Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pos mpeno sto link giati den douleuei.kai h firmware auth tha doulepsei sto xda mou?????????as mou apanthsei kapios giati BARETHHKA NA KOLAEI TO............euloghmeno:mad:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ααααα... πέστο βρε, Beta για AKU 2.0. Άψογοι είστε... Εμείς ακόμα περιμένουμε. :p Ούτε στο XDA υπάρχει για Qtek ROM με AKU 2.0 :( Και δεν αντέχω να περνάω JasJar ROM... πριν τρεις μέρες πέρασα την τελική της Qtek που διόρθωνε κάτι ψιλο bugs και έκανα και αναβάθμιση στο Radio.

Μεταξύ μας, ΜΑΠΑ το 1.08... και όχι τίποτε άλλο, δεν έχει αφήσει στο site της η ACE το Ελληνικό firmware ΜΑΖΙ με το Radio 1.03 για να ξαναπεράσω ΕΣΤΩ αυτό...

 

ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ RADIO, ΤΑ AKU2, 3, 1815 ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΠΡΟΚΟΠΗ.

 

Επίσης, είχες αναφέρει παραπάνω κάποια στιγμή ότι η πραγματοποίηση κλήσεων εν κινήσει είναι "σχεδόν αδύνατη". Τι εννοείς; Γιατί σε ένα ταξίδι με τρένο IC (Χαλκίδα-Αθήνα) με την 1.08 ΑΝΑΘΕΜΑ αν είχα καθόλου κάλυψη μετά από κάθε σταθμό... και δε νομίζω να έφταιγε μόνο η κάλυψη, παρ'όλο που την ίδια μέρα στο Αθήνα-Θεσσαλονίκη δεν είχα τόσο αισθητό πρόβλημα.

 

ΕΠΙΣΗΣ, μου έκανε κάτι τρελά στη Χαλκίδα. Το κινητό κλειστό, το Phone κλειστό, και παρ'όλα αυτά όταν ξυπνούσα η μπαταρία ήταν ΝΕΚΡΗ, αυτό 3 μέρες συνεχόμενα. Το φόρτιζα μέσα στη μέρα μαζί με τις δουλειές μου, το βράδυ τι σκ*τά έκανε μόνο του αν και κλειστό κινητό και συσκευή, και το πρωί ΟΥΤΕ καν άνοιγε... ήθελε φορτιστή, αλλιώς reset και powerdown κατ'ευθείαν!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

By the way... φαντάζομαι με "τίποτα" δεν μπορούμε να περάσουμε εμείς στα qtek το rom update της i-mate, έτσι;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

By the way... φαντάζομαι με "τίποτα" δεν μπορούμε να περάσουμε εμείς στα qtek το rom update της i-mate, έτσι;...

 

ολα γινονται...:p

Ψαξε και βρες το MaUpgradeUt_noID.exe και μετα διαβασε το παρακατω.

ht@p://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=42992

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, απλά το έβαλα σε εισαγωγικά μιας και υπάρχει (???) κίνδυνος να μη μπορεί να περάσει το Ελληνικό της ACE μετα??..

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ολα γινονται...:p

Ψαξε και βρες το MaUpgradeUt_noID.exe και μετα διαβασε το παρακατω.

ht@p://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=42992

 

Μισο λεπτο, δηλαδη αυτα που διαβαζα οτι δεν μπορουσαν να περαστουν διαφορες rom γιατι το universal ηταν κλειδωμενο σε επιπεδο IMEI, ειναι πλεον παρελθον? Μπορει να περαστει οποιαδηποτε rom στο 9000 με αυτο το προγραμμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο, δηλαδη αυτα που διαβαζα οτι δεν μπορουσαν να περαστουν διαφορες rom γιατι το universal ηταν κλειδωμενο σε επιπεδο IMEI, ειναι πλεον παρελθον? Μπορει να περαστει οποιαδηποτε rom στο 9000 με αυτο το προγραμμα?

 

Δεν ξερω για την ρομ της ACE, αλλα ΟΛΕΣ οι αλλες μπορουν να περαστουν σε οποιοδηποτε Universal!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΟΛΕΣ οι rom μπορούν να μπουν και να βγουν από

το Universal, εκτός την ελληνική rom της Ace-Hellas που

ΔΕΝ μπορεί να μπει σε XDA,MDA,Jasjar επειδή δεν αναγνωρίζει

IMEI της Qtek (Ace-Hellas).

 

Σε ελληνικό Qtek μπορείς να περάσεις οποιαδήποτε rom

αρκεί να το βάλεις σε bootloader mode.

Τουλάχιστον αυτό γίνεται με το 2020ί μου, που του έχω περάσει

αρκετές rom όπως της O2 και της I-mate. Αφού της βάλω

πάλι μπορω να γυρίσω στην ελληνική της Ace-Hellas.

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς το νέο firmware?

Ποιές οι αλλαγές;

Δυνατότητα restore υπάρχει;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΟΛΕΣ οι rom μπορούν να μπουν και να βγουν από

το Universal, εκτός την ελληνική rom της Ace-Hellas που

ΔΕΝ μπορεί να μπει σε XDA,MDA,Jasjar επειδή δεν αναγνωρίζει

IMEI της Qtek (Ace-Hellas).

 

Σε ελληνικό Qtek μπορείς να περάσεις οποιαδήποτε rom

αρκεί να το βάλεις σε bootloader mode.

Τουλάχιστον αυτό γίνεται με το 2020ί μου, που του έχω περάσει

αρκετές rom όπως της O2 και της I-mate. Αφού της βάλω

πάλι μπορω να γυρίσω στην ελληνική της Ace-Hellas.

;)

 

Δλδ αν εγω αγορασω ενα αγγλικο 9000 που ειναι qtek θα παιρνει την rom της ace hellas?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν εγω αγορασω ενα αγγλικο 9000 που ειναι qtek θα παιρνει την rom της ace hellas?

Όχι. Είπαμε, αναγνωρίζονται ΜΟΝΟ οι κωδικοί IMEI των ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ κινητών της Ace-Hellas.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορο από το ftp της i-mate είναι το κατέβασμα με http:

http://www.clubimate.com/support/JASJAR/ROM/JASJAR_WWE_13076_164_10900_wwe_ship.zip

 

Δυστυχώς είναι μόνο το AKU2.0 αλλά όντως έχει βελτιωθεί η ταχύτητα αισθητά και μας έβαλαν (επιτέλους) και ένα battery icon στην πάνω μπάρα αντίστοιχο με των smartphones.

 

Αν σας εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση του spb Pocket Plus ή άλλων εφαρμογών με μήνυμα:

 

"Installation was unsuccessful. The program or setting cannot be installed

because it is not digitally signed with a trusted certificate"

 

δοκιμάστε να κάνετε εγκατάσταση με το αντίστοιχο CAB. Ή μπορεί να βγήκε κάποιο μήνυμα για ασφάλεια και δεν "απαντήσατε" (πιθανά γιατί κρύφτηκε από πίσω).

 

Έχει δει κανείς αν υποστηρίζεται A2DP;

Andreas Tsouchlaris

autoexec.gr - Η ελληνική κοινότητα των IT Pros

dotNetZone.gr - Η δύναμη των Ελλήνων developers!

Hellenic Mobility Club - The Greek Mobile Computing Community - Πρώην Hellenic Club Pocket PC

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κανείς να μου πεί γιατί στον κόρακα όταν το συνδέω με usb, μπορώ να μπώ κανονικά στο irc και σε σελίδες μέσω opera, αλλά ο explorer πάντα μου δίνει "page not found"; Αρχικά τουλάχιστον δεν το έκανε... :s

 

bump! πάλι το ίδιο...όχι πως καίγομαι αλλά με έχει φάει να το φτιάξω :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ε πάλι τα ίδια...

 

Πριν 2 εβδομάδες που ήμουν σε ταξίδι με είχε ΤΑΡΑΞΕΙ το κινητό κάθε μέρα τα ίδια με αυτό το πρόβλημα και τώρα εμφανίσθηκε πάλι:

 

Είναι να ταξιδέψω στις 11, βάζω ξυπνητήρι στις 10.10. ΕΙΧΑ μια υποψία ότι δε θα με ξυπνήσει, οπότε είχα το νου μου στο κινητό. Έτσι, το ανοίγω (από το Power) στις 9.27, και όλα καλά! Ούτε πρόβλημα μπαταρία (την είχα φορτίσει το βραδάκι κατά τις 8) ούτε τίποτα. Τη νύχτα βέβαια, άφησα ανοικτή και τη λειτουργία του κινητού.

 

Σας πληροφορώ, από τις 9.27 που όλα ήταν ΟΚ, μέχρι τις 10.15 που ΕΓΩ αναγκάστηκα να δω τί γίνεται με το κινητό (δεν κτύπησε στις 10.10) έκανε πάλι το ίδιο: ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Η ΟΘΟΝΗ ΤΗΣ QTEK. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΩΝ WIN MOBILE ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ! Το κάνω μια... το κάνω 2... τίποτα. Τέλος το βάζω στο φορτιστή. ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΜΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΦΥΠΝΙΣΗ (ναι... ναι... με το φορτιστή όταν το άνοιξα θυμήθηκε να κτυπήσει!!!) ΚΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ 1%!!!!! Μέσα σε 50 λεπτά!!! Στις 9.27 το είχα ανοίξει, και Κλείσει κανονικά (άσχετα που ούτως η άλλως έχω αυτόματο κλείσιμο στα 3 λεπτά...).

 

Και ρωτάω... πριν το ρίξω από τον 5ο...! ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; Αναβάθμιση, η τελευταία που παρείχε η Ace (με 1.0.5.6) και Radio 1.08 (λέτε να φταίει?). Το έκανε, το κάνει και είμαι σίγουρος ότι θα το κάνει πάλι.

 

Εν ολίγοις, δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε ένα διαμάντι 1000€ από ένα 2€ προϊστορικό αναλογικό ξυπνητήρι;;;...

 

Προτάσεις κανείς. Από προγράμματα που μπλέκουν με το σύστημα, μόνο το Pocket Plus έχω πλέον μέσα.:worry:

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

file na sou po, prin ti beta tis ace ke mena litourgouse apsoga me tin radio 1.08 oute kolimata oute tipota, molis evala tin beta mou alakse ta fota alla molis evala tin radio 1.03 irthe sta isa tou ke mlista poli pio kali simperifora apo apospi tahititas tora to eho etsi 2 meres horis kanena kolima
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Ε πάλι τα ίδια...

και Radio 1.08 (λέτε να φταίει?).

Βάλε την 1,03. Η 1,08 έχει πολλά προβλήματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 1,03. Η 1,08 έχει πολλά προβλήματα...

 

Την 1.06 ή την 1.09 να βάλει θα πρότεινα... Την 1.06 την προτείνω καλύτερα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει κανείς το 9000 με το Gps της Globalsat BT 338? Δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει....

Εγώ το έχω και είναι φοβερό. Είναι δε από τα λίγα που υποστηρίζουν το ΒΤ πρωτόκολλο 1,2. Για να δουλέψει θα πρέπει, μετά την αντιστοίχιση του με το 9000, να του δηλώσεις ότι θα λειτουργήσει σειριακά και θα πρέπει τέλος να δημιουργήσεις εξερχόμενη θύρα, εγώ όρισα την com 8. Μόνο τότε θα είσαι εντάξει.

Όταν τελειώσεις με την εγκατάσταση του Destinator, στις ρυθμίσεις του, να ορίσεις την θύρα την οποία είχες προηγουμένως δημιουργήσει π.χ. την com 8.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την 1.06 ή την 1.09 να βάλει θα πρότεινα... Την 1.06 την προτείνω καλύτερα...

Μπορεί όμως η Radio να παίζει ρόλο στις Αφυπνίσεις; Τέλος πάντων. Θα την αλλάξω...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όμως η Radio να παίζει ρόλο στις Αφυπνίσεις; Τέλος πάντων. Θα την αλλάξω...

steile mou to mail sou na sou doso to ptravel alarm...

gia ksipnitiri....

exo lisi ola mou ta provlimata etsi oson afora to ksipnitiri.....

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

steile mou to mail sou na sou doso to ptravel alarm...

gia ksipnitiri....

exo lisi ola mou ta provlimata etsi oson afora to ksipnitiri.....

 

Ειναι τελειο αυτο!

Και εγω αυτο εχω με 0 προβληματα !:)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Pocket Mechanic δοκιμάζοντας να αφαιρέσω τα Duplicates στα Notifications. Βρήκε αρκετές εγγραφές, και 32 διπλότυπα, που όμως αναφέρονται στο αρχείο sddaemon της κάρτας μνήμης. Μπορεί να φταίει αυτό;

 

Φαντάζομαι δεν αφαιρώ ΟΛΑ τα notifications από εκείνη τη λίστα (κάπου 50) ετσί; Παρά μόνο τα διπλότυπα που αναφέρονται με κίτρινο θαυμαστικό;;;...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

steile mou to mail sou na sou doso to ptravel alarm...

gia ksipnitiri....

exo lisi ola mou ta provlimata etsi oson afora to ksipnitiri.....

Καλό είναι; Το κατεβάζω τώρα.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...