Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

GiannisD_125 kalo einai na tis allazeis oles kai sixna sti diarkia tou strosimatos gia na strosei kai to sasman...

Ti enoeis oti de mporeis na pigeneis me 3h kai 50? Mia xara einai de mpoukonei ...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα πηγα στον αντιπροσωπο εδω στην ροδο και μαλλον αυριο θα το εχω στα χερια μου!!!! τελικα το φαναρακι με τα ενσωματωμενα φλας κανει μονο 27 ευρω και μια εξατμιση που εχει εκει χειροποιητη με 115 ευρω αβαυτη!!! μου ειπε βεβαια οτι κοβει λιγο την δυναμη στις χαμηλες στροφες αλλα βελτιωνει τις μεσαιες καμποσο και ραγδαια τις υψηλες.

the more i study the more i learn

the more i learn the more i forget

the more i forget the less i know

so why study???????? :O

Link to comment
Share on other sites

Esy file Keleytis poso sou pigene auto to bapsimo? perla einai to mauro ?

 

Eγω τα βαφω μονος μου και ετσι δεν ξερω απο τιμες.....το συγκεκριμενο το πηρα βαμμενο απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη (ειναι φιλος μου ο πατερας του ο οποιος ειναι φανοποιος)

 

Ειναι βυσσινι με κοκκινη περλα και στο κεντρο ασπρο με ασημι περλα.....

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ! αλλα και εγω θελω να παραγγειλω μια καλη εξατμιση που να ανεβασει στο μεγιστο τις ψηλες στροφες, και θα κανει καιρο να την φερει.

δεν ξερω ποια να διαλεξω ! εχω ακουσει για motorsport,daytona,giannelli,blade,χειροποιητητες (αυτες με μεγαλο θαλαμο,και μακρυ τελικο)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το καρμπυρατερ ειναι πολυ ζορι να το ρυθμισεις μονος σου.θελει τις καταλληλες βελονες για το αναλογο ρυθμισμα.αν διαβαζεται αγγλικα μπορω να σας στειλω κειμενα οχι μονο με ρυθμισεις καρμπυρετερ αλλα και φτιαξιματα σε 2Τ.επισης εχω φωτο που δειχνους αναλογα με το πιστονι και το μπουζι ποσο "καλα" ειναι το 2Τ σας.οσο για το στρωσιμο,αυτο γινεται για να λειανθουν οι επιφανεις των βασικων-κινουμενων μερων της μηχανης οπως το πιστονι,οι βαλβιδες,η μπιελα,το χιτωνιο κτλ.αν δεν ανοιγεις τις στροφες το στρωσιμο δεν θα εχει καμια σχεση με την καθημερινη χρηση που θα κανεις.μερικες συμβουλες ειναι:οχι τερμα γκαζι,οχι πανω απο το 80% της μεγιστης ταχυτητας,οχι σταθερη ταχυτητα για πολλη ωρα...και κατι αλλο,τα τωρινα μηχανακια δεν χρειαζονται τοσο απαιτητικο στρωσιμο μια και αυτα τα μερη κατασκευαζονται με πιο συγχρονες μεθοδους.

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

και για το φτιαξιμο χρειαζονται πολυ περισσοτερα πραγματα απο ενα πιστονι-καρμπυρατερ-εξατμιση για να πηγαινει καλα αλλα και να μη εχει προβληματα.rossi reed εχεις βαλει στο dimamik σου;για βαλε αυτα και θα με θυμηθεις:"boyesen dual stage reed valves".με τις φωτο απο το δικο σου τι εγινε;θα ανεβουνε στο forum ή περιμενουν το ασανσερ;

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

rossi ακου:για να βαλετε φωτος πηγαινετε στο my gallery του my phone και βρειτε ενα εικονιδιο καπου πανω δεξια που λεει upload photo.απο εκει ανεβαστε τις εικονες σας μεσω "αναζητησης" και ακολουθειστε τις εντολες για τους τιτλους κτλ.μετα απο καμια μερα ξαναπατε στο my gallery και βρειτε το δικο σας αλμπουμ που ειναι στο ονομα σας.καντε δεξι κλικ στην εικονα,πατηστε ιδιοτητες,και με αριστερο κλικ μαυριστε την διευθυνση.ξανα με δεξι κλικ πανω στη διευθυνση επιλεξτε "αντιγραφη"(copy) και στην συνεχεια στο μηνυμα σας εκει που λεει προσθηκη εικονας με δεξι κλικ "επικολληση"(paste) και οκ. οπου δεν καταλαβαινεις πες μου

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

και για το φτιαξιμο χρειαζονται πολυ περισσοτερα πραγματα απο ενα πιστονι-καρμπυρατερ-εξατμιση για να πηγαινει καλα αλλα και να μη εχει προβληματα.rossi reed εχεις βαλει στο dimamik σου;για βαλε αυτα και θα με θυμηθεις:"boyesen dual stage reed valves".με τις φωτο απο το δικο σου τι εγινε;θα ανεβουνε στο forum ή περιμενουν το ασανσερ;

 

fx_ovios auta ta reed gamaneeeeee.Paidia tetoia reed na bazete..mou ta exoun proteinei kai aloi...

Link to comment
Share on other sites

file G_Dinamik an i xoana anebaze 1 ippo tha ebazan oloi!!!! sto mixanaki den niotheis kamia diafora. apla oi pio polloi tin bazoun gia emfanisi alla kai na min pitsilaei to karmpirater benzini kai ta kanei ola xalia!! akoma se merikous aresei o thoribos tou roufigmatos pou kanei. auto to ssssssssssssssssssssss pou akougetai otan anoigeis to gazi.

the more i study the more i learn

the more i learn the more i forget

the more i forget the less i know

so why study???????? :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...