Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exo katebasei auth thn rom kai otan anoigo to rom upgrade moy leei error ena dll leipei kante xana thn egkatastash.otan to xegrafo kai to xanakatebazo pali ta idia.ti problhma exei?

Για ποια ROM μιλάς; Η προηγούμενη των B&L δεν είχε μέσα στο πακέτο Extended ROM και έβγαζε κάτι δικά της κατά το hard reset μετά το φλασάρισμα. Η καινούργια (2.08 είπαμε; ) έχει απ' όλα και αν τη φλασάρεις δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Αλλά τι κόλλημα έχουν τα παληκάρια πια με το PocketCM; Αφού είναι σπαστικό, γιατί το βάζουν default... by default;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

perimenw thn nea rom tou ivan se ligo gia beta testing.prwta stoixeia:

New Base 5.2.1938 CE 5.2.18538

new mms program new flashdisk etc.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344936 την εβαλε κανενας;τι λεει;lepes ακομα;:D:D
gia aythn milao,mou bvazei error kai den mporo na anoixo to rom upgrade gia na flasaro to qtek
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλιμερα,θα ηθελα μια βοηθεια.

θελω στο qtek μου να κανω μια προωθησει,οταν δεν απαντα να μεταφερετε η κλησει σε ενα αλλο κινητο που εχω.

ενω πηγα στης ρυθμισεισ και τικαρα την επιλογη "δεν απαντα" και εβαλα τον αριθμο που θελω να καλει,δεν δουλευει ενω παιρνω στο qtek αλλα δεν κανει συνδεση.

μηπως καποισ το εχει κανει;οποιος γνωριζει ας με βοηθησει please!!!

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα γιατι δεν το κανεις μεσω εντολης στο κινητο #?? δεν τη γνωριζω την εντολη αλλα εαν παρεις το support θα σου τη πουνε ;).

Η νεα ρομ τον BL εχει στρωσει λιγο παιζει με 18μβ μνημη ,εχει επισης και tabs σαν windows με τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες :) θα την αφησω κανα 2μερο ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα γιατι δεν το κανεις μεσω εντολης στο κινητο #?? δεν τη γνωριζω την εντολη αλλα εαν παρεις το support θα σου τη πουνε ;).

Η νεα ρομ τον BL εχει στρωσει λιγο παιζει με 18μβ μνημη ,εχει επισης και tabs σαν windows με τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες :) θα την αφησω κανα 2μερο ακομα...

 

τι εννοεις support;τισ κινητης τηλεφωνιας η του qtek;

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

της κινητης υπαρχει μια εντολη που τι δινεις στο κινητο και τσουπ προωθηση ...ξαναπληκτρολογεις εναν αλλον κωδικο και φευγει η προωθηση
Link to comment
Share on other sites

δες το κάτω κομμάτι που ξεκινάει με *21 κλπ

http://en.wikipedia.org/wiki/Call_forwarding

 

ή εδώ ... για διασταύρωση

http://www.geckobeach.com/cellular/secrets/gsmcodes.php

 

Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι. Τι γίνεται αν γίνει αναβάθμιση σε 2.0.x από 1.30.77 (επίσημη qtek) σχετικά με την ενεργοποιήση των χαρτών του destinator? Υπάρχει κάποιο θέμα; αλλάζει ο κωδικός ενεργοποιήσης;

Επίσης, υπάρχει μήπως κάποια δοκιμασμένη rom τύπου 1.90.94;

Που μπορώ να μάθω σχετικά (κάποιο link);

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλιμερα,θα ηθελα μια βοηθεια.

θελω στο qtek μου να κανω μια προωθησει,οταν δεν απαντα να μεταφερετε η κλησει σε ενα αλλο κινητο που εχω.

ενω πηγα στης ρυθμισεισ και τικαρα την επιλογη "δεν απαντα" και εβαλα τον αριθμο που θελω να καλει,δεν δουλευει ενω παιρνω στο qtek αλλα δεν κανει συνδεση.

μηπως καποισ το εχει κανει;οποιος γνωριζει ας με βοηθησει please!!!

 

ενεργοποιήση : *61*αριθμός# ή *61*αριθμός*10#, όπου αντι για 10 μπορείς να βάλεις όσα δευτερόλεπτα θες.

 

απενεργοποιήση #61#

Link to comment
Share on other sites

exei 2 meres pou evala tin Ivan CE OS: 5.2.1933 Build: 18538.0.7.0 [v2] kai eimai kataeyxaristhmenos.elaxisto leak.20+mb free ram me htc home kai ilauncher sta8erh xwris kollhmata genika mia xara poly kales entypwseis....panta bebaia mexri apodeiksews tou enantiou

 

Την δοκιμαζω και εγω τωρα και παρατηρω οτι εχει γρηγοροτερη αποκριση και ανοιγμα των μενου.

 

Ελπιζω μονο να πιανει καλυτερα το wifi γιατι στη δουλεια μου αλλοι 2 , ενας με Ν95 και αλλος με S200 βρισκουν σημα και εγω δεν επιανα...:mad:

 

Nα πω και κατι το οποιο με απογοητευσε λιγο.Μολις περασα WM6 σε ενα SPV M1000 της κοπελας μου.Καθομαι και κοιταω την RAM και ειναι 60total - 18inuse = 42free!!Που να δουμε εμεις τετοια νουμερα...

Η συσκευη πεταει.Περναει προγραμματα μακραν γρηγοροτερα απο το δικο μου 9000!!Eχει και Media player 11.2.

Αρκετα με το offtopic :O

Link to comment
Share on other sites

exo katebasei ap to gnosto site:) th rom 2 12 06 kai einai update.gia na th peraso sto xda tha prepei na balo to ppc se boot mode?opos kano me ales rom?kai episis einai kalo auto to update?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

exo katebasei ap to gnosto site:) th rom 2 12 06 kai einai update.gia na th peraso sto xda tha prepei na balo to ppc se boot mode?opos kano me ales rom?kai episis einai kalo auto to update?

 

Ναι πρέπει να μπεί σε bootloader. Γενικώς είναι καλή, απλά περιμένουμε ένα fix για τα εισερχόμενα mms!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

exo balei toppc sto cable kai etrexa to update bazontas to se boot mode.etrexe ligo ekane backup kai kati tetia.alla den ekane tipota parapano.den htan dhl opos h alles rom pou kratousan 40 lepta.egine to update h oxi?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω καπιοιες ερωτησουλες να κανω...

 

1)μπορουμε πλεον να βαλουμε την εκδοση 6 στο qtek 9000???

2)υπαρχει καποιος κινδυνος να παθει κατι η συσκευη?

3)καποιο λινκ για την διαδικασια???

4)η συσκευη μπορει να "σηκωσει" την 6η εκδοση??

5)τα ελληνικα παιζουν κανονικα? στα sms κτλ.???

6)αν θελω θα μπορω να γυρισω στην 5η εκδοση?

7)η βιντεοκληση θα λειτουργει στην 6η εκδοση?

 

αυτα ....σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω καπιοιες ερωτησουλες να κανω...

 

1)μπορουμε πλεον να βαλουμε την εκδοση 6 στο qtek 9000???

2)υπαρχει καποιος κινδυνος να παθει κατι η συσκευη?

3)καποιο λινκ για την διαδικασια???

4)η συσκευη μπορει να "σηκωσει" την 6η εκδοση??

5)τα ελληνικα παιζουν κανονικα? στα sms κτλ.???

6)αν θελω θα μπορω να γυρισω στην 5η εκδοση?

 

αυτα ....σας ευχαριστω

 

1. Εδω και πολυυυ καιρο.

2. Κανενας απολυτως κινδυνος.

3. Τσεκαρε το xda-developers.

4. Ανετα και χωρις κανενα προβλημα.

5. Τα ελληνικα στα SMS (160 χαρακτηρες) παιζουν τελεια.

6. Φυσικα και μπορεις αλλαζοντας ρομ.

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα, εχω καπιοιες ερωτησουλες να κανω...

 

1)μπορουμε πλεον να βαλουμε την εκδοση 6 στο qtek 9000???

2)υπαρχει καποιος κινδυνος να παθει κατι η συσκευη?

3)καποιο λινκ για την διαδικασια???

4)η συσκευη μπορει να "σηκωσει" την 6η εκδοση??

5)τα ελληνικα παιζουν κανονικα? στα sms κτλ.???

6)αν θελω θα μπορω να γυρισω στην 5η εκδοση?

7)η βιντεοκληση θα λειτουργει στην 6η εκδοση?

 

αυτα ....σας ευχαριστω

στα 6 σου απαντησε ο φιλος:)με την βιντεοκληση δυστυχως δεν εχει γινει ακομα κατι:(
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
exo balei toppc sto cable kai etrexa to update bazontas to se boot mode.etrexe ligo ekane backup kai kati tetia.alla den ekane tipota parapano.den htan dhl opos h alles rom pou kratousan 40 lepta.egine to update h oxi?
40 λεπτα δεν κανει,γυρω στα 20 ειναι περιπου,οταν τελειωσε δεν ειδες στο pc σου το εικινιδιο που σου ελεγε να κανεις hard reset;οπως τα λες το πιθανοτερο ειναι για καποιο λογο να μην περασε,εσυ την συσκευη σου πως την βλεπεις;οπως ηταν πριν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη τη ρομ την εχει δοκιμασει κανενας;;

 

Διαβαζω πολυ καλα σχολια και ειμαι σχεδον ετοιμος να τη δοκιμασω!!

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

στα 6 σου απαντησε ο φιλος:)με την βιντεοκληση δυστυχως δεν εχει γινει ακομα κατι:(

αυτό με τν βιντεοκλήση δεν μπορώ να το καταλάβω. Ποίο ακριβώς είναι το πρόβλημα και δεν μπορούν να το φτιάξουν να δουλέψει. Τόσες ρομ έχουν βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...