Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέτοια θέλω να ακούω!!!!! :D :D :D :D

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ήταν μόνο για αυτήν την κόντρα και το μηχανάκι δεν πήγε οδηγώντας αλλά επάνω σε αγροτικό το κατεβάσαμε έγινε η κόντρα και μετά πάλι επάνω στο αγροτικό και πίσω.

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελυσα μιλαμε...αιντεεε εχει τρελαθει ο κοσμος...!!!Λες και ηταν η κοντρα της χρονιας...DINAMIK TUNING SHOW!!!Ρε σεις αυτος εχει επαγγελματικο...(διαφημηση)!!!

 

Y.Γ. : Μηπως ξερετε κανα φιλτρο καλο???Θελω να βαλω ενα...!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα ειπες ολα οπως εχουν εχω πεθανει στο γελιο τωρα....... Η παρομοιωση σου με το εππαγγελματικο ητανε ολα τα λεφτα..
Link to comment
Share on other sites

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ελυσα μιλαμε...αιντεεε εχει τρελαθει ο κοσμος...!!!Λες και ηταν η κοντρα της χρονιας...DINAMIK TUNING SHOW!!!Ρε σεις αυτος εχει επαγγελματικο...(διαφημηση)!!!

 

Y.Γ. : Μηπως ξερετε κανα φιλτρο καλο???Θελω να βαλω ενα...!

 

 

Όταν είναι να βάλεις κόντρα το μιχανάκι πρέπει να είναι όσο ποιό κρύο γίνεται! Εσύ κόβε βόλτες πριν από κόντρα αλλά άμα θές να κερδίσεις το φορτηγάκι δέν είναι κακή λύση!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοβεις βολτες ρε Σωτο αραζεις λιγο να κρυωσει και μετα βαζεις... Καλα τα ειπε η κοντρ της χρονιας ητανε... Ελα αστο για γελια ειναι η υποθεση εγω και βολτες ολη μερα να κανω θα το περασω αυτο το dinimik για την πλακα μου. υποψην οταν το φτασω εκει που θελω..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο μιχανικός έκρινε ότι ο κύλινρος δέχεται και άλλη βελτίωση αποφάσισε να τον αναδιαμορφώσει έτσι απέκτησε άλλη μια θυρίδα και οι υπόλοιπες μεγάλωσαν εντυπωσιακά! Για να δούμε...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

:worry:filarakia akoyste na dhte th epatha prin 7 meres phga kai ebala benzinh se ena bezinadiko poy den eixa janqabalei kai to mhxanaki den phgene bhma kai ekane kati san mpoykomata kai lew thane h benazini moyfa kai proxtes moy spaei h ntiza toy gkazioy kai paw synergio gia kalh moy thxh kai moy leei aytos apo to synergio oti exei kopei h ntiza toy ladioy kai to lynoyme kai to pistoni exei faei kapoy sta 8 kolhmata kai den paei bhma egyhsh den to pernane kai tha to balw mesa gia pistoni 57 wosner oti kalytero karbyrater 32 keihin kai thirides kai den jerw ti allo kai to mhxanaki exei mono 6000 xiliometra aplos espase ephdh anoigoklhna ton diakopth gia na petaei kana flogidh alla kai pali ante na to xw kanei 10 fore.kai paidia twra exw sksh http

:(

Link to comment
Share on other sites

:worry:filarakia akoyste na dhte th epatha prin 7 meres phga kai ebala benzinh se ena bezinadiko poy den eixa janqabalei kai to mhxanaki den phgene bhma kai ekane kati san mpoykomata kai lew thane h benazini moyfa kai proxtes moy spaei h ntiza toy gkazioy kai paw synergio gia kalh moy thxh kai moy leei aytos apo to synergio oti exei kopei h ntiza toy ladioy kai to lynoyme kai to pistoni exei faei kapoy sta 8 kolhmata kai den paei bhma egyhsh den to pernane kai tha to balw mesa gia pistoni 57 wosner oti kalytero karbyrater 32 keihin kai thirides kai den jerw ti allo kai to mhxanaki exei mono 6000 xiliometra aplos espase ephdh anoigoklhna ton diakopth gia na petaei kana flogidh alla kai pali ante na to xw kanei 10 fore.kai paidia twra exw sksh http

:(

 

 

Άμα θες το μιχανάκι να πυροβολάει στείλε μου τον κύλινδρο...;)

 

Μόλις βγεί το δικό μου έχω κανονίσει φιλική κόντρα με Ζ 200...Για να δούμε...:lol:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έπρεπε να ερχόσουν σε καμιά εβδομάδα που βγαίνει από το συνεργείο! ;)

 

Μήπως παίζει καμιά ΜΚ σε ΛΟΓΙΚΗ τιμή για πούλημα? 80-90ε?

 

Sou dinw thn dikh mou an 8es 95 euro RE sothrh pws mporw na valw videos edw sto forum na deite ti kanei to moter???

Link to comment
Share on other sites

:worry:filarakia akoyste na dhte th epatha prin 7 meres phga kai ebala benzinh se ena bezinadiko poy den eixa janqabalei kai to mhxanaki den phgene bhma kai ekane kati san mpoykomata kai lew thane h benazini moyfa kai proxtes moy spaei h ntiza toy gkazioy kai paw synergio gia kalh moy thxh kai moy leei aytos apo to synergio oti exei kopei h ntiza toy ladioy kai to lynoyme kai to pistoni exei faei kapoy sta 8 kolhmata kai den paei bhma egyhsh den to pernane kai tha to balw mesa gia pistoni 57 wosner oti kalytero karbyrater 32 keihin kai thirides kai den jerw ti allo kai to mhxanaki exei mono 6000 xiliometra aplos espase ephdh anoigoklhna ton diakopth gia na petaei kana flogidh alla kai pali ante na to xw kanei 10 fore.kai paidia twra exw sksh http

:(

 

Tο ''δολοφονο'' εκλεινες???Και που κολλαει αυτο...το μονο προβλημα που μπορει να προκυψει απο τον ''δολοφονο'' ειναι να καει η ηλεκτρονικη...πραγμα δυσκολο αν το κανεις λιγες φορες και οχι καθε τρεις και λιγο...!!!Τι στο καλο γινεται ρε παιδια με τις ντιζες σας και κοβονται σαν να ειναι σπαγκοι...ημαρτον δηλαδη...εχουν ακουσει εδω μεσα πανω απο 5 φορες προβλημα με τις ντιζες ειτε γκαζιου ειτε συμπλεκτη ειτε λαδιου!!!:wacko:

 

Βενζινη: SHELL V-POWER RACING 100 οκτανιων...

Λαδι μιξης: CASTROL RACINGBIKE R2

 

Πιστευω ο καλυτερος συνδιασμος...:!:

 

 

Αυριο θα μετρησω τελικη,με συστημα GPS (δορυφορικο) και οχι με βλακιες (κοντερ αυτοκινητων,μηχανων κτλ κτλ)...θα σας πω αποτελεσματα...!!!Για να δουμε...μεχρι στιγμης εχει δειξει περιπου 155 κοντερισια...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Tο ''δολοφονο'' εκλεινες???Και που κολλαει αυτο...το μονο προβλημα που μπορει να προκυψει απο τον ''δολοφονο'' ειναι να καει η ηλεκτρονικη...πραγμα δυσκολο αν το κανεις λιγες φορες και οχι καθε τρεις και λιγο...!!!Τι στο καλο γινεται ρε παιδια με τις ντιζες σας και κοβονται σαν να ειναι σπαγκοι...ημαρτον δηλαδη...εχουν ακουσει εδω μεσα πανω απο 5 φορες προβλημα με τις ντιζες ειτε γκαζιου ειτε συμπλεκτη ειτε λαδιου!!!:wacko:

 

Βενζινη: SHELL V-POWER RACING 100 οκτανιων...

Λαδι μιξης: CASTROL RACINGBIKE R2

 

Πιστευω ο καλυτερος συνδιασμος...:!:

 

 

Αυριο θα μετρησω τελικη,με συστημα GPS (δορυφορικο) και οχι με βλακιες (κοντερ αυτοκινητων,μηχανων κτλ κτλ)...θα σας πω αποτελεσματα...!!!Για να δουμε...μεχρι στιγμης εχει δειξει περιπου 155 κοντερισια...

 

130+ άμα δείς καλά είναι! Ψαρακώσου και λίγο έ?:rolleyes:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

130+ άμα δείς καλά είναι! Ψαρακώσου και λίγο έ?:rolleyes:

 

Να τεντωσω και τα ποδια προς τα πισω ετσι οπως κανουν τα καγκουρακια οεο??????????????????:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Να με βλεπουν οι αλλοι οδηγοι και θα λενε τι ειναι αυτο?...δεν ειναι πουλι δεν ειναι αεροπλανο ουτε ο superman...ειναι ενας ******* ψαρακος που αραζει πανω σε ενα παπακι...:p

 

Χεχεχε...αντε να δουμε...που να ψαρακωθω ρε Σωτο με το μπουφαν το Spidi και το κρανος πισω απο την μασκουλα του Dinamik...!!!

 

Μιας που εχω δουλεια αυριο κοντα στο αεροδρομιο...μπορει να το τρεξω μετα την αερογεφυρα του Carefur στο ρευμα προς Χαλκιδικη...η απο Φοινικα μερια!!!Να δω και τις συνθηκες...αντισταση αερα κτλ κτλ...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:worry:filarakia akoyste na dhte th epatha prin 7 meres phga kai ebala benzinh se ena bezinadiko poy den eixa janqabalei kai to mhxanaki den phgene bhma kai ekane kati san mpoykomata kai lew thane h benazini moyfa kai proxtes moy spaei h ntiza toy gkazioy kai paw synergio gia kalh moy thxh kai moy leei aytos apo to synergio oti exei kopei h ntiza toy ladioy kai to lynoyme kai to pistoni exei faei kapoy sta 8 kolhmata kai den paei bhma egyhsh den to pernane kai tha to balw mesa gia pistoni 57 wosner oti kalytero karbyrater 32 keihin kai thirides kai den jerw ti allo kai to mhxanaki exei mono 6000 xiliometra aplos espase ephdh anoigoklhna ton diakopth gia na petaei kana flogidh alla kai pali ante na to xw kanei 10 fore.kai paidia twra exw sksh http

:(

 

Αυτα ακουω και τρελενομαι θελω και εγω κι αλλη βελτιωση.. Αλλα εχω δωσει τοσα λεφτα που δεν με περνει τωρα για αλλα.. Wosner 57 πολυ καλο αλλα με πατεντα θα μπει λογικα γιατι δεν υπαρχει πιστονι για dinimik wosner σωστα? 32 keihin τελειο.. Και μετα ανοιγεις θυριδες, πλαναρισμα κεφαλης, ελαφρωνεις το στροφαλο και το βολαν.. Ανοιγεις καρτερ,θυκη reedieras και βαζεις μια μεγαλυτερη v force 3 απο rd 350 (greddy power) πετας μια ηλεκτρονικη πανω υπολογιζε 160 το maximim μικροτερο γραναζι πισω.. και μετα αντε πιαστον α και να ξερεις οτι μετα απο αυτα καλυτερα να βρεις γυναικα που να χει δικο της βενζιναδικο... 2τ power

Link to comment
Share on other sites

Tο ''δολοφονο'' εκλεινες???Και που κολλαει αυτο...το μονο προβλημα που μπορει να προκυψει απο τον ''δολοφονο'' ειναι να καει η ηλεκτρονικη...πραγμα δυσκολο αν το κανεις λιγες φορες και οχι καθε τρεις και λιγο...!!!Τι στο καλο γινεται ρε παιδια με τις ντιζες σας και κοβονται σαν να ειναι σπαγκοι...ημαρτον δηλαδη...εχουν ακουσει εδω μεσα πανω απο 5 φορες προβλημα με τις ντιζες ειτε γκαζιου ειτε συμπλεκτη ειτε λαδιου!!!:wacko:

 

o diakopths doyleyei me ntiza kai aytos san toy gkazioy kai ta modenakia exoyn ntiza gkazioy kai toy ladioy mazi etsi moy pe aytos apo to synergio pantos file moy polla symptomata apo thn ntiza den jerw ti ginete

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ακουω και τρελενομαι θελω και εγω κι αλλη βελτιωση.. Αλλα εχω δωσει τοσα λεφτα που δεν με περνει τωρα για αλλα.. Wosner 57 πολυ καλο αλλα με πατεντα θα μπει λογικα γιατι δεν υπαρχει πιστονι για dinimik wosner σωστα? 32 keihin τελειο.. Και μετα ανοιγεις θυριδες, πλαναρισμα κεφαλης, ελαφρωνεις το στροφαλο και το βολαν.. Ανοιγεις καρτερ,θυκη reedieras και βαζεις μια μεγαλυτερη v force 3 απο rd 350 (greddy power) πετας μια ηλεκτρονικη πανω υπολογιζε 160 το maximim μικροτερο γραναζι πισω.. και μετα αντε πιαστον α και να ξερεις οτι μετα απο αυτα καλυτερα να βρεις γυναικα που να χει δικο της βενζιναδικο... 2τ power

 

koita yparxh pistoni kai kanei to polly 110 e gia wosner milame panta me ena rektifie ston kylindro mpenei.kai ontos filaraki meta tha psaxnw gia gynaika me kana benzinadiko.wraios akoma gelaw xaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντως ολο προβληματα εχετε με τα μοντενας... αυτο που ειχα ειναι το πιο σκισμενο μηχανακι, και εχει τριπησει το μπιστονι λογω λαθος μπουζι. ενα αλλο παιδι που παμε μαζι σχολειο, δεν εχει πειραξει τιποτα και το παει εντελως χαλαρα του εχει βγαλει του κοσμου τα προβληματα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Όπα όπα ο δολοφόνος δέν είναι με ντίζα με καλώδιο είναι! Η αντλία λαδιού είναι με ντίζα και είναι μαζί με τιν ντίζα γκαζιού. Όσο ανοίγεις το γκάζι τόσο στέλνει και η αντλία. Τώρα σχετικά με τα προβλήματα...Σόρρυ αλλά η ντίζα άμα κοπεί δέν θεωρείτε πρόβλημα...Όσο για ελλατωματική να είναι πάλι δέν παίζει γιατί θα το πάθαιναν πολλά και εγώ προσωπικά για Θεσσαλονίκη δέν έχω ξανακούσει για τέτοια προβλήματα. Τριπημένα πιστόνια κτλπ είναι καθαρά θέμα χρήσεις. Ίσως να ήταν και ελλατωματική παρτίδα αλλά για να τριπίσει ένα πιστόνι κάτι δέν πάει καλά...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μπουζι τι εβαλες λαθος νουμερο..? Εξαρτατε την παρτιδα και z παλι προβληματα μπορει να ειχε...
Link to comment
Share on other sites

koita yparxh pistoni kai kanei to polly 110 e gia wosner milame panta me ena rektifie ston kylindro mpenei.kai ontos filaraki meta tha psaxnw gia gynaika me kana benzinadiko.wraios akoma gelaw xaxaxaxa

 

Για πες μου φιλε μου πιστονι 57 wosner ποσο το πηρες και απο τι μηχανακι ειναι το πιστονι...? και τι αλλο θα κανεις στο μηχανακι σου πιστονι και θυριδες μονο... ? Και αν επιτρεπετε ποσα λεφτα σου ζητησανε..?

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου φιλε μου πιστονι 57 wosner ποσο το πηρες και απο τι μηχανακι ειναι το πιστονι...? και τι αλλο θα κανεις στο μηχανακι σου πιστονι και θυριδες μονο... ? Και αν επιτρεπετε ποσα λεφτα σου ζητησανε..?

 

egw katarxhn eimai apo phraia kai genika oi times poy pezoyn edw einaieinai poly ftines. tha balw ena pistonaki 57 gia modenas einai.den einai apo allo mhxanaki thirides tezes ena 32 keihin thn xhropoihth poy exw kai reed twra times pistoni wosner 57 110e 5 e flantzes 30 thirides 20 rektifie gia na anoiksoyn to kylindro 100 to 32 keihin 45 ta reed kai kana 70 synergio ena synolo gyrw sta 360 me 380.asta na pane exw sthlh kai ta plastika gia bapsimo kai polyesteres alla 550 e kai kh afragkos exw mhnh

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα ακουω οτι υπαρχει wosner 57 για dinimik... Εχει ακουσει κανεις κατι τετοιο..? θυριδες μονο 30 ε..? Θα κανει καλη δουλεια η θα πει ενταξει το θυριδωσα ειναι οκ και θα κανει μαπα δουλεια.. Το keihin 32 καινουργιο 100 ε..? Και τι reed θα βαλεις..? Οι πολυεστερες σου πηγανε 550 ε..?
Link to comment
Share on other sites

H Wossner έτοιμο πιστόνι για Dinamik δέν βγάζει. Θέλει αλλαγή ο πύρος του πιστονιού για να μπεί.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

http://img216.imageshack.us/img216/1147/untitledjx3.pnghttp://img151.imageshack.us/img151/7386/cc23871df3.jpg Αυτο το mikyni καρπυλατερ φοραω αλλα θα παρω ενα νικελ για να πηγαινει πιο γρηγορα...:lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia eimai kenourgios sto forum ayto.

exei edo kai 2 meres pou egina katoxos enos

metaxirismenou dynamic 125.to agorasa 1800 e

me 1500 km pano.

eimoun poli eyxaristimenos mexri simera.

to proi piga na to balo mpros alla den eperne me

tpt.to mono pou ekane htan na skai i eksatmisi.

pite mou mipos einai mkoukomeno??

kai an nai pos na mporeso na to balo mpros

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...