Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε καταρχας καλος ηρθες.Θα πας και θα αλλαξεις το μπουζί γιατι αυτος που το ειχε μπορει να μην είχε κανει service το μηχανακι και το μπουζί που θα βαλεις ειναι (NGK BR9ES) μην βαλεις κανα αλλο νουμερο γιατι θα εχεις προβλημα με το πιστονι.
I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μένα καλά θα ειναι να πας και να το κανεις ενα καλό service το μηχανακι για να εισαι (OK) και να μην εχεις προβλημα και το ποιο πιθανον ειναι το μπουζί αλλα θα βαλεις το ιδιο νουμερο για να μην έχεις προβληματα μετά.
I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Λαθος μπουζι τι εβαλες λαθος νουμερο..? Εξαρτατε την παρτιδα και z παλι προβληματα μπορει να ειχε...

 

δεν ξερω, αυτος που το εχει αγορασει του εβαλε το μπουζι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

les na einai apo to mpouzi file.epidi apo tin arxi diskoleyomoun na to balo mpros

esas otan einai krio me ti mia pernai mpros????

 

Οχι βεβαια δεν παιρνει μπρος ουτε με την μια ουτε με την δευτερη!!!Ειδικα στα πολυ κρυα αργει να παρει μπρος...σε αυτην την περιπτωση ανοιγουμε το ''τσοκ'' που βρισκεται αριστερα...ειναι ενας μοχλος!!!Το τραβας λιγο προς τα κατω...βαζεις μπρος και το αφηνεις ανοιχτο για 10-15 δευτερολεπτα χωρις να γκαζωνεις πολυ!!!Αν δεν παιρνει και με αυτο μπρος...τοτε φταιει οπως ειπαν το μπουζι!!!Πανε αλλαξε το και βαλε το μανισιο(το ειπαν πιο πανω)!!!Δεν νομιζω να εχεις ιδιαιτερο προβλημα!!!Μην ανησυχεις!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Edw kai kana duo bdomades to mixanaki mou kanei kapoia kolimata.Dld Bazw deutera kai tis perissoteres fores molis paei 40 arxizei kai kolaei den anebazei strofes mougrizei gia 1-2 deuterolepta kai meta ksanaanebazei.Ti ftaiei?To kalpurater?Manisio to exw akoma to mixanaki pantws...

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

les na einai apo to mpouzi file.epidi apo tin arxi diskoleyomoun na to balo mpros

esas otan einai krio me ti mia pernai mpros????

 

Το τσόκ το άνοιξες?:worry: :worry:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Edw kai kana duo bdomades to mixanaki mou kanei kapoia kolimata.Dld Bazw deutera kai tis perissoteres fores molis paei 40 arxizei kai kolaei den anebazei strofes mougrizei gia 1-2 deuterolepta kai meta ksanaanebazei.Ti ftaiei?To kalpurater?Manisio to exw akoma to mixanaki pantws...

 

Μπουζάκι....Καθάρισε και κανένα καρμπιρατέρ πάντως...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,θελω να ρωτησω μερικα πραγματακια για το μηχανακι μιας και λεω να το αγορασω

 

1.εαν αλλαξεις καρμπιρατερ και εξατμιση,δεν πειραξεις τπτ αλλο,χανεις την εγγυηση?

 

2.με μια χειροποιητη εξατμιση και ενα καρμπιρατερ 28mm το μηχανακι πηγαινει καλυτερα,ή και παλι δεν γεμιζει η εξατμιση(το διαβασα σε προυγουμενο post) για να αποδωσει?μηπως χρειαζεται ακομη μεγαλυτερο καρμπ.?

 

3.το μηχανακι θα παραγεται την καινουργια χρονια?διοτι θα ισχυουν καινουργιες διαταξεις απο ευρωπη για καυσαερια κτλ.ξερετε αν θα σταματησει η παραγωγη η θα το προσαρμωσουν στους νεους νομους?

 

4.το μηχανακι σε νορμαλ χρηση καιει πολυ?ποσο καιει περιπου σε 100χλμ?

 

αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου οτι και να πειραξες στο μηχανακι μηχανικα χανεις την εγγυηση .. Εδω και τα καπακια να βγαλεις να τα νικελωσεις την χανεις.. Αμα αλλαξεις και καρπυλατερ φαντασου εκει.. Στην αρχη εβαλα ενα καρπυλατερ 28 και χειροποιητη οπως λες και εσυ το μηχανακι πηγαινε σαφως καλυτερα αλλα μην φανταστεις τρελλα πραγματα απλα πολυ καλυτερα απο πριν.. Η εξατμιση δεν γεμιζει θελει και αλλα πειραγματα για να αποδωσει.. Και μεγαλυτερο να βαλεις αμα ειναι μαμα παλι δεν θα κανεις πολλα μπορει και να μην πηγαινει και καλα μετα.. Μεχρι 30 λεω εγω!! Καταναλωση τωρα σε νορμαλ πλαισια χωρις να το σπας δεν και παρα πολυ αλλα με καθε ανοιγμα καιει αρκετα τωρα για χιλιομετρα ακριβως θα σε γελασω.. Στην ευρωπαικη ενωση θα ισχυσει το euro ιιι απο το 2007 και το dinimik ειναι euro ii θα δουμε δεν νομιζω να το κοψουνε.. Αλλα ο GORGOLIS θα ξερει σιγουρα 210 9403880
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καταρχας καλος ηρθες.Θα πας και θα αλλαξεις το μπουζί γιατι αυτος που το ειχε μπορει να μην είχε κανει service το μηχανακι και το μπουζί που θα βαλεις ειναι (NGK BR9ES) μην βαλεις κανα αλλο νουμερο γιατι θα εχεις προβλημα με το πιστονι.

 

Τωρα που λεμε για μπουζι, οταν αλλαξα το μπουζι στο μηχανακι μου ειδα οτι φοραγε NGK BR8ES ΚΑΙ ΟΧΙ 9.. Ειναι λιγο βλακες η μου φαινετε.. Το χαρτι λεει 9 ES Και αυτοι ειχανε απο το εργοστασιο 8 ES.. Ποιος καλος GORGOLIS ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

ευαχαριστω antonio21 για την απαντηση,θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο,ειδα σε προηγουμενες photo πολλα μηχανακια,αλλα στο δικο σου μου αρεσε παρα πολυ η εξατμηση,τι μαρκα ειναι γιατι τα εχω μπερδεψει με τις χειροποιητες

και τις MK...

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα τι γινετε γιατι την ιδια απορεια ειχα και γω.. Η εξατμιση μου ειναι χειροποιητη, στην Ελλαδα δεν φτιαχνουν πολλοι χειροποιητες εξατμισεις.. Ενα μαγαζι λοιπον στην θεσσαλονικη αγοραζει απο καποιον γνωστο που κανει πολυ καλες εξατμισεις, χειροποιητες οπως την δικη μου βαζει ενα αυτοκολητο ΜΚ οπως λενε το μαγαζι και ετσι τους εχει κολλησει το ΜΚ.. Ενω ειναι χειροποιητη εξατμιση ιδια με την δικια μου... δηλ περνω εγω εξατμισεις και βαζω αυτοκκολητο πανω antonis και ετσι βαφτιζω την εξατμιση μου antonis.. Χαζομαρες ειναι αυτες!!! Και τις εχουν και πολυ ακριβα εκει στην θεσσαλονικη σας κλεβουνε ρεεεε.. Στον πειραια εχει νικελωμενη 160 ε... Παντως η θεσσαλονικη ειναι κλασης ανωτερη απο την Αθηνα σε ανταλλακτικα φτιαξιματα κτλ και καποια πρΑγματα ειναι πολυ πιο φτηνα απο οτι εδω στην Αθηνα..
Link to comment
Share on other sites

Kοιτα τι γινετε γιατι την ιδια απορεια ειχα και γω.. Η εξατμιση μου ειναι χειροποιητη, στην Ελλαδα δεν φτιαχνουν πολλοι χειροποιητες εξατμισεις.. Ενα μαγαζι λοιπον στην θεσσαλονικη αγοραζει απο καποιον γνωστο που κανει πολυ καλες εξατμισεις, χειροποιητες οπως την δικη μου βαζει ενα αυτοκολητο ΜΚ οπως λενε το μαγαζι και ετσι τους εχει κολλησει το ΜΚ.. Ενω ειναι χειροποιητη εξατμιση ιδια με την δικια μου... δηλ περνω εγω εξατμισεις και βαζω αυτοκκολητο πανω antonis και ετσι βαφτιζω την εξατμιση μου antonis.. Χαζομαρες ειναι αυτες!!! Και τις εχουν και πολυ ακριβα εκει στην θεσσαλονικη σας κλεβουνε ρεεεε.. Στον πειραια εχει νικελωμενη 160 ε... Παντως η θεσσαλονικη ειναι κλασης ανωτερη απο την Αθηνα σε ανταλλακτικα φτιαξιματα κτλ και καποια πρΑγματα ειναι πολυ πιο φτηνα απο οτι εδω στην Αθηνα..

 

Ή απλή απλή χειροποίητη πόσο κάνει Πειραιά?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Απλη δεν εχει τις φερνει νικελ ολες.. Θα παω να τον ρωτησω μηπως εχει καμια μεταχειρισμενη μου ειχε πει την αλλη φορα με 90 ε...
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στον φιλο jastaname και μελοντικο ιδιοκτητη Dinamik:p !!!

 

Πανω κατω ετσι...100χλμ βγαζει το ντεποζιτο τωρα 5 κατω 5 πανω εξαρταται οποτε...εγω στα 100χλμ θελω 4 ευρω να γεμισω...με βενζινη Shell V-Power Racing ετσι?Τωρα αν εσυ βαζεις την απλη λογικα θα ειναι πιο φθηνη...γενικα το μηχανακι για διχρονο δεν καιει...ουτε βενζινη ουτε λαδια...απο καταναλωση θα εισαι οκ αν το παρεις!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

100 χιλιομετρα καλα ειναι.. Παντως εγω το φουλαρω με 3,50 ε BP ultimate οταν ειναι σχεδον αδειο στην κοκκινη βελονα αλλα συνηθως το αποφευγω μην μεινω πουθενα και τρεχω μετα.. Και μια συμβουλη παιδια παντα να εχετε κατω απο την σελα ενα μπουζι ποτε δεν ξερεις τι γινετε
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω οτι υπαρχει wosner 57 για dinimik... Εχει ακουσει κανεις κατι τετοιο..? θυριδες μονο 30 ε..? Θα κανει καλη δουλεια η θα πει ενταξει το θυριδωσα ειναι οκ και θα κανει μαπα δουλεια.. Το keihin 32 καινουργιο 100 ε..? Και τι reed θα βαλεις..? Οι πολυεστερες σου πηγανε 550 ε..?

 

filaraki mpenei xarti oles h times poysoy eipa einai filikes times kai thn ridiera poyxei 225 tha thn parw 165 giati exw magazi me antalaktika aytokiniton kai ta pernw xondriki to karbyrater einai metaxirismeno.den tha balw reed tha balw ridiera kai ne h polyesteres 550 kai pali filikh timi tha to deis ejwterika kai tha moy peis kai to palikari poy tha to fiajh katebazh dragster o gnwstos moto hippy

Link to comment
Share on other sites

http://img216.imageshack.us/img216/1147/untitledjx3.pnghttp://img151.imageshack.us/img151/7386/cc23871df3.jpg Αυτο το mikyni καρπυλατερ φοραω αλλα θα παρω ενα νικελ για να πηγαινει πιο γρηγορα...:lol: :lol:

 

ayto poy einai panw sto mhxanaki h to nikel einai pwsw soy phge kai th einai 28ari

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη βγαίνει το εργαλείο! ΓΙΟΥΠΙ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη βγαίνει το εργαλείο! ΓΙΟΥΠΙ!

 

Τι γιουπι ρε Σωτο... Το μηχανακι θα πηγαινει μια χαρα αλλα παω στοιχημα οτι θα σου αρεσει μια βδομαδα μονο αντε δυο το πολυ μετα θα λες ελα μωρε δεν παει βημα...:p :p Και μετα θα του αλλαξεις και μοτερ και θα το κανεις 45 αλογα για να γουσταρεις.. Δεν σε ξερω νομιζεις...:p Το καρπυλατερ ειναι αυτο που ειναι φορεμενο ειναι 28 και το πηρα 50 ε απο ενα γνωστο.. Μεταχοιρισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...