Jump to content

[MOTO] Modenas Dinamik 125


nmk1988
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για πιστονια που ρωτας ρωτησε αν μπαινουν πανω απο 57.χωρις να τα υποτιμαω, εμενα μου φαινονται πολυ λιγα τα 132cc που γινεται το μηχανακι.βαλε του εκει περα κανα 60αρι να παει 150(αν μπαινει).εκτος φυσικα αν θες να το κανεις 57αρι κομπλε το μηχανακι σου(καλη φαση αλλα θελει λεφτα)

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

οκ simeon thaks.μεγια ρε bullshit και καλα γκαζια!πειτε τιποτα απο επιδοσεις η κοντρες με αλλα μηχανακια(z ειδικα,γιατι πολυ το υποτιμανε εδω στη χιο το dinamic)μπας και παρηγορηθω μεχρι του χρονου τετοια εποχη που θα το παρω και θα μπορω να τους δειξω τι εστι ταχυτητα και modenas dinamic!
otan kaneis kontra paizei rolo o odigos gia auto den mporeis na sigrineis apo ekei poio einai kalitero
sakis
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε σακη αλλα οπως και να χει το Z δεν εχει πεσει σε αποδοση μετα απο 4 χρονια;ξεχνα το +1 αλογο του dinamic,δεν παιζει πολυ μεγαλο ρολο αλλα η μηχανη του δεν ειναι πιο καινουρια;εξαλλου το dinamic εχει και αλλα πραγματα πιο συγρονα απο το Z,οπως η ηλεκτρονικη της daytona που βοηθαει στη καλυτερη καυση του μιγματος βοηθωντας το μπουζι δωσει πιο σταθερο σπινθηρα.ειχες πει οτι εχεις Z ετσι;μηπως ξερεις ποσα mm ειναι η διαδρομη του γνησιου στροφαλου;με ενδιαφερει παρα παρα πολυ να μαθω και εδω στη χιο δεν ξερει κανενας γνωστος μου να μου πει

 

παω για υπνο,τα λεμε αυριο το απογευμα η πια το βραδακι.ελπιζω να ακουσω νεα και απο αλλους,dinamicοβιους και μη.bye

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Bλεπω οτι πληθενουμε!

Και εγω το παιρνω αν ολα παν καλα σε κανα 25ημερο

Πρωτα:

Εξετασεις---Διπλωμα(50cc)--Dinamikkkkk(Σε μπλε μαλλον)

Dynamic_125_Toυμπιωτης εισαι?Και εγω με το φιλαρακι μου στην πυλαια πηγαινουμε!!

Αμα το παρω να κανουμε μια dynamicovolta!!!!

Παρτε και φωτογραφιες του αδελφιου του Dynamic:

http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php?cat=500&ppuser=45530

Πρεπει πρωτα να εγκριθουν lol

Link to comment
Share on other sites

Ποπο φανταζομαι πωσ θα πηγαινει :shifty: Ρε παιδια μαμα Dinamic η μαμα ζεττακι ειναι πιο γρηγορο?Εγω νομιζω dinamic αλλα καποιοι μου λενε το αντιθετο :mad: Ποπο εγω αργω να το παρω ακομα το Πασχα το παιρνω.Δεν αντεχω :( !!Εδω στη Ροδο ξερω πολλουσ που φτιαχνουν μηχανακια κ τα κανουν μπομπεσ.Ενασ φιλοσ πηρα 200αρι runner και ειναι γαματο αλλα εχω ακουσει οτι το dinamic του ριχνει κολωνα λετε να αληθευει?Καλα στην εκκινηση το runner βλεπει το dinamic με τηλεσκοπιο αλλα τελικη δν εχει μεγαλη.Μαμα μιλαμε παντα ετσι.

DINAMIC FUN

:D

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :w00t: πωπω τετοια να μου λετε..ζητω τα dinamic.tsitinidi τι φοραει ο φιλος σου και ειναι 200cc;τι τελικη εχει;ρωτα τον αν μπορει να μετρησει σε ποσα δευτερα πιανει τα 100.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209050516_132549.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209050517_163048.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209050505_114513.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209050505_140238.jpg

φοβισιμο χωρις πλαστικα εε..

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Re paidia simera prospa8ousa gia kanena tetarto na bgalw thn podia...

Ektos apo tis 2 bides kato kai tis 6 bides pou kratane thn podia apo mesa ti allo xriazete? Prepei na xalaroso kai ta alla plastika? Basika barioumoun na to koitakso parapano kai den i8ela na xarakso ta plastika..."koumponei" pou8ena pou de fenete?

 

Asxeto alla ma8ate poso kanei kamia kali alisida? Lew na balw twra pou 8a to paw gia service...

Link to comment
Share on other sites

Bλεπω οτι πληθενουμε!

Και εγω το παιρνω αν ολα παν καλα σε κανα 25ημερο

Πρωτα:

Εξετασεις---Διπλωμα(50cc)--Dinamikkkkk(Σε μπλε μαλλον)

Dynamic_125_Toυμπιωτης εισαι?Και εγω με το φιλαρακι μου στην πυλαια πηγαινουμε!!

Αμα το παρω να κανουμε μια dynamicovolta!!!!

Παρτε και φωτογραφιες του αδελφιου του Dynamic:

http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php?cat=500&ppuser=45530

Πρεπει πρωτα να εγκριθουν lol

 

Ναι Τουμπα μενω!!!Οποτε θες φιλε μου απλα μολις το παρεις καψε λιγο λαστιχο,δωστο και λιγο να ακουστει και η εξατμιση καιιιι.............τσουπ και εγω εκει :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!Φιλε μου οπως ειπες πρωτα διπλωμα/ασφαλεια και μετα βολτες οσες θες...!!!Ηρθε και καλοκαιρακι...!οκ...?!

 

Θελω να θιξω και ενα αλλο ζητημα...το ειχαμε θιξει και πιο παλια!Ρε παιδια οταν το πηγα για service τους ειπα να μου δωσουν και φλασακια να τα ενσωματωσω και μου ειπαν οτι δεν βγαινουν!!!Βεβαια δεν εκατσα και πηγα και ρωτησα και ενα μαγαζι που πουλαει απο αξεσουαρ οτι γουσταρεις(''MEXIS''-Οδυσεως 26-Βαρδαρη/Θεσ/νικης),ειδαν το μηχανακι και μου τα εδωσαν και τα εβαλα...!!!

Ερωτηση...Γιατι μου ειπε η αντιπροσωπια οτι δεν βγαζουν φλασακια?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Poso lete na kanei mia aerografia se ola ta plastika ?

Episis poso paei aplo bapsimo, poso metalliko,poso perla kai poso xameleonta ?

 

Kapoies endeiktikes times an kserete !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο τα πηρες Dynami_125?

 

 

40ευρω...!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ti egine re dinamicovia alania pws paei???Plhthenoume blepw..Dinamik 4ever!!!

 

buffy_Charmed_Gr ena pragma tha sou pw:ligoi einai autoi pou kseroune oti to dinamik einai poio grhgoro apo toZ!!!!

file DiM3NSiON ti leei re kala?Ase egw phga na balw sita stous aeragwgous kai bgalame ola ta plastika...Polles bides tha poutanas!!!!!!!!!!

Dynamic_125 ti flasakia ennoeis????enswmatomena?sto pisw to fanari?

nmk1988 to mono pou kserw gia aerografia file einai oti kostizei polu!!

Link to comment
Share on other sites

christos_125 μπορώ να βγάλω άνετα τα πλαϊνά πλαστικά και δε μπορώ την ποδιά :blink: γιατί κάπου μάλλον κουμπώνει και δεν το βλέπω. Εσύ την έχεις βγάλει?

Βοηθήστε ρε!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα φλασ...

Για το μπροστινό φανάρι δίνουν σε όλα τα dinamik λυχνίες και τα βάζεις μόνος σου...είναι πολύ εύκολο. Αν θέλεις να έχεις ενσωματωμένα φλας στο πίσω φανάρι πρέπει να αγοράσεις καινούριο από την αντιπροσωπεία.

 

Πριν ποστάρετε κάτι κάντε search για να μη λέμε συνεχώς τα ίδια πράγματα. Έχω βαρεθεί να ρωτάνε για το στρώσιμο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

poso exei mia kalh eksatmish gia to dynamic?re paidia o filos moy den moy leei ti exi balei pano alla sta 10 xiliometra troei ena ntepozito kai den lley na to ftiakseis ;) .tora skeytomai na to paro kai ego giati me poronei poly alla to problhma einai oti den exo diploma.ean bgalo diploma tora gia 125 argotera gia megaliterei mhxanei tha xriastei pali na doso simata odigisei ?sto mexis ti pragmata exei gia to dynamic se sxesei me thn omorfia alla kai mhxanika? :w00t:
Link to comment
Share on other sites

ela re cis palikaria molis teliosa tin doulia(delivery me dio :D :D :D :D :D :D :D )re cristo alaksa gnomi pali.pao gia dynamic den gami3t3. kainourgio einai.re c sou ekana pm to tilefono mou.pare kanena molis erthis kalampaka re c.akousa oti bgeni kai se asimi re cis alithebi???

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

επ,τι γινεται παιδια,ολα οκ;για να βαλετε φωτος πηγαινετε στο my gallery του my phone και βρειτε ενα εικονιδιο καπου πανω δεξια που λεει upload photo.απο εκει ανεβαστε τις εικονες σας μεσω "αναζητησης" και ακολουθειστε τις εντολες για τους τιτλους κτλ.μετα απο καμια μερα ξαναπατε στο my gallery και βρειτε το δικο σας αλμπουμ που ειναι στο ονομα σας.καντε δεξι κλικ στην εικονα,πατηστε ιδιοτητες,και με αριστερο κλικ μαυριστε την διευθυνση.ξανα με δεξι κλικ πανω στη διευθυνση επιλεξτε "αντιγραφη"(copy) και στην συνεχεια στο μηνυμα σας εκει που λεει προσθηκη εικονας με δεξι κλικ "επικολληση"(paste) και οκ.βαλτε καμια εικονα το μπροστα φαναρι με φλασακια αν το εχει κανενας.οι αερογραφιες ειναι οντως ακριβες.ενας φιλος μου που εκανεκιτρινο αερογραφο στα πισω πλαστικα του fx εδωσε 300 ευρω και ενας αλλoς εβαψε καταμαυρο ενα crypton,εκτος τις ποδιες,και κατι πρασινα σχεδια και του ηρθε 550 ευρω.εγω δεν το θα συνιστουσα σε καποιον που κανει σουζες και τετοια παντως γιατι αν πεσει κατω..κριμα τα λεφτα του.

οσο για μηχανικες βελτιωσεις μπορειτε να βαλετε:

>πιστονια

>ηλεκτονικη

>μπουζι ιριδιου

>πολλαπλασιαστη

>ψυγειο(θελει αλλαγη και η κυλινδροκεφαλη σε υδροψυκτη)

>καρμπυρατερ-εξατμιση κτλ.

για να το κανετε 200αρι αλλαζετε ολο το μοτερ ή μονο πιστονια και στροφαλο;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209fx125_.jpg

το fxπου ελεγα(180 κιβυκα εε)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209modenas_dinamik.jpg

ενα fcr 32mmhttp://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209FCR_HONDA.jpg

ενα μπουζιhttp://www.myphone.gr/gallery/data/500/422090015601e-med.gif

και ενα innova 65χιλιοστα(γαματο.εμενα μου αρεσει παρα πολυ.τι λετε;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/42209050505_113326.jpg

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βγαινει σε ασημι το dinamic? :) Ωραιο θα ειναι!!!Ποπο ρε εγω ακομα αργω να το παρω δεν μπορω να κανω υπομονη :cry: !!!Εργοστασιακό dinamic τι τελικη πιανει ξέρετε?Κανονικα όμως όχι κοντερίσια.

DINAMIC FUN

:D

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ρε buffy argo poly,kai den antexw me tipota na perasw ena oloklhrw kalokairi xwris mhxanaki.για ασημι δεν εχω ακουσει κατι αλλα ο γκοργκολης στο site εχει μονο κοκκινο και μπλε.τελικη απο οτι μου εχει πει ενας γνωστος το εχει φτασει μεχρι 160 κοντερισια και εχει κανει πανω απο 8000χλμ(εχει ανοιξει λογικα ο κινητηρας του δηλαδη).αρα καπου 130 κανονικα χλμ.πως σου φαινεται το innova;καλο;αν δεν εβγαινε το dinamic για να αλλαξω γνωμη, θα το ειχα παρει μολις τελειωνα τις εξετασεις.αλλα αλλο 2Τ και αλλο 4Τ.

"Λυπάμαι γιατί δεν μπορώ, να αντέξω στο χωρισμό και καθε απόγευμα θλιμμένο σε θυμάμαι.Με πέρνουνε τα δάκρυα, οι καημοί και τα παράπονα και νοίωθω τη ζωή μου να τελειώνει.." /// Julia ,te voglio bene!

-του Μάρκου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...