Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και να καταργηθηκαν τα 2.50, τα 2.75 χαμηλοπροφιλα ειναι πολυ καλα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exo nea!!!!!!akouste!

estrosa to mixanaki kai exoume:

honda nova seth vs dinamik mama -> nikitis dinamik 2-3 mixanakia

 

honda innova ftiagmeno vs dinamik mama -> nikitis dinamik 1 kolona

 

peugeot 106 skoupa-eksatmisi vs dinamik -> nikitis dinamik

 

octavia mama 1.600 vs dinamik -> nikitis dinamik 2 mixanakia

kala ta pame!

 

ypopsin!psaxno xeiropoihth se teleia katastasi alakouviasth!

[sIGPIC][/sIGPIC]variemai na strono!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν μου λες οτι εχεις βαλει 28αρι και οτι τα πλαστικα κουμπωνουν με το ζορι φαντασου δηλαδη με το 38αρι λογικα δε θα κουμπωνουν με τη καμια.Εγω που ρωτησα το μηχανικο μου για ενα 32αρι μου ειπε οτι μπαινει με καποια πατεντα το Dinamik ομως εχει μικρη εισαγωγη κι ετσι μου λεει μπορει και να σου μπερδευει.Δεν ξερω κι εγω θελω να βαλω ενα μεγαλυτερο καρμπυρατερ αλλα φοβαμαι γιατι πολλα ακουγονται:mad:

 

 

Πες μου φιλε μου τι θελει να κανεις ακριβως? Να βαλεις ενα 32 καρπυλατερ σε μαμα μηχανακι..? μικρη εισαγωγη εχει αλλα την ανοιγεις και δουλευει μια χαρα το μηχανακι, η περνεις μια αλλη.. Αλλα αν βαλεις ενα 32 σε τελειως μαμα μηχανακι δεν θα δουλευει καλα..

Link to comment
Share on other sites

Πες μου φιλε μου τι θελει να κανεις ακριβως? Να βαλεις ενα 32 καρπυλατερ σε μαμα μηχανακι..? μικρη εισαγωγη εχει αλλα την ανοιγεις και δουλευει μια χαρα το μηχανακι, η περνεις μια αλλη.. Αλλα αν βαλεις ενα 32 σε τελειως μαμα μηχανακι δεν θα δουλευει καλα..

 

Εννοεις πως για να δουλεψει σωστα το 32αρι πρεπει να αλλαξω πιστονια? Για πες μου δηλαδη τι πρεπει να γινει για να δουλεψει σωστα? Σκεφτομαι αμα ειναι να του βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμμια σχεση.. Θα δουλεψει μια χαρα αν ανοιξεις την εισαγωγη και την κανεις 32 οπως και το καρπυλατερ που λες.. Η αλλιως να παρεις αλλη.. Αλλα στο λεω δεν θα δουλεψει καλα τοσο μεγαλο καρπυλατερ σε μαμα μηχανακι.. Με ενα 28 θα εισαι ενταξει δεν θες 32... Αντε να βαλεις ενα 30 αρι και να κανεις θυριδες και πλανιαρισμα κεφαλης και θα εισαι οκ!!
Link to comment
Share on other sites

akousa oti tha bgoun pistonia 60mm +++ gia modenas. alitheuei? exete akousei tpt tetoio??

 

ante na doume epitelous kai ena modenas grigoro giati me ta 56 ligo xlomo:p

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Χοντρα χοντρα φιλε kafros...

 

Το μαμα μηχανακι εχει εισαγωγες για 22αρι καρμπυΡατερ...ωραια???

 

Εσυ μπορεις να βαλεις μεχρι και 28αρι επανω χωρις να πειραξεις τις εισαγωγες...ωραια???

 

Αν ομως θελησεις να βαλεις απο 28 και πανω πρεπει ανοιξεις τις εισαγωγες για να μπορει να περναει περισσοτερο μιγμα...!!!

 

Αν θελεις εσυ να βαλεις 32αρι θα πρεπει να ανοιξεις τις εισαγωγες του...!!!

 

Εαν βαλεις σε μαμα μηχανακι 32αρι καρμπυρατερ ΔΕΝ θα δουλευει καλα...!!!

 

Να σου πω και με παραδειγμα την ολη διαδικασια...!!!

 

Εχεις ενα σωληνα διαμετρου πχ 5cm(δηλαδη το μαμα 22αρι καρμπυρατερ)... και σε αυτον εφαπτεις στο στομιο ενα αλλο σωληνα που η διαμετρος του ειναι 9cm(32αρι καρμπυρατερ)...ριχνεις νερο(δηλαδη βενζινη) μεσα απο τον σωληνα των 9cm και ενω κυλαει μια χαρα το νερο(βενζινη) φτανει σε ενα σημειο οπου αναγκαζεις το νερο απο τα 9cm να συμπιεστει στα 5cm...αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην περναει το σωστο μιγμα για την καλυτερη λειτουργια του κινητηρα...!!!

 

Καταλαβες???Ετσι γινεται και στις εισαγωγες...;)

 

Υ.Γ: Παιδες sorry για την παρομοιωση αλλα τι να κανω πρεπει να τα εξηγησω καπως!!!Πιο λιανα βρε παιδι μου:p !!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

exoun vgei kai modenas 61+ mm...pistonia pou mpainoun me patentes ;)

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πειραξτε τα να τους βγαλετε τα ματια..

 

sestws o filos makoss mexri 57 einai kala kai pali einai mpleksimo ta dixrwna sas to lew giati empleksa kai gw den to metaniwnw giati einai wrwia fash na asxwleise me ayto poy agapas kai na to blepeis na metatrepete alla na dialegete ta swsta pragmata kai an to kanete 60 k 61 poy lete me tin kathe bolta poy thakanete tha thelete kai ena synergio.oti nimizete filoi moy eseis dialegete an thelete ena normal mhxanaki na boltarete aneta h ena mpoynia gia liges boltes kai kales alla kai se ena synergio synexeia giati ama mpeis sto trypaki teleioses olh thn wra tha beltiwneis kai tha beltiwneis.

Link to comment
Share on other sites

Χοντρα χοντρα φιλε kafros...

 

Το μαμα μηχανακι εχει εισαγωγες για 22αρι καρμπυΡατερ...ωραια???

 

Εσυ μπορεις να βαλεις μεχρι και 28αρι επανω χωρις να πειραξεις τις εισαγωγες...ωραια???

 

Αν ομως θελησεις να βαλεις απο 28 και πανω πρεπει ανοιξεις τις εισαγωγες για να μπορει να περναει περισσοτερο μιγμα...!!!

 

Αν θελεις εσυ να βαλεις 32αρι θα πρεπει να ανοιξεις τις εισαγωγες του...!!!

 

Εαν βαλεις σε μαμα μηχανακι 32αρι καρμπυρατερ ΔΕΝ θα δουλευει καλα...!!!

 

Να σου πω και με παραδειγμα την ολη διαδικασια...!!!

 

Εχεις ενα σωληνα διαμετρου πχ 5cm(δηλαδη το μαμα 22αρι καρμπυρατερ)... και σε αυτον εφαπτεις στο στομιο ενα αλλο σωληνα που η διαμετρος του ειναι 9cm(32αρι καρμπυρατερ)...ριχνεις νερο(δηλαδη βενζινη) μεσα απο τον σωληνα των 9cm και ενω κυλαει μια χαρα το νερο(βενζινη) φτανει σε ενα σημειο οπου αναγκαζεις το νερο απο τα 9cm να συμπιεστει στα 5cm...αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην περναει το σωστο μιγμα για την καλυτερη λειτουργια του κινητηρα...!!!

 

Καταλαβες???Ετσι γινεται και στις εισαγωγες...;)

 

Υ.Γ: Παιδες sorry για την παρομοιωση αλλα τι να κανω πρεπει να τα εξηγησω καπως!!!Πιο λιανα βρε παιδι μου:p !!!

 

 

poly swstos tsi einai kala kaneis file moy kai ta eksigeis me ayton to tropo giati kapoia pedia den kseroyn kai me ayta ta paradeigmata poy edwses ta empedwsan poio kala.

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/smile.gif

:)

Link to comment
Share on other sites

Χοντρα χοντρα φιλε kafros...

 

Το μαμα μηχανακι εχει εισαγωγες για 22αρι καρμπυΡατερ...ωραια???

 

Εσυ μπορεις να βαλεις μεχρι και 28αρι επανω χωρις να πειραξεις τις εισαγωγες...ωραια???

 

Αν ομως θελησεις να βαλεις απο 28 και πανω πρεπει ανοιξεις τις εισαγωγες για να μπορει να περναει περισσοτερο μιγμα...!!!

 

Αν θελεις εσυ να βαλεις 32αρι θα πρεπει να ανοιξεις τις εισαγωγες του...!!!

 

Εαν βαλεις σε μαμα μηχανακι 32αρι καρμπυρατερ ΔΕΝ θα δουλευει καλα...!!!

 

Να σου πω και με παραδειγμα την ολη διαδικασια...!!!

 

Εχεις ενα σωληνα διαμετρου πχ 5cm(δηλαδη το μαμα 22αρι καρμπυρατερ)... και σε αυτον εφαπτεις στο στομιο ενα αλλο σωληνα που η διαμετρος του ειναι 9cm(32αρι καρμπυρατερ)...ριχνεις νερο(δηλαδη βενζινη) μεσα απο τον σωληνα των 9cm και ενω κυλαει μια χαρα το νερο(βενζινη) φτανει σε ενα σημειο οπου αναγκαζεις το νερο απο τα 9cm να συμπιεστει στα 5cm...αυτο εχει σαν αποτελεσμα να μην περναει το σωστο μιγμα για την καλυτερη λειτουργια του κινητηρα...!!!

 

Καταλαβες???Ετσι γινεται και στις εισαγωγες...;)

 

Υ.Γ: Παιδες sorry για την παρομοιωση αλλα τι να κανω πρεπει να τα εξηγησω καπως!!!Πιο λιανα βρε παιδι μου:p !!!

 

 

Καλα ρε φιλε καταλαβα αν και δεν χρειαζοταν να γινεις τοσο επεξηγηματικος γιατι μου τα εξηγησε και ο φιλος Antonis21 το τι παιζει με την εισαγωγη του Dinamik!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε μαγκες δε σας κανει εντυπωσει το πορτοκαλι dinamik sto xl που ειναι 24 αλογα? δεν εχει κανει τιποτα το σοβαρο!

 

Άμα εκείνο είναι 24 το δικό μου πόσα είναι 35?:lol: :lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το λυπαμαι μονο κ μονο που το βλεπω ετσι το μηχανακι..Αλλα μετα το ποιος θα λυπαται ποιον ειναι αλλο θεμα!:p
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Soto anoixes kai to moter?? allaxes tpt mpiela i strofalo??:O

ti kilindro ebales kai ti pistoni an epitrepete??:X

ti exei skopo na mpei stin papia sou??

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Soto anoixes kai to moter?? allaxes tpt mpiela i strofalo??:O

ti kilindro ebales kai ti pistoni an epitrepete??:X

ti exei skopo na mpei stin papia sou??

 

:rolleyes: :D

 

Ρε συ το λυπαμαι μονο κ μονο που το βλεπω ετσι το μηχανακι..Αλλα μετα το ποιος θα λυπαται ποιον ειναι αλλο θεμα!:p

 

:lol: ;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε μαγκες δε σας κανει εντυπωσει το πορτοκαλι dinamik sto xl που ειναι 24 αλογα? δεν εχει κανει τιποτα το σοβαρο!

 

Εγω οταν το ειδα παρεξενευτηκα... Δεν γινετε αυτο το μηχανακι που φοραει ενα wiseco μονο και ενα ζιγκλερ να ειναι 24 αλογα με τιποτα... Περιοδικο ειναι οτι θελει γραφει... Ωραιος φιλε dinamik 125 τα εγραψες πολυ αναλυτικα για να τα βλεπουν και καινουργια μελοι και να μαθαινουν τι γινετε..

Link to comment
Share on other sites

Και το εχει ετσι οπως γραφει το περιοδικο? Ουτε θυριδες ουτε καρπυλατερ, μονο πιστονακι και πλανιαρισμα κεφαλης...? Δηλ απο 16 αλογα εγινε 20?
Link to comment
Share on other sites

Και το εχει ετσι οπως γραφει το περιοδικο? Ουτε θυριδες ουτε καρπυλατερ, μονο πιστονακι και πλανιαρισμα κεφαλης...? Δηλ απο 16 αλογα εγινε 20?

 

foraei 31 karbyrater kai thirides kai reymata me pantentra kai ridiera kai alla aplos den ta lene to mhxanaki etsi kai allios anhkh se alla xeria twra to thema einai oti paei to patw toy.dikabalo 175 me 5h sas lei tipota kai eimai kai 90 kila

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...