Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω ρε μαστορα.Κατεβασα αυτο το vtap Και ειναι παρα πολυ καλο...Μια απλη λιστα αποτελεσματων ανεξαρτητως πηγης του βιντεο το οποιο το ανοιγει μονο του σε fullscreen.

 

Αντε να τα σαρωσουμε ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω τρελο θεμα με τη ρομ του Jwrightmcps...χθες εκει που μιλαγα ακουσα οτι ερχεται sms και μπουμ!! σβυνει τελειως το 9000,ανοιξε μετα απο 10 λεπτα :(:( αντε 10 μερες εμειναν για τη σωστη τη καλη τη γρηγορη και σταθερη ρομ!!!

Σε αλλον ετυχε αυτο??

@Leolipop καπου το εχω δει αλλα δεν θυμαμαι μολις το βρω θα σε ενημερωσω..

 

Δε μου έχει συμβέι κάτι παρόμοιο... περίεργο!

Σε κάνα 2ωρο βγάζει updated rom... περιμένω να την κάνω install.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως σταμάτησε να κρασάρει το τηλέφωνο με το που έβγαλα το δίκτυο από το αυτόματο. Άντε να ρθει και η άλλη ρομ να δούμε ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι μη παρω με στραβο ματι κατι!! περιμενω του Laurentio & Βeast και τιποτα αλλο ::):)

ελπίζω να είναι καλή !! γιατί όλες παρουσιάζουν κάποια προβλήματα μέχρι τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και σε βασικα!!οπως το wi-fi. 3g που τα δουλευω:Oεχω βαλει 6αρια στο 3600 και δουλευει μια χαρα,για το τουβλο μου δεν θα βγει τιποτα καλο;:Dτο γυρισα στα 5:(
Link to comment
Share on other sites

Το wifi μου δουλεύει. 3g δεν βλέπω όμως. Πρέπει να κάνω κάτι; Ρυθμίσεις στο connections για το δίκτυο μου, μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία; Πρώτη φορά έχω 3g συσκευή οπότε plz help! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εγω παντως που ειμαι σε voda με συμβολαιο τους ειπα να μου το ενεργοποιησουν,επισης πρεπει να περασεις το cab με τις ρυθμισεις που υπαρχει στα επισημασμενα
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που ειμαι σε voda με συμβολαιο τους ειπα να μου το ενεργοποιησουν,επισης πρεπει να περασεις το cab με τις ρυθμισεις που υπαρχει στα επισημασμενα

Δηλώνω άγνοια! Ποια επισημασμένα; :D

Link to comment
Share on other sites

A, αυτά τα επισημασμένα! :lol: Πειράζουμε τίποτα στο gprs settings? Pap authentication ή CHAP? Class 8 ή class 10? Eπειδή δεν έμπαινε και τα πείραξα, τώρα μπαίνει ιντερνετ αλλά σαν να πάει πολύ αργά. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οχι δεν πειραζεις τιποτα!!!!γιατι καλο μου παιδι να τα πειραξεις;σε πειραξαν αυτα;:Dεγω αφησα τις ρυθμισεις οπως ηταν και παει μια χαρα,μπορει να φταιει και το δικτυο ομως
Link to comment
Share on other sites

eiparxoun radio hands free gia to qtek?enoo ta hands free poy exoun radio. krima pantos pou den tou balane radio ap thn arxh..einai kai poly ,,,,,,,,@@@ gia auto:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

σημερα γυρισα τελικα στη παλια του Laurentius kai beast γιατι εχασα πρωι πρωι ενα σημαντικο τηλεφωνο.....και περιμενω σε 10 μερες να βαλω τη νεα :)

πιστευω οτι θα ειναι καλη :):)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας μηχανικος εδω περα που ασχολειται με προγραμματα για μηχανικους(calculators, ρευστοδυναμικες κτλ...);;

 

Floww Converter

CalcNOW

lectricalc

pocketconvert

EngineeringCalculatorEnglish112

Mobile Autocad

και ολα αυτά από το Pocket PCFreewares

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

molis evala ta WM6PROBUSSINESSVC_V3 kai einai poly wraia kai safws pio grhgora.twra gia problhmata kollhmata etc den to exw psaksei akoma.8a yparksei peraiterw enhmerwsh

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ gmanda.Παρακατω σου αναλυω τι καταλαβα απο το καθενα.

 

1) Floww converter δεν υπαρχει πουθενα, υπαρχει to flow converter το οποιο δεν βγαινει σε ppc

2) To calcnow πολυ καλο

3) To Lectricalc πολυ καλο αλλα ειμαι μηχανολογος..

4)Pocketconvert 1.2 πολυ καλο προγραμμα

5)EngineeringCalculatorEnglish112 καλο και απλο

6) Mobile Autocad καλο αλλα οχι για μενα

 

Εγω προσωπικα μεχρι τωρα μαθαινω να χρησιμοποιω τα:

 

1)EngCalc (Full) - Engineering Calculator

h**p://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=9559

(αν ξερεις πως μπορω να το σπασω ειδοποιησε)

 

2)SpaceTime

h**p://www.pocketgear.com/en_US/html/display_product.jsp?id=prod5580864

 

3)Ultimate Advantage Calc

h**p://www.advantagecalculators.com/main.aspx?PID=UltProduct

 

Τα εχεις δοκιμασει;

Link to comment
Share on other sites

σημερα γυρισα τελικα στη παλια του Laurentius kai beast γιατι εχασα πρωι πρωι ενα σημαντικο τηλεφωνο.....και περιμενω σε 10 μερες να βαλω τη νεα :)

πιστευω οτι θα ειναι καλη :):)

 

Εγώ πάλι γύρισα στην τελευταία rom από Ο2 με wm5 kai όλα δουλεύουν μια χαρά και σταθερά. Το 3G και το wireless, υπολείπονται αρκετά στις wm6 rom για το universal (τουλάχιστον ακόμη).

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

evala panw to truevga sta 128dpi kai to kinito einai oneiro. to mono problhma einai oti o connection manager mou bgainei me kati mikra misa oti na nai eikonidia kai me xalase ekei.....eoishs 8elw na eyxaristhsw ton lagoudaki gia thn polytimh boh8eia tou.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γύρισα στην τελευταία rom από Ο2 με wm5 kai όλα δουλεύουν μια χαρά και σταθερά. Το 3G και το wireless, υπολείπονται αρκετά στις wm6 rom για το universal (τουλάχιστον ακόμη).

 

Για το 3G δεν ξερω αλλα το wireless που χρησιμοποιω, μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.Χρησιμοποιω την 2.12.02 αλλα και με τις προηγουμενες καλα πηγαινε...

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τη ρομ ειναι μακραν η καλυτερη και σταθεροτερη :) και 3g και wifi παιζει αρκετα καλα :) σε 05 δεν μπορω να γυρισω πια !!

τωρα για την αναλυση και εγω την ειχα βαλει και οντως ειναι καταπληκτικο το 9000 θυμιζει laptop :):)

Link to comment
Share on other sites

Για το 3G δεν ξερω αλλα το wireless που χρησιμοποιω, μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.Χρησιμοποιω την 2.12.02 αλλα και με τις προηγουμενες καλα πηγαινε...

 

Στο wireless συγκεκριμένα, παρατήρησα μεγαλύτερη εμβέλεια (χωρίς διακοπές) με την wm5 rom της O2, σε σχέση με τις wm6 rom του Laurentious και του Jwright.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παντως πιστευω οτι θα βγει καποια στιγμη και η καλη με 6αρια,και εγω με αυτες που δοκιμασα ειδα μικρη εμβελεια στο wifi και στο 3g και προσωπικα τα δουλευω αρκετα τα συγκεκριμενα,βεβαια τα 6αρια ειναι σαφως πιο γρηγορα και πιο ομορφα στο ματι;)απλα περιμενουμε.....ειναι η δευτερη φορα που παιρνω το 9000 την πρωτη το εδωσα σε 7 μερες ηταν qtek ελληνικο και το βρηκα αρκετα αργο,τωρα πηρα ενα jasjar και βλεπω αρκετη διαφορα,οποτε πιστευω οτι την ζημια ισως την κανει η εγκατασταση των ελληνικων,μιλαμε για συσκευες με γνησια 5αρια και τις ιδιες εφαρμογες εγκατεστημενες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...