Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο θα το παρω εγω και θα το παω στον μαστορα? η οταν του παω το καρμπ και την εξατμιση θα μου το βαλει εκεινος??

 

εσυ παρε ΄το μαζι με το καρμπ

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη να βαλω ενα 28αρι KOSSO λες και μια ΜΚ και θα ειμαι καλυτερα απο μαμα...? απο καταναλωση πως θα ειμαι μετα απο αυτο?? μηπως καθε μερα βανζιναδικο?

 

Η καταναλωση θα ανεβει αισθητα ειδικα αν το πηγαινεις και τερμα.Αλλα οχι και σε τρελα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

λογικα τον λαιμο θα μου τον δωσουν μαζι με το καρμπ...ε? δεν πιστευω το καρμπ να μην χωραει και να θελουν κοψιμο τα πλαστικα ε???
Link to comment
Share on other sites

Λαιμο φτιαχνεις εσυ δεν στον δινουν ετοιμο.

 

Kαλα ακομα και μετα απο τοσα χρονια δεν φτιαχνουν ετοιμους λαιμους?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστει τιποτα για ετοιμους λαιμους για 2χρονα.Για 4χρονα εχει σιγουρα.Απλα για 2χρονα εχει σχεση η reedοθηκη το καρμπυρατερ και τα κυβικα του μοτερ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακοθσει τιποτα για ετοιμους λαιμους για 2χρονα.Για 4χρονα εχει σιγουρα.Απλα για 2χρονα εχει σχεση η reedοθηκη το καρμπυρατερ και τα κυβικα του μοτερ.

 

Kαλα δεν ξερω και πολλα απο διχρονα...γι αυτο ρωταω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα τον φτιαξω τον λαιμο ουτε που ξερω.....και δεν καταλαβει και τι ακριβως ειναι... αν μπορειται να βοηθησεται με καμια φοτο αν εχετε!
Link to comment
Share on other sites

Τον λαιμο τον φτιαχνεις σε τορνο οχι μονος σου.Ειναι ενας αλουμινενιος σωληνας οπου πανο του πιανεται το καρμπυρατερ απο την μια πλευρα και η αλλη βιδωνει πανω στα καρτερ.Φαινεται καθαροτατα στα γνησια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα το πω στο μαστορα και θα μου το κανει εκεινος.. το καρμπ χωραει στο μηχανακι η πρεπει να κοπουν πλαστικα?? γιατι εχω δει αρκετα μηχανακια ετσι....
Link to comment
Share on other sites

εσυ πως το εχεις? κανονικα η εκοψες πλαστικα? δεν ειναι ωραιο να φαινετε ρε...

 

Εμενα το καρμπυρατερ δεν βγαινει απο τα πλαστικα.Ειναι μεσα απο τα πλαστικα κρυμμενο.Το προβλημα ειναι οτι οι βενζινες πεφτουν πανω στο ψαλιδι και το ριμαζουν.

 

και εγω το ιδιο προβλημα εχω δεν μπορω να μπω... ειχα γραφτει περσι αλλα δεν ειχα ιντερνετ αρκετο καιρο μετα και με εσβησαν αλλα γραφτηκα ξανα και δεν με ενεργοποιησαν...βαζω τον κωδικο κανονικα αλλα....

 

Εγω ειμαι γραμμενος.Και μενα στην αρχη το εκανε αλλα τωρα ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις κατι εκει στο καρμπ για να μην πεφτουν πανω στο ψαλιδι?? ενα δυχτακι κατι...οπως π.χ. που βαζουμε στις βρυσες νομιζω το εχω δει καπου γι αυτο στο λεω... το ψαλιδι σου παθει? Εμενα σκατα μια βδομαδα προσπαθω να μπω και δεν μπορω...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το καρμπυρατερ δεν βγαινει απο τα πλαστικα.Ειναι μεσα απο τα πλαστικα κρυμμενο.Το προβλημα ειναι οτι οι βενζινες πεφτουν πανω στο ψαλιδι και το ριμαζουν.

 

 

 

Εγω ειμαι γραμμενος.Και μενα στην αρχη το εκανε αλλα τωρα ειναι ενταξει.

 

Δεν ρημάζει μονο το ψαλιδι κανει ολη την μερια αυτη που ειναι το καρπυλατερ μαυρα χαλια!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω μαμα dinamik και θελω να βαλω εξατμιση αλλα το θεμα ειναι πια?? ωστε να δινει στο μηχανακι! μην ειναι χειροτερα απο τα μαμα... δεν θελω να το πειραξω μηχανικα ομως...!
Link to comment
Share on other sites

Εξατμιση Kαρπυλατερ δεν γίνεται ειναι μισες δουλειες κατα εμε.

Αμα βαλεις την χειροποίητη μονο οπως εγω οταν το ειχα μαμα, ενα φιλος μου με μαμα χωρις εξατμιση με περναγε απο πανω το μηχανακι δεν παει..

Με scarov λενε οτι παει καλα αλλα για μενα εξατμιση και ενα keihin pwk 28.

Link to comment
Share on other sites

Εξατμιση Kαρπυλατερ δεν γίνεται ειναι μισες δουλειες κατα εμε.

Αμα βαλεις την χειροποίητη μονο οπως εγω οταν το ειχα μαμα, ενα φιλος μου με μαμα χωρις εξατμιση με περναγε απο πανω το μηχανακι δεν παει..

Με scarov λενε οτι παει καλα αλλα για μενα εξατμιση και ενα keihin pwk 28.

 

Και απο μενα το ιδιο.Και αν γινεται λαιμο και reedοφυλλα επειγοντως.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να βαλω ΜΚ και το καρμπ ε?? με το καρμπ θα εχω προβλημα με το ψαλιδι οπως ο madloufos?? αν ναι τι πρεπει να κανω για να μην εχω προβλημα? το μηχανακι με αυτα θα πηγαινει καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Καθαριζεις απλα τις βενζινες που πεφτουν στο ψαλιδι η δεν εχεις πλαστικα οπως κανω εγω και και αεριζεται και καλυτερα η μηχανη.
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισω φυσικα αφου θα βαλεις καρπυλατερ 28 πρεπει να ανοιξεις την μαμα εισαγωγη αλλα καλυτερα μια χειροποιητη.

Η χειροποιητη εξατμιση βρισκει στο ψαλιδι οντως, βαζεις μια ροδελα χονρη και εισαι οκ δεν εχεις κανενα προβλημα..

 

Εγω ειχα Θυριδες, εξατμιση, keihin pwk 28 ειχα βγαλει το μαυρο πλαστικό απο την ριντιερα και ειχα βαλει αλλα φυλλα πανω, και πλανιαρισμα κεφαλης.

Το μηχανακι πηγαινε μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...