Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του βγαλες λιγο τα ματια εξω.....

Εσυ τι πιστευεις και αν ξερεις βεβαια το σασμαν του dinamik αντεχει...?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιταξε, εγω με αυτο το μηχανακι εχω χασει την μπαλα, ο αλλος το παιρνει και το γ@μ@αει στην κυριολεξια αποτην πρωτη μερα, οπως ενας φιλος του αδερφου μου, που παρελαβε το μηχανακι με σουζα, και το εχει απο τοτε που βγηκε μεχρι σημερα με 19000χλμ στην τσιτα, και αλλς το παιρνει και το προσεχει σαν τα ματια του και του βγαζει του κοσμου τα προβληματα. και δεν μιλαω για τα τελευταια μοντελα που εχουν διορθωθει, αλλα του αλλου ειναι πρωτο μοντελο και σκυλι, και του αλλου τελευταιο και ζημιαρικο.παντως το δικο μου καλο ειχε βγει. επισης εχει πολυ καλο σκελετο, τον ειχα δοκιμασει σε αλματα, οπως και το παλικαρι που το παρελαβε με σουζα, και το βαζει και σε πιστα μοτοκρος και κανει κανονικα τα αλματα
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, εγω με αυτο το μηχανακι εχω χασει την μπαλα, ο αλλος το παιρνει και το γ@μ@αει στην κυριολεξια αποτην πρωτη μερα, οπως ενας φιλος του αδερφου μου, που παρελαβε το μηχανακι με σουζα, και το εχει απο τοτε που βγηκε μεχρι σημερα με 19000χλμ στην τσιτα, και αλλς το παιρνει και το προσεχει σαν τα ματια του και του βγαζει του κοσμου τα προβληματα. και δεν μιλαω για τα τελευταια μοντελα που εχουν διορθωθει, αλλα του αλλου ειναι πρωτο μοντελο και σκυλι, και του αλλου τελευταιο και ζημιαρικο.παντως το δικο μου καλο ειχε βγει. επισης εχει πολυ καλο σκελετο, τον ειχα δοκιμασει σε αλματα, οπως και το παλικαρι που το παρελαβε με σουζα, και το βαζει και σε πιστα μοτοκρος και κανει κανονικα τα αλματα

 

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

 

OOOOOOOOOOO ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...και μετα δεν θα ειναι ζημιαρικο ε???

 

Κατι τετοια δυσφημιζουν το Dinamik...και μετα αποκτουν φημες οτι δεν εχει καλο σασμαν δεν εχει καλη πισω αναρτηση κτλ κτλ!!!Εμ φυσικα αν το παιρνουν τα παιδακια και το βγαζουν το λαδι στην κυριολεξια τι περιμενεις!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, εγω με αυτο το μηχανακι εχω χασει την μπαλα, ο αλλος το παιρνει και το γ@μ@αει στην κυριολεξια αποτην πρωτη μερα, οπως ενας φιλος του αδερφου μου, που παρελαβε το μηχανακι με σουζα, και το εχει απο τοτε που βγηκε μεχρι σημερα με 19000χλμ στην τσιτα, και αλλς το παιρνει και το προσεχει σαν τα ματια του και του βγαζει του κοσμου τα προβληματα. και δεν μιλαω για τα τελευταια μοντελα που εχουν διορθωθει, αλλα του αλλου ειναι πρωτο μοντελο και σκυλι, και του αλλου τελευταιο και ζημιαρικο.παντως το δικο μου καλο ειχε βγει. επισης εχει πολυ καλο σκελετο, τον ειχα δοκιμασει σε αλματα, οπως και το παλικαρι που το παρελαβε με σουζα, και το βαζει και σε πιστα μοτοκρος και κανει κανονικα τα αλματα

 

:hunter: :heat: :dizzy:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

και τι να κανουμε??? αφου δεν εχουμε τα καταληλα εργαλεια... αλλα εγω δεν ειπα οτι κανω αλματα και μοτοκρος και περιμενω να κρατησει το μηχανακι. διαβαστε καλυτερα το ποστ.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

dmkias_46 & Antonio21 νομίζω πώς έχετε προειδοποιηθεί αρκετές φορές για μετατροπή του θέματος σε chat. Αφού ουσιαστικά ρωτάτε ο ένας τον άλλον, γιατί δε στέλνετε ένα ΡΜ; Θεωρήστε αυτήν την τελευταία ανευ ποινής προειδοποίηση σας.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

μα δεν συζηταμε κατι ασχετο, λεμε για το αν ειναι ανθεκτικο το μηχανακι. αυτο ενδιαφερει πολλους που θελουν να το αγορασουν
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και τα ιδια συνεχεια μας λετε..

Λεμε κατι ασχετο και δεν το ξερω ολο τα ιδια και τα ιδια αμαν πια!!!

Link to comment
Share on other sites

ποια μαμησια εξατμιση του dinamik ειναι καλή? αυτη που το τελικο της ειναι ολο νικελ ή η αλλη που εχει τα προστατευτηκά??

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Όλες το ίδιο πράγμα είναι λίγο πολύ...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Eγω λεω οτι ειναι αυτη με ολο νικελ το τελικο..

Αλλα ολες το ιδιο ειναι σχεδον...

Link to comment
Share on other sites

file antonio.. psaxnw kai egw gia anartisi...!! i manisia pou exw mou etrize arketa kai to piga sto magazi pou to agorasa.Mou ebalan mia alli rythmizomeni!!! alla.. sto dromo ekana trampala kyriolektika!! etsi tous ta epsala kai mou ebalan tin palia pali(an kai den akougetai twra... den kserw ti tin ekanan...) AAA pira kai tilefwno auton stin athina(pou mou eipe o halfprice) kai mou eipan oti sikwnetai to poli 1.5 ponto....!!! TIPOTA...

esy brikes kamia;;; AAa ena ble me aspo pou einai sto bikepics exei mia kali mou fenetai!!!!:O :D

Link to comment
Share on other sites

file antonio.. psaxnw kai egw gia anartisi...!! i manisia pou exw mou etrize arketa kai to piga sto magazi pou to agorasa.Mou ebalan mia alli rythmizomeni!!! alla.. sto dromo ekana trampala kyriolektika!! etsi tous ta epsala kai mou ebalan tin palia pali(an kai den akougetai twra... den kserw ti tin ekanan...) AAA pira kai tilefwno auton stin athina(pou mou eipe o halfprice) kai mou eipan oti sikwnetai to poli 1.5 ponto....!!! TIPOTA...

esy brikes kamia;;; AAa ena ble me aspo pou einai sto bikepics exei mia kali mou fenetai!!!!:O :D

 

Tωρα δεν εχω καθολου χρονο να ψαξω αλλα θα βγω στην αγορα να ψαξω να δω τι παιζει...

Αυτη που παρηγγειλε ο halfprice πρεπει να ειναι καλη αυτος μου ειπε που εχει το μαγαζι οτι την φερνει απο το εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

peite mou merikous logous gia na parw modenas kai oxi z

 

Χμμμ,αν διαβασεις προηγουμενα post θα καταλαβεις...ωστοσο θα σου πω 3 πραγματακια/λογους!!!

 

3 λογοι για Modenas Dinamik!

 

1.) Ειναι καινουργιο και θα το στρωσεις με τα χερακια σου...(πιστεψε με)

 

2.) Eιναι απο οσο φαινεται αρκετα αξιοπιστο...δεν καιει πολλα λαδια,ουτε προβλημα πλαστικων κτλ κτλ

 

3.) Θα το παρεις μανισιο και θα εχεις ενα καλο/γρηγορο μηχανημα χωρις να χρειαζεσαι τιποτα παραπανω!!!

 

3 λογους για να ΜΗΝ παρεις Ζ!

 

1.) Ειναι πλεον παλιο μοντελο (αλλα εξισου δυνατο)

 

2.) Για να το κανεις ομως δυνατο πρεπει να ριξεις λεφτα με το που το παρεις απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη

 

3.) Και αφου το παρεις απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη ο οποιος θα το εχει παρει απο προηγουμενο ιδιοκτητη κτλ κτλ δεν θα ειναι πλεον αξιοπιστο!!!:lol:

 

Και μια συμβουλη!!!

 

Εγω προσωπικα αν βρισκομουν στην θεση σου ΔΕΝ θα επειρνα με τιποτα Ζ...γιατι πολυ απλα...δεν γουσταρω να εχω μηχανημα στα ποδια μου που δεν ξερω ανα πασα στιγμη αν με βγαλει καθαρο σε καποια στιγμη!Αλλο να το εχεις παρει καινουργιο να εχεις μαθει την συμπεριφορα του...και αλλο να το παρεις απο 2ο 3ο 4ο χερι και να μην ξερεις τι εχει κανει αυτος επανω...!!!

Να σου πω και τι εχω καταλαβει μεχρι στιγμης...οτι οσοι περνουν Ζ αυτην την στιγμη(η οτι αλλο κακομεταχειρισμενο μηχανακι) δεν λυπουνται/σκεφτονται τον εαυτο τους!!!

 

Υποψιν δεν σου τα λεω επειδη εχω Dinamik απλως σου μιλαω απο πλευρας μεταχειρισης που δεχεται το ενα και το αλλο!!!Θα μπορουσα καλλιστα να σου προτεινω να παρεις ενα εξισου καλο μηχανακι οπως ειναι το Aprillia Rs 125cc!!!

 

Y.Γ. Βαλε τον εαυτο σου πιο πανω απο την καυλα σου!Ειμαι σιγουρος οτι θα νικησει ο εαυτος σου...λογω μεγεθους;) !!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

peite mou merikous logous gia na parw modenas kai oxi z

 

Πηγαινε τωρα και γραψε στα z...

Kαι ρωτα τους γιατι να παρω z και οχι dinamik και συγκρινε τις αποψεις...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ,αν διαβασεις προηγουμενα post θα καταλαβεις...ωστοσο θα σου πω 3 πραγματακια/λογους!!!

 

3 λογοι για Modenas Dinamik!

 

1.) Ειναι καινουργιο και θα το στρωσεις με τα χερακια σου...(πιστεψε με)

 

2.) Eιναι απο οσο φαινεται αρκετα αξιοπιστο...δεν καιει πολλα λαδια,ουτε προβλημα πλαστικων κτλ κτλ

 

3.) Θα το παρεις μανισιο και θα εχεις ενα καλο/γρηγορο μηχανημα χωρις να χρειαζεσαι τιποτα παραπανω!!!

 

3 λογους για να ΜΗΝ παρεις Ζ!

 

1.) Ειναι πλεον παλιο μοντελο (αλλα εξισου δυνατο)

 

2.) Για να το κανεις ομως δυνατο πρεπει να ριξεις λεφτα με το που το παρεις απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη

 

3.) Και αφου το παρεις απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη ο οποιος θα το εχει παρει απο προηγουμενο ιδιοκτητη κτλ κτλ δεν θα ειναι πλεον αξιοπιστο!!!:lol:

 

Και μια συμβουλη!!!

 

Εγω προσωπικα αν βρισκομουν στην θεση σου ΔΕΝ θα επειρνα με τιποτα Ζ...γιατι πολυ απλα...δεν γουσταρω να εχω μηχανημα στα ποδια μου που δεν ξερω ανα πασα στιγμη αν με βγαλει καθαρο σε καποια στιγμη!Αλλο να το εχεις παρει καινουργιο να εχεις μαθει την συμπεριφορα του...και αλλο να το παρεις απο 2ο 3ο 4ο χερι και να μην ξερεις τι εχει κανει αυτος επανω...!!!

Να σου πω και τι εχω καταλαβει μεχρι στιγμης...οτι οσοι περνουν Ζ αυτην την στιγμη(η οτι αλλο κακομεταχειρισμενο μηχανακι) δεν λυπουνται/σκεφτονται τον εαυτο τους!!!

 

Υποψιν δεν σου τα λεω επειδη εχω Dinamik απλως σου μιλαω απο πλευρας μεταχειρισης που δεχεται το ενα και το αλλο!!!Θα μπορουσα καλλιστα να σου προτεινω να παρεις ενα εξισου καλο μηχανακι οπως ειναι το Aprillia Rs 125cc!!!

 

Y.Γ. Βαλε τον εαυτο σου πιο πανω απο την καυλα σου!Ειμαι σιγουρος οτι θα νικησει ο εαυτος σου...λογω μεγεθους;) !!!

 

file dynamic_125 se briskw apsogw ton kalypse plhrhs file moy.mrabo soy.ontos paidia oti kai na einai thetiko oi arnoitiko gia to kathe mhxanaki to thema einai ena oti kai na pareis na to pareis kenoyrgio gia na to agaphshs me ta ola soy giati einai san na megalwneis ena mwrw p.x oso prwsexeis to mhxanaki soy toso pio kalo tha einai kai aksiopoisto to idio kai ena mwrw an to taizeis kai to prwsexeis tha einai ena ygeiis mwrw.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου φιλε μου τι εκανες τελικα το μηχανακι σου το εχεις ετοιμο η ακομα...

Με την αναρτηση τι εγινε...

Ακομα περιμενω φωτογραφιες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες μου φιλε μου τι εκανες τελικα το μηχανακι σου το εχεις ετοιμο η ακομα...

Με την αναρτηση τι εγινε...

Ακομα περιμενω φωτογραφιες!!!

 

antonio telika to kokino me xrysh perla einai aidia tsirko sketo kai tha to bapsw mprilant tha patheis plaka basika phra amaksi kai tin mpoykala thn akyrwsa giati den pezoyn fragka

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο φοβαμαι πολυ να το βαψω και το ψαχνω πολυ,

μην το βαψω και μου βγει καμμια βλακεια...

Και χαλαμε ε αδικα!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.bikepics.com/pictures/643425

 

http://www.bikepics.com/pictures/642992/

 

Να.. Αυτή η ανάρτηση ποια είναι;;;;;

 

Αυτο ειναι πάνω από εναμισι πόντο σηκωμενο!!! Εμενα αυτός που μου εδωσε το τηλ ο HALFPRICE, μου ειπε οτι δεν σηκώνεται πάνω απο εναμισι ποντο!!!!:( :(

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia telika sto mixanaki meta apo arketi skepsi evala mia blade epanw....k apo oti fainetai ekana megali M@l@kia pou den evala blade apo tin arxi ! ! !Oi entipwseis mou???Oi kaliteres !!Taxa mou legate oti den pigainei me blade epanw to mixanaki k vlakies...to mixanaki exei k xamila k auto fainetai apo twra pou to strwnw kiolas k episis an anevei kaneis epanw katalavenei apeu8eias oti to mixanaki douleuei polli kalitera apo prin!!

Maresei pou eleges re swtiri oti ti dokimasate k se dinamik 57xiliosta k den pigaine...k sou elega egw mipws o mixanikos den ekane kali patenta gia na tin valei epanw???Emena pou itan o aderfos mou mprosta otan tin evaze o mastoras mou eipe oti ekane posi wra na tin topo8etisei etsi opws eprepe + posi wra me tin patenta sto laimo....Twra an i blade piganei se 54.5 k oxi se 57 xiliosta...Ligo parakseno den nomizeis??:lol: Tespa auto pou eipe o mixanikos mou einai pws ontws i blade exei megalitero kazani apo tin Mk alla apo tin alli meria to teliko tis blade...den paizetai!!!!Auta....:)

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...