Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με προκαλεις παλι για φορματ ε ??? αλλα δεν θα πεσω θα κρατηθω μεχρι το Σαββατο χιχιχιχι

ουπς μπερδευτηκα.... ποια απο τις 2 ??? εχεις κανα αλλο λινκ γιατι αργει απο εκει ??

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά οι παρακάτω καρτούλες είναι συμβατές με τη συσκευή μας; Έχουν πολύ καλές τιμές... :cool:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554481

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554484

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι παρακάτω καρτούλες είναι συμβατές με τη συσκευή μας; Έχουν πολύ καλές τιμές... :cool:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554481

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554484

 

Στο πλαισιο μου ειπαν οτι αποκλειετε να παιζουν και ετσι πηρα κανονικη sd.

Κριμα γιατι 8GB με 100ε ειναι πολυ καλα! Ελπιζω να πεσουν και οι νορμαλ sd σε αυτα τα επιπεδα συντομα, ή να βγει firmware για το 9000 που να τις υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

πω πω τζιφος η δουλεια δεν κατεβαινει με τπτ το αρχειο για τη Ρομ,μαλλον θα περιμενω καμοια fixed γιατι αυτη απο οτι ειδα δεν εχει video calls!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μου ειπανε οτι το αρχεο 'pim' ειναι αυτο που "κραταει" τις επαφες κτλ. Κατι σαν buckup των επαφων. (αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος)

Το εκανα copy-paste στην storage λοιπον για να το εχω.Αλλα οταν προσπαθησα να κανω το αντιστροφο δεν γινεται. (protected η' χρησιμοποιητε κτλ)

ουτε με τον resco explorer, ουτε και με τον explorer της "μαμας του"

Το λειτουργικο που εχω ειναι (wm5 ελληνικα της ace)

Υπαρχει τροπος να γινει αυτο ? Γιατι θελω να πειραματιστω με καινουργιες aku καινουργια prgs κτλ οποτε το hard reset δεν το γλιτωνω, αλλα τουλαχιστον τις επαφες μου τις θελω.

Αυτην η λυση αν "παιζει" ειναι πολυ καλη και γρηγορη.(οχι με activesynch και outlook)

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μου ειπανε οτι το αρχεο 'pim' ειναι αυτο που "κραταει" τις επαφες κτλ. Κατι σαν buckup των επαφων. (αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος)

Το εκανα copy-paste στην storage λοιπον για να το εχω.Αλλα οταν προσπαθησα να κανω το αντιστροφο δεν γινεται. (protected η' χρησιμοποιητε κτλ)

ουτε με τον resco explorer, ουτε και με τον explorer της "μαμας του"

Το λειτουργικο που εχω ειναι (wm5 ελληνικα της ace)

Υπαρχει τροπος να γινει αυτο ? Γιατι θελω να πειραματιστω με καινουργιες aku καινουργια prgs κτλ οποτε το hard reset δεν το γλιτωνω, αλλα τουλαχιστον τις επαφες μου τις θελω.

Αυτην η λυση αν "παιζει" ειναι πολυ καλη και γρηγορη.(οχι με activesynch και outlook)

Ευχαριστω !!!

 

Δεν εχω δοκιμασει τον τροπο που αναφερεις .

Για back up -restore επαφων χρησιμοποιησε την δωρεαν εφαρμογη PPCBckpContacts

Χρειαζεται εγγραφη για να το κατεβασεις

http://www.buzzdev.net/index.php?option=com_remository&Itemid=100&func=select&id=37&orderby=2&page=3

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι οι αναβαθμίσεις που κυκλοφορούν στο δίκτυο ...δεν είναι και οτι πιο καλό.

 

Μετα απο αναβάθμιση σε AKU 3.2 (καποιου αγνωστου) απο σελιδα xda-developers, κατάφερα να καταστρέψω το κινητό, του PDA μου.

Μεσα δηλαδή σε 1 εβδομάδα εγινε ενα απλο PDA χωρίς κινητό.

 

Αφου το πήρα απόφαση ότι δεν φτιάχνεται, πειραματιζόμουν με το ασύρματο δίκτυο, και ευτυχώς με την βοήθεια του ασύρματου δικτύου Καβάλας (http://www.kvwn.net) κατάφερα να έχω τηλεφωνία μέσω VOIP (SIP) αλλα και μέσω SKYPE.

 

Δοκιμάζω και την AKU 3.5 και όλα πήγαιναν καλά, μέχρι που μέσα σε 5 μέρες έσβησε και το ασύρματο δίκτυο(WIFI), απο το PDA.

 

Το φταίξιμο το ρίχνω σε μένα που δοκίμαζα τα πάντα πάνω σε αυτό το PDA και μετα το ρίχνω σε αυτές τις beta εκδόσεις λογισμικού.

 

Kαι προτείνω

 

Μην βάζεται στα PDA σας, εκδόσεις ανώνυμου κατασκευαστή.

Κινδυνεύετε να το κάνετε τούβλο.

 

Σας μιλάω εκ πείρας

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα την αυθεντική ROM της Ο2, και το ξαναέκανα όπως το παρέλαβα.....αλλά μάταια.....

 

Τώρα το έχω μόνο σαν πλοηγό αφου το Bluetooth του ακόμα ...δεν χάλασε, και σαν MP3 player....

 

Τι να κάνεις!!! Αυτό είναι μάλλον το τίμημα του σκαλίσματος της ROM.

 

Τώρα λέω να πάω για HP IPAQ rw6815 εκείνο το μικρούτσικο για όσους ξέρουν..........

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα την αυθεντική ROM της Ο2, και το ξαναέκανα όπως το παρέλαβα.....αλλά μάταια.....

 

Τώρα το έχω μόνο σαν πλοηγό αφου το Bluetooth του ακόμα ...δεν χάλασε, και σαν MP3 player....

 

Τι να κάνεις!!! Αυτό είναι μάλλον το τίμημα του σκαλίσματος της ROM.

 

Τώρα λέω να πάω για HP IPAQ rw6815 εκείνο το μικρούτσικο για όσους ξέρουν..........

 

Μαλλον η συσκευη σου τα εφτυσε, γιατι εδω και σχεδον ενα μηνα εχω πανω την 3.5 απο xda.developers και ολα δουλευουν σαφως καλυτερα και γρηγοροτερα απο την rom της ace.

Link to comment
Share on other sites

epidi thelo kai go na flasaro to kinhto to opio to xo etsi aflasaristo apo perisi:lol: pia einai telika h kaluterh rom gia na balo?? auth h nea me ta windows 2006 einai kalh ?kai dexetai videocalls? basika tromaxa me auta pou diabasa ap tous prohgoumenous kai den thelo se kamia periptosh na ta ftusei kai to diko mou.... ppc:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η συσκευη σου τα εφτυσε, γιατι εδω και σχεδον ενα μηνα εχω πανω την 3.5 απο xda.developers και ολα δουλευουν σαφως καλυτερα και γρηγοροτερα απο την rom της ace.

 

Μαλλον ετσι ειναι, γιατι εγ το φλασαρω 1 φορα την εβδομαδα... εδω και 3 χρονια !!!:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι ειναι, γιατι εγ το φλασαρω 1 φορα την εβδομαδα... εδω και 3 χρονια !!!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Τοτε και εγω ξέρετε τι θα κάνω ......???

Θα κατέβω Αθήνα ,

θα βρω αυτον τον π.ύστη που μου το πούλησε

και θα του φλασαρω τα μυαλα 1 φορα την εβδομαδα... για 3 χρονια !!!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

(αν και δούλευε κανονικά οταν το πήρα!!!!!!!)

(μάλλον είμαι γκαντέμης)

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω φλασαρει καμοια 10αρια φορες και ολα πανε ρολοι... μηπως να το ξαναφλασαρεις με την τελευταια ρομ που ειχε δωσει ο geovass (οχι την wm6 ) ???
Link to comment
Share on other sites

Τοτε και εγω ξέρετε τι θα κάνω ......???

Θα κατέβω Αθήνα ,

θα βρω αυτον τον π.ύστη που μου το πούλησε

και θα του φλασαρω τα μυαλα 1 φορα την εβδομαδα... για 3 χρονια !!!:lol: :lol: :lol: :lol:

 

(αν και δούλευε κανονικά οταν το πήρα!!!!!!!)

(μάλλον είμαι γκαντέμης)

 

χαχαχαχαχαχααχχαχαχαχαχααχ!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεξει κανεις linux? Εχω βαλει το opie και δειχνει αρκετα καλο, εχει φυσικα αρκετες ελλειψεις. Ξερει κανεις καμια σελιδα με προγραμματα για linux? Νομιζω οτι μπορει να τρεξei τα προγραμματα απο το sharp zaurus, εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας δώσεις πιο πολλες πληροφορίες σχετικά με το linux??

Που? Πως? Δουλεύει και το κινητό??

 

Να το δοκιμάσω μπας και το linux μου αναστήσει το τουβλοqtek.

 

Αν έχεις χρονο απάντησε ή PM.

Link to comment
Share on other sites

Το phone part με το opie τουλαχιστον δεν δουλευει, δεν δοκιμασα ομως το gpe.

 

Δειτε την παρακατω σελιδα, δεν νομιζω η διαδικασια να ειναι τοσο πολυπλοκη, αλλα αν κολλησετε καπου ρωτηστε να σας πω.

 

http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/UniversalHowtoInstallLinux

 

Εμενα μου αρεσε που μπορει να προβαλει παραθυρα και η real vga αναλυση, ειναι καποια πραγματα που αλλωστε λειπουν στα wm.

Επισεις ειναι πολυ γρηγορο και αρκετα ομορφο, με πολλα στοιχεια απο desktop linux. Αξιζει μια δοκιμη σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

file mou mporeis na dokimaseis to gpe kai na mas peis ama douleuei to tilefono ? ama douleuei ta exo perasei

 

Οκ θα το δοκιμασω και αυτο, αλλα το opie μου αρεσε παρα πολυ και ας μην ειναι phone edition.

 

Επισεις τα wm5, δεν τα χανεις, μολις κανεις reboot απο τo linux ξαναγυρνας σε οτι ηξερες. Το linux το τρεχεις μεσα απο τα wm, τα κλεινει και τρεχει, μετα πατας reboot ή reset.

 

Γιαυτο δεν εχεις να χασεις τπτ, αν ολα πανε καλα και εχεις dsl σε λιγοτερο απο μια ωρα θα τρεχεις linux.

Link to comment
Share on other sites

pedia exo sovaro problhma me to qtek.Prosfata h mpataria xalase giati katalathos epese nero me skopo na epireasei th leitourgia ths suskeuhs.To qtek eno to xa anoixto kai travousa video,ekleine kai meta apo poly kopo kataferna na to xo gia kapies ores anoixto.Phga kai agorasa mia kainouria mpataria.Eno ola douleuan ropoi kai to problhma luthhke,tora xafnhka mou kanei to idio me prin.Xrhsimopio thn camera h kati alo kai to kinhto kleinei.Shmera pou travousa video gia kati pou ekana ,ekleine to thlefono den mporousa na to xanaepanafero se leitourgia me tipota.Ti sumbainei?Mhpos to nero pou ebrexe th mpataria tha epireasei th suskeuh esto kai me alh pataria?kai telos mou bgazei kai problhma mnhmhs sthn storage card.Exo kanei format kai stis 2 memory card pou exo,kai omos sunexizei na na mou bgazei to munhma.Ean telika exei problhma to qtek sobaro,pou mporo na to doso???na to ftiaxoun??
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

καμια φωτο απο linux?κ ρε παιδια να ρωτησω κατι?τι κερδιζουμε με τα linux στο ppc μας?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια σαν νεος μια απορια!!!!ειναι απαραιτητο να αλλαξω καρτα sim επειδη ειναι 3g η συσκευη μου και η καρτα μου ειναι απλη;η διαφορες ποιες ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...