Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

good luck ! ;) Aλλα να ξερεις..αν δε κανεις νικελ το μηχανακι δε τσουλαει!:lol:

 

χεχεχεχε! Άμα δέν έπερνα αυτοκινητάκι τώρα θα το έκανα αλλά θα το κάνω αργότερα!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χεχεχεχε! Άμα δέν έπερνα αυτοκινητάκι τώρα θα το έκανα αλλά θα το κάνω αργότερα!

 

Καλοριζικο κ το αυτο.:) Εγω παλι κ που πηρα αυτοκινητο το πουλησα κ πηρα το dinamik..τα υπολοιπα στη ακρη κ οπου να’ναι μαζευονται για το εργαλειο.:D

Προτιμω 1000 φορες το dinamik απο οποιοδηποτε αυτοκινητο που μπορω να αγορασω!;)

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο κ το αυτο.:) Εγω παλι κ που πηρα αυτοκινητο το πουλησα κ πηρα το dinamik..τα υπολοιπα στη ακρη κ οπου να’ναι μαζευονται για το εργαλειο.:D

Προτιμω 1000 φορες το dinamik απο οποιοδηποτε αυτοκινητο που μπορω να αγορασω!;)

 

E εντάξει το καθένα έχει την χάρη του!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

E εντάξει το καθένα έχει την χάρη του!

 

Mε τα λευτα που δινω για αυτοκινητο..πιστεψε με το dinamik εχει πολλες χαρες παραπανω!!:p

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Mε τα λευτα που δινω για αυτοκινητο..πιστεψε με το dinamik εχει πολλες χαρες παραπανω!!:p

 

Δέν έχει οροφή και turbo όμως!:lol:

 

Πάντως τώρα με τα κρύα δέν είναι και ότι καλύτερο το μιχανάκι. Είδη έχω αρρωστήσει 2 φορές....

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

 

Χαιρομαι που σε επεισα..μη νομιζεις οτι εισαι κ ο ποιο γρηγορος δλδ στα 125 κ μετα μου στεναχωρεθεις!:p

 

nomizeis pws me pises alla me enan asxeto den mporeis na peis kai pola ante geiaaaaaaaaaaaaa!file gredy meto kalo re file na bgh to toympano na fane kati zet thn skwnei soy na blepoyn mia zwh mono to kolofanarwsoy alla opws eipe o makoss an den kaneis ta nikel den blepw prokopei xaxaxxaxaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχει οροφή και turbo όμως!:lol:

 

Πάντως τώρα με τα κρύα δέν είναι και ότι καλύτερο το μιχανάκι. Είδη έχω αρρωστήσει 2 φορές....

 

Nαι μετα κρυα ειναι λιγο πακετο..κρανος,μπουφαν,γαντια οπωσδηποτε! Εχεις αρρωστησει 2 φορες...εγω ειμαι αρρωστος απο τη μερα που γενηθηκα!:p Παντως οταν κανει πολυ κρυο οτι σπαρταραω σαν ψαρι πανω στη σελα το παραδεχομαι!:lol:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Nαι μετα κρυα ειναι λιγο πακετο..κρανος,μπουφαν,γαντια οπωσδηποτε! Εχεις αρρωστησει 2 φορες...εγω ειμαι αρρωστος απο τη μερα που γενηθηκα!:p Παντως οταν κανει πολυ κρυο οτι σπαρταραω σαν ψαρι πανω στη σελα το παραδεχομαι!:lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σπαρταραω πανω στην σελα λεει...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

 

Γεια σου ρε Makosss χαχαχα...καλο μ'αρεσε!!!

 

Εγω περσυ πηρα ενα μπουφαν Spidi H2o + Cordura 388 ευρουλακια...παπουτσια Bering 100% αδιαβροχα 80ευρω...γαντια Bering 100% αδιαβροχα 25ευρω...μια μπαλακλαβα(κοινως προστατευτικη μασκα για το προσωπο) με εσωθερμικο 10 ευρω!!!Και πιστεψτε με με εβγαλαν ασπροπροσωπο...σε ταξιδια με το 600αρι λειτουργησαν αψογα!!!

 

Υ.Γ: Προς τον φιλο makosss που σπαρταραει σαν το ψαρι πανω στην σελα οταν εχει κρυο...τωρα που αρχιζουν τα κρυα σιγα σιγα...φορα καποια μερα το μπουφαν σου και βαλε απο μεσα φυλλα εφημεριδας...η ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΝΩΣΗ...σταματαει κατα πολυ το κρυο...και δεν το αφηνει να περασει μεσα στο μπουφαν!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι πολυ οργανομενος..σωστος!;)

Καλο το tip για το μπουφαν αλλα πηρα κ εγω ενα shift με επενδυση κτλπ.:D

Οχι,ειναι ψυχολογικο το θεμα..γενικα οταν ανεβενω σε γρηγορα μηχανακια,καλη ωρα το δικο μου:p τρεμω σαν ψαρι!:lol:

Τωρα απο το κρυο ειναι..απο την κ...@ ειναι.. θα σε γελασω!:lol:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Σπαρταραω πανω στην σελα λεει...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

 

Γεια σου ρε Makosss χαχαχα...καλο μ'αρεσε!!!

 

Εγω περσυ πηρα ενα μπουφαν Spidi H2o + Cordura 388 ευρουλακια...παπουτσια Bering 100% αδιαβροχα 80ευρω...γαντια Bering 100% αδιαβροχα 25ευρω...μια μπαλακλαβα(κοινως προστατευτικη μασκα για το προσωπο) με εσωθερμικο 10 ευρω!!!Και πιστεψτε με με εβγαλαν ασπροπροσωπο...σε ταξιδια με το 600αρι λειτουργησαν αψογα!!!

 

Υ.Γ: Προς τον φιλο makosss που σπαρταραει σαν το ψαρι πανω στην σελα οταν εχει κρυο...τωρα που αρχιζουν τα κρυα σιγα σιγα...φορα καποια μερα το μπουφαν σου και βαλε απο μεσα φυλλα εφημεριδας...η ΤΕΛΕΙΑ ΜΟΝΩΣΗ...σταματαει κατα πολυ το κρυο...και δεν το αφηνει να περασει μεσα στο μπουφαν!!!

 

 

Με 600ε σου έβαζα σόμπα στο Dinamik!:lol: :lol: :lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Με 600ε σου έβαζα σόμπα στο Dinamik!:lol: :lol: :lol:

 

Μα δε εδωσα 600ευρω...τα μισα εδωσα...!!!Οχι 600 ευρω...600 κυβικα!!!

 

 

:tease: :tease: :tease: :tease: :tease:

 

Και που θα μου την εβαζες την σομπα???Με καροτσα απο πισω...???:lol: :p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Εδω παιδια βλεπουμε το πιο γρηγορο dinimik στην βορεια Ελλαδα και τον πιο γρηγορο αναβατη...Γεια σου Σωτο;) http://img243.imageshack.us/img243/5530/dsc02692wj2.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έπρεπε να ερχόσουν σε καμιά εβδομάδα που βγαίνει από το συνεργείο! ;)

 

Μήπως παίζει καμιά ΜΚ σε ΛΟΓΙΚΗ τιμή για πούλημα? 80-90ε?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Greddy μήπως ξέρεις άμα έχει βγει καμιά ηλεκτρονική για το Dinamik γιατί εχθές είχε κόντρα ένα Yamaha z με ένα Modenas Dinamik ενός φίλου μου το Yamaha Z είναι 57 χιλιοστά και το Dinamik φοράει μόνο μια ηλεκτρονική και ένα 13 γρανάζι μπροστά και έφυγε το Dinamik.
I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μονο ηλεκτρονικη φοραγε και του εφυγε..? Ειναι σιγουρο αυτο η φοραγε και αλλα μυστικα... Εχει βγει μια daytona...
Link to comment
Share on other sites

Eσυ ζητησες ποιο γρηγορα 125..αν ελεγες ''παπι'' δε θα ειχαμε κανενα προβλημα..[/Q

 

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif

:lol:entajhb file mas ephses http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif

:mad:

re file gia papakia to dinamik sigoura einai pio grigoro apo Z alla....apo rgv 120 k apo to 8riliko honda nova dash rs...den kserw...den exw dei pote kamia kontra metaksi autwn twn 2 gia na sou pw sigoura..alla exw akousei oti k ta 2 pane poli kala k malista oti to dash pou yparxoun elaxista paizei na einai to pio grigoro papi olwn twn epoxwn...fimes vevaia etsi..:ninja: :shifty: :cry:

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

nai exeis dikio exei bgh daytona kai an thymame kala exei 100 me 120 eyrw an den kanw lathos alla sigoyra exei bgh kai exei 3 skales

 

Ναι καπου εκει κανει απο οτι εχω ακουσει αλλα δεν την εχω δει ποτε απο κοντα.. Τα ρευματα ειναι το πιο βασικο στα φτιαξιματα αλλα το θενα ειναι να τα πειραξεις ολα πηνεια κτλ.. Καλο φτιαξιμο στα ρευματα κανει γυρω στα 180 ε.. Το maximim

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι φόραγε αυτά τα 3 πράγματα:

(1) ηλεκτρονική

(2) γρανάζι 13 μπροστά

(3) ζιγκλέρ στο καρμπιρατέρ

Αυτήν την ηλεκτρονική τις Daytona την έχει δοκιμάσει κάποιος στο μηχανάκι του είναι καλή ή όχι ?????????????

Το μόνο που μου είπε είναι ότι υπάρχουν δυο είδη ηλεκτρονικές ή (Racing) και ή (απλή) και ότι την πήρε από την Θεσσαλονίκη.

I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πως την ειδες την κοντρα εσυ? το dinimik πηγαινε καλα? το οτι το z ητανε 57 δεν λεει κατι αμα εκανε ο μηχανικος του χαλια δουλεια και 59 να ητανε δεν λεει κατι... Πες μας το dinimik πως πηγαινε!!
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι ήταν καθαρά για 250 μετρά από κει και πέρα δεν έδινε άλλο. Ήταν πολλή καλά φτιαγμένο και ήταν μόνο για αυτήν την κόντρα και το μηχανάκι δεν πήγε οδηγώντας αλλά επάνω σε αγροτικό το κατεβάσαμε έγινε η κόντρα και μετά πάλι επάνω στο αγροτικό και πίσω.
I will be back:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...