Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Motul 600 δέν υπάρχει ποιά...Motul 710 το καλύτερο!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

exw kanei 3500km k skeftomai na allaksw lastixa.ti lastixa proteinete gia to dinamik?

castrol R2 einai to kalitero.

 

Μichelin Pilot ειναι πολυ καλα...και αυτα εχουν βαλει οι περισσοτεροι...

 

Αλλα να σε ρωτησω!!!Ειναι υπερβολικα λιγα τα χλμ για να αλλαξεις ελαστικα,εκτος και αν δεν βρισκεις την συμπεριφορα του τοσο καλη!!!

 

Εγω ειμαι στα 15.500χλμ και δεν εχω αλλαξει ακομα ελαστικα,απο οτι βλεπω εχουν ακομα ψωμι γιατι οι αρμοι ειναι μια χαρα!!!

 

Σωστος οσον αφορα το λαδι μιξης...;)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

shmera ka8ws girnaga apo to tei kai enw imoun sto sintagma me pianei lastixo.k tsoukou tsoukou to paw sto taso sto metaxourgeio gia sabrela eixe tripisei apo mia proka 10cm. auto to anaferw giati exw aporeia pou bre8ike tetoia proka.tespa mou eiman na allaksw k lastixa giati tis manas tou glistrane mou to xoun pei ki alloi. egw de 8elw na ta allaksw prin perasei kanenas xronos toulaxiston. esi les na min ta allaksw?
Link to comment
Share on other sites

shmera ka8ws girnaga apo to tei kai enw imoun sto sintagma me pianei lastixo.k tsoukou tsoukou to paw sto taso sto metaxourgeio gia sabrela eixe tripisei apo mia proka 10cm. auto to anaferw giati exw aporeia pou bre8ike tetoia proka.tespa mou eiman na allaksw k lastixa giati tis manas tou glistrane mou to xoun pei ki alloi. egw de 8elw na ta allaksw prin perasei kanenas xronos toulaxiston. esi les na min ta allaksw?

 

Κοιταξε αν επαθες λαστιχο τοτε παω πασο...οκ βαλε καινουργια κατα προτιμηση τα Michelin Pilot που σου ανεφερα και πιο πανω...ΜΗΝ ξαναβαλεις τα μανισια...!!!

 

Εγω νομιζα οτι ετσι ηθελες να τα αλλαξεις...!!!

 

Υ.Γ:Ειναι αληθεια οτι τα μανισια ελαστικα γλυστρανε το εχω παρατηρησει και εγω απλως μεχρι να φαγωθουν...οσο μπορω θα ειμαι προσεκτικος...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

esu to exeis peiraksei to diko sou? posa km blepeis sto konter teliki k posa pianoun h ka8e mia taxitita? se poso kairo eides na anoigei o kinitiras?

 

Λοιποοοοοοοοοον...

 

Οχι δεν το εχω πειραξει και ΟΥΤΕ προκειται(μπορει εμφανισιακα)...εχω εξηγησει τους λογους και πιο παλια...

 

Τα km/h που εχω δει στο κοντερ μου ειναι τα 160χλμ/ωρα...αλλα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ απο τα πραγματικα...κλεβουν μεχρι ΕΣΧΑΤΟΥ σημειου...!!!

 

Μια συγκριση που εκανα με GPS πριν 2 βδομαδες σχεδον και ενω πηγαινα με 155χλμ/ωρα το GPS μου εδειξε οτι πηγαινω με 131,8...φαντασου στα 160 ποσο θα κλεβει!!!

 

Δεν θυμαμαι και ουτε μετρησα τι ταχυτητα πιανει η καθε σχεση στο κιβωτιο...

 

Ο κινητηρας ανοιξε ΚΑΛΑ μετα απο 3500-4000 χλμ αν θυμαμαι καλα...αλλα και παλι θελει προσοχη!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

exw kanei 3500km k skeftomai na allaksw lastixa.ti lastixa proteinete gia to dinamik?

castrol R2 einai to kalitero.

 

Tα λαστιχα της μανας του εχεις? Αν ναι Απορω πως δεν τα εχεις αλλαξει ακομα το πρωτο που κανεις μολις παρεις αυτο το μηχανακι ειναι να αλλαξεις λαστιχα....

Link to comment
Share on other sites

Mε το που αγοραζεις αυτο το μηχανακι το πρωτο που κανεις ειναι να αλλαξεις λαστιχα αυτα δεν ειναι λαστιχα ειναι σκοτωστρες....
Link to comment
Share on other sites

Euxaristo alla epeidi me mperdepsate ligaki me ta ladia pite mou>MoTuL 710 i Castrol R2?

Ειναι τα δυο καλυτερα λαδια που κυκλοφωρουν στην αγορα η επιλογη δικη σου....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο την εταιρια (MODENAS) για να ερθει σε μας μεσολαβει και ενας αλλος αγοραστης που ειναι η GORGOLIS A.E.!!!

 

Οποτε τα ελαστικα που λες δεν εχουν αλλαξει απο την την MODENAS αλλα απο την GORGOLIS A.E.!Οπως και τα τελικα των εξατμισεων που καποια στιγμη βγαιναν με διαφορετικο τελικο δεν τα βγαζει η MODENAS απλως η Gorgolis επεμβαινει...!!!

 

@mouthis πολυ καλο και εγω αυτο εβαζα τωρα το γυρισα στο R2 RacingBike

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

giati to girises se r2;;; egw treis fores exw balei ladia sta 7000 kai km.!! ektos apo auta pou eixe otan to agorasa, mia fora ebala motul 600 alli mia ta r2 kai twra exw ta tts mexri na mou teleisoun!! meta ti na valw;;
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας σας τα motorex,ξερετε αν ειναι καλα?
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

mporw na allaksw karbirater xwris na allaksw eksatmish? ennow 8a exei apotelesma h' prepei na mpei k eksatmisi

 

Θα μπουκωνει γιατι θα εχεις μεγαλο καρμπυρατερ και ''μικρη'' εξατμιση...δηλαδη θα περναει περισσοτερο μιγμα και θα μπουκωνει στο να επελευθερωνετε ο κινητηρας λογω εξατμισης...!!!Γι αυτο το λογω μαζι με το καρμπυρατερ (συνηθως 28αρι βαζουμε) περναμε και μια εξατμιση ελευθερας για να μπορει να αναπνεει καλυτερα ο κινητηρας!!!;)

 

Ειναι το 1ο σταδιο Tuning που μπορει να κανεις στην μηχανη σου...;) Απλο και ωραιο!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ean exete proseksei ta kainouria modenas exoun diaforetika lastixa!!!

kai oson afora gia to ladi miksis egw bazw castrol tts:!:

 

Kαι να εχει παλι μουφα ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Λαδια λαδια...

Παραλιγο να την παθω....

Τελειωσαν τα λαδια της μιξης και δεν αναψε καθολου το λαμπακι και δεν ειχε το μηχανακι λαδια για καμποσα χιλιομετρα.. Το καταλαβα ομως γιατι το μηχανακι δεν καπνιζε καθολου, το θεμα ειναι οτι εκανα καμμια 10 αρια χιλομετρα χωρις καθολου λαδι ελπιζω να μην επαθε κατι... Οταν κατεβει ο κυλινδρος θα δουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας σας τα motorex,ξερετε αν ειναι καλα?

 

file moy ayto to ladi den to kseroyn polu alla se plyrwfw oti einai ta kalytera egw ayta bazw eixa na ta allaksw to ladi sasman 3.500 xiliometra kai to lysame kai to ladi htane akoma kokino alla egw bazw motorex kai gia miksh kai den petaei stagwna kapnoy pisw osoi me blepoyn nomizoyn oti exw tetraxrwnw den petaei oyte ligo isa isa mono otan einai kryo.egw exw magazi me antalaktika kai exw oloi thn gkama apo ta motorex

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τα motorex για μιξη εννουσα.

Χθες μου τελειωσα τα λαδια,μαλλον αυριο θα παω να τα παρω να τα δοκιμασω ελπιζω να μην ντουμανιαζω τον κοσμο απο πισω οπως τα castrol tts.:p

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

geia sou file xsoul!!egw eimai apo katerini k exw ena blue dinamik....den yparxei periptwsi pantws na eides dinamik stin katerini k na min eides k to diko mou giati tis pio polles fores einai to mono dinamik pou kukloforei edw afou oloi oi alloi katoxoi den ta vgazoun pote !?!!?!???!! tespa...egw eixa mia mk epanw,8iridwma,28ari koso klp...twra auta efigan...k pame gia kainourgia pragmatakia...:D
Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο την εταιρια (MODENAS) για να ερθει σε μας μεσολαβει και ενας αλλος αγοραστης που ειναι η GORGOLIS A.E.!!!

 

Οποτε τα ελαστικα που λες δεν εχουν αλλαξει απο την την MODENAS αλλα απο την GORGOLIS A.E.!Οπως και τα τελικα των εξατμισεων που καποια στιγμη βγαιναν με διαφορετικο τελικο δεν τα βγαζει η MODENAS απλως η Gorgolis επεμβαινει...!!!

 

@mouthis πολυ καλο και εγω αυτο εβαζα τωρα το γυρισα στο R2 RacingBike

 

Γι'αυτό τα καινούργια κρις115 ερχονται χωρις θερμοπροστατευτικό στην εξάτμιση; Μπινιά του γκοργκόλη είναι; :ninja: στην αρχή εβγαζε τα νικελ διακοσμητικα απο το λαιμο της εξάτμισης κ τωρα αυτο;...:mad:

ΤΕΖΑΜΥΓΑ η δουλειά!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...