Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thelw kai egw gnwmes gia bapsimo mporei na mou steilei kaneis to exw ftiaxei alla oxi bapsimw kai 8elw to e-mail mou greece4040@yahoo.gr & makis_doc@hotmail.com steile se ena apo ta 2 tnx:O :cool:

Σου εστειλα ενα δειγμα..Πες μου αν σου αρεσε καμια.Τωρα ετοιμαζω μερικες σουπερ.Οταν θα ειναι ετοιμες θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια φοβερη ιδεα παιδια και θα ηθελα την γνωμη ολων σας..Λεω να φτιαξω ενα site το οποιο θα ειναι fanclub Dinamik στην Θεσ/νικη και οχι μονο..Τρελαμενοι απο αλλες περιοχες θα μπορουν να γινουν μελη.Θα ανεβαζουμε foto απο μηχανακια,θα κανονιζουμε συναντησεις κ.τ.λ.....Θελω την γνωμη σας!!

 

 

Φισικά ακόμα δεν το έκανες???

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδειά έχουμε πάρει τα πάνω μας ή μου φαίνετε???:) :)

Σήμερα για όποιον θέλει θα είμαι Carrefur το dynamic μου ξεχωρίζει καθώς είναι χωρίς μάσκα:mad: :mad: όποιος θέλει ας έρθει να τα πούμε και από κοντά!:!:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

O.k τα εστειλα ξανα..Κανενα προβλημα!

Ελα φιλε ωραια ειναι τα χρωματα που εστειλες, εγω εχω σκεφτει δυο γνωμες για να το βαψω, καταρχειν ειναι μπλε το εργαλειο μου και λεω να αφησο το μπλε και τα μαυρα να τα βαψω κιτρινο φοσφοριζε και η αλλη να το βαψω χρυσο περλα και τα μαυρα ασυμι νικελ:!: τι λες εσυ:!: αν μπωρεις να τα φτιαξεις εστι και να μου τα στηλεις:O

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε ωραια ειναι τα χρωματα που εστειλες, εγω εχω σκεφτει δυο γνωμες για να το βαψω, καταρχειν ειναι μπλε το εργαλειο μου και λεω να αφησο το μπλε και τα μαυρα να τα βαψω κιτρινο φοσφοριζε και η αλλη να το βαψω χρυσο περλα και τα μαυρα ασυμι νικελ:!: τι λες εσυ:!: αν μπωρεις να τα φτιαξεις εστι και να μου τα στηλεις:O

Δωσε μου λιγο χρονο..Σημερα το βραδυ θα κατσω να τα κανω..

Link to comment
Share on other sites

greedy pare me til exw na sou pw,...perimenw!

 

Αύριο φίλε μου περίμενε...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα σωληνακια υψηλης ποσο εχουν.

 

Μπροστινο Σωληνακι Υψηλης:80cm(μαζι με τα ρακορ) περιπου στα 30+ευρω

 

Το πισω δεν ξερω ποσα εκατοστα ειναι αλλα μπορει να μετρηθει πολυ ευκολα σε σχεση με το μπροστα που πρεπει να βγαλεις μασκα και το πλαστικο μπροστα...

 

Βασικα αν βαλεις,βαλε μονο μπροστα μην βαλεις πισω γιατι θα πεταει κωλο σε καθε πατημα μην φαμε και τα μουτρα μας...Εχω βαλει εγω μπροστα και ειναι ιδιαιτερα δυνατο και αμεσο το φρεναρισμα...καμια σχεση με το μανισιο!!!

 

Και κατι αλλο...οποιος εχει Υψηλης αν πατησει την μανετα σε καποιο φρεναρισμα αν σκυψει λιγο μπροστα και δει την ροδα εχει μια ταση προς τα δεξια...λογω της δισκοπλακας που βρισκεται στα δεξια της ροδας...

 

 

Για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ οποιος ρωτησε μια χειροποιητη κυμαινεται γυρω στα 80ευρω τωρα +10ευρω,-10ευρω και μπορει να την βρει κατα Βαρδαρη μερια...

 

 

Παλι κοντεψαμε να γινουμε -1 dinamik...2η φορα που πηγαν να μου το κλεψουν κατω απο το σπιτι μου...ενα μεγαλο ευχαριστω αν και δεν το συνηθιζω στην αστυνομια που εκανε αψογα την δουλεια της(απο που ξεφυτρωσε τοσο γρηγορα δεν το πηρα χαμπαρι...).Μεχρι και με οπλα εψαχναν στην αυλη μου και τελικα ηταν 2 τσογλανια(στην ηλικια μας...δες ρε φουστη μου αλλοι καθονται και δουλευουν και αλλοι τα κλεβουν) που κρυβοντουσαν κατω απο το μπαλκονι πισω απο κατι καρεκλες που ειχε αφησει η μανα μου(α ρε μανα και στο ειπα παρτες απο εκει:p )...Τελος καλα ολα καλα...τα μπαγλαρωσανε!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το θέμα κλοπής...Πόσο κάνουν αυτές οι κουκούλες για τα μιχανάκια ρε παιδειά???

Ένα αυτό 2ον εχτές ήταν μια πολύ ωραία μέρα από πλευράς κόντρας...

Έχουμε και λέμε Dynamic(56mm,MK) VS Dynamic(μαμά το δικό μού)

Αποτέλεσμα 2,5 μιχανάκια από εκκινήσεις το δικό μου μπροστά και 2 μιχανάκια πάλι εγώ μπροστά από 2ες..

Θα έβαζα και κόντρα με ένα Ζ57mm από τα πολύ καλά στα Carrefour αλλά μόλις πήγαμε έσκασε μύτι μπατσικό και την κάναμε...Άρχισε να ρίχνει και σαν χιονόνερο ένα πράγμα με αποτέλεσμα οι δρόμοι να γίνουν γιαλί...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας εχει τυχει να εχουμε ενα καινούργιο μηχάνημα που ομως να μην μπορουμε να το χαρουμε γιατι το στρωνουμε......... Μηπως το στρωσημο τελικα δεν προκειτε περι χιλιομετρων αλλα τεχνικης Idea

Στην ουσια οι μεθοδος στο site παρακατω προτεινει να "σπαμε" τα μοτερ απο τα πρωτα κιολας χιλιομετρα. Αρκετα δελεαστηκο.

Βεβαια η μεθοδος αυτη ειναι γνωστη στους μηχανικους και χρησημοποιητε στους αγωνες εδω και χρονια.........

 

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

 

Το πόστ είναι copy από το dragster.gr γιατί βαριόμουνα να το ξαναγράψω!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Τι ασυνηθιστο μπατσικο στα Carrefour...:p :p :p ημερα Παρασκευη & Σαββατο!!!

 

Εκει στο κυκλο απο οτι ειδα οταν περασα στα μεσα της εβδομαδας δεν εχουν βαλει σαμαρακια???

 

Το Ζ ηταν πρασινο ανοιχτο???

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

To Ζ ήταν ασημί και το είχε ένας εύσωμος (σαν εμένα):lol: με μουσάκι...Έχουν βάλει και στο κυκλάκι σαμαράκια....

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά δέν ξέρω τι φταίει ο καιρός που έπεσαν οι θερμοκρασίες? Έχει 2 μέρες τώρα το Dynamic ήταν που ήταν διάολος τώρα δέν ξέρει τι κάνει! Πάει απίστευτα καλά...Άνοιξα σήμερα το απόγευμα με μαμά dynamic σαν εμένα απλά το άλλο ήταν η παλιά έκδοση με την εξάτμιση που είναι 2 κομμάτια και έφαγε 3 μιχανάκια!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Σε ολους μας εχει τυχει να εχουμε ενα καινούργιο μηχάνημα που ομως να μην μπορουμε να το χαρουμε γιατι το στρωνουμε......... Μηπως το στρωσημο τελικα δεν προκειτε περι χιλιομετρων αλλα τεχνικης Idea

Στην ουσια οι μεθοδος στο site παρακατω προτεινει να "σπαμε" τα μοτερ απο τα πρωτα κιολας χιλιομετρα. Αρκετα δελεαστηκο.

Βεβαια η μεθοδος αυτη ειναι γνωστη στους μηχανικους και χρησημοποιητε στους αγωνες εδω και χρονια.........

 

http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm

 

Το πόστ είναι copy από το dragster.gr γιατί βαριόμουνα να το ξαναγράψω!

Χονδρικα τι λεει? γιατι δεν καταλαβαίνω και πολλα αγγλικα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικα τι λεει? γιατι δεν καταλαβαίνω και πολλα αγγλικα

 

Ότι άμα το σπάς από την αρχή είναι πιο γρήγορο και αξιόπιστο...Πληρώντας βέβαια κάποιες προυποθέσεις...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

αλλα το dinamik εχει αποδειχθει γερο μηχανακι, και γρηγορο, και ας μην το παραδεχονται οι ζηταδες.και πολυ καλυτερο κρατημα απο το ζητα...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Ότι άμα το σπάς από την αρχή είναι πιο γρήγορο και αξιόπιστο...Πληρώντας βέβαια κάποιες προυποθέσεις...

Δηλαδη? Τι προυποθέσεις?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ευλαβικό κρύωμα ζέσταμα...για μένα είναι το σημαντικότερο πιστεύω....Στο site λέει και για μια τεχνική στρωσίματος σε δυναμόμετρο άμα κατάλαβα καλά...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...