά....από χθες μου κάνει το ίδιο ακριβώς με σένα....κολλάει περίπου στο 50 % Και δεν προχωράει....δεν ξέρω τι φταιει Αλλά σίγουρα όχι η συσκευη σου εφόσον είμαστε 2 με το ίδιο πρόβλημα....πάντως χθες η προχθές έκανε update τα Google services.....

Μου κάνει το ίδιο με το skype

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα γενικά τύπος που να ασχολούμαι με τα φλασαρίσματα και τα συναφή σε μεγάλο βαθμό δεν είμαι. Σαν σύνολο αν είναι φανερά καλύτερο ρωτώ σε οθόνη και κτλ.

 

Θα σου πουν και τα παιδιά που το έχουν, στα δικά μου μάτια σε οθόνη & κάμερα δεν υπάρχει σύγκριση.

Σαν συσκευή το μόνο αρνητικό που μπορώ να προσάψω είναι η αυτονομία, γι' αυτό & θα το συνόδευα με το battery kit.

Αν δεν σου είναι απαραίτητα τα συν του nexus(καθαρό android, φλασαρίσματα, πιο μεγάλη οθόνη, στέρεο ηχεία, πιο premium κατασκευή) τότε προχωράς, για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το δοκιμάσω αν και δεν έχω παράπονο από το nexus. Η αυτονομία βασικά δεν μου φτάνει σε κανένα τηλέφωνο (βέβαια δεν έχω πάρει z3).

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει το ίδιο με το skype

Γενικος από χθες που μιλησαμε σου εχει περασει κανενα update? Αν όχι δοκιμασες να το αφησεις να κατεβαζει κανενα 20λεπτο να δεις πως παει και αν προχωραει?Αν δεν προχωραει και αυτό δοκιμασε από τις ρυθμισεις λαγαριασμων σβησε τελειως τον λογαριαμο google κανε ξανα εκαθαριση casse & data από playstore αλλα και google Services όπως και το casse από την συσκευη(μεσα από το μενου αποθηκευση)

Μετα από αυτην την διαδηκασια αρχισε να μου κατεβαζει χθες αλλα πολύ αργα περιπου 15λεπτα την εφαρμογή......

Σημερα το πρωι εκανε όλα τα update σωστα και πολύ γρηγορα.....

 

Πριν λιγο πηρα και update της συσκευης (Προσοχη H818P Dual sim) την V10f 386mb περιπου.....οι αλλαγες που ειδα είναι ότι επιτελους ξεχωρισε ο ηχος των ειδοποιήσεων από της κλησης....στο κεντρικο μενου ρυθμισεων αλλαξαν τα εικονίδια.....και εγραφε για βελτιωση της μπαταριας του Internet app και των υπηρεσιων google...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πούλα πούλα τάκαρε.... :lol::lol::lol:

Χεχεχχε! Θα σε ειδοποιήσω αν δεν ανταλλαξω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και εγω!

Αρκετα ζεσταθηκε για πρωτη μερα :wacko: (δερματινο καπακι) ενω το φορτιζα εκανε update 9 εφαρμογες της LG και στην συνεχεια περασα (μεσω wifi) firmware update την V10C.

Σχετικα με την φορτιση το εβαλα κατευθειαν για κανα 4ωρο. Ηταν στο 50% στην πρωτη φορα που το ανοιγα δεν το αφησα να αδειασει.

Γνωριζει κανεις τι διορθωνει η V10C(July) και αν υπαρχει νεοτερη απο αυτη?

 

update: Μολις μου εβγαλε και update για V10D (August) την περναω και αυτη. Ξερουμε τιποτα για αυτη?

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Τρία ποστ πιο πάνω κάποιος πήρε την v10f, για dual όμως. Συνήθως με την αναβάθμιση έχουν και ένα μικρό κείμενο με το τι διορθώνουν ή στο επίσημο site θα βρεις κάτι
Link to comment
Share on other sites

Από Ζ3 προέρχεται κανείς,για να μας πει τις εντυπώσεις του;

Το lagάρισμα του G3 να υποθέσω πως δεν υφίσταται;

Link to comment
Share on other sites

Από Ζ3 προέρχεται κανείς,για να μας πει τις εντυπώσεις του;

Το lagάρισμα του G3 να υποθέσω πως δεν υφίσταται;

Έδωσα το ζ3 κόμπακτ για το g4. Σε σπιρτάδα είναι το ίδιο. Καμμία σχέση όμως με το λαγκ που είχε το g3. Εδώ δεν υπάρχει για δείγμα.Αυτά που πραγματικά μου ελειψαν απο το σονυ είναι η μπαταρία(κραταει σχεδόν το μισό απο το σονυ),αδιαβροχοποιηση(ειχα συνηθίσει να το πλένω συχνά :-)) και τέλος το κράτημα στο χέρι. Προσωπικά νομίζω άξιζε η μετάβαση λόγω του ότι ήθελα κάτι τέλειο σε κάμερα. Αλλά και ως σύνολο.(οθόνη,αποσπωμενη μπαταρία,γρήγορη φόρτιση χωρίς καπάκια,το double tap λειτουργεί άψογα εδώ,κάμερα,τιμή κλπ)

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Από Ζ3 προέρχεται κανείς,για να μας πει τις εντυπώσεις του;

Το lagάρισμα του G3 να υποθέσω πως δεν υφίσταται;

Είχα το Z3 πριν...αν εξαιρέσεις την μπαταρία του Ζ3 που δεν υπάρχει γενικότερα, σε όλα τα άλλα φίλε μου δεν υπάρχει σύγκριση. Ταχύτητα, οθόνη, Κ Α Μ Ε Ρ Α. Ειδικά στο θέμα της κάμερας είναι η νύχτα με την μέρα φίλε μου.Τεράστιες διαφορές υπέρ του G4. Ακόμη πιο τεράστιες στις μπροστινές κάμερες.Κάνε το βήμα και δε θα το μετανιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ για αλλαγή το σκέφτομαι και για την οθόνη του,δεν έχω κανένα θέμα με το Ζ3.Επίσης έτσι όπως βλέπω τις τιμές μία η άλλη θα μου έρθει.

Εντάξει η μπαταρία αφού είναι αποσπώμενη δεν είναι ιδιαίτερο θέμα.

Θα περάσω να το δω από κοντά, μου έχει κάτσει αυτό το μπορντοροδοκόκκινο δερματακι :D

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ για αλλαγή το σκέφτομαι και για την οθόνη του,δεν έχω κανένα θέμα με το Ζ3.Επίσης έτσι όπως βλέπω τις τιμές μία η άλλη θα μου έρθει.

Εντάξει η μπαταρία αφού είναι αποσπώμενη δεν είναι ιδιαίτερο θέμα.

Θα περάσω να το δω από κοντά, μου έχει κάτσει αυτό το μπορντοροδοκόκκινο δερματακι :D

 

να το παρεις.. το εγω εχω και ειναι σπεσιαλ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ για αλλαγή το σκέφτομαι και για την οθόνη του,δεν έχω κανένα θέμα με το Ζ3.Επίσης έτσι όπως βλέπω τις τιμές μία η άλλη θα μου έρθει.

Εντάξει η μπαταρία αφού είναι αποσπώμενη δεν είναι ιδιαίτερο θέμα.

Θα περάσω να το δω από κοντά, μου έχει κάτσει αυτό το μπορντοροδοκόκκινο δερματακι :D

Εγω όμως απο z3 μονο σε edge θα πήγαινα σαν φυσικό διάδοχο και αλλαγή παραστάσεων και διατήρηση του ίδιου premium feeling.

Και μπαταρια ανέλπιστα την βρίσκω ικανοποιητικη στα επιπεδα του m8 με 4.4.4(έστρωσε πολυ με τα 2 τελευταία update σε σχέση με το πρώτο τετράμηνο που ήταν ψιλό χάλια-έξ ού και περίμενα εως στρώσει και το βρω σε καλή τιμή)

Το βρήκα και σε πιο νορμαλ τιμή απο αγγλικό Amazon και το τσίμπησα

 

Είχα το flex 2 ενα δίμηνο αρα δεν μου έκανε αίσθηση να πάρω παλι lg παρ όλο ανώτερη πρόταση απο το flex 2 ειδικά οθονη και κάμερα και το σκεφτόμουν ενα διαστημα να το πάρω,απλά δεν ήθελα αρχικές παρτίδες και τελικά προτιμηςα το edge μιας

Και η διαφορά στην τιμή τους τέλη Αύγουστο που το πήρα ήταν μόλις 50-70 ευρω μεταξύ τους και το προτίμησα.

 

Τωρα βέβαια κοντά 200 ευρω διαφορά στο skroutz σαφώς το G4.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αν και το store εχει βελτιωθει παρολο αυτα χθες παλι ειχα τα ιδια με κατεβασμα να μην ολοκληρωνεται ποτε.Anyway πιστευω να στρωσει.

Οσο για το κινητο πιστευω στα χρηματα του (γυρω στα 400+) δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Προσωπικα δεν θα επαιρνα s6 Λογω μεγεθους αλλα και λογω της διαχειρισης ram που εχω διαβασει οτι υπαρχουν αρκετα προβληματα. πχ

Την μπαταρια του τη βλεπω απλα νορμαλ οχι πολυ καλη αλλα σαφως οχι και κακη.Σου βγαζει τη μερα δλδ με εντονη χρηση bluetooth ,3g,1:30 + ωρα talk time και wifi surfing.

Καμερα οθονη ειναι κορυφαια κατ εμε.Πολυ καλη επιλογη η χρηση του 808 καθως θερμαινεται λιγοτερα και απο το Note 4 Και Nexus 6 που ειχα και σαφεστατα απο m8 htc.

Ηδη η LG δειχνει πως με τις αναβαθμισεις εχει προχωρησει αρκετα μπροστα και ελπιζω μεχρι τελους 2015 αρχες 2016 να δουμε και την M εκδοση.

Προς το παρον,απλα το απολαμβανω :O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αν και το store εχει βελτιωθει παρολο αυτα χθες παλι ειχα τα ιδια με κατεβασμα να μην ολοκληρωνεται ποτε.Anyway πιστευω να στρωσει.

Οσο για το κινητο πιστευω στα χρηματα του (γυρω στα 400+) δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

Προσωπικα δεν θα επαιρνα s6 Λογω μεγεθους αλλα και λογω της διαχειρισης ram που εχω διαβασει οτι υπαρχουν αρκετα προβληματα. πχ

Την μπαταρια του τη βλεπω απλα νορμαλ οχι πολυ καλη αλλα σαφως οχι και κακη.Σου βγαζει τη μερα δλδ με εντονη χρηση bluetooth ,3g,1:30 + ωρα talk time και wifi surfing.

Καμερα οθονη ειναι κορυφαια κατ εμε.Πολυ καλη επιλογη η χρηση του 808 καθως θερμαινεται λιγοτερα και απο το Note 4 Και Nexus 6 που ειχα και σαφεστατα απο m8 htc.

Ηδη η LG δειχνει πως με τις αναβαθμισεις εχει προχωρησει αρκετα μπροστα και ελπιζω μεχρι τελους 2015 αρχες 2016 να δουμε και την M εκδοση.

Προς το παρον,απλα το απολαμβανω :O

Απο τότε βέβαια τέλη Απριλίου που βγήκε το συγκεκριμένο video έχουν μεσολαβήσει αρκετα update και εχει βελτιωθεί πολυ στο θέμα διαχείρηση μνήμης.

Εγω που το πήρα τέλη Αυγούστου δεν έζησα του πρώτου τετραμήνου τα παρατράγουδα.

Παρ όλα αυτα στα 400-420 ευρω το G4 παιζει μπάλα μονο του για φέτος μια πολυ ισορροπημένη και ολοκληρωμένη πρόταση.

 

Κανένας Κινέζος η άλλοι επώνυμοι μπορούν να συγκριθούν μαζί του ειδικά με αυτήν την τιμή σήμερα που πλέον ειναι ο ορισμός του value for money.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...