Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ τη κατεβαζω(αλλα για να μη κανω παλι τη πατατα μου) για να μπω σε bootscreen παταω soft reset & light ???

και μετα τρεχω το setup ετσι??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πραγματικά το σκέφτομαι πολύ να βάλω την Rom απο το xda, οι ταχύτητες εχουν μεγάλη διαφορά...? τώρα έχω την ελληνική Rom της ACE...και τι προβλήματα έχει ? Δουλεύουν όλα κανονικά...?

 

Τέλος επειδή ακούω πολλά...οι πιθανότητες να καταστραφεί η συσκευή είναι μεγάλες? :worry:

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά (τουλάχιστον σε μένα) φάνηκε πολύ κατα το άνοιγμα της συσκευής.Ενώ με τη rom της Ace χρειάζονταν περίπου 40sec να ανάψει με τη rom απο το xda (aku3) ήθελε περιπου 20sec..Γενικά και η απόκριση της συσκευής είναι πολύ πιο άμεση :) Κατ' εμέ αξίζει να περάσεις άλλη rom..Τα όποια bugs υπάρχουν με τις νέες εκδόσεις έχουν σχεδόν εκμηδενιστεί. :)

Οι πιθανότητες να καταστραφεί η συσκευή είναι μηδενικές :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις προσπαθώ να περάσω κάποιες επαφές απο το pc στο 9000 μέσω ActiveSync εδώ και μισή ώρα και δεν μπορώ να το καταφέρω :confused: Ενώ επιλέγω Contacts και πατάω Sync δεν περνάει τίποτα στη συσκευή...Τι πρέπει να κάνω? :( Καμια βοήθεια? :(

 

EDIT: [solved]

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αυτό!Μόλις το έβαλα στο άλλο λαπτοπ έκανε συγχρονισμό κανονικά και μετά μόλις το συνέδεσα με το άλλο έκανε κανονικά συγχρονισμό,ενώ πριν δεν έκανε. Δεν βρήκα γιατί το έκανε αυτό. Τώρα συγχρονίζει κανονικά και με τα 2 λαπτοπ και με τα desktop.
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..Κάπου έιχα δεί οτι υπάρχει "πλάτη" με θύρα compact flash για το Universal..Έχετε δεί εσείς κάτι τέτοιο?Δεν μπορώ να βρώ το site...Θυμάστε τιμή? :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις προσπαθώ να περάσω κάποιες επαφές απο το pc στο 9000 μέσω ActiveSync εδώ και μισή ώρα και δεν μπορώ να το καταφέρω :confused: Ενώ επιλέγω Contacts και πατάω Sync δεν περνάει τίποτα στη συσκευή...Τι πρέπει να κάνω? :( Καμια βοήθεια? :(

 

EDIT: [solved]

 

Φίλε georgivas μπορείς να μου πεις γιατί στο έκανε αυτό και πως το επέλυσες;

Μπορεί να μου ξανατύχει και ο τρόπος επίλυσης που βρήκα ήταν λίγο μπακάλικος...

:)

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Παω να βαλω τη ρομ αλλα παιρνω συνεχεια country error καμοια ιδεα??

(τωρα που δεν εκανα πατατα δεν γινετε το update !!! )

edit Τελικα εβαλα την 12 απο το αλλο παλικαρι ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε georgivas μπορείς να μου πεις γιατί στο έκανε αυτό και πως το επέλυσες;

Μπορεί να μου ξανατύχει και ο τρόπος επίλυσης που βρήκα ήταν λίγο μπακάλικος...

:)

 

gregorisvas :p :lol:

 

Βασικά το λάθος που είχε γίνει είναι οτι οι επαφές ήταν περασμένες στο Βιβλίο Διευθύνσεων των Windows ενώ το ActiveSync "διάβαζε" το Outlook.Πέρασα τις επαφές απο την αρχή στο Outlook και τις πέρασε κανονικά το A.S στο 9000 :)

Link to comment
Share on other sites

paidia axizei na allaxo to O2 xda atom mou me ena qtek 9000?

Ε βέβαια αξίζει.

 

(Πάντως παιδιά... off the record, είδα το νέο της HTC το μικρό με το ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ τύπου Toshiba Laptop, στο JoyPad, στη Fnac, και έπαθα. Η πρώτη φορά που βλέπω κάτι ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ να συγκρίνεται με το 9000. Σιγά σιγά η HTC θα βγάλει κανένα τέτοιο με Ενσωματωμένο GPS και VGA, και βουρ όλοι για αλλαγή -πάλι-)...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ε βέβαια αξίζει.

 

(Πάντως παιδιά... off the record, είδα το νέο της HTC το μικρό με το ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ τύπου Toshiba Laptop, στο JoyPad, στη Fnac, και έπαθα. Η πρώτη φορά που βλέπω κάτι ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ να συγκρίνεται με το 9000. Σιγά σιγά η HTC θα βγάλει κανένα τέτοιο με Ενσωματωμένο GPS και VGA, και βουρ όλοι για αλλαγή -πάλι-)...

έχει ακουστεί τπτ για mda/xda 5? αυτός θα ήταν ο πραγματικός αντικαταστάτης! :D ξέρουμε τπτ?

 

επίσης, μήπως θυμάσαι ποιο μοντέλο είναι αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

prepei na leei gia to htc 3300

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι λέω το 3300. Θέτει ΠΟΛΛΑ standards! Με GPS μαζί "δώρο" και free TomTom? Με mouse τέτοιου τύπου; Έχει και ένα μπλε φωτεινό χρωματάκι εκεί στο ποντικάκι... αφήστε τα... ΚΟΛΑΣΗ!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα mda pro και γραφει οτι εχει μεσα romversion:1.30.77wwe, και extromversion: 1.30.176wwe. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου παρουσιαζει κανενα προβλημα, αντιθετως απο τα ppc που περασαν απο τα χερια μου ειναι το πιο σταθερο και πιο γρηγορο, αλλα υπαρχει καποια νεοτερη εκδοση και αν ναι ,χρειαζεται ή δεν θα δω καμμια διαφορα ? και που εχει οδηγιες πως θα κανω αναβαθμιση? σας ευχαριστω
:up:
Link to comment
Share on other sites

με 200 MHz? δεν ξέρω... :/

Α, έχεις απόλυτο δίκιο. Μάλλον δε το έθεσα σωστά. Εννοώ Εμφανισιακά Standards, και Δυνατότητες. Το επεξεργαστικό κομμάτι είναι από τις Προδιαγραφές.

 

Εννοώ ότι θέτει standards, για μια all-in-one συσκευή με 3G, ενσωματωμένο GPS και VGA, (και καλύτερο επεξεργαστή) σε Ακριβώς αυτό το καλούπι.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα mda pro και γραφει οτι εχει μεσα romversion:1.30.77wwe, και extromversion: 1.30.176wwe. Η αληθεια ειναι οτι δεν μου παρουσιαζει κανενα προβλημα, αντιθετως απο τα ppc που περασαν απο τα χερια μου ειναι το πιο σταθερο και πιο γρηγορο, αλλα υπαρχει καποια νεοτερη εκδοση και αν ναι ,χρειαζεται ή δεν θα δω καμμια διαφορα ? και που εχει οδηγιες πως θα κανω αναβαθμιση? σας ευχαριστω

εκτος αυτων, μπορω να βαλω ελληνικα?...please δωστε μου μια απαντηση :)

:up:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...