Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι γιουπι ρε Σωτο... Το μηχανακι θα πηγαινει μια χαρα αλλα παω στοιχημα οτι θα σου αρεσει μια βδομαδα μονο αντε δυο το πολυ μετα θα λες ελα μωρε δεν παει βημα...:p :p Και μετα θα του αλλαξεις και μοτερ και θα το κανεις 45 αλογα για να γουσταρεις.. Δεν σε ξερω νομιζεις...:p Το καρπυλατερ ειναι αυτο που ειναι φορεμενο ειναι 28 και το πηρα 50 ε απο ενα γνωστο.. Μεταχοιρισμενο!

 

 

Άλλο αυτό!:lol: :lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.to dinamik moy otan einai sto relanti to timoni ehei polles doneiseis,mipos xerete ti prepei na kano? thanks

 

Σαν τι να κανεις...κρατα το...!!!:lol: :lol: :lol: :lol: Δεν ειναι προβλημα αυτο φιλε μου...απλως εχει ''δυνατο'':devil:ρελαντι τιποτα παραπανω...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.to dinamik moy otan einai sto relanti to timoni ehei polles doneiseis,mipos xerete ti prepei na kano? thanks

 

Δέν είναι τίποτα σοβαρό...Ξεβίδωσε τις 4 βίδες που κρατάνε την μάσκα για αρχή. Μετά θα δείς ότι το φανάρι στηρίζετε σε 2 πλαστικές βάσεις πάνω. Κατά 99.99% έχει σπάσει κάποια από αυτές και τρίζει το φανάρι και ακούγετε. Δές το!

 

Άμα είναι από αυτό με λίγη LOGO και σιλικόνη θα είσαι ΟΚ.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν ειναι ακομα ετοιμο ρε Σωτο τι μας λες... Ρε τον αλητη μισες δουλειες κανει...:lol: :lol: :lol:

 

re antonio mhpws ksereis re file kamia zanta poy na mpenei xarthb sto modenaki thelw na ths bgalw thewstrabes einai kai den aksizh na ths isiosw aytes giati strabwnoyn eykola

Link to comment
Share on other sites

Ξυνεις πληγες τωρα φιλε μου.. Και εγω εψαχνα για ζαντες εφαγα ολη την Αθηνα να βρω και δεν βρηκα τιποτα και αναγκαστηκα να ισιωσω τις ζαντες μου και να τις νικελωσω 140 ε... Θα βρεις ζαντα αλλα θα μπει μονο με πατεντα απο κανενα μαστορα.. Ητανε να παρω τις exel που μπαινουν στο z και να τις βαλω με πατεντα αλλα επειδη το braking πισω δισκοφρενο που εχω δεν μπαινει σε αυτην την ζαντα και επρεπε να παρω το braking του z... Πακετο δηλ..
Link to comment
Share on other sites

Ξυνεις πληγες τωρα φιλε μου.. Και εγω εψαχνα για ζαντες εφαγα ολη την Αθηνα να βρω και δεν βρηκα τιποτα και αναγκαστηκα να ισιωσω τις ζαντες μου και να τις νικελωσω 140 ε... Θα βρεις ζαντα αλλα θα μπει μονο με πατεντα απο κανενα μαστορα.. Ητανε να παρω τις exel που μπαινουν στο z και να τις βαλω με πατεντα αλλα επειδη το braking πισω δισκοφρενο που εχω δεν μπαινει σε αυτην την ζαντα και επρεπε να παρω το braking του z... Πακετο δηλ..

 

koita aytes toy z mpenoyn tha tis ebaza kai gw alla den tis ebaza gia ton idio logo ephdh exw panw braiking kai den thelw na mpleksw giati stin pisw prepei na ftiaxtoyn allh apostates gia na mph toy z ase den kserw ti na kanw

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μηχανακι σου το εφτιαξες? Ειναι ετοιμοι οι πολυεστερες.. Μηχανικα που θα το φτιαξεις εχεις καλο μαστορα...? Θα το ξαναπω δυσκολα υπαρχει πιστονι wosner για dinimik με πατεντα μπαινει και αυτο,εκτος και αν βγαλανα τωρα!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μηχανακι σου το εφτιαξες? Ειναι ετοιμοι οι πολυεστερες.. Μηχανικα που θα το φτιαξεις εχεις καλο μαστορα...? Θα το ξαναπω δυσκολα υπαρχει πιστονι wosner για dinimik με πατεντα μπαινει και αυτο,εκτος και αν βγαλανα τωρα!!

 

h polyesteres se miamisi bdomada giati exei poly doyleia mastora den exw katalaksh kapoy prostoparon ftiaxnw ta ejwterika kai meta thn mhxanei twra siga siga tha arxisw na nikelwnw pragmata wosner yparxh kai einai sta 110 an thes pare sto 2104006282 kai rwta einai to magazi meta antalaktika sthn amfialh

:)

Link to comment
Share on other sites

Να κολλησει???Γιατι τι ειναι η σουζα για να κολλησει???...δεν νομιζω...αν το πηγαινεις ομως συνεχεια καντηλια και λαμπαδες...θα χαλασει ο συμπλεκτης αν συνεχισεις να το κανεις παραυτα θα χαλασουν και αλλα πραγματα...αλλα και παλι αν ξερεις να κανεις καλη σουζα η φθορα στον συμπλεκτη ειναι πολυ μικρη αλλα οπως ξερεις οι περισσοτεροι δεν ξερουν να το χειριζονται σωστα!!!Δεν ειναι τιποτα η σουζα ωστε να κολλησει...ετσι οπως πηγαινεις οριζοντια ε θα πηγαινεις καθετα:happy: γιατι να κολλησει...!!!Πιστευω οτι ηταν λιγο ακυρη η ερωτηση σου...και αν εχεις καποιο γνωστο σου που να το επαθε αυτο μαλλον καποιο λαθος θα κανει η να τον πεις να κοιταξει καπου αλλου να βρει το προβλημα:worry: ...!!!
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

h polyesteres se miamisi bdomada giati exei poly doyleia mastora den exw katalaksh kapoy prostoparon ftiaxnw ta ejwterika kai meta thn mhxanei twra siga siga tha arxisw na nikelwnw pragmata wosner yparxh kai einai sta 110 an thes pare sto 2104006282 kai rwta einai to magazi meta antalaktika sthn amfialh

:)

 

Δηλ δεν εχεις βρει μαστορα ακομα.. Εχεις κανενα καλο..?

Αμα υπαρχει wosner για dinimik καλα ειναι.. Αμα θελεις συναντιομαστε εξαλλου δεν ειμαστε μακρια και παμε μαζι στο μαγαζι που λες...;)

Link to comment
Share on other sites

Να κολλησει???Γιατι τι ειναι η σουζα για να κολλησει???...δεν νομιζω...αν το πηγαινεις ομως συνεχεια καντηλια και λαμπαδες...θα χαλασει ο συμπλεκτης αν συνεχισεις να το κανεις παραυτα θα χαλασουν και αλλα πραγματα...αλλα και παλι αν ξερεις να κανεις καλη σουζα η φθορα στον συμπλεκτη ειναι πολυ μικρη αλλα οπως ξερεις οι περισσοτεροι δεν ξερουν να το χειριζονται σωστα!!!Δεν ειναι τιποτα η σουζα ωστε να κολλησει...ετσι οπως πηγαινεις οριζοντια ε θα πηγαινεις καθετα:happy: γιατι να κολλησει...!!!Πιστευω οτι ηταν λιγο ακυρη η ερωτηση σου...και αν εχεις καποιο γνωστο σου που να το επαθε αυτο μαλλον καποιο λαθος θα κανει η να τον πεις να κοιταξει καπου αλλου να βρει το προβλημα:worry: ...!!!

 

 

sthn souza oute kolaei oute o sipmplekths xalaei apla an to phgaineis poreia isos kapia stigmh morei na stegnosh to karmpirater alla poly spania eidika an exeis to mama karmp einai adynato to mono pou xalaei einai ta rouleman timoniou apo ta skasimata pou kaneis otan pefteis atsoumpala kato dialdh kapos etsi xaxaxa http://videos.streetfire.net/video/211a0aed-2f22-4e2e-a4a7-146d004d710a.htm

http://w1.bikepics.com/pics/2006/10/28/bikepics-711337-320.jpg http://w1.bikepics.com/pics/2006/10/28/bikepics-711338-320.jpg TUNING BY TOGIAS

 

video mine http://videos.streetfire.net/video/ca5d50db-7eb6-439c-aaed-985e00c10f72.htm

MINE:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://img291.imageshack.us/img291/6273/bikepics702382800bl4.jpghttp://img216.imageshack.us/img216/6545/bikepics702383fullym9.jpg

 

Ωραιο και το μαυρο χρωματακι που γυαλιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

xairetw olous tous mages me ta toumpana tous ta DINAMIK!!!!

Exw ena problem foraw lastixa pilot 2arakia kai mou vriskei h eksatmish h xeiropoihth kai sta dikavala akomh pio poly. ti noumero na valw pisw gia na mh vriskei?

Link to comment
Share on other sites

xairetw olous tous mages me ta toumpana tous ta DINAMIK!!!!

Exw ena problem foraw lastixa pilot 2arakia kai mou vriskei h eksatmish h xeiropoihth kai sta dikavala akomh pio poly. ti noumero na valw pisw gia na mh vriskei?

 

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Δεν εχει αναφερθει τετοιο προβλημα...και παιδια απο εδω μεσα που φορανε Michelin Pilot 2αρακια δεν εχουν αναφερει αυτο το προβλημα...Εγω θα σου ελεγα να ψαξεις να βρεις το προβλημα στην εξατμιση σου...μηπως ειναι λαθος φτιαγμενη...τι να πω δεν ξερω...παντως δεν νομιζω να ειναι τα ελαστικα το προβλημα!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Α καλά αυτό το πρόβλημα με την εξάτμιση το έχουμε όλοι! Σε όλους βρίσκει! Ειδικά άμα πέρνεις και δικάβαλο άστο...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται συνεχεια ομως,αν πας να κατεβεις ενα πεζοδρομιο με 2καβαλο παει η φουσκα..εγω την ακουω συχνα να βρισκει.:cry:
http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Που είσαι εσύ ρε χαμένε! Και δεξιά όταν στρίβεις με 2αρι λάστιχο βρίσκει μερικές φορές.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

koita poios milaei:!::lol:

 

O χαμενος στο διαστημα ζει..? Γιατι το λες αυτο... Δυαρακια πισω ειναι πολυ μικρα λαστιχα λογικο αυτο.. Καλες διατασεις ειναι η σχεδον 2,25 μπροστα και 2,50 πισω αλλα ειναι με ιντσες και ειναι πιο μικρα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το είχα και εγώ αλλά μετά βρήκα την λύση του προβλήματος και τώρα δεν βρίσκει

 

Για πες και σε εμας τι λυση βρηκες

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι απλό θα κάνεις μια τρύπα ποιο κάτω από αυτήν που

υπάρχει ήδη ώστε να σηκωθεί ποιο ψηλά η εξάτμιση και έτσι δεν θα βρίσκει.

Μεγάλη προσοχή να μην βρίσκει στα πλαστικά δηλαδή στην καρίνα και την κάψει.

I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν καταλαβα τι εννοεις!! Τρυπα πιο κατω? μηπως εννοεις πιο πανω!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...