Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα ξανά σήμερα την rom της Ace..Τελικά όντως είναι πολύ πιο αργή απο τις rom βασισμένες στο AKU3..Καμία σχέση...Το κακό όμως είναι οτι αυτές οι beta roms έχουν bugs :( Γι'αυτό και έβαλα πάλι της ace :)

Με βάση ΤΙ κατέληξες στο συγκεκριμένο συμπέρασμα; Πραγματικά από τη δική μου ενασχόληση αυτές τις μέρες δεν είδα τίποτα που να επηρρεάζει τη λειτουργικότητα του κινητού. Πλην της μη λειτουργίας του Microsoft Voice Command...

 

Ήμουν από τους άπιστους, αλλά πλέον δεν ξαναγυρίζω στης ACE που να κτυπιούνται...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιο όμορφο και ελαφρύ today screen, που να ενημερώνει για κλήσεις και μηνύματα; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Με βάση ΤΙ κατέληξες στο συγκεκριμένο συμπέρασμα; Πραγματικά από τη δική μου ενασχόληση αυτές τις μέρες δεν είδα τίποτα που να επηρρεάζει τη λειτουργικότητα του κινητού. Πλην της μη λειτουργίας του Microsoft Voice Command...

 

Ήμουν από τους άπιστους, αλλά πλέον δεν ξαναγυρίζω στης ACE που να κτυπιούνται...

 

Ενδεικτικά,όποτε έμπαινα στην εφαρμογή της κάμερας κόλλαγε και έκανε soft reset.Επίσης soft reset έκανε πάρα πολλές φορές όταν του έβαζα να ανοίξει το web site του myphone όπως και οταν έμπαινα στο pocket msn.. :) Αυτά ήταν αρκετά ώστε να με ξαναγυρίσουν στης ace :) Δεν ξέρω αν συμβαίνουν και σε άλλους ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης αλλα αυτά έγιναν :(

Πάντως αν δεν αντιμετώπιζα αυτά τα προβλήματα σε εφαρμογές που με ενδιέφεραν δεν υπήρχε περίπτωση να την έβγαζα..

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά,όποτε έμπαινα στην εφαρμογή της κάμερας κόλλαγε και έκανε soft reset.Επίσης soft reset έκανε πάρα πολλές φορές όταν του έβαζα να ανοίξει το web site του myphone όπως και οταν έμπαινα στο pocket msn.. :) Αυτά ήταν αρκετά ώστε να με ξαναγυρίσουν στης ace :) Δεν ξέρω αν συμβαίνουν και σε άλλους ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης αλλα αυτά έγιναν :(

Πάντως αν δεν αντιμετώπιζα αυτά τα προβλήματα σε εφαρμογές που με ενδιέφεραν δεν υπήρχε περίπτωση να την έβγαζα..

theka_2003, δεν έχω κάτι στο νου μου για αναπάντητες, αλλά για Μηνύματα είναι ΠΟΛΥ καλό το SPB Diary!

 

gregorisvas, τον τελευταίο καιρό με διάφορα post στο xda, έχω καταλήξει στο ότι μπορεί η ROM να περαστεί "στραβά" η τέλος πάντων ότι τα κατά καιρούς κολλήματα με εφαρμογές τύπου Camera και MSN κλπ, διορθώνονται πλήρως αν ξαναπεραστεί η ROM. Άποψή μου, αν έχεις το χρόνο και τη θέληση ξαναπέρασέ την μια φορά. Το πιθανότερο, τα προβλήματα θα λυθούν. Μιλάω και εκ πείρας (δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα) για την 1.90.94 και φαντάζομαι ισχύει το ίδιο Τουλάχιστον και για την 1.90.96...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

geovass, πέρασα στα Vista RC1 (RC1 έχεις εσύ η RC2???) το Office 2007 και το Beta 2 Technical Refresh κανονικότατα, και εξακολουθώ στη σύνδεση με το κινητό να μην έχω την πράσινη ωραιότατη οθόνη που δείχνει τις διάφορες επιλογές. Παίρνω ένα απλό μενού 3ων επιλογών (όπως σε κάθε σύνδεση ψηφιακής ή MP3όφωνου, το Autorun wizard δηλαδή).

 

Τι βήματα διαφορετικά ακολούθησες, και ποιό ακριβώς τελικά είναι το πρόγραμμα των Vista με την ωραία οθόνη και λειτουργικότητα;

 

Danke. ;-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ειδα οτι με τιν 10 ρομ απο το xda δεν μου παιζει το video call ??? το εχει και αλλος αυτο ?? να παω για την 11 ???

Βρε τι επαθα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα ειδα οτι με τιν 10 ρομ απο το xda δεν μου παιζει το video call ??? το εχει και αλλος αυτο ?? να παω για την 11 ???

Βρε τι επαθα!!!

Θα σε γελάσω. Πάντως προτείνω να δοκιμάσεις την άλλη που κυκλοφορεί στο 'αμέσως' (στο XDA) επόμενο thread, και να βάλεις δηλαδή την ROM 1.90.96 από τον άλλο τύπο. Του Ivan δε με τρέλανε.

 

Υ.Γ. Τελικώς αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα με τον Internet Explorer στην 1.90.94... είναι αντίστοιχο με το πρόβλημα του Pocket MSN και Camera των υπολοίπων. Με το που δίνω Enter για φόρτωση σελίδας μέσω WiFi, η εφαρμογή κλείνει. Θα περάσω λογικά την 1.90.96 τις επόμενες ημέρες και θα σας πως αν διορθώθηκε.

 

Geovass, όταν έχεις χρόνο αν θέλεις πες μου νεότερα για το τελευταίο post της σελίδας 120.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

pedia to fisaki tis usb ksekolise apo tin thesi tou, ehi tihi se kanenan allon auto i ime o monadikos. ti na kano to pao ace hellas (qtek9000) i na to pao pouthena allou giati stin ace den iparhi periptosi egiisis

an ehi tihi se kanenan allon perimeno simvouli ke kostos peripou

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

pedia to fisaki tis usb ksekolise apo tin thesi tou, ehi tihi se kanenan allon auto i ime o monadikos. ti na kano to pao ace hellas (qtek9000) i na to pao pouthena allou giati stin ace den iparhi periptosi egiisis

an ehi tihi se kanenan allon perimeno simvouli ke kostos peripou

Αν ψάξεις σε (αρκετά) προηγούμενες σελίδες, αναφέρεται ένα περιστατικό για το βύσμα των Ακουστικών από μαγαζί με ηλεκτρονικά με ΠΟΛΥ μικρό κόστος. ΝΟΜΙΖΩ ακόμη ότι αναφέρεται λίγο πιο κάτω το θέμα της αντικατάστασης από την ACE και του κόστους αυτής. Δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση.

 

Πάντως πρότασή μου, τηλεφώνησε στην ACE και ρώτα. Πρώτον, γιατί δεν ισχύει η εγγύηση, είναι μεν Qtek 9000 αλλά αγορασμένο από έξω; Και σε αυτήν την περίπτωση ακόμη ρώτα τους.

 

Τεχνικώς, η θύρα USB είναι το μόνο part του κινητού που συνδέεται απ'ευθείας και ΜΟΝΟ στην κεντρική πλακέτα, ΧΩΡΙΣ στήριξη κάπου αλλού. Αναμενόμενο λοιπόν είναι αργά η γρήγορα να προκύψει σε πολλούς μας...

 

ΠΡΟΤΕΙΝΩ προς αποφυγή αυτού (το είχα συζητήσει και στο xda) η εξαγωγή του καλωδίου να γίνεται αργά και προσεκτικά και ΜΟΝΟ ΕΥΘΕΙΑ τραβώντας, ΟΧΙ με κινήσεις δεξιά-αριστερά.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω ενα πολύ περίεργo πρόβλημα,

έχω το Qtek 9000 και αφου το δουλεύω κανονικά για 2 Μήνες και χωρίς να βάλω κανένα πρόγραμμα μεσα ενα ωραίο απόγευμα ενώ εχω πατήσει το ασημί κουμπί για να σβήσει η όθόνη μετα απο κανένα μισάωρο περίπου οταν ξαναπάτησα το ασημι κουμπι για να μου ανάψει η οθόνη και να πάρω ενα τηλέφωνο το κινητό δεν ανταποκρινόταν ειχε κολήσει και αναβοσβηνε μονο το λαμπάκι του σήματος, κάνω reset αλλα το κινητο δεν ανταποκρινότανε, ξαναπατάω το ασημι κουμπί μήπως και ανάψει αλλα τιποτα, βγαζω την μπαταρία την ξαναβάζω αλλα πάλι τίποτα, μετα απο πολλές τέτοιες προσπάθεις κάποια στιγμή το κινητο ανάβει!οκ λέω ξεκόλισε, οποτε πήρα το τηλέφωνο που ήθελα και ξαναπάτησα το ασημι κουμπί, μετά απο κανένα τέταρτο παω να το ανοίξω ξανά και μου κάνει πάλι τα ίδια οπότε και εγώ τρελαίνωμαι και κάνω Hard reset, μου δουλεύει για 1 ημέρα καλά και μετά πάλι τα ίδια. Με τα πολλά γιανα μην σας κουραζω το στέλνω στην Ace hellas το κοιτανε, το δοκιμάζουν και μου λενε οτι δουλεύει μια χαρά, μου το στέλνουμε πίσω αλλα μετά απο 2 μέρες μου δημιουργει τα ίδια προβλήματα, το ξαναστέλνω το κοιτάνε και μου λενε οτι κανανε hard reset kai update firmware όπως είχανε κάνει και την πρώτη φορά και δουλεύει καλά, το χαναπαίρνω και μετά απο 3 ημερες μου κάνει πάλι τα ίδια και το ξανα έστειλα Ace hellas, τωρα μετα απο 5 ημέρες περιμενω απάντηση για το τι γίνεται αλλά ούτε και αυτοί δεν μπορουν να το εξηγήσουν...

 

Μηπως εχει τύχει σε κανέναν κατι παρόμοιο και κατάφερε να λυσει το πρόβλημα?

 

Περιμένω τα φώτα σας.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εχω ενα πολύ περίεργo πρόβλημα,

έχω το Qtek 9000 και αφου το δουλεύω κανονικά για 2 Μήνες και χωρίς να βάλω κανένα πρόγραμμα μεσα ενα ωραίο απόγευμα ενώ εχω πατήσει το ασημί κουμπί για να σβήσει η όθόνη μετα απο κανένα μισάωρο περίπου οταν ξαναπάτησα το ασημι κουμπι για να μου ανάψει η οθόνη και να πάρω ενα τηλέφωνο το κινητό δεν ανταποκρινόταν ειχε κολήσει και αναβοσβηνε μονο το λαμπάκι του σήματος, κάνω reset αλλα το κινητο δεν ανταποκρινότανε, ξαναπατάω το ασημι κουμπί μήπως και ανάψει αλλα τιποτα, βγαζω την μπαταρία την ξαναβάζω αλλα πάλι τίποτα, μετα απο πολλές τέτοιες προσπάθεις κάποια στιγμή το κινητο ανάβει!οκ λέω ξεκόλισε, οποτε πήρα το τηλέφωνο που ήθελα και ξαναπάτησα το ασημι κουμπί, μετά απο κανένα τέταρτο παω να το ανοίξω ξανά και μου κάνει πάλι τα ίδια οπότε και εγώ τρελαίνωμαι και κάνω Hard reset, μου δουλεύει για 1 ημέρα καλά και μετά πάλι τα ίδια. Με τα πολλά γιανα μην σας κουραζω το στέλνω στην Ace hellas το κοιτανε, το δοκιμάζουν και μου λενε οτι δουλεύει μια χαρά, μου το στέλνουμε πίσω αλλα μετά απο 2 μέρες μου δημιουργει τα ίδια προβλήματα, το ξαναστέλνω το κοιτάνε και μου λενε οτι κανανε hard reset kai update firmware όπως είχανε κάνει και την πρώτη φορά και δουλεύει καλά, το χαναπαίρνω και μετά απο 3 ημερες μου κάνει πάλι τα ίδια και το ξανα έστειλα Ace hellas, τωρα μετα απο 5 ημέρες περιμενω απάντηση για το τι γίνεται αλλά ούτε και αυτοί δεν μπορουν να το εξηγήσουν...

 

Μηπως εχει τύχει σε κανέναν κατι παρόμοιο και κατάφερε να λυσει το πρόβλημα?

 

Περιμένω τα φώτα σας.

 

ευχαριστώ.

Μου εχει τυχει εμενα και διορθωθηκε αλλαζοντας καρτα μνημης!!

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις σε (αρκετά) προηγούμενες σελίδες, αναφέρεται ένα περιστατικό για το βύσμα των Ακουστικών από μαγαζί με ηλεκτρονικά με ΠΟΛΥ μικρό κόστος. ΝΟΜΙΖΩ ακόμη ότι αναφέρεται λίγο πιο κάτω το θέμα της αντικατάστασης από την ACE και του κόστους αυτής. Δε θυμάμαι ακριβώς, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Αναζήτηση.

 

Πάντως πρότασή μου, τηλεφώνησε στην ACE και ρώτα. Πρώτον, γιατί δεν ισχύει η εγγύηση, είναι μεν Qtek 9000 αλλά αγορασμένο από έξω; Και σε αυτήν την περίπτωση ακόμη ρώτα τους.

 

Τεχνικώς, η θύρα USB είναι το μόνο part του κινητού που συνδέεται απ'ευθείας και ΜΟΝΟ στην κεντρική πλακέτα, ΧΩΡΙΣ στήριξη κάπου αλλού. Αναμενόμενο λοιπόν είναι αργά η γρήγορα να προκύψει σε πολλούς μας...

 

ΠΡΟΤΕΙΝΩ προς αποφυγή αυτού (το είχα συζητήσει και στο xda) η εξαγωγή του καλωδίου να γίνεται αργά και προσεκτικά και ΜΟΝΟ ΕΥΘΕΙΑ τραβώντας, ΟΧΙ με κινήσεις δεξιά-αριστερά.

milisa me tin ace kai mou ipan otin an den ehi gini zimia stin plaketa ke ine mono antikatastasi sto fisaki einai peripou 70euro ke 5 imeres peripou an theli antikatastasi i plaketa to asta (600) kinos pas gia allo. ta xda imate pou ta pate gia service

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

milisa me tin ace kai mou ipan otin an den ehi gini zimia stin plaketa ke ine mono antikatastasi sto fisaki einai peripou 70euro ke 5 imeres peripou an theli antikatastasi i plaketa to asta (600) kinos pas gia allo. ta xda imate pou ta pate gia service

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα,και απο αλλους που ξερω τα universal ειναι γενικα ευαισθητα στην mini usb.Και το δικο μου εχει σπασει ενα πλαστικουλι στην ακρη της φισας .Στην ιταλια που βρισκομαι και τωτησα μου ειπαν οτι οσο φορτιζει και οσο το βλεπει το pc δεν υπαρχει προβλημα.Αληθεια υπαρχει πουθενα εναλλακτικο servise στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Αντικειμενικά πιστεύετε οτι καλύτερο είναι το TyTN ή το 9000?Ένας φίλος είναι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και δεν ξέρει τι να επιλέξει :) (και ούτε εγώ μπορώ να του πώ με σιγουριά ποιό είναι καλύτερο..δεν έχω δεί το TyTN :( )
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Αντικειμενικά πιστεύετε οτι καλύτερο είναι το TyTN ή το 9000?Ένας φίλος είναι ανάμεσα σε αυτά τα δύο και δεν ξέρει τι να επιλέξει :) (και ούτε εγώ μπορώ να του πώ με σιγουριά ποιό είναι καλύτερο..δεν έχω δεί το TyTN :( )

Το Tytn δεν συγκρίνεται με το 9000, με μια και μόνο απλή έννοια, υστερεί σε άπειρα πράγματα.

 

Αν ο φίλος σου δεν έχει πρόβλημα με τη διαφορά χρημάτων και το μεγαλύτερο μέγεθος του 9000, τότε μπορεί να το αγοράσει και να λέει (νομίζω συμφωνούμε όλοι σε αυτό) ότι διαθέτει το καλύτερο κινητό της αγοράς, παγκοσμίως.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την έκδοση 1.90.94 από το Xda:

 

Αν ανοίξετε τον Pocket Internet Explorer έχουντας ενεργή WiFi σύνδεση, αν γράψετε σελίδα να φορτώσει, π.χ. http://www.in.gr και πατήσετε Enter, τη φορτώνει;

 

Στο δικό μου, με το που γράφω σελίδα στον PocketIE (μετά από την προεπιλεγμένη που φορτώνει) δίνοντας Enter, κλείνει...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα ζωντανό εναπωμείναν, σε αυτό το thread? :-S

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παρών..Σήμερα πρίν λίγη ώρα έβαλα απο το xda-devs την τελευταία rom του [δεν θυμάμαι το nick του] η οποία είναι βασισμένη στης imate που μου είχες προτείνει..Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά αλλα επειδή είναι λίγο αργά θα το ψάξω αύριο για τυχόν bugs.. :)
Link to comment
Share on other sites

Παρών..Σήμερα πρίν λίγη ώρα έβαλα απο το xda-devs την τελευταία rom του [δεν θυμάμαι το nick του] η οποία είναι βασισμένη στης imate που μου είχες προτείνει..Μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά αλλα επειδή είναι λίγο αργά θα το ψάξω αύριο για τυχόν bugs.. :)

Καλώστον. Βέβαια να σε στεναχωρήσω λίγο, από βδομάδα θα χρειασθεί να περάσεις την έκδοση 1.91 που ετοιμάζεται να βγάλει ο τύπος. :-p

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

to e3is periergo mou simveni

 

PELATIS TIS TIM IME

 

kapies meres,eno dixni to kinito oti exi sima 1/2/3 grammes,me kali kapios k tou lei oti "o xristis den ine diathesimos bla bla bla..." k meta apo ligo mou rxete minima k mou lei oti "klisis apo to tade noumero ktl ktl"

 

eno vlepo oti exo sima 1/2/3 grammes prospatho na paro tilefono k mono tou to tilefono mou akironi tin klisi...aganaktisi k eknevrismos giati vazo tin karta sto P900 pou exo k apo to idio geografiko simio mporo na dexome k na kano klisis mia xara.

 

exo to modelo tis Vodafone v1640 nomizo to lene

me tin teleftea ekdosi logismikou tis vodafone pali.

an alaxo k valo autin tou I-Mate....?

 

episis i battaria edo k 2 meres telioni polu grigora,simeni oti efage ta psomia tis?an ne...pia battaria protinete?

 

eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Καλώστον. Βέβαια να σε στεναχωρήσω λίγο, από βδομάδα θα χρειασθεί να περάσεις την έκδοση 1.91 που ετοιμάζεται να βγάλει ο τύπος. :-p

 

...Πάλι?:p Άμα προσφέρει κάτι θα τη βάλω αλλιώς μπα..:p Μέχρι στιγμής με τη νέα rom το μονο κόλλημα στην περίπτωση του οποίου χρειάστηκε soft reset ήταν μέσα στο Midlet Manager..Ψιλοκόλλησε αλλα μετά το soft reset οκ..Δεν το ξανάκανε :) Κανένα πρόβλημα με I.E όπως και με Pocket MSN..Πάντως έβαλα τον Opera..(βολεύει περισσότερο).Γενικά μου φάνηκε όντως καλύτερη rom απ'αυτή του Ivan..

Να ρωτήσω όμως κάτι άλλο.Είδα μέσα στο thread με τα hacks για το universal,hack για enabling wireless g-mode όπως και για true vga..Το πρώτο εντάξει ξέρω τι κάνει :p Λογικά έχει backward compatibility με το πρότυπο 802.11b έτσι?

Το true vga αξίζει να το βάλω?Θα δώ διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ok θα βαλω αλλη ρομ ,ποια λετε να βαλω??

σας παρακαλω ομως να μου στειλετε και το λινκ γιατι μπερδευομαι στο σιτε της ΧΔΑ :)

thanks απο οτι ειδα παιζει τωρα η 14...ετσι την εχει βαλει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να βάλεις αυτή (ή να περιμένεις την καινούργια που πρόκειται να κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο παιδί) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279258

Μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και το συνημμένο αρχείο στο τέλος του πρώτου ποστ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...