Jump to content

Landvo L500s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα σε ολα του και gps και ολα..εχω φερει αρκετα landvo l200 και κανενα δεν εχει βγαλει προβλημα..στο l500s το μονο θεμα ειναι η οθονη που ειναι χαλια σε γωνιες θεασης κυριως..για καποιον που δεν τον απασχολει το θεμα η για παιδια ειναι super για 60€
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα σε ολα του και gps και ολα..εχω φερει αρκετα landvo l200 και κανενα δεν εχει βγαλει προβλημα..στο l500s το μονο θεμα ειναι η οθονη που ειναι χαλια σε γωνιες θεασης κυριως..για καποιον που δεν τον απασχολει το θεμα η για παιδια ειναι super για 60€

 

Θα συμφωνησω.Για 60ε ειναι τελειο αρκει να μην εχει προβλημα το touch της οθονης να πατας αλλου και αλλου να πατιετε

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαφανη σιλικονης,οπως σε ολα (σχεδον) τα Landvo.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι δεν το αισθανεσαι καλα στο χερι ,ειναι κινητο των 60 ευρω και στο λεει με ολη την υπαρξη του ενω το 550 σου βγαζει μια ποιοτητα πολυ πανω απο οτι το πληρωνεις.Ειδικα κατι προσφορες με 80$ τους κλεβεις κανονικα.

Φυσικα -οπως ειπε και το παιδι απο πανω- για εφηβους που θα το καταστρεψουν σε 3 μηνες το κινητο ειναι τεφαρικι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο,αν τελικα ερθει διχως τρακινγκ δεν θα σε καλυψει το paypal,γιαυτο λεω οτι συνηθως τα στελνουν με τρακινγκ,αυτη ειναι η εννοια του τρακινγκ,συστημενο σημαινει,αλλοιως δεν μπορεις και εσυ να απαιτησεις τιποτα αν δεν ειναι καλο το κινητο,οποτε μιλα μαζι τους και ζητα να σταλει συστημενο.

 

 

Mου έστειλαν τελικά shipping number με Netherlands Post Registerd , είναι το ίδιο με το tracking number..? έρχεται συστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Mου έστειλαν τελικά shipping number με Netherlands Post Registerd , είναι το ίδιο με το tracking number..? έρχεται συστημένο?

 

αν ειναι της μορφης RS********NL ναι

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη χρήση του τηλεφώνου δεν βλέπω σωστά πατήματα (touch) στην οθόνη.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να κατεβάσει από το play την εφαρμογή yet another multitouch test https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rn.yamtt και να κάνει τεστ "touch test" και "paint test" ?. Στο δικό μου βλέπω ότι χάνει αρκετά,,,,

 

Παρέλαβα σήμερα και διαπίστωσα αμέσως το ιδιο πρόβλημα που έχεις και εσύ.

κατά άλλα δεν είναι άσχημη σαν συσκευή αλλα την στιγμή που εχει ''παιδικές ασθένειες'' να λύσει δεν θα την πρότεινα για αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι απο εμας η χρηση που κανουμε στα smartphone μας ειναι χρηση οθονης (sot).

Ειναι πραγματικα κριμα να δινετε αυτο το τηλεφωνο σε παιδια και εφηβους που λογικα και αυτοι κανουν χρηση οθονης σε games - κοινωνικα δικτυα -sms κλπ πολλες ωρες την ημερα.

Η κακη ποιοτητα οθονης πρακαλει πονοκεφαλους - ζαλαδα και ισως κανετε ζημια στα ματια τους ποσο μαλλον οταν ειναι για παιδια - και εφηβους που ακομα ''πλαθονται'' και αναπτυσσονται. Ρωτηστε τον παιδιατρο σας, τον οικογενιακο γιατρο σας και τον οφθαλμιατρο για της συνεπειες θεασης σε κακη ποιοτητα οθονης σε παιδια και εφηβους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι απο εμας η χρηση που κανουμε στα smartphone μας ειναι χρηση οθονης (sot).

Ειναι πραγματικα κριμα να δινετε αυτο το τηλεφωνο σε παιδια και εφηβους που λογικα και αυτοι κανουν χρηση οθονης σε games - κοινωνικα δικτυα -sms κλπ πολλες ωρες την ημερα.

Η κακη ποιοτητα οθονης πρακαλει πονοκεφαλους - ζαλαδα και ισως κανετε ζημια στα ματια τους ποσο μαλλον οταν ειναι για παιδια - και εφηβους που ακομα ''πλαθονται'' και αναπτυσσονται. Ρωτηστε τον παιδιατρο σας, τον οικογενιακο γιατρο σας και τον οφθαλμιατρο για της συνεπειες θεασης σε κακη ποιοτητα οθονης σε παιδια και εφηβους.

 

Καλημερα. Σε ολα τα ατομα που δεν δουλευη σωστα το touch της οθονης τι τους απαντησαν απο εκει που το πηρανε (Λογικα gearbest) για να ξερουμε σε μελλοντικες αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν κατασκευη ειναι ωραιο κινητο και δεν εχει τριγμους.Ενταξει το touch της οθονης ειναι λιγο χαλια αλλα σε σχεση με το vodafone smart 4 mini που ειχε πριν η κοπελα μου,πολυ καλυτερο.Παντως εχω παθει πλακα με την μπαταρια του,δεν το περιμενα να κραταει τοσο με 2 sim μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σε ολα τα ατομα που δεν δουλευη σωστα το touch της οθονης τι τους απαντησαν απο εκει που το πηρανε (Λογικα gearbest) για να ξερουμε σε μελλοντικες αγορες.

Δεν εχω ψαξει/διαβασει ουτε εχω στειλει καποιο παραπονο στο gearbest για την οθονη μεχρι στιγμης.

Προσωπικα, το ενα που δουλευει σχετικα καλα το touch της οθονης το εδωσα σε κολλητο μου που κανει μονο τηλεφωνικες κλησεις και δεν ασχολειται καθολου με αλλα πραγματα/εφαρμογες στο/α τηλεφωνο/α του. Ειχε ενα xperia mini μεχρι τωρα.

Το αλλο με τα προβληματα στο touch της οθονης θα το κρατησω για backup - gps - και να κανω καποιες δοκιμες με rom και φλασαρισματα. Αν χειροτερεψει η κατασταση του το paypal εχει 180μερες για dispute ;)

 

Καλημερα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,παρελαβα και γω σημερα για τον φιλο μου και το δοκιμασαμε.

Μολις το ανοιξαμε καταλαβαμε και εμεις οτι εχει προβλημα το touch....μετα απο 2 επανεκκινησης δουλευει σωστα για την ωρα...

Λεω να στειλω ενα μειλ στην landvo για να δω τι θα μου πουνε,γνωριζει μηπως κανενας το μειλ??

Οι εντυπωσεις γενικα ειναι μετριες...οθονη οχι και τοσο καλη αλλα βλεπετε(μονο οι γωνιες θεασης ειναι δεν ειναι καλες),το touch χαλια,to wifi του καλο για την ωρα,gps δεν δοκιμασα ακομα,περιηγηση στο τηλ.και ιντερνετ αρκετα καλη ,ποιοτητα κατασκευης μετρια και εμφανισιακα καλο.

Απ'οτι εχω παρατηρησει το touch για να δουλεψει καλα θελει πολυ απαλο αγγιγμα.

Αν δεν βγαλει η landvo καποια ενημερωση firmware για το touch δεν το συστηνω..

Επισης κατι που παρατηρησα οταν δεν δουλευε το τατσ ειναι πως οταν βγαζεις το πισω καπακι δουλευει μια χαρα,μολις το βαζαμε κολλουσε...

 

Αν το ξανακανει αυτο με to touch τι να κανω??Να επικοινωνησω με gearbest και να τους πω το προβλημα??Εχει ξαναστειλει κανενας πισω κινητο στο GB??Και αν ναι τι εγινε??Τετοιο ειδος προβληματος λυνετε με αναβαθμιση της ρομ η ειναι αστοχια υλικου και δεν φτιαχνετε??

Edited by bill27
περισσοτερς πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Για την οθονη επιβεβαιωνω κι εγω οσα ειπωθηκαν παραπανω.

Θελω να συμπληρωσω σχετικα με το gps, οτι βρηκε την θεση μου αμεσως και με ακριβεια αν και ημουν σε κλειστο χωρο. Δεν το δοκιμασα σε πλοηγηση. Αλλα αυτο με ικανοποιησε.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

στο τηλ.στις ρυθμισεις-προβολη-put off screen flip

τι κανει αυτη η επιλογη??μηπως πρεπει να το εχουμε τσεκαρισμενο??το τσεκαρα και απο τοτε δεν μου ξαναπαρουσιασε το

προβλημα με το touch....:confused:

Link to comment
Share on other sites

put off screen flip, νομιζω πως σβηνει την οθόνη οταν το τοποθετεις με αυτη προς τα κατω.

το κινητο το πηρα 3 μερες καιτο ρουταρισα με κινγκορουτ. Σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος για 60 ευρωπουλα

η οθονη δεν εχει καλες γωνιες θεασης αλλα δεν ειναι και τρομερο

το touch screen εχει προβληματα και δεν ειναι αξιοπιστο, ελπιζω θα διορθωθει σε καμμια μελλοντικη εκδοση λογισμικου

Προς το παρον με απενεργοποιημενο το smart wake up και με touchscreen booster ειναι υποφερτό

Το gps οχι πολυ καλο σε εσωτερικους χώρουσ αλλα στο δρομο μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

put off screen flip, νομιζω πως σβηνει την οθόνη οταν το τοποθετεις με αυτη προς τα κατω.

το κινητο το πηρα 3 μερες καιτο ρουταρισα με κινγκορουτ. Σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος για 60 ευρωπουλα

η οθονη δεν εχει καλες γωνιες θεασης αλλα δεν ειναι και τρομερο

το touch screen εχει προβληματα και δεν ειναι αξιοπιστο, ελπιζω θα διορθωθει σε καμμια μελλοντικη εκδοση λογισμικου

Προς το παρον με απενεργοποιημενο το smart wake up και με touchscreen booster ειναι υποφερτό

Το gps οχι πολυ καλο σε εσωτερικους χώρουσ αλλα στο δρομο μια χαρα

 

εγω εχω στειλει ηδη μειλ στην εταιρια για το προβλημα του touch αλλα δεν εχουν απαντηση ακομα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στειλει ηδη μειλ στην εταιρια για το προβλημα του touch αλλα δεν εχουν απαντηση ακομα.

 

Απο το site της Landvo δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξος για επισημες αναβαθμισεις, δε δουλευει τιποτα

αλλα επειδη το εχουν πολλα μεγαλα μαγαζια και ως φτηνοτερο οκταπυρηνο πουληθηκαν πολλα κομματια ελπιζω οτι θα δουμε καστομιες. Παντως πολυ γρηγορο, δυνατο ηχειο, καλη ποιοτητα συνομιλιας και η μπαταρια οχι κακη

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στειλει ηδη μειλ στην εταιρια για το προβλημα του touch αλλα δεν εχουν απαντηση ακομα.

Αν μπορείς γράψε μας εδώ το mail τούς για να στείλουμε και εμείς οι υπόλοιποι παράπονα. Όσοι περισσότεροι τόσο μπορεί και να ασχοληθούν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ πριν λίγες μέρες και απογοητεύτηκα από την κάμερα. Δεν έχω επιλογή να τραβήξω κάτω από 5mp φωτογραφία, δεν βλέπω κάποια επιλογή για macro mode και με ενδιαφέρει να μπορώ να τραβάω σελίδες. Κάνω κάτι λάθος; Είναι δυνατόν να τραβάει χειρώτερες φωτογραφίες από το sony k750;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα tivket στην Gearbest διότι το touch screen είναι τελείως ελλατωματικό και πήρα αυτή την απάντηση:

 

"Regarding the touch screen sensitivity and response, please follow the instruction:

Reset the phone to the original factory settings and try the following passwords: 1122, 1234, 0000 or 1111

If the touch screen is frozen during this, please turn off the phone and use another battery. Try resetting the screen again and let me know the result."

 

Καταλαβαίνει κάποιος σε πιό σημείο της διαδικασίας μπαίνει το password ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...